Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 699 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 47  Następna strona
 Wszechświat z niczego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Wszechświat z niczego
Gdy powstawał wszechświat to nie było jeszcze czasu, węc dlatego nie ma początku.


Wt sty 09, 2018 13:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Wszechświat z niczego
Niech mi ktoś zrobi nic. Tylko niech nie mówi ze próżnia to nic. Bo tam jest czas i przestrzeń. A po za tym wiele fal radiowych świetlnych i grawitacyjnych. Gdyby ktoś zrobił takie prawdziwe nic to pewnie zrobiły nowy wszechświat.


Pt sty 19, 2018 23:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechświat z niczego
Quinque napisał(a):
Dlaczego wszechświat istnieje? Jak równie dobrze mógłby nie istnieć. I dlaczego stworzył istoty które zadają pytania "skąd pochodzimy" "dokąd zmierzamy/jaki jest sens życia?"(Czy jakiś ateista może mi na te pytania odpowiedzieć? Przecież to zaprzeczenie jakiejkolwiek logice, w czasie w którym ty zastanawiasz się "Co jest po śmierci?" Mógłbyś palić blanciucha z ziomalami. Ateizm jest nie logiczny


Na te twoje pytania nie ma odpowiedzi, bo to są kwestie filozoficzne i każdy sobie opowiada według siebie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 21, 2018 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Wszechświat z niczego
Robek napisał(a):
Na te twoje pytania nie ma odpowiedzi, bo to są kwestie filozoficzne i każdy sobie opowiada według siebie.
Dlaczego stworzył Słońce, które świeci, rzeki, które płyną i komety, które lecą?
To też pytania bez odpowiedzi? Filozoficzne?


N sty 21, 2018 23:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechświat z niczego
Isoner napisał(a):
Robek napisał(a):
Na te twoje pytania nie ma odpowiedzi, bo to są kwestie filozoficzne i każdy sobie opowiada według siebie.
Dlaczego stworzył Słońce, które świeci, rzeki, które płyną i komety, które lecą?
To też pytania bez odpowiedzi? Filozoficzne?


Tak.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 22, 2018 0:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Wszechświat z niczego
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Gdy powstawał wszechświat to nie było jeszcze czasu, węc dlatego nie ma początku.


To co piszesz to bzdura. Powstanie czegokolwiek zawsze wiąże się z czasem w którym miało miejsce to zdarzenie.


Cz lut 22, 2018 13:46
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
ZG63 napisał(a):
Powstanie czegokolwiek zawsze wiąże się z czasem w którym miało miejsce to zdarzenie.
A masz jakieś uzasadnienie tej tezy poza nieuprawnioną indukcją?


Cz lut 22, 2018 13:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechświat z niczego
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Powstanie czegokolwiek zawsze wiąże się z czasem w którym miało miejsce to zdarzenie.
A masz jakieś uzasadnienie tej tezy poza nieuprawnioną indukcją? :|


Za pomocą czasu opisujemy zmiany w otaczającym nas świecie.
I to całe powstanie wszechświata, również jest taką zmianą.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 22, 2018 19:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post Re: Wszechświat z niczego
Czy Wszechświat mógł powstać (być stworzony) z „niczego”? Z filozoficznego punktu widzenia z niczego może powstać tylko „Nic”. Filozofia zachodnia w tym również ta chrześcijańska bazuje na t.z. filozofii osobowej. A więc istnieje sobie osobowy Bóg który na „początku” nie mając nic pod ręką stwarza sobie Wszechświat od tak z niczego :) Problem w tym iż takie założenie automatycznie generuje sprzeczność, no bo albo jest Bóg (oczywiście w sensie absolutnym) albo jest Nicość, oba te założenia wykluczają się wzajemnie.

Czy nie prościej będzie założyć, że Wszechświat powstał z „Wszystkiego” :) czyli z Boga? Oczywiście nie ma to nic wspólnego z panteizmem (panteiści twierdzą, że świat jest bogiem a ja twierdzę że Bóg jest m.in. światem, to zasadnicza różnica). Bóg wyemanował (zrodził) świat z siebie samego, czyli „zrodzony nie stworzony współistotny Ojcu”.

A dokładniej jak powstał Wszechświat? Mówiąc skrótowo z kolejno po sobie następujących inflacjach Boga. Bóg jako nieskończona energia aby móc się objawić na „zewnątrz” musiał zredukować, obniżyć tą energię (w pewnym sensie podzielić Siebie). Przecież nawet fizycy twierdzą, że Wielki Wybuch musiał być poprzedzony Wybuchem Inflacyjnym. WW to tylko kolejna a zarazem ostatnia „metamorfoza” Boga w 3D, czyli od ∞ D do 3D. :)

Z punktu widzenia Boga świat nie jest osobowy (osobny, niezależny, sam dla siebie) ale jest integralną częścią Niego samego.

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Śr mar 14, 2018 1:33
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
A co mi z takiego Boga który nie oferuje niczego? Równie dobrze może nie istnieć(podobnie jak bóg deistów czy panteistów). Nie warto takim Bogiem zawracać sobie głowy

Co do nicości. Pragnę tylko zauważyć iż Bóg jest duchem. A Ty mówisz o nicości w sensie fizycznym. Bóg niematerialny stworzył materialny wszechświat. Wszakże to Bóg. Proste ja budowa cepa


Śr mar 14, 2018 1:57

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wszechświat z niczego
I skad to wiesz ?


Śr mar 14, 2018 3:48
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
subadam napisał(a):
I skad to wiesz ?
subadam – naprawdę jesteś inteligentniejszy od takich komentarzy. Logiczne że Quinque przedstawia wykładnię katolicką. Nie musisz w nią wierzyć. Jedynie wskazał on na jej spójność.


Śr mar 14, 2018 6:52

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wszechświat z niczego
Nie Zefciu, dla mnie nie wyglada na spojna :
"Co do nicości. Pragnę tylko zauważyć iż Bóg jest duchem. A Ty mówisz o nicości w sensie fizycznym. Bóg niematerialny stworzył materialny wszechświat. Wszakże to Bóg. Proste ja budowa cepa".

Nie mowiac o czysto instrumentalnym podejsciu do problemu istnienia Boga w pierwszej czesci postu :
"A co mi z takiego Boga który nie oferuje niczego? Równie dobrze może nie istnieć(podobnie jak bóg deistów czy panteistów). Nie warto takim Bogiem zawracać sobie głowy ".


Śr mar 14, 2018 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post Re: Wszechświat z niczego
Quinque napisał(a):
A co mi z takiego Boga który nie oferuje niczego? Równie dobrze może nie istnieć(podobnie jak bóg deistów czy panteistów). Nie warto takim Bogiem zawracać sobie głowy


Nie bardzo rozumiem co miałaś na myśli pisząc, że „nie oferuje niczego.” Przecież Bóg jest wszystkim i we wszystkim, skoro jesteś i piszesz na tym forum to pewnie coś Ci dał, zaoferował :) Tak w rzeczywistości to Bóg nie tworzy niczego nowego czego by nie było w Nim od zawsze. Świat to tylko metamorfoza Boga (jego własne „ciało”).

Quinque napisał(a):
Co do nicości. Pragnę tylko zauważyć iż Bóg jest duchem. A Ty mówisz o nicości w sensie fizycznym. Bóg niematerialny stworzył materialny wszechświat. Wszakże to Bóg. Proste ja budowa cepa


Zbytnio to sobie uprościłaś, no może w takim ujęciu jest to może „budowa cepa”. Bóg jest Duchem, czyli czym? Niczym a może jednak Wszystkim. Bóg i materia to jedno i to samo, jedyna różnica jest w stopniu świadomości, innym wymiarze (∞D do 3D) albo bardziej fizycznie - stanu skupienia materii (myśl, energia, materia).

Nie, nie miałem na myśli nicości fizycznej, jeśli takowa oczywiście istnieje :) nicość to nicość. A w stosunku do Boga to musiała by być Nicość absolutna. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Absolutnego Boga i absolutnej nicości obok siebie, jedno wyklucza drugie. Przecież Bóg jest wszechobecny to jak można twierdzić, że jest jakaś nicość gdzie Boga niema :) Boga nie można polaryzować na Coś i Nic.

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Śr mar 14, 2018 23:34
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
subadam napisał(a):
Nie Zefciu, dla mnie nie wyglada na spojna
A co mnie obchodzi, co Tobie wygląda na co. Strasznie nie kumam tych wszystkich ludzi, którzy na forach ogłaszają, że coś tam „uważają”, lub że coś im tam się „wydaje”. Naprawdę, subadamie, nie jesteś dla nikogo tutaj autorytetem.
Cytuj:
"Co do nicości. Pragnę tylko zauważyć iż Bóg jest duchem. A Ty mówisz o nicości w sensie fizycznym. Bóg niematerialny stworzył materialny wszechświat. Wszakże to Bóg. Proste ja budowa cepa".
To napisał Quinque. Jeszcze raz zobaczę, że kradniesz cudzą wypowiedź – zgłaszam do modów.
buscador napisał(a):
Zbytnio to sobie uprościłaś, no może w takim ujęciu jest to może „budowa cepa”. Bóg jest Duchem, czyli czym? Niczym a może jednak Wszystkim. Bóg i materia to jedno i to samo, jedyna różnica jest w stopniu świadomości, innym wymiarze (∞D do 3D) albo bardziej fizycznie - stanu skupienia materii (myśl, energia, materia).
Chciałbym zwrócić uwagę, że pojęcie „wymiar” oraz pojęcie „stan skupienia materii” mają określone znaczenie fizyczne. Używanie ich po to, aby bełkot brzmiał „naukawo” jest w złym stylu.


Cz mar 15, 2018 7:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 699 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 47  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL