Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Nasza era i przed naszą erą 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 27, 2014 13:46
Posty: 3
Post Nasza era i przed naszą erą
Mam takie pytanie. Bóg stworzył ludzi. Ludzie ukrzyżowali Boga na Krzyżu. Skąd powstali ludzie i miejsce na którym żyła np. Maryja przed narodzeniem Chrystusa?


So wrz 27, 2014 13:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Nasza era i przed nasza era.
Mógłbyś wyrazić się jeszcze jaśniej? Problem w tym że Bóg nie mógł stworzyć ludzi, bo został zabity, czy mam to inaczej rozumieć? Od razu napisz ile masz lat i czy często masz takie przemyślenia.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N wrz 28, 2014 0:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Nasza era i przed nasza era.
WIST napisał(a):
Od razu napisz ile masz lat i czy często masz takie przemyślenia.


No to jest genialne. Zapisuję do notesiku.


N wrz 28, 2014 8:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Nasza era i przed nasza era.
Jezus wcielił się w postać człowieka ale sam o sobie mówił do żydów, którzy go pytali czy jest większy od Abrahama, "zanim Abraham stał się ja jestem". Ludzie ukrzyżowali Syna Boga ( ponieważ diabeł nie może nawet myślą dotknąć Boga całą swoją nienawiść kieruje do jego dzieci). Jednak nie można zabić Syna Boga bo ten jest źródłem życia przez swoją jedność z Bogiem Ojcem. Nauczał tego jeszcze przed ukrzyżowaniem zapowiadając, że zostanie zabity i powstanie z martwych. Nie mozna wykazać niezniszczalności Boga inaczej jak pokazując ,że nienawiść szatana jest bezsilna i nie może zapanować nawet przez śmierć.
Maryja była uwzględniona w planach Boga jako ta dzięki której miał się narodzić Jezus. Wprawdzie w rodowodzie Jezusa uwzględniony jest tylko rodowód Józefa, co wyraźnie wskazuje jak bardzo żydzi nie potrafili uznać , że to kobieta jest współodpowiedzialna z mężczyzną w istnieniu potomstwa. Nie potrafili zrozumieć tego nawet uczniowie. Może pojęli to dopiero później jednak z pewnością wiele rzeczy długo było dla ich niezrozumiałe. Dlatego to bardziej do nauk Jezusa garną się kobiety ponieważ Jezus doskonale zna prawdę o równości i jednakowości płci ( św Jan widział to w wizji w swoim objawieniu). I to mężczyźni są powołani do nauczania ponieważ to oni właśni powinni sie nauczyć tego czego Jezus nauczał.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Cz sie 06, 2015 10:40
Zobacz profil
Post Re: Nasza era i przed nasza era.
glejt napisał(a):
Wprawdzie w rodowodzie Jezusa uwzględniony jest tylko rodowód Józefa, co wyraźnie wskazuje jak bardzo żydzi nie potrafili uznać , że to kobieta jest współodpowiedzialna z mężczyzną w istnieniu potomstwa.
Takie było prawo dziedziczenia, nalezności do plemienia żydowskiego: od ojca, nie od matki (dokladnie odwrotnie, jak jest dzisiaj). Kierujesz się uprzedzeniami, nie faktami.
glejt napisał(a):
I to mężczyźni są powołani do nauczania ponieważ to oni właśni powinni sie nauczyć tego czego Jezus nauczał.
Ciekawa teza :twisted: Jakos przez 2 tys lat się nie nauczyli marginalizując rolę kobiety w kościele i w społeczeństwie. I jak mają nauczać, skoro sami nauki wymagają?


Cz sie 06, 2015 11:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Nasza era i przed nasza era.
Wiem , że takie właśnie było prawo dziedziczenia. Ale zgodnie z faktami zawartymi w zwiastowaniu to włąśnie był fakt , że to Marii rodowód powinien być przedstawiony odnośnie pochodzenia rodu Dawidowego Jezusa. A tak, to jest napisana jakaś fikcja nie mówiąca prawdy. Zupełnie jednak rujnuje ten sposób rozumowania a więc i dziedziczenia polecenie Jezusa "(7) Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. (8) Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. (9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (10) Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. (11) Największy z was niech będzie waszym sługą.
(Ew. Mateusza 23:7-11, Biblia Tysiąclecia)
Nie może człowiek rozłączać tego co Bóg złączył bo dokonuje oszustwa. A Bóg połączył Jezusa przez Marię z rodem Dawida.
Odnośnie drugiej kwestii nauczam tego aby się oduczyć tego co nieprawdziwe a uczę się tego co prawdziwe dzięki skutkom jakie wywołuje nauka ewangelii. Spotkałam się jednak z poglądami ( podobno katolickimi), że Jezus nauczał sprzecznie co jest dla mnie tak absurdalne jak oksymoron; kłamliwa prawda (biorąc pod uwagę ,że Jezus nazywał siebie prawdą)

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Cz sie 06, 2015 23:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Nasza era i przed nasza era.
Zastanawiałeś się kiedyś nad znaczeniem przejrzystości pisanego tekstu, przy wyborze przez potencjalnych dyskutantów właśnie Twojego tematu jako dobry do wypowiadania się?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 06, 2015 23:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Nasza era i przed nasza era.
Nic nie jest przypadkowe. Ale rzeczywiście trudno mi wyrazić przeciwstawność myślenia tego świata. Zawsze można dokonać doprecyzowania pytaniem czy nawet tak ulubionego na forach cytowania do zakwestionowania rozumienia tekstu.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt sie 07, 2015 8:27
Zobacz profil
Post Re: Nasza era i przed nasza era.
Wybacz mi @glejt ale napiszę wprost : to jest bełkot.
Masz tezę i wycinasz pod nia z Biblii to, co ci pasuje (i to tak grubo, ze aby to przypasowac trzeba sporo wyobraźni). W ten sposób, to mogę Słowem "umocnić" nawet tezy ateizmu: "Nie ma Boga" (sama znajdź gdzie to jest).

Znajdziesz w Ewangelii wiele miejsc, gdzie kobiety są szczególnie wywyższone, jak i wiele miejsc pokazujących jak niski miały status. Nie ma jednak nic uwłaszczającego komukolwiek w genealogii Jezusa przedstawionej przez Mateusza, czy Łukasza.

Co więcej Maria prawdopodobnie pochodziła z rodu Aarona z pokolenia Lewiego. Nie wiemy tego wprost ale była spokrewniona z Elżbietą.
Możliwe, ze Jezus połączył dwie linie rodowe: kapłańską i królewską. Kapłańską przez ciało (Maria), królewską przez adopcję (Józef).


Pt sie 07, 2015 13:22

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Nasza era i przed naszą erą
Fało
Cytuj:
Mam takie pytanie. Bóg stworzył ludzi. Ludzie ukrzyżowali Boga na Krzyżu. Skąd powstali ludzie i miejsce na którym żyła np. Maryja przed narodzeniem Chrystusa?
Ludzie nie ukrzyżowali Boga tylko Jezusa , bo Boga nikt nigdy nie widział .


So sie 29, 2015 12:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Nasza era i przed naszą erą
Glejt bardzo mądrze pisze a nie bełkot ,bardzo lubie czytać jego wypowiedzi bo zawierają wiele istotnych faktów i rzucają często nowe spojrzenie na pewne sprawy ,to że czegoś nie rozumiesz to nie znaczy że nie jest to prawdą.


So sie 29, 2015 15:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Nasza era i przed nasza era.
Kozioł napisał(a):
Co więcej Maria prawdopodobnie pochodziła z rodu Aarona z pokolenia Lewiego. Nie wiemy tego wprost ale była spokrewniona z Elżbietą.
Możliwe, ze Jezus połączył dwie linie rodowe: kapłańską i królewską. Kapłańską przez ciało (Maria), królewską przez adopcję (Józef).

Jeżeli pochodziła z innego rodu niż Dawidowy to Jezus nie jest zapowiedzianym mesjaszem. Bo obietnica dotyczyła potomstwa króla Dawida. A przecież Anioł, który jej zwiastował poczęcie na pytanie Maryi jak to się stanie skoro nie zna męża? Odpowiedział, że pod osłoną Ducha św. A Duch  św własnie tak potrafi działać z ramienia Ojca, że to co wydaje sie nieobecne jest nagle rzeczywiste. Takie są skutki działania Ducha św jeszcze w naszych czasach.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt paź 30, 2015 16:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Nasza era i przed naszą erą
Ps. Sorry zadzwonił telefon i jak zwykle zapomniałam co chciałam napisać głównie. A mnie chodziło głównie o to ,że podlegając zwyczajom czy poglądom często wypaczamy prawdę i widzimy coś całkiem innego niż jest w rzeczywistości. I do takich skłonności są podatni zarówno mężczyźni jak i kobiety.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt paź 30, 2015 16:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL