Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 699 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 47  Następna strona
 Wszechświat z niczego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wszechświat z niczego
zefciu napisał(a):
subadam napisał(a):
Nie Zefciu, dla mnie nie wyglada na spojna
A co mnie obchodzi, co Tobie wygląda na co. Strasznie nie kumam tych wszystkich ludzi, którzy na forach ogłaszają, że coś tam „uważają”, lub że coś im tam się „wydaje”. Naprawdę, subadamie, nie jesteś dla nikogo tutaj autorytetem.
Cytuj:
"Co do nicości. Pragnę tylko zauważyć iż Bóg jest duchem. A Ty mówisz o nicości w sensie fizycznym. Bóg niematerialny stworzył materialny wszechświat. Wszakże to Bóg. Proste ja budowa cepa".
To napisał Quinque. Jeszcze raz zobaczę, że kradniesz cudzą wypowiedź – zgłaszam do modów.


Nie zamierzam byc dla nikogo tutaj autorytetem, ale mam prawo do wyrazenia wlasnej opinii, specjalnie w dziale zahaczajacym o nauke, nie tylko o wiare. To co pisze Quinque to tez tylko jego opinia arbitralnie wyrazona. Moze byc prawda objawiona dla wierzacych ale nie dla mnie.
Co do tej kradziezy to troche przesadziles - nie zauwazyles ze odnosze sie do postu Quinque i daje jego wywod w cudzyslowie ?


Cz mar 15, 2018 16:00
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
subadam napisał(a):
Nie zamierzam byc dla nikogo tutaj autorytetem
Pisałeś jakbyś był – sąd bez żadnego uzasadnienia.
Cytuj:
ale mam prawo do wyrazenia wlasnej opinii, specjalnie w dziale zahaczajacym o nauke, nie tylko o wiare
Oczywiście jest dokładnie odwrotnie. Jeśli w dziale gdzie dyskutuje się o wierze uzasadnionym może być mówienie iż wierzy się w to lub tamto, o tyle przy dyskusji o nauce to co się komu wydaje nie ma żadnego znaczenia.
Cytuj:
To co pisze Quinque to tez tylko jego opinia arbitralnie wyrazona. Moze byc prawda objawiona dla wierzacych ale nie dla mnie.
Ale przecież nikt nie każe Ci przyjmować tych doktryn. Po prostu wiedz, że chrześcijanie tak wierzą i tyle.
Cytuj:
Co do tej kradziezy to troche przesadziles - nie zauwazyles ze odnosze sie do postu Quinque i daje jego wywod w cudzyslowie ?
Gdybyś chciał zacytować i odnieść się – użyłbyś funkcji „quote”. Skoro jednak tego nie zrobiłeś, to najwyraźniej z jakiegoś powodu chciałeś ukraść słowa Quinque. Po co? Tego nie wiem.


Cz mar 15, 2018 16:22

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wszechświat z niczego
Czyli umieszczenie czyjegos zdania w cudzyslowie nie jest cytowaniem ?
Jesli tak to czym jest ?


Cz mar 15, 2018 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechświat z niczego
Quinque napisał(a):
Co do nicości. Pragnę tylko zauważyć iż Bóg jest duchem. A Ty mówisz o nicości w sensie fizycznym.


Skąd pomysł że Bóg jest duchem, w Biblii tak pisze?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 15, 2018 18:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wszechświat z niczego
Oj, Robek, Robek. Zacznij w końcu czytać Biblię, albo przynajmniej zapytaj wujka Google. W Biblii nic nie pisze, ale oczywiście w Biblii jest napisane, że Bóg jest duchem: Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie». (J4,24)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz mar 15, 2018 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post Re: Wszechświat z niczego
.
zefciu napisał(a):
Chciałbym zwrócić uwagę, że pojęcie „wymiar” oraz pojęcie „stan skupienia materii” mają określone znaczenie fizyczne. Używanie ich po to, aby bełkot brzmiał „naukawo” jest w złym stylu.


Każdy ma prawo do przedstawienia własnych przemyśleń nawet wtedy gdy komuś wydają się bełkotem :)

Uważasz, że wiara nie potrzebuje nauki? Oczywiście tak właśnie zachowują się ci adwersarze. Naukowcy twierdzą, że wiara nie jest im potrzebna do niczego, podobnie wierzący, że wszystko co potrzeba człowiekowi do szczęścia jest w nieomylnych świętych księgach. No i wszyscy okopują się w swoich racjach. Ale są i tacy którzy potrafią czerpać wiedzę z obu tych dziedzin.

Nauka i wiara to dwa bieguny tej samej rzeczywistości. Wiara bez nauki staje się ślepa, nie jest w stanie wyjść z dogmatów które ją zniewalają. Z kolei nauka bez wiary nie widzi perspektywy kierunku ku któremu podąża, zresztą nauka ma także swoje dogmaty w które święcie wierzy, nawet gdy po pewnym czasie okazują się nieprawdziwe, tylko że wtedy nie jeden musiałby oddać swojego Nobla a książki do fizyki musiałyby być napisane na nowo, no ale wtedy niejeden autorytet musiałby ucierpieć

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Pt mar 16, 2018 1:36
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
buscador napisał(a):

Uważasz, że wiara nie potrzebuje nauki?


Nie. W ogóle uważam że ludzkość nie potrzebuje sporo rzeczy z nauki gdyż jest im nie przydatna

buscador napisał(a):
Naukowcy twierdzą, że wiara nie jest im potrzebna do wszystko co potrzeba człowiekowi do szczęścia jest w nieomylnych świętych księgach.


A jakby naukowcy twierdzili iż wkładanie ręki do ognia byłoby im potrzebne, to zaczalbyś wkładać ręce do ogniska?

Twierdzą tak naukowcy tylko i wyłącznie z USA Lub Uganda Kingdom(UK) gdzie trzeba być kreacjonistą żeby wierzyć

buscador napisał(a):
Z kolei nauka bez wiary nie widzi perspektywy kierunku ku któremu podąża


Co?

Ps: ostatnio pisałem o tym iż religia miała spory udział w rewolucji kulturalno-rolniczej. Dzięki której jesteśmy tu gdzie jesteśmy


Pt mar 16, 2018 7:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechświat z niczego
buscador napisał(a):
Uważasz, że wiara nie potrzebuje nauki? Oczywiście tak właśnie zachowują się ci adwersarze. Naukowcy twierdzą, że wiara nie jest im potrzebna do niczego, podobnie wierzący, że wszystko co potrzeba człowiekowi do szczęścia jest w nieomylnych świętych księgach. No i wszyscy okopują się w swoich racjach. Ale są i tacy którzy potrafią czerpać wiedzę z obu tych dziedzin.

Nauka i wiara to dwa bieguny tej samej rzeczywistości. Wiara bez nauki staje się ślepa, nie jest w stanie wyjść z dogmatów które ją zniewalają. Z kolei nauka bez wiary nie widzi perspektywy kierunku ku któremu podąża, zresztą nauka ma także swoje dogmaty w które święcie wierzy, nawet gdy po pewnym czasie okazują się nieprawdziwe, tylko że wtedy nie jeden musiałby oddać swojego Nobla a książki do fizyki musiałyby być napisane na nowo, no ale wtedy niejeden autorytet musiałby ucierpieć


Nauka i wiara, nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.


Małgosiaa napisał(a):
Oj, Robek, Robek. Zacznij w końcu czytać Biblię, albo przynajmniej zapytaj wujka Google. W Biblii nic nie pisze, ale oczywiście w Biblii jest napisane, że Bóg jest duchem: Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie». (J4,24)


A to Jezus, też jest duchem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 16, 2018 12:59
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
subadam napisał(a):
Czyli umieszczenie czyjegos zdania w cudzyslowie nie jest cytowaniem ?
Jesli tak to czym jest ?
Na tym forum używamy „quote”. Tak to forum działa i takie są wymogi regulaminu.
buscador napisał(a):
Każdy ma prawo do przedstawienia własnych przemyśleń nawet wtedy gdy komuś wydają się bełkotem :)
Te przemyślenia nie wydają się bełkotem, tylko bełkotem. Używasz terminów niezgodnie z ich znaczeniem.
Cytuj:
Uważasz, że wiara nie potrzebuje nauki?
Niczego takiego nie napisałem, ani nawet nie zasugerowałem.
Cytuj:
Ale są i tacy którzy potrafią czerpać wiedzę z obu tych dziedzin.
Owszem są. Ale Ty do nich nie należysz. Bo np. nie wiesz, co oznacza pojęcie „stan skupienia”. A to przecież wiedza ze szkoły podstawowej.


Pt mar 16, 2018 13:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 05, 2018 12:04
Posty: 4
Post Re: Wszechświat z niczego
Ktoś jednak musi kierować tą doskonałością świata..


Wt cze 05, 2018 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: Wszechświat z niczego
Zajrzałem na chwilę i od razu śmiech.
Aby była konieczność kierowania doskonałym światem, musiałby istnieć doskonały świat. Do doskonałości naszemu światu "nieco" brakuje. Mniej wojen, mniej głodu, mniej chorób i tak dalej... długo by ciągnąć.


Wt cze 05, 2018 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wszechświat z niczego
Hmm to jeszcze odpowiedz na pytanie:
1. Kto ponosi winę za wojny na świecie?
2. Kto ponosi winę za to, że jedni marnują żywność a inni mają jej niedostatek?
Z chorobami to może już nie tak wprost, ale też można by znaleźć związki.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt cze 05, 2018 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: Wszechświat z niczego
Po co miałbym odpowiadać na takie pytania? Są bezsensowne. Doskonały świat, to bez wojen, głodu i chorób. Nieważne co jest powodem całego zła na świecie, skoro jest - to nie żyjemy na doskonałym świecie. Liczą się skutki, a nie przyczyny.


Wt cze 05, 2018 13:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wszechświat z niczego
A może jednak świat został stworzony no powiedzmy prawie doskonałym tylko my w swojej wolności (a może swawoli) go zepsuliśmy. Nie upieram się że to jest jedyny słuszny pogląd, ale może coś w tym jest.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt cze 05, 2018 13:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: Wszechświat z niczego
Owszem, to jest prawda wiary. Tylko co z tego? Efekt jest ciągle ten sam - świat nie jest doskonały. Choć nawet nie próbuję wnikać co są winne zwierzęta ludzkiej naturze, że zwierzęta też muszą cierpieć.


Wt cze 05, 2018 13:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 699 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 47  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL