Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 czy Bog zsyla choroby 
Autor Wiadomość
Post Re: czy Bog zsyla choroby
Cytuj:
Głos Jahwe pełen mocy,
głos Jahwe pełen majestatu!
Głos Jahwe łamie cedry,
Jahwe łamie cedry Libanu
i sprawia, że Liban skacze niby cielę,
a Sirjon jak młody bawół.
Głos Jahwe krzesze języki ogniste;
głos Jahwe wstrząsa pustynią,
Jahwe wstrząsa pustynią Kadesz.
Głos Jahwe wyrywa dęby
i ogołaca lasy



To hymn, ułożona pieśń która ma za zadanie wielbić moc i potęgę Boga. Czy rzeczywiście Jahwe połamał te biedne cedry? Przecież w innym miejscu jest napisane że trzciny nadłamanej nie złamie do końca....


Śr maja 07, 2014 19:43
Post Re: czy Bog zsyla choroby
equuleuss napisał(a):
To hymn, ułożona pieśń która ma za zadanie wielbić moc i potęgę Boga. Czy rzeczywiście Jahwe połamał te biedne cedry?
Czyżbyś nie wiedział, że Jahwe nie takich rzeczy dokonywał?
Cytuj:
Ruszył więc Jozue z Gilgal z całym ludem zbrojnym, ze wszystkimi mężnymi wojownikami. Wtedy rzekł Jahwe do Jozuego: "Nie lękaj się ich, bo oddam ich w twoje ręce i żaden z nich nie ostoi się przed tobą". Jozue zaś ciągnął całą noc z Gilgal i uderzył na nich znienacka. A Jahwe sprawił, że ogarnął ich popłoch na widok Izraela i poraził ich klęską bardzo wielką pod Gibeonem. Gonił ich w kierunku wzgórza Bet-Choron i zabijał aż do Azeki i Makkedy. Gdy uciekając przed Izraelem znaleźli się na zboczu Bet-Choron, Jahwe raził ich z nieba ogromnymi kamieniami aż do Azeki i tak poginęli.
O potopie, w którym utopił niemal całą ludzkość jak kocięta, czy takich delikatnych zachowaniach jak deszcz ognia i siarki na Sodomę i Gomorę nawet nie wspomnę...


Śr maja 07, 2014 20:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: czy Bog zsyla choroby
equuleuss napisał(a):
Czy rzeczywiście Jahwe połamał te biedne cedry? Przecież w innym miejscu jest napisane że trzciny nadłamanej nie złamie do końca....
W żadnym miejscu nie jest tak napisane (w Izajasza 42:3 jest o Jego Słudze - nie o Nim samym). Jeśli według twojej wiary Sługa Jahwe to Jezus, a Jezus to Jahwe, więc według ciebie Jahwe nie złamie trzciny, to napisz, że w Izajaszu to wyczytałeś, że tak powinno się to rozumieć, bo..., albo że ktoś ci tak powiedział, albo że tak zrozumiałeś, a nie że tak jest napisane, skoro nie jest.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr maja 07, 2014 20:50
Zobacz profil
Post Re: czy Bog zsyla choroby
equuleuss napisał(a):
Tymczasem Jahwe nie przyszedł w burzy i żywiołach ale w delikatnym powiewie wiatru.


Prawdą jest, że Bóg przychodzi w lekkim powiewie. Nawet śpiewamy:
https://www.youtube.com/watch?v=iTSm_RGAqe4

Ale prawdą jest że Bóg przychodzi też z mocą. Uwierz mi na słowo :)

Dobrej nocy.


Śr maja 07, 2014 21:36

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: czy Bog zsyla choroby
Maria-Magdalena napisał(a):
Prawdą jest, że Bóg przychodzi w lekkim powiewie. Nawet śpiewamy:
https://www.youtube.com/watch?v=iTSm_RGAqe4


Jakieś kilkanaście lat temu, jak byłem harcerzem, byłem raz obecny na mszy polowej, podczas której śpiewaliśmy tą piosenkę, właśnie w formie takiego kanonu z podziałem na głosy męskie i dziewczęce, zresztą w ogóle to była wtedy popularna piosenka, którą lubiłem grać, tylko troszkę energiczniej.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt maja 09, 2014 7:10
Zobacz profil
Post Re: czy Bog zsyla choroby
Cytuj:
W żadnym miejscu nie jest tak napisane (w Izajasza 42:3 jest o Jego Słudze - nie o Nim samym). Jeśli według twojej wiary Sługa Jahwe to Jezus, a Jezus to Jahwe, więc według ciebie Jahwe nie złamie trzciny, to napisz, że w Izajaszu to wyczytałeś, że tak powinno się to rozumieć, bo..., albo że ktoś ci tak powiedział, albo że tak zrozumiałeś, a nie że tak jest napisane, skoro nie jest.



Ale taka jest interpretacja tych słów. Ok, przyjmuję jednak upomnienie.

Cytuj:
Czyżbyś nie wiedział, że Jahwe nie takich rzeczy dokonywał?


Jednak dałem konkretne pytanie czy Jahwe połamał te cedry o których wspomina psalmista. Ani Ty tego nie wiesz na pewno ani ja.


Cytuj:
O potopie, w którym utopił niemal całą ludzkość jak kocięta, czy takich delikatnych zachowaniach jak deszcz ognia i siarki na Sodomę i Gomorę nawet nie wspomnę...



A może chcielibyśmy widzieć tego Jahwe jako dobrotliwego i krzepkiego starca z brodą jak z obrazów który puszcza oczko do ludzkości. A Jezus ukręcił sobie bicz i podobno prał bez litości. Po tym wydarzeniu swój chłop się zrobił jakoś, a nie mamałyga.

A teraz bardziej poważnie. ST jest i dla mnie trudnymi księgami, nie wiem na ile tam jest wydarzeń prawdziwie historycznych a na ile jest opowieści żydowskich w stylu pieśni przy ognisku wychwalające potęgę wojsk i moc Jahwe.


Cytuj:
Ale prawdą jest że Bóg przychodzi też z mocą. Uwierz mi na słowo



Mogę w to uwierzyć Magdaleno. :)


Pt maja 09, 2014 22:18
Post Re: czy Bog zsyla choroby
equuleuss napisał(a):
A teraz bardziej poważnie. ST jest i dla mnie trudnymi księgami, nie wiem na ile tam jest wydarzeń prawdziwie historycznych a na ile jest opowieści żydowskich w stylu pieśni przy ognisku wychwalające potęgę wojsk i moc Jahwe.
No ale przytaczałeś cytaty, że "w cichym powiewie" oraz "nie złamie nadłamanej trzciny", które z tego samego ST pochodzą. Też są "opowieściami i pieśniami przy ognisku".


So maja 10, 2014 20:57
Post Re: czy Bog zsyla choroby
Czytając Dzienniczek Faustyny można bardziej dać wiarę w takie cechy Boga. Bóg niewątpliwie ma moc, ale czy to jest moc niszczycielska czy też moc stwarzająca.


So maja 10, 2014 21:29
Post Re: czy Bog zsyla choroby
equuleuss napisał(a):
Czytając Dzienniczek Faustyny można bardziej dać wiarę w takie cechy Boga. Bóg niewątpliwie ma moc, ale czy to jest moc niszczycielska czy też moc stwarzająca.


Czasami trzeba coś zniszczyć by móc stworzyć od nowa.
Sodoma i Gomora.
Arka Noego.

My, ludzie patrząc widzimy inaczej, niż widzi to Bóg.


So maja 10, 2014 21:58
Post Re: czy Bog zsyla choroby
Maria-Magdalena napisał(a):
Czasami trzeba coś zniszczyć by móc stworzyć od nowa.
Sodoma i Gomora.
Arka Noego.
Fachowiec robi raz a dobrze.


N maja 11, 2014 6:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL