Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 11:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Definicja "Rozwoju" i "kreatywności" 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 10:52
Posty: 30
Post Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
Chciałbym żeby wypowiedzi krążyły wokół jak rozumiecie słowa " rozwój" i "kreatywność".
Ten kto tylko pomyśli o zamknięciu tematu z powodu jako, że nie tyczy się wiary niech się lepiej dwa razy zastanowi.


Wt mar 19, 2013 11:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
A co, Twój Tata jest prokuratorem?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Wt mar 19, 2013 11:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
Kreatywność to ostatnio ma raczej silniejszą kolokację z księgowością... :D

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Wt mar 19, 2013 23:59
Zobacz profil
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
@ triebflugel

A jak Ty byś zdefiniował te pojęcia?


Śr mar 20, 2013 2:21

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:11
Posty: 22
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
Gdybym miał zdefiniować czym jest rozwój, to powiedziałbym, że jest to ciągłe poszukiwanie nowych dróg do zrozumienia otaczającego nas świata.
Jak widzicie wyraźnie zaznaczyłem słowo "ciągłe", dlaczego? Ano, dlatego, że jeśli się nie rozwijamy to się cofamy w rozwoju. To moje osobiste zdanie.
Uważam, że nasza świat stanął przed taką "ścianą", bo nasz model cywilizacji wyczerpał się, nie rozwijamy się, stąd kryzys gospodarczy który pociągnie za sobą kryzys kulturowy i religijny.
Przykładem takiego modelu cywilizacji nastawionej na rozwój była...trzecia rzesza A. Hitlera.
System, choć zbrodniczy miał niesamowite oparcie w nauce.
Gdyby spojrzeć na lata 1935 - 1945, w samym tylko lotnictwie ze śmigła, przez napęd odrzutowy przeskoczono do badań nad napędem anty grawitacyjnym!
Zainteresowanych ostatnim zdanie odsyłam do książki "Nowa prawda o wunderfwaffe" w której
opisano ten temat niemieckich badań nad tą technologią i z reprodukowano dokumenty z amerykańskich archiwów potwierdzających, że Niemcy badali zjawiska grawitacyjne celem zbudowania napędu oraz całkowicie nowe podejście do zjawiska grawitacji.
Wiadomo, że niemożliwe jest przyjęcie takiego systemu, ale niektóre jego elementy mogłoby być dziś nam przydatne.
Kreatywność wg mnie to umiejętność dostrzegania rzeczy, których nie dostrzegają inni.
Umiejętność oparta o wiedzę i doświadczenia.
Jest jedno małe "ale" jeśli chodzi o kreatywność - istnieje taki mechanizm społeczny, że wielu ludzi - wynalazców jest zwyczajnie nierozumianych i niedocenianych.
Przyczyną jest to, że dzisiejsza edukacja robi z ludzi - zamkniętych na rozwój, nie ma innej przyczyny... a co powie nam triebflugel ?


Śr mar 20, 2013 7:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
Mój drogi, o śmigłach i odrzutowcach można rozmawiać, ale o fikcji czyli antygrawitacji już ciężko. Nie możesz oczekiwac że ludzie przyjmą taką argumentacje. Zresztą, owy dysk antygrawitacyjny to nie koniecznie miała być konstrukcja czysto niemiecka. Ja Ci też może podać kilka ksiązek na tem równych ciekawych, ale jak na razie fikcyjnych rzeczy. Póki nie jest to coś w nauce przyjętego powszechnie mnie to nie przekonuje. Podobnie jak napęd odrzutowy z którym inne kraje też eksperymentowały. III Rzesza czy w rzeczywistości, czy fikcji musiała czerpać też od innych. I tutaj rozwój napędzała konkurencja polityczna. Nauka była na usługach polityki. W tymm momencie troche ten przykład jest nieudany. Można wskazać zatem USA jako kraj który pierwszy tworząc bombę atomową, prześcignął III Rzesze. Ale czy o to chodzi kto co pierwszy wynalazł? Wiele czynników wchodzi w gre i nie jest tutaj istotne kto więcej, czy szybciej, bo liczy się jeszcze potencjał naukowy czy gospodarczy, szczęście itp. Postęp nauki można nazwać rozwojem, ale czy postęp nauki w dziedzinach gdzie chodzio niszczenie i zabijanie też jest rozwojem? Co ten rozwój III Rzeszy przyniósł samym Niemcom, czy reszcie Europy? I zupelnie abstrachuje od faktu że byl to ustroj zbrodniczy. Odnoszę się tylko do tego co tutaj chwalisz. Jakie wynalazki poczyniono, które zmieniły życie przeciętnego człowieka, jakich nie poczyniono gdzie indziej? Ten rozwój bez wojny byłby zastopowany bo ile mozna budowac czołgów, ktore stoją bezczynnie? Problemy z dostępem do surowców to stały problem Niemiec, bo ich złoża były niewystarczające. To poważne ograniczenie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 20, 2013 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
michalg510 napisał(a):
System, choć zbrodniczy miał niesamowite oparcie w nauce.


:D :D :D :D :D :D

Jedyną "nauką", o którą miał oparcie, była eugenika. Mówisz o ludziach, którzy wymienili Einsteina (...bo Żyd) na baranów robiących kariery na badaniach w rodzaju "Czy potomstwo kotów, którym obcięto ogony, urodzi się bezogoniaste".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 20, 2013 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:11
Posty: 22
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
Na stronie 256 "Nowej prawdy o wunderwaffe" jest zeskanowany raport z archiwum waszyngtońskiego, do niedawna ściśle tajny, raport z przesłuchania niemieckiego pilota opisującego wybuch niemieckiej bomby atomowej z października 1944.
To, że niemieckie badania nad anty grawitacją nie są fikcją świadczy chociaż wypowiedz Ronalda Richtera, austriackiego naukowca kontynuującego badania w Argetnynie, oto wypowiedź :

" Jeszcze w 1944 wykorzystywałem sprzężenie pomiędzy strumieniami plazmy,
a polem magnetycznym - jako środek do analizowania niemaxwellowskich warunków
panujących w plaźmie. Stosowałem układ z kontrolowaną plazmą, której celem
była zamiana energii jądrowej bezpośrednio w energię elektryczną, poprzez efekt indukcji.
W roku 1951, podczas analizowania (zwykła plazma wodorowa) specyficzna klasa sygnałów
ujawniła istnienie pewnego rodzaju "struktur rozpadających się", nie będące wynikiem ewentualnego
przechwytywania elektronów przez protony. dawało to rozpadające się neutrony.
Inna klasa sygnałów, charakteryzująca się wyjątkowo dużą amplitudą i bardzo małą szerokością
impulsów, wskazywała na istnienie pewnego [b]mechanizmu wymiany energii, której źródło wciąż
pozostaje tajemnicą..."
[/b]


Śr mar 20, 2013 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
A Ty to rozumiesz co tu jest napisane? Bo ja niestety na takim poziomie fizyki nie jestem aby rozeznać czy to technobełkot, czy ma to sens. Jak już pisałem, książki o Atlantydzie, kosmitach w starożytności, czy hitlerowskim latającym dysku znam. I dla przeciętnego człowieka to może brzmieć wiarygodnie, bo przecież są dowody, argumenty, zdjęcia, wypowiedzi itd. A wszystko zakończone stwierdzeniem że źli naukowcy ukrywają te prawdy przed ludźmi. Mimo wszystko pozostanę ostrożny.

A co do tej niemieckiej bomby atomowej to ciekawa sprawa. Ale mnie nic takiego na historii nie uczyli, aby Niemcom udało się dokonać próbnego udanego wybuchu jądrowego. Choć nie ma to znaczenia, bo nikt nie zaprzecza że w kilku miejscach na świecie prowadzono badania. Niestety ale te rewelacje nie są jak widać niczym potwierdzone, poza skanami z jednej futurystycznej książki.

Ostatecznie ta dyskusja sensu nie ma bo nawet jeśli wezmę tą książki do ręki, co chętnie bym uczynił, to niewiele zmieni w moim myśleniu. Więc może lepiej pogadajmy o tym rozwoju i kreatywności. Latające dyski nad Antarktydą są w tych rozważaniach zbędne.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 20, 2013 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 10:52
Posty: 30
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
Widzę, że wątek trzeciej rzeszy się pojawił, mało z nas zdaje sobie sprawę, że świat do dziś korzysta z dorobku naukowego nazistów np zażywając aspirynę, którą badał na więźniach dr Mengele czy używając kremów odmładzających.
Można by rzec, że naziści odwalili za nas "czarną robotę" której nikt by się nie podjął, a z której świat dziś korzysta.
Wiele wynalazków mając służyć dobru - służy złu, ale jest także i odwrotnie.
Ile z nas zawdzięcza zdrowie lekom, które testuje się na zwierzętach, bądź testowano na ludziach w obozach koncentracyjnych...Niema tego złego co by na dobre nie wyszło.


Śr mar 20, 2013 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
Co konkretnie wnieśli naziści do wiedzy o aspirynie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 20, 2013 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:11
Posty: 22
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
Co do antarktydy to jedynie co wiem i jest prawdziwe to wszystko związane z wyprawą ("high jump") jest ściśle tajne, a dowódca wyprawy polarnik Richard Byrd wylądował w psychiatryku za opowiadania latających spodkach ze swastyką choć mimo to, nie przeszkodziło to dziesięć lat później mianować dowódcą kolejnej wyprawy o kryptonimie "Deep Freeze" (to akurat podano do wiadomości.)


Śr mar 20, 2013 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 10:52
Posty: 30
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
Może jednak zostawmy temat trzeciej rzeszy i skupmy się na zagadnieniu rozwoju i kreatywności, a dokładnie co jest ich źródłem? Źródło rozwoju i źródło kreatywności?


Śr mar 20, 2013 14:47
Zobacz profil
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
triebflugel napisał(a):
Może jednak zostawmy temat trzeciej rzeszy i skupmy się na zagadnieniu rozwoju i kreatywności, a dokładnie co jest ich źródłem? Źródło rozwoju i źródło kreatywności?

To napisz cos od siebie. Czym wg ciebie jest postęp i kreatywność, jakie maja źródła. Jakie masz wątpliwości, jakie przeszkody znajdujesz w twoich definicjach lub definicjach innych ludzi?


Śr mar 20, 2013 15:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Definicja "Rozwoju" i "kreatywności"
Myslę że te pojęcia są bardzo szerokie. Można na nie patrzeć obiektywnie, czyli postęp jako globalny wskaźnik, oraz subiektywnie np dla danego kraju. Czy o postępie mówimy w tym czasie kiedy ma on miejsce, czy możemy go oceniać dopiero po jakimś czasie? Czy istotne są skutki postępu, jego efekty, czy sam w sobie jest wartością, choć by nawet przyniósł straty? Czy postęp nalezy utożsammiać tylko z techniką, czy ogólnie z ludzką myslą, organizacją społeczeństwa itp.?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 20, 2013 16:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL