Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Jakie "wpychanie sie ksiedza"?
Moze w ogole masz etyke dlatego, ze ksiadz sie zgodzil. Myslisz ze nauczyciely etyki jest na peczki?


Cz paź 09, 2014 15:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Cytuj:
Moze w ogole masz etyke dlatego, ze ksiadz sie zgodzil. Myslisz ze nauczyciely etyki jest na peczki?


Szkoły nie maja pieniedzy na zatrudnianie ,,dodatkowych"nauczycieli uczących etyki.


Cz paź 09, 2014 18:28
Zobacz profil
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Ksiundz zaś będzie nauczał etyki za darmo, albowiem darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.


Cz paź 09, 2014 18:31

Dołączył(a): Cz paź 09, 2014 18:06
Posty: 3
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Wszystko zależy od konkretnego księdza. Na przykład w mojej szkole religii uczył ksiądz i nigdy nie starał się na siłę wciskać chrześcijańskich dogmatów. Uczył uniwersalnych wartości i czasami nawet opowiadał o innych religiach. Czyli jednak można normalnie.


Cz paź 09, 2014 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Czytalem o etyce wprowadzanej do szkol. Rodzice masowo wycofuja sie ze zgody na uczestnictwo latorosli. Powod jest "blachy". Lekcje beda od godziny 7 rano lub pozno wieczorem. Kiedy podobny problem zaistnial z religia, Kosciol nakazal (Polska przeciez) zmiane planow.
W tym wypadku milczy.
Etyka to "dobre wychowanie", czy KrK jest etyczny?
Nie ma wiec problemu z ksiedzem-etykiem. Etyki w Polsce sie nie wyuczysz. :)


Cz paź 09, 2014 18:57
Zobacz profil
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
lokis napisał(a):
Lekcje beda od godziny 7 rano
Tragedyja.
Cytuj:
Kiedy podobny problem zaistnial z religia, Kosciol nakazal (Polska przeciez) zmiane planow.
A konkretnie jakie zdarzenie masz na myśli?
Cytuj:
Etyki w Polsce sie nie wyuczysz. :)
To że Ty się nie wyuczysz, to nie znaczy, że inni nie mogą.


Pt paź 10, 2014 14:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Lokis jeśli rzeczywiscie tak jest to przyczyna jest bardzo banalna:niski popyt na te lekcje.Jeśli uczniow jets mniej niż 7 to łączy się uczniów kilku szkół. Jak sobie wyobrażasz w praktyce dostosowanie planow lekcji kilku placówek pod relatywnie mała ilość uczniów?Uważasz ,że kilkuset uczniów ma mieć w tym czasie okienko?

Cawilian a słyszałeś ten fragment?
List do Tymoteusza (1 Tym 5, 18): „Mówi bowiem Pismo: Godzien jest robotnik zapłaty swojej".


Pt paź 10, 2014 19:08
Zobacz profil
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Awa napisał(a):
Cawilian a słyszałeś ten fragment?
List do Tymoteusza (1 Tym 5, 18): „Mówi bowiem Pismo: Godzien jest robotnik zapłaty swojej".
Owszem. Lecz przeczytaj sobie 1Kor 9. Cały.


Pt paź 10, 2014 22:27
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Jestem trochę zdumiony: ksiądz uczący w szkole etyki.
Jeżeli tak by było, to podlega kuratorium i od razu nasuwa mi się kilka pytań:
- czy ma przygotowanie pedagogiczne wymagane przez MEN.
- czy ma odbyty 9-cio miesięczny staż i czy uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego
- czy z punktu widzenia KRK wolno mu w Polsce podejmować pracę zarobkową.

Bardzo wątpię, czy jakikolwiek ksiądz ma dziś uprawnienia nauczyciela kontraktowego, a dopiero taki nauczyciel jest samodzielny.

Jeżeli w jakieś szkole etyki uczy ksiądz, to prosżę kierowac pytanie do kuratorium. To nie jest normalna sytuacja i nie powinna się zdarzyć.


So paź 11, 2014 7:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Kozioł napisał(a):
Jestem trochę zdumiony: ksiądz uczący w szkole etyki.
Jeżeli tak by było, to podlega kuratorium i od razu nasuwa mi się kilka pytań:
- czy ma przygotowanie pedagogiczne wymagane przez MEN.
- czy ma odbyty 9-cio miesięczny staż i czy uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego
- czy z punktu widzenia KRK wolno mu w Polsce podejmować pracę zarobkową.

Bardzo wątpię, czy jakikolwiek ksiądz ma dziś uprawnienia nauczyciela kontraktowego, a dopiero taki nauczyciel jest samodzielny.

Jeżeli w jakieś szkole etyki uczy ksiądz, to prosżę kierowac pytanie do kuratorium. To nie jest normalna sytuacja i nie powinna się zdarzyć.

CO za głupoty piszesz, są kontraktowi, mianowani, dyplomowani, tak jak świeccy. A co to ma do rzeczy, czy przepisy KRK dopuszczają czy nie dopuszczają możliwości podejmowania pracy zarobkowej? Szkoła jest publiczna i obowiązują w niej przepisy państwowe a zgodnie z konstytucją, każdy ma prawo do pracy. Nie wolno też nikogo dyskryminować ze względu na wyznawaną religię, więc jeśli ksiądz ma kwalifikacje to fakt bycia księdzem nie może być powodem odmowy zatrudnienia! Moje dzieci uczył matematyki (nawet wychowawcą był) pastor jakiegoś Kościoła ewangelikalnego i nie widzę w tym nic dziwnego.

_________________
laudare benedicere praedicare


So paź 11, 2014 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Formalnie, brunero, masz rację. Czy gdyby Nergal zrobił odpowiedni fakultet i zechciał uczyć dzieci etyki, to miałbyś coś przeciwko?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So paź 11, 2014 15:41
Zobacz profil
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Cytuj:
CO za głupoty piszesz, są kontraktowi, mianowani, dyplomowani, tak jak świeccy.
Czyżby? Kwalifikacje katechetów nie podlegają pod MEN. Jezeli katecheci zdobyli uprawnienia MEN, to nie jako katecheci.
Cytuj:
A co to ma do rzeczy, czy przepisy KRK dopuszczają czy nie dopuszczają możliwości podejmowania pracy zarobkowej?
Dla mnie nie ma znaczenia, dla MEN nie ma znaczenia, ma znaczenie dla KRK. Dlatego taki przypadek uważam za wątpliwy: zdobycie uprawnien wymaga zatrudnienia w oświacie.
Cytuj:
Moje dzieci uczył matematyki (nawet wychowawcą był) pastor jakiegoś Kościoła ewangelikalnego i nie widzę w tym nic dziwnego.
To mnie akurat nie dziwi. W wielu Kosciołach protestanckich, czy starokatolickich księża/pastorzy/starsi pracują zarobkowo.


So paź 11, 2014 15:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Cytuj:
Kozioł napisał(a):
Cytuj:
CO za głupoty piszesz, są kontraktowi, mianowani, dyplomowani, tak jak świeccy.
Czyżby? Kwalifikacje katechetów nie podlegają pod MEN. Jezeli katecheci zdobyli uprawnienia MEN, to nie jako katecheci.

Nie myl kwalifikacji ze ścieżką awansu zawodowego nauczyciela. Poczyytaj przepisy, a najlepeiej zapytaj znajomego dyrektora szkoły.
Cytuj:
Cytuj:
A co to ma do rzeczy, czy przepisy KRK dopuszczają czy nie dopuszczają możliwości podejmowania pracy zarobkowej?
Dla mnie nie ma znaczenia, dla MEN nie ma znaczenia, ma znaczenie dla KRK. Dlatego taki przypadek uważam za wątpliwy: zdobycie uprawnien wymaga zatrudnienia w oświacie.

Każdy katecheta, który uczy w szkole jest jak to nazwałeś "zatrudniony w oświacie". Nie da się pracować w szkole "na czarno". Nawet jak się w sutannie chodzi.
Cytuj:
Cytuj:
Moje dzieci uczył matematyki (nawet wychowawcą był) pastor jakiegoś Kościoła ewangelikalnego i nie widzę w tym nic dziwnego.
To mnie akurat nie dziwi. W wielu Kosciołach protestanckich, czy starokatolickich księża/pastorzy/starsi pracują zarobkowo.

Ale dziwi Cię, że katolicki duchowny może pracować.To właśnie twoja protestancka antykatolicka tolerancja.

_________________
laudare benedicere praedicare


So paź 11, 2014 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Jajko napisał(a):
Formalnie, brunero, masz rację. Czy gdyby Nergal zrobił odpowiedni fakultet i zechciał uczyć dzieci etyki, to miałbyś coś przeciwko?

Jeżeliby przestrzegał przepisów ustawy o systemie oświaty, to dlaczego nie? Zresztą moje dzieci nie chodzą na etykę.

_________________
laudare benedicere praedicare


So paź 11, 2014 17:45
Zobacz profil
Post Re: Czy ksiądz katolicki na etyce powinien być akatolicki
Cytuj:
Nie myl kwalifikacji ze ścieżką awansu zawodowego nauczyciela. Poczyytaj przepisy, a najlepeiej zapytaj znajomego dyrektora szkoły.
Owe kwalifikacje, to m.in. kurs pedagogiki i staż.
Cytuj:
Każdy katecheta, który uczy w szkole jest jak to nazwałeś "zatrudniony w oświacie".
Ale tylko do nauczania katechezy. Oddelegowuje go KRK, kuratorium/dyrektor nie może go samodzielnie ani zatrudnić, ani zwolnic, a wymagania sa inne niż dla nauczycieli pozostałych przedmiotów. Jeżeli chce nauczac inne przedmioty, to musi spełniac warunki kuratorium, a nie warunki z porozumienia KRK z MEN.
Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Moje dzieci uczył matematyki (nawet wychowawcą był) pastor jakiegoś Kościoła ewangelikalnego i nie widzę w tym nic dziwnego.
To mnie akurat nie dziwi. W wielu Kosciołach protestanckich, czy starokatolickich księża/pastorzy/starsi pracują zarobkowo.

Ale dziwi Cię, że katolicki duchowny może pracować.To właśnie twoja protestancka antykatolicka tolerancja.
Ano dziwi, bo to ewenement. W Polsce księża KRK nie pracują zarobkowo, chyba ze jako wykładowcy na uczelniach katolickich, czy jako katecheci. Nie ma to nic wspólnego z tolerancją (niech pracuje nawet jako murarz) ale dyscypliną KRK.


So paź 11, 2014 20:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL