Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Stygmatyzacja nie-chrześcijan? 
Autor Wiadomość
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
Np Philipp Lenard, Johannes Stark, Ernst Gehrcke, Stjepan Mohorovičić, Rudolf Tomaschek

Wkleilabym linki po niemiecku ale regulamin nie pozwala (uwaga! Jajko czuwa) a nie mam czasu na tlumaczenia.

Mozesz szukac pod haslem
Academy of Nations i Reuterdahl


Pn lis 03, 2014 18:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
Cytuj:
Wyżej narzekałeś, że problemem jest to, że można za bardzo dyskutować. Teraz znowu, że nie można w ogóle. Zdecyduj się.

Cytuj:
Interpretacja obowiązuje ta sama od V wieku.

Zefciu, chyba przyznasz, twoje odpowiedzi sa "raczej" wymijajaco-bunczuczne. :)
Nie moze ta sama interpretacja obowiazywac przez wieki. Chyba, ze chcesz glosic ogolniki - dobro, zlo ale i one jakby nieco inne. Trudno dzisiejszej mlodziezy rozroznic gwozdzie kupione w markecie od tych trzymanych w szufladzie ks.Amortha.


Pn lis 03, 2014 18:26
Zobacz profil
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
Ja bym tylko delikatnie zwrocila uwage, ze (chyba) niewiarek po raz kolejny rozwala wlasny watek i jest on juz glebokim offtopem.


Pn lis 03, 2014 19:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
A to w jakim celu? Skoro dyskusja trwa, niech trwa. Przeniosa, sie zalamie. :D


Pn lis 03, 2014 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
Philipp Lenard - Wniósł coś dla dobra nauki. Dostał Nobla.
Johannes Stark - też noblista.
Nie można negligować ich osiągnięć.
W niektórych wypowiedziach, analizach mylili się i zostało to wskazane. Nie umniejsza to im pozostałym osiągnięciom.
I to jest fajne w nauce, że takie efekty są upubliczniane, a nie zamiatane pod dywan.
Jeśli nie masz racji to wcześniej czy później zostanie to stwierdzone. To jest cecha nauki.
A nie bajania religii.


Pn lis 03, 2014 22:09
Zobacz profil
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
No "bajania" religii zweryfikuje nawet kazdy osobiscie. Po smierci.

Poza tym ja np weryfikuje juz teraz. Stawiam na Jezusa i Jego obietnice takze te dotyczace zycia doczesnego i do tej pory nie moge narzekac.


Wt lis 04, 2014 3:07

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
A ja stawiam na to, że jestem tutaj i teraz, i ja w dużym stopniu decyduję o swoim losie.
A po śmierci to będę oglądał korzonki od dołu.


Wt lis 04, 2014 5:43
Zobacz profil
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
No o swoim losie decydujesz nie (työko) ty w duzym stopniu.
Nie ty zdecydowales o swoich rodzicach, kraju urodzenia, czasie urodzenia, zdolnosciach, chorobach...
A to wszystko ma bardzo duzy wplyw na przebieg twojego zycia. To sa warunki brzegowe.


Wt lis 04, 2014 8:22
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
niewiarek napisał(a):
Zabiłeś mnie siłą swojego argumentu.
Zostałem powalony. Gratuluję. Może jakaś nagroda Ignobla?

Wybacz, ale wolałbym jednak mieć adwersarzy, którzy oprócz stwierdzania
"No i co z tego?" coś wnoszą do dyskusji.
Po prostu dla Twojej metody "niech wypowie się stu specjalistów" nie jest istotne, czy o tych specjalistach ktoś po 80 latach będzie wiedział.
lokis napisał(a):
Zefciu, chyba przyznasz, twoje odpowiedzi sa "raczej" wymijajaco-bunczuczne. :)
Chyba nie przyznam. Wskazałem niewiarkowi konkretne wydarzenia historyczne i imiona. Wszystko jest do znalezienia w Google albo bibliotece.
Cytuj:
Nie moze ta sama interpretacja obowiazywac przez wieki.
Tytuł "Bogurodzicy" obowiązuje przez wieki i przez wieki jest tak samo rozumiany. Bogurodzica prawdziwie zrodziła Bogoczłowieka w czasie. Mówić iż urodziła tylko człowieka to twierdzić, jakoby Chrystus-Bóg i Chrystus-człowiek byli innymi osobami.
Cytuj:
Trudno dzisiejszej mlodziezy rozroznic gwozdzie kupione w markecie od tych trzymanych w szufladzie ks.Amortha.
Eeeeeee?
niewiarek napisał(a):
Jeśli nie masz racji to wcześniej czy później zostanie to stwierdzone. To jest cecha nauki.
A nie bajania religii.
Ale dlaczego przeciwstawiasz naukę religii? To są dwie różne dziedziny ludzkiego życia dysponujące inną metodą i stawiające sobie inne cele. Jaki sens ma np. przeciwstawianie tańca gotowaniu i mówienie "taniec jest gupi, bo nie powstaje w jego wyniku jedzenie" albo "gotowanie jest gupie, bo kucharze nie poruszają się z gracją".


Wt lis 04, 2014 8:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
Cytuj:
Eeeeeee?

YT zawiera klip w ktorym wymieniony pokazuje garsc gwozdzi wyplutych przez opetanych. Moim zdaniem powinny czyms sie roznic od "sklepowych". jednak nie. Nawet nie promieniuja! :D


Wt lis 04, 2014 13:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
Wkurza mnie jak ktoś mami mnie wydumanym życiem wiecznym, obietnicami o których nie ma bladego pojęcia.
Wpaja mi i moim bliskim jacy to wkrótce możemy być szczęśliwi.
Znalazł się jasnowidz.

zefciu:
Cytuj:
...Wskazałem niewiarkowi konkretne wydarzenia historyczne i imiona. Wszystko jest do znalezienia w Google albo bibliotece....

Nikt nie odbiera im zasług, wręcz odwrotnie, za część tego co zrobili należy być im wdzięcznym.
A to że w którymś momencie mylili się? To chyba takie normalne.
Może w religii nie można się mylić tylko wycofywać jak rak.
W nauce to normalne. Nikt nie idzie w zaparte, a mówi, tak, tutaj nie miałem racji.


Wt lis 04, 2014 14:08
Zobacz profil
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
lokis napisał(a):
Cytuj:
Eeeeeee?

YT zawiera klip w ktorym wymieniony pokazuje garsc gwozdzi wyplutych przez opetanych. Moim zdaniem powinny czyms sie roznic od "sklepowych". jednak nie. Nawet nie promieniuja! :D
A co to ma wspólnego z nestorianizmem, tytułem Bogurodzicy, czy w ogóle tematem tego wątku?

niewiarek napisał(a):
Wkurza mnie jak ktoś mami mnie wydumanym życiem wiecznym, obietnicami o których nie ma bladego pojęcia.
Wpaja mi i moim bliskim jacy to wkrótce możemy być szczęśliwi.
Znalazł się jasnowidz.
A to o kim piszesz znowu?
Cytuj:
Nikt nie odbiera im zasług, wręcz odwrotnie, za część tego co zrobili należy być im wdzięcznym.
A to że w którymś momencie mylili się? To chyba takie normalne.
Może w religii nie można się mylić tylko wycofywać jak rak.
W nauce to normalne. Nikt nie idzie w zaparte, a mówi, tak, tutaj nie miałem racji.
Ale o co Ci chodzi? Ja mówiłem o Nestoriuszu i Cyrylu z Aleksandrii. A Ty o kim?


Wt lis 04, 2014 14:24

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Stygmatyzacja nie-chrześcijan?
zefciu, tutaj mój błąd.
To kael mówi o takich osobach jak Philipp Lenard, Johannes Stark, Ernst Gehrcke, Stjepan Mohorovičić, Rudolf Tomaschek.
I pod ten adres powinna pójść odpowiedź. Jeszcze raz przepraszam.


Wt lis 04, 2014 14:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL