Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
 Kraniec wszechświata jak go sobie wyobrażamy ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Kraniec wszechświata jak go sobie wyobrażamy ?
Andy72

Cytuj:
Dużo wczęśniej, bo za jakieś 10 tysięcy lat ten wszechświat będzie zwinięty i stworzony nowy świat

IPW
Cytuj:
Oooo, to jeszcze bardzo dużo czasu, to nie musimy się o nic martwić.




Andy72
Cytuj:
Dużo wcześniej będzie Twoja śmierć

I twoja też, a kto wie może jesteś ode mnie dużo starszy i umrzesz już niebawem. Zastanawiam się Andy72 ile wszechświat ma lat?


Śr wrz 23, 2015 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kraniec wszechświata jak go sobie wyobrażamy ?
akruk napisał(a):
Robek napisał(a):
Cały czas czekam, jak mi "akruk" wyjaśni, kwestie tych nieskończoności.

Krótkie wprowadzenie do nieskończoności
Nieskończoność to słowo określające, że coś nie ma granic. Od czasów starożytnych odróżnia się dwa rodzaje nieskończoności: nieskończoność potencjalną oraz nieskończoność aktualną. Istnieje pomiędzy nimi znacząca różnica.

To teraz wyjaśnij mi, jak coś co ma określoną objętość, mase, i grawitacje, może nagle zacząć sie zmniejszać i to w nieskończoność.
Andy72 napisał(a):
Z księgi Apokalipsy

Może jaki cytat?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 26, 2015 15:12
Zobacz profil
Post Re: Kraniec wszechświata jak go sobie wyobrażamy ?
Powiedzmy, że mi się chce. Co jest trudnego w koncepcji siły rosnącej w nieskończoność ze spadkiem odległości między przyciągającymi się cząstkami, albo z faktem, że atom jest tak pusty, jak Układ Słoneczny, jeśli nie bardziej?


So wrz 26, 2015 17:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kraniec wszechświata jak go sobie wyobrażamy ?
ErgoProxy napisał(a):
Powiedzmy, że mi się chce. Co jest trudnego w koncepcji siły rosnącej w nieskończoność ze spadkiem odległości między przyciągającymi się cząstkami, albo z faktem, że atom jest tak pusty, jak Układ Słoneczny, jeśli nie bardziej?

W atomie jest sporo wolnej przestrzeni, ale nie jest jej nieskończenie dużo, poza tym gdzie ty we wszechświecie widziałeś siłe rosnącą w nieskończoność?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N wrz 27, 2015 19:57
Zobacz profil
Post Re: Kraniec wszechświata jak go sobie wyobrażamy ?
Widziałem w modelu. Model ma to do siebie, że stanowi rzeczywistości idealizację, więc może wstając od rachunku należy pod "nieskończoność" podstawić wyrażenie "baaardzo dużo/mało". Ostatecznie nikt nie powiedział, że pod horyzontem zdarzeń faktycznie wisi most Einsteina-Rosena, czy inne horrendum - może po prostu grawastar, w którym prędkość dźwięku równa jest prędkości światła.


N wrz 27, 2015 21:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL