Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 17, 2014 19:09
Posty: 56
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
Czekam na odpowiedz na pytanie:

dla ciebie bedzie ok jak lekarz nie umyje rak bo mu religia zabrania i przystapi do zabiegu? Jesli bedzie to Muzulmanin, to nie bedzie myl rak przez kilkanascie dni. Klauzula sumienia. Religia mu nie pozwala.

Tak/Nie


Śr lip 30, 2014 12:32
Zobacz profil
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
@mrm ty naprawde nie odrozniasz nieszkodzenia od szkodzenia?
Uwazasz, ze ukrasc to lepiej niz nie ukrasc, zarazic lepiej niz nie zarazic, a zabic lepiej niz nie zabic?
To LPS ma taka moralnosc, czy skad taka bierzesz?


Śr lip 30, 2014 12:41

Dołączył(a): Cz lip 17, 2014 19:09
Posty: 56
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
Kael, prosze o odpowiedź na moje pytanie! Tak/Nie

Klauzula sumienia, deklaracja wiary itp to cala masa potencjalnych sytuacji, w ktorych lekarz odstapi od leczenia lub zmieni jego sposob SZKODZĄC pacjentowi powolujac sie na swoja WIARE

Np.
'moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga.'

To oznacza, ze powołując sie na ten punkt lekarz może odstąpić od podania nitrogliceryny przy kolejnych zaburzeniach serca bo 'Bog chce aby Pani Maria juz odeszla, tak czuje ze Bog tak chce'
i na konsultacje wezwie Ksiedza zamiast Kardiologa.

Czy NA PEWNO tego chcemy?


Śr lip 30, 2014 13:00
Zobacz profil
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
Primum non nocere.
Taka jest podstawowa regula lekarska.

Jezeli lekarz ma brudne rece z powodow sumienia, to szkodzi pacjentom. Jezeli NIE zabija, to NIE szkodzi.
Nie da sie tego zrozumiec?


Śr lip 30, 2014 13:03

Dołączył(a): Cz lip 17, 2014 19:09
Posty: 56
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
No wiec klauzula sumienia jest do niczego.

Wiem, ze wielu lekarzy i ksiezy ma WATPLIWOSCI, czy usuwac ciaze jak zagraza zyciu matki bo 'Bog stworzyl to zycie'.

Zrozum, ze dochodzimy do punktu, w ktorym taka wolnosc wyboru moze wyrzadzic krzywde pacjentowi.

I nie pojmuje, jak zacytowany w pierwszym poście dokument podpisalo 3 tys lekarzy. Jak ja bym byl ich szefem, natychmiast bym ich zwolnil i pozbawil mozliwosci wykonywania zawodu, no bo jak lekarz mi mowi, ze 'popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie' to się nóż w kieszeni otwiera. DLa mnie skandal, podpisanie tego dokumentu oznacza, ze ginekolog moze ci nie dac tabletek antykoncepcyjnych powolujac sie na klauzule sumienia mimo iz ty jestem ateista i masz to w nosie.

tacy ludzie NIE powinni miec prawa wykonywania zawodu lekarza. I w tym przypadku SZKODZĄ PACJENTOWI.


Śr lip 30, 2014 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
mrm napisał(a):
Chcesz byc lekarzem, nauczycielem, policjantem, naukowcem - zostawiasz wiare w domu albo idz pracowac w innym zawodzie.


Innymi słowy, wzywasz do dyskryminacji ze względu na wyznanie? Niestety, zabraniają tego i Konstytucja, i Kodeks pracy. Masz prawdziwe szczęście, że nie chodzi o TWOJE poglądy.

Cytuj:
DLa mnie skandal, podpisanie tego dokumentu oznacza, ze ginekolog moze ci nie dac tabletek antykoncepcyjnych powolujac sie na klauzule sumienia mimo iz ty jestem ateista i masz to w nosie.


Ty masz to w nosie, ale on nie. Dlaczego twoje uczucia maja być ważniejsze? :shock:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 30, 2014 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 17, 2014 19:09
Posty: 56
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
Johnny99 napisał(a):

Innymi słowy, wzywasz do dyskryminacji ze względu na wyznanie? Niestety, zabraniają tego i Konstytucja, i Kodeks pracy. Masz prawdziwe szczęście, że nie chodzi o TWOJE poglądy.

Ty masz to w nosie, ale on nie. Dlaczego twoje uczucia maja być ważniejsze? :shock:



hehe trochę śmieszne, że to Ty powołujesz sie na konstytucje, bo to wlasnie MOJE prawa sa lamane. Lekarz powolujac sie na wiare w Boga odmawia tego czy tego - ON lamie moje konstytucyjne prawa.

ja nie zabraniam mu wierzyc w gadajace weze, swietego mikolaja czy ufoludni - jego zadaniem jest zostawic te bajki w domu i nie maja prawa wplywac na to jak mnie leczy i jak wykonuje swoje obowiazki bo ma obowiazek zachowac neutroalnosc swiatopogladowa i stosowac to czego nauczyl sie na Uniwersytecie a nie w Kosciele.

Prosze nie podejmowac proby mowienia, ze to katolicy sa dysktryminowani w Polsce bo to naprawde jest smieszne


Ostatnio edytowano Śr lip 30, 2014 13:28 przez mrm, łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 30, 2014 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
Cytuj:
Ty masz to w nosie, ale on nie. Dlaczego twoje uczucia maja być ważniejsze? :shock:


Bo to moje pieniądze idą na utrzymanie jego miejsca pracy. A jak się nie podoba to droga wolna, na jego miejsce jest wielu chętnych którzy wypiszą co trzeba.


Śr lip 30, 2014 13:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
mrm napisał(a):
hehe trochę śmieszne, że to Ty powołujesz sie na konstytucje, bo to wlasnie MOJE prawa sa lamane. Lekarz powolujac sie na wiare w Boga odmawia tego czy tego - ON lamie moje konstytucyjne prawa.


Nic podobnego. Nie masz konstytucyjnego prawa do środków antykoncepcyjnych..

Cytuj:
ja nie zabraniam mu wierzyc w gadajace weze, swietego mikolaja czy ufoludni - jego zadaniem jest zostawic te bajki w domu


Nie jest - tak jak i tobie nikt nie każe zostawiać w domu twoje ateistyczne bujdy.

Cytuj:
i nie maja prawa wplywac na to jak mnie leczy i jak wykonuje swoje obowiazki bo ma obowiazek zachowac neutroalnosc swiatopogladowa


Nie ma takiego obowiązku. To państwo ma obowiązek zachowywać "bezstronność" w kwestiach światopoglądowych, nie lekarz.

Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Bo to moje pieniądze idą na utrzymanie jego miejsca pracy


Moje również, a ja jestem zwolennikiem wolności sumienia, w przeciwieństwie do was, zacofańców ;)

Cytuj:
A jak się nie podoba to droga wolna, na jego miejsce jest wielu chętnych którzy wypiszą co trzeba.


Dokładnie, jak ci się nie podoba, droga wolna, jest wielu lekarzy, którzy ci chętnie wypiszą, co trzeba. Nie ma żadnej potrzeby, byś odbierał ludziom wolność myślenia, sumienia i wyznania.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 30, 2014 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 17, 2014 19:09
Posty: 56
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
Johnny99, i tu sie bardzo mylisz. Lekarz NIE MA PRAWA podjac decyzji o odmowie wypisania leku bo 'Biblia mowi, ze nie wolno tego przepisac'.

Oby tak zostalo.


I to nie JA mam szukac lekarza, ktory 'laskawie' przepisze mi jakis lek bo jest ateista. Poza tym - zastanowcie sie bardzo spokojnie - za chwile bedziesz mial lekarza muzulmanina i mocno sie zdziwisz czego on ci nie przepisze powolujac sie na swoja wiare!


Śr lip 30, 2014 13:39
Zobacz profil
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
A srodek antykoncepcyjny co tak naprawde LECZY?


Śr lip 30, 2014 13:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
mrm napisał(a):
Johnny99, i tu sie bardzo mylisz. Lekarz NIE MA PRAWA podjac decyzji o odmowie wypisania leku bo 'Biblia mowi, ze nie wolno tego przepisac'.


Ma do tego pełne prawo, gwarantowane ustawowo.

Cytuj:
I to nie JA mam szukac lekarza, ktory 'laskawie' przepisze mi jakis lek bo jest ateista


Jeśli cię oburza, że musisz czegoś poszukać, to pretensje kieruj do państwa, bo to ono gwarantuje ci określone świadczenia, nie poszczególni lekarze. Już pojawiła się propozycja, by MinZdr stworzyło listę szpitali, które bez problemów dokonują aborcji. Bo to jest jego zadanie, nie jakiegoś Chazana.

Cytuj:
Poza tym - zastanowcie sie bardzo spokojnie - za chwile bedziesz mial lekarza muzulmanina i mocno sie zdziwisz czego on ci nie przepisze powolujac sie na swoja wiare!


To pójdę do innego, który mi przepisze. Ludzie zmieniają lekarzy ze znacznie bardziej błahych powodów (wiem, bo mam mamę lekarza) :roll: A po takie L4 to się czasem trzeba nieźle nachodzić :D Nie mówiąc już o narkomanach, uzależnionych od leków - ci czasem potrafią całe miasto w tym celu objechać..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 30, 2014 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 17, 2014 19:09
Posty: 56
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
Johnny99, zycze ci doczekac czasu kiedy pojdziesz do lekarza muzulmanina i naprawde mocno sie zdziwisz jakimi metodami 'zgodnymi z jego sumieniem i wiara' bedzie cie leczyl. Mocno sie zdziwisz...

Nawet NIE BEDZIESZ wiedzial bo on po prostu zastosuje leczenie 'zgodne' z jego sumieniem a my sie guzik znamy i on sie nie pochwali, ze 'Koran to nie pozwala mi przepisac panu xxx'


Śr lip 30, 2014 13:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
mrm napisał(a):
Johnny99, zycze ci doczekac czasu kiedy pojdziesz do lekarza muzulmanina i naprawde mocno sie zdziwisz jakimi metodami 'zgodnymi z jego sumieniem i wiara' bedzie cie leczyl. Mocno sie zdziwisz...


Klauzula sumienia nie dotyczy "metod" leczenia, panie mrm. Trochę wiedzy nie zaszkodzi. Nawet w tym wątku była już o tym mowa :roll:

Cytuj:
Nawet NIE BEDZIESZ wiedzial bo on po prostu zastosuje leczenie 'zgodne' z jego sumieniem a my sie guzik znamy i on sie nie pochwali, ze 'Koran to nie pozwala mi przepisac panu xxx'


A potem pójdę do lekarza-ateisty, który uważa, że lek xxx jest do bani, więc mi go nie przepisze - a ja się guzik znam i nawet nie będę wiedział, że mi go nie przepisał, choć mógłby!! Strach się bać!!!!11JEDEN

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 30, 2014 13:59
Zobacz profil
Post Re: Deklaracja wiary lekarzy - mam mieszane uczucia
@mrm przecietny Polak zna sie na leczeniu (wlasnym) lepiej niz przecietny lekarz....
"Paziow krola Zygmunta" nie czytales?

Mnie w tej chwili "leczy" lekarz domowy i ... mu nie wierze. Ale lekarzy w okolicy jest malo i zmienic go praktycznie nie moge. Korzystam tylko jak musze.
Zreszta leczy glownie ... nieleczeniem. Ma awersje do przepisywania lekow, a antybiotykow szczegolnie. Ale czasami daje zwolnienie, jak mam 40 stopni goraczki.
Na szczescie mamy tez specjalistow, do ktorych ide, jak cierpliwosc strace.


Śr lip 30, 2014 14:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL