Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 11:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy NLP jest zle ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 20, 2012 22:50
Posty: 20
Post Czy NLP jest zle ?
Przeglądając internet natknąłem się na artykuł o okultyzmie i magii. Napisane było ze NLP jest jedna z takich właśnie praktyk, z jakiego powodu NLP jest niby złe ?!


Pn wrz 23, 2013 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Czy NLP jest zle ?
NLP jest zle, bo nowe. Stare jest dobre! Ukierunkowanie umyslow przez homilie, katechezy sa dobre.
Komunizm ze swymi "homiliami", "katechezacja" byly zlem. Byly czyms nowym.
Kazda nowosc musi sie zestarzec, by byc uznana przez Kosciol. :)


Wt wrz 24, 2013 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: Czy NLP jest zle ?
Twierdzisz, że komunizm z czasem stanie się czymś dobrym?

_________________
http://www.pompejanka.info


Wt wrz 24, 2013 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy NLP jest zle ?
Komunizm w swoich założeniach jest zdecydowanie dobry. Tylko realizacja nie za bardzo wyszła.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 24, 2013 21:01
Zobacz profil
Post Re: Czy NLP jest zle ?
@Jajko, w teorii wszystkie systemy są dobre. Jeżeli zechce się rozważać założenia danego systemu w odniesieniu do praktyki...już niekoniecznie. Dlatego, komunizm jest zły w swoich założeniach, bo nie jest harmonijny z ludzką naturą. To tak w dużym uproszczeniu.

@Hipokryto
Internet ma to do siebie, że można tam napisać wszytko. O ile papier niekoniecznie wszystko zniesie(bo może go zabraknąć), o tyle Internet ma nieograniczone miejsce na wszelakie odlotowe poglądy, których nieraz niejeden twórce science-fiction mógłby pozazdrościć.

Pytasz się co takiego jest złego w NLP. No właśnie. Co by miało być w tym złe? Czy NLP zagraża Twojej wierze w Boga? Skłania do czynienia zła? Czy są tam wulgaryzmy, treści propagujące w jakikolwiek sposób nienawiść względem ludzi czy zwierząt? Co tam takiego wg Ciebie jest, co może być grzechem i masz w związku z tym wątpliwości?

Poniżej istniejące tematy o NLP:
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=47&t=22041&p=450211&hilit=NLP#p450211
Tytuł: Promocja zdrowia: NLP i katolicyzm czyli 2w1
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=9&t=14194&p=298845&hilit=NLP#p298845 NLP
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=51&t=6252&p=123304&hilit=NLP#p123304
Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP


Wt wrz 24, 2013 22:27

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 22:41
Posty: 4
Post Re: Czy NLP jest zle ?
lokis napisał(a):
NLP jest zle, bo nowe. Stare jest dobre! Ukierunkowanie umyslow przez homilie, katechezy sa dobre.
Komunizm ze swymi "homiliami", "katechezacja" byly zlem. Byly czyms nowym.
Kazda nowosc musi sie zestarzec, by byc uznana przez Kosciol. :)


Nieprawda, nie chodzi o to, że NLP jest złe, bo jest nowe. Nawet znaczna część psychologów nie popiera technik NLP i ich nie stosuje, bez względu na wyznanie. Czas również nie ma w tym przypadku znaczenia.


Wt wrz 24, 2013 23:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy NLP jest zle ?
Jajko napisał(a):
Komunizm w swoich założeniach jest zdecydowanie dobry.


Komunizm jest przede wszystkim głupi. I fatalistyczny. Co prawda jest to fatalizm optymistyczny, ale to przecież jeszcze gorzej.

NLP też jest, mam wrażenie, optymistyczne i głupawe. Wydaje mi się zresztą, że prawdziwe NLP jeszcze nie istnieje, albo zna się na tym tak naprawdę z 5 osób na świecie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr wrz 25, 2013 6:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Czy NLP jest zle ?
Jajko napisał(a):
Komunizm w swoich założeniach jest zdecydowanie dobry.


Jakie założenia komunizmu są dobre? :o

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr wrz 25, 2013 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy NLP jest zle ?
Za Wiki:

Komunizm opiera się na systemie poglądów głoszących program całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, postulujący powszechność, równość i sprawiedliwość społeczną oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej kontroli gospodarki, własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr. Były to przesłanki realizacji zasad równości we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

Może powyższe jest złe?? Utopijne - owszem, ale chyba nie złe.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr wrz 25, 2013 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Czy NLP jest zle ?
Jajko napisał(a):
Komunizm opiera się na systemie poglądów głoszących program całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, postulujący powszechność, równość i sprawiedliwość społeczną oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej kontroli gospodarki, własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr. Były to przesłanki realizacji zasad równości we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

Może powyższe jest złe??


Owszem, jest złe :roll:

Cytuj:
realizacji zasad równości



Czyli dyskryminacji tych, którzy odbijają się od przeciętności na plus i uprzywilejowania tych, którzy odbijają się od średniej na minus. :-(

Cytuj:
sprawiedliwym podziale dóbr


Najbardziej sprawiedliwy podział dóbr oferuje liberalny kapitalizm. :)


Cytuj:
Nie kradnę, nie zabijam


Dlaczego?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr wrz 25, 2013 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy NLP jest zle ?
Masz prawo się mylić (w sprawie tego komunizmu, i w każdej innej zresztą też).

Nie kradnę i nie zabijam bo stosuję się do uniwersalnego przykazania moralnego: nie czyń drugiemu co jemu niemiłe. I liczę na konkretną korzyść: że ludzie odwzajemnią się mi tym samym.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr wrz 25, 2013 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Czy NLP jest zle ?
Hipokryta napisał(a):
Przeglądając internet natknąłem się na artykuł o okultyzmie i magii. Napisane było ze NLP jest jedna z takich właśnie praktyk, z jakiego powodu NLP jest niby złe ?!



jak dla mnie "jest złe" z dwóch powodów

- nie powinno się wydawać pieniędzy na terapię/doskonalenie/szkolenie wątpliwą co do metod i skutków
- NPL wykorzystywane jest nie tylko do terapii ale też do wywierania wpływu na ludzi mające znamiona manipulacji - manipulowanie kimkolwiek jest złem

co do okultyzmu i magii - to w pewnych kręgach uważa się, że bardzo dużo rzeczy jest okultystycznych i magicznych - lista ta ulega nieustannemu poszerzeniu, ja osobiście uważam, że to tropienie zagrożeń duchowych przybrało rozmiary jakiejś obsesji

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr wrz 25, 2013 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Czy NLP jest zle ?
Dobre, zle, zle dobre - to tylko frazesy. Manipulowanie ludzmi jest zle, ma na celu wykorzystanie wplywow. Manipulowanie ludzmi jest dobre, daje im nadzieje i wsparcie (vide KrK). :)

Nie rozumiem jak mozna byc liberalnym kapitalista i katolikiem rownoczesnie. Celem katolika jest darzenie do osiagniecia godnego zycia wiecznego, Czym biedniejszy, czy mniej pracujacy za to wiecej modlacy sie, tym blizej do poczesnego miejsce w niebie!
Kto ma wieksze szanse na podanie graby Jezusowi? Lokis rowerzysta (siodelko kolarskie, niewygodne) czy biskup w Lexusie, pilaster policzkujacy kamerdynera za nieodpowiednia temperature wody w zlotej wannie?
Dla katolika raczej flagellatio niz szampan schlodzony! :D


Śr wrz 25, 2013 17:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Czy NLP jest zle ?
lokis napisał(a):
Dobre, zle, zle dobre - to tylko frazesy. Manipulowanie ludzmi jest zle, ma na celu wykorzystanie wplywow. Manipulowanie ludzmi jest dobre, daje im nadzieje i wsparcie (vide KrK). :)

Nie rozumiem jak mozna byc liberalnym kapitalista i katolikiem rownoczesnie. Celem katolika jest darzenie do osiagniecia godnego zycia wiecznego, Czym biedniejszy, czy mniej pracujacy za to wiecej modlacy sie, tym blizej do poczesnego miejsce w niebie!
Kto ma wieksze szanse na podanie graby Jezusowi? Lokis rowerzysta (siodelko kolarskie, niewygodne) czy biskup w Lexusie, pilaster policzkujacy kamerdynera za nieodpowiednia temperature wody w zlotej wannie?
Dla katolika raczej flagellatio niz szampan schlodzony! :D


W tym wszyskim jedyne co zrozumialam to pytanie co manipulacją jest a co nią nie jest, w jakich granicach manipulacja jest dopudszczalna (nieświadomie poslugujemy się nią w relacjach międzyludzkich - "mamy to we krwi") i to czy można manipulować czlowiekiem dla jego dobra np. poprawy samopoczucia lub skłaniając go do podjęcia decyzji obiektywnie dla niego korzystnych(odpowiedzi jakie dałeś nie komentuję).

Same w sobie to są dobre pytania.
Tyle, że raczej nie na ten wątek...

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr wrz 25, 2013 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy NLP jest zle ?
pilaster napisał(a):
Jajko napisał(a):
Komunizm opiera się na systemie poglądów głoszących program całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, postulujący powszechność, równość i sprawiedliwość społeczną oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej kontroli gospodarki, własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr. Były to przesłanki realizacji zasad równości we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

Może powyższe jest złe??




No widzisz, pilaster, a papież Franciszek znalazł w tym coś dobrego! I najpierw znalazł to w komunizmie, a potem w nauce społecznej Kościoła! Zalecam więcej ostrożności w totalnym negowaniu.

Franciszek pytany o to, czy "komunizm go uwiódł", odparł: "Jego materializm nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Ale poznanie go dzięki osobie odważnej i uczciwej było dla mnie przydatne, zrozumiałem niektóre rzeczy, aspekt socjalny, który potem odnalazłem w nauce społecznej Kościoła".

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _trad.html

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt paź 01, 2013 11:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL