Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Bóg poznawalny naukowo? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 08, 2004 20:29
Posty: 86
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Askadtowiesz napisał(a):
Cytuj:
Nie żebyśmy uważali, że jesteśmy w stanie pomyśleć coś sami z siebie, lecz /wiemy, że/ ta możność nasza jest z Boga. 2 Koryntian 3:10
Ciekawy to cytat bo albo zaprzecza wolnej woli człowieka, albo nalezy go rozumieć inaczej niz twierdzisz. Jeśli ma byc zachowana spójność doktryny, nacisk nalezy położyć na "możność", czyli Bóg daje możnosć myslenia ale za nas nie myśli.

Z podanego poprzednio zestawu cytatów wynika, że:

    - będąc wszystkim we wszystkich
    - napełniając wszystko wszelkimi sposobami
    - sprawiając w nas zarówno chęć działania jak i samo działanie
    - wkładając nam w usta swoje słowa
    - przemawiając przez nas mocą swego Ducha

Bóg nie pozostawia 'miejsca' na zaistnienie czegokolwiek co Nim nie jest. Znamienną rzeczą jest tu fakt, że wcielony Bóg, Jezus Chrystus, zamiast manifestować pełną wolność i samodzielność w działaniu, jak mantrę powtarza, że nie swoją wolę a Tego, który Go posłał wykonuje tu na ziemi:

ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. Jana 6,38
Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Jana 14,10
Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. Jana 12,49

Podsumowując: Ten, który zstępuje z nieba, Bóg-człowiek, mający, wydawać by się mogło, pełną wolność działania wykonuje wolę Tego, który Go posłał i który w Nim mieszka a my, pochodzący z niskości i przez to 'mądrzejsi' mamy wolność w pełnym zakresie. Czy to nie znamienne?


Cz cze 04, 2015 7:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 08, 2004 20:29
Posty: 86
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Askadtowiesz napisał(a):
Przypuszczalnie pmyliłeś artykuły, bo w tym (a przeczytałem go dopiero dziś) niczego takiego nie napisano. Wręcz przeciwnie, autor twierdzi: "Czy możliwe jest wybudowanie komputera (programu), który zacznie działać tak jak ludzki mózg? To niewykonalne ani dzisiaj, ani w przewidywalnej przyszłości."

Autor tak twierdzi, ale co to znaczy „przewidywalna przyszłość”? Czy trzydzieści lat temu przypuszczano, że w przewidywalnej przyszłości komputer wielkości solidnego pokoju zmniejszy się do rozmiarów pudełka zapałek, o szybkości działania nawet nie wspominając? Po drugie 'samodzielność' holograficznego rozmówcy nie musiałaby być na naszym poziomie. Na tym tle bowiem należy podkreślić relację między nami, kreatorami a tymże 'rozmówcą'. Relację odzwierciedlającą między nami a Bogiem.
Cytuj:
Ponadto, gdyby sie udało wyswietlic hologram udający człowieka, to i tak musiałby on być sterowany z zewnątrz, byłby tylko obrazem trójwymiarowym

Czyli tym o czym rozmawiamy. W myśl teorii holograficznej Wszechświat jest takimże, sterowanym/wyświetlanym z zewnątrz hologramem.
Cytuj:
I jeszcze co do pogawędki przy stole. Sadzisz, ze będziesz mógł go takze dotknąć?

To niczego nie neguje a przemawia raczej za słusznością rozpatrywanych przez nas założeń, że, odnosząc rzecz do relacji Bóg a my, jesteśmy – wciąż niedoskonali (jeszcze'niedotykalni') – tylko i aż w drodze/pielgrzymce do jej, doskonałości osiągnięcia.


Cz cze 04, 2015 11:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Eli napisał(a):
Jestem, ale uprzedzam, że jeśli moje lenistwo zmusi mnie do odpisywania rzadziej niż raz w tygodniu to raczej zrezygnuje z dyskusji. Mam jednak nadzieję, że to nie nastąpi. :-D
Pozwolisz, że odpowiem na wcześniejsze kwestie.
Właśnie tez trochę wypadłęm z rytmu i odpowiem tylko na co istotniejsze- z mojego punktu widzenia- kwestie.
Askadtowiesz napisał(a):
Podstawowa i wyjściowa informacja o stworzeniu znajduje się w Genesis. Nie ma tam mowy o liczbie mnogiej czyli wielu swiatach.
Cytuj:
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię – a to jednak dwa zupełnie odmienne światy.
Ale dopełniające sie i stanowiące przez to jedną całośc. tak przynajmniej wynika z materiału żródłowego- Genesis. Pozostałe cytaty nie są przekonujące, to kwestia tłumaczenia i kontekstu.

Cytuj:
Nawet najbardziej skomplikowaną teorie da sie przedstawić w kilku zdaniach, pod warunkiem, ze sie ja dobrze rozumie. Wtedy przedstawia sie tylko jej esencję, bez zbędnych szczegołow.

Cytuj:
Wybacz, ale nauka to – jak mniemam – raczej Twoja domena. Poczytaj więc o tym, pomyśl i zrozumiesz. Nie żądaj natomiast ode mnie, czyli 'kogoś z naprzeciwka' abym działał – rzekłbym – niezupełnie po swojej linii.
Po prostu zakladałem, ze nie chodzi o samo pisanie, ale ze chcesz byc zrozumiany.
Cytuj:
Natomiast reszta tego opisu została żywcem ściągnięta z artykułu prof. Juan'a Maldaceny „Iluzoryczna grawitacja”. Tak, że bajdurzeniem tego raczej nazywać nie wypada.
Dlaczego nie wypada? Profesorowie tez potrafia bajdurzyć, to nic niezwykłego.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt cze 09, 2015 20:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Eli napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Przypuszczalnie pmyliłeś artykuły, bo w tym (a przeczytałem go dopiero dziś) niczego takiego nie napisano. Wręcz przeciwnie, autor twierdzi: "Czy możliwe jest wybudowanie komputera (programu), który zacznie działać tak jak ludzki mózg? To niewykonalne ani dzisiaj, ani w przewidywalnej przyszłości."

Cytuj:
Autor tak twierdzi, ale co to znaczy „przewidywalna przyszłość”?
Trudno powiedzieć co autor miał na mysli, istotne ze tak napsał.
Cytuj:
Ponadto, gdyby sie udało wyswietlic hologram udający człowieka, to i tak musiałby on być sterowany z zewnątrz, byłby tylko obrazem trójwymiarowym

Cytuj:
Czyli tym o czym rozmawiamy. W myśl teorii holograficznej Wszechświat jest takimże, sterowanym/wyświetlanym z zewnątrz hologramem.
Używasz słowa "hologram" jak mantry, ale co przez to rozumiesz? Nie słyszałęm o innym znaczeniu niż obraz trójwymiarowy, wyświetlany i dający złudzenie rzeczywistej postaci, np. człowieka. Wyklucza to myślenie, obraz nie moze myśleć. Chyba, ze o to właśnie chodzi, ale to już zupełne manowce. Taki bezmyślny obraz nie byłby takze w stanie odnosić sie do Boga, wiedzieć o jego istnieniu, dążyc do zbawienia itd. Nawet i ten profesor tez nie byłby prawdziwy.
Cytuj:
I jeszcze co do pogawędki przy stole. Sadzisz, ze będziesz mógł go takze dotknąć?

Cytuj:
To niczego nie neguje a przemawia raczej za słusznością rozpatrywanych przez nas założeń, że, odnosząc rzecz do relacji Bóg a my, jesteśmy – wciąż niedoskonali (jeszcze'niedotykalni') – tylko i aż w drodze/pielgrzymce do jej, doskonałości osiągnięcia.

Jesli już chcesz snuć paralele, to w odniesieniu do relacji człowiek-Bóg byłoby to dotknięcie czlowieka przez Boga a nie Boga przez człowieka. Poza tym nie odpowiedziaeś na pytanie.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt cze 09, 2015 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Eli napisał(a):
Czyli tym o czym rozmawiamy. W myśl teorii holograficznej Wszechświat jest takimże, sterowanym/wyświetlanym z zewnątrz hologramem.

Wszechświat to materia energia, cztery podstawowe oddziaływania, natomiast hologram to tylko trójwymiarowy obraz, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 14, 2015 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 01, 2015 10:11
Posty: 2
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Ainstain powiedział kiedy, że wierzy w Boga rozumianego jako prawa które rządzą wszechświatem. Zasady i wszystko co się z tym wiąże.

_________________
https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-gdynia-gdansk-sopot/


Śr lip 01, 2015 10:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
A ja w tym temacie powiem tyle , że gdybyśmy wiedzieli , że Bóg istnieje to nie musielibyśmy w Niego wierzyć . Wierzymy dlatego , że nie wiemy , wiara nie jest żadną łaską , tylko od dzieciństwa trzeba jej się uczyć i albo ją przyjmujemy albo nie , zupełnie tak jak i wiedzę . Dzieci wszystko przyjmują , a później z tym jest już gorzej . Jeżeli nie znamy odpowiedzi na pewne kwestie to zawsze prosimy o pomoc Tego , który wie wszystko , bo On nam zawsze pomoże . A jeżeli urodzimy się na marsie i wychowają nas marsjanie z dala od ludzkiej cywilizacji to i tak będziemy szukać Kogoś kto wie wszystko .


Śr lip 08, 2015 20:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
szocik napisał(a):
Ainstain powiedział kiedy, że wierzy w Boga rozumianego jako prawa które rządzą wszechświatem. Zasady i wszystko co się z tym wiąże.

To jest personifikacja praw fizycznych, próba nawiązania emocjonalnego kontaktu ze światem który nas otacza, to taka reakcja obronna, nic więcej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 13, 2015 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A jeżeli urodzimy się na marsie i wychowają nas marsjanie z dala od ludzkiej cywilizacji to i tak będziemy szukać Kogoś kto wie wszystko .

Nie przesadzajmy. Małe dziecko jest przekonane ze rodzic wie wszystko. Potem z tego wyrasta. Coś tam moze pozostać, ale zeby usilnie szukać kogoś wszystkowiedzącego i żeby to miało byc genetyczne?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt lip 14, 2015 19:24
Zobacz profil
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Robek napisał(a):
Eli napisał(a):
Czyli tym o czym rozmawiamy. W myśl teorii holograficznej Wszechświat jest takimże, sterowanym/wyświetlanym z zewnątrz hologramem.

Wszechświat to materia energia, cztery podstawowe oddziaływania, natomiast hologram to tylko trójwymiarowy obraz, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Wikipedialnie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_holograficzna
Do ściągnięcia: http://chfpn.pl/files/?id_plik=446 (.pdf 154 KiB)
Lekkostrawnie: http://kopalniawiedzy.pl/hologram-holog ... trzen,6739
Rozwlekle i nieco mistycznie: http://forum.swietageometria.info/index ... 505.0;wap2


Śr lip 15, 2015 5:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Askadtowiesz napisał(a):
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A jeżeli urodzimy się na marsie i wychowają nas marsjanie z dala od ludzkiej cywilizacji to i tak będziemy szukać Kogoś kto wie wszystko .

Nie przesadzajmy. Małe dziecko jest przekonane ze rodzic wie wszystko. Potem z tego wyrasta. Coś tam moze pozostać, ale zeby usilnie szukać kogoś wszystkowiedzącego i żeby to miało byc genetyczne?

Tak to właśnie działa, jak jesteś młody to rodzice są wszystkowiedzący, kiedy dorośniesz okazuje sie że już tacy sie nie wydają, nie ma ich kim lub czym zastąpić, wtedy najłatwiej wymyślić sobie takiego wszystkowiedzącego doskonałego rodzica.
Cawilian napisał(a):
Robek napisał(a):
Eli napisał(a):
Czyli tym o czym rozmawiamy. W myśl teorii holograficznej Wszechświat jest takimże, sterowanym/wyświetlanym z zewnątrz hologramem.

Wszechświat to materia energia, cztery podstawowe oddziaływania, natomiast hologram to tylko trójwymiarowy obraz, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Wikipedialnie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_holograficzna
Do ściągnięcia: http://chfpn.pl/files/?id_plik=446 (.pdf 154 KiB)
Lekkostrawnie: http://kopalniawiedzy.pl/hologram-holog ... trzen,6739
Rozwlekle i nieco mistycznie: http://forum.swietageometria.info/index ... 505.0;wap2

Nawet jeśli ta teoria by była prawdziwa, to co to zmienia? nie było by wszechświata, tylko holograficzny wszechświat.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 15, 2015 21:30
Zobacz profil
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Teoria jednak zakłada, że ktoś ten wszechświat wyświetla. Kto?


Śr lip 15, 2015 22:10

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Trudno powiedzieć. Trzeba by prześledzić, do kogo idą profity z reklam.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lip 16, 2015 11:02
Zobacz profil
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Na razie reklamuje się wyłącznie Sprawca. Przekaz jest jasny: Jestem potężny.


Cz lip 16, 2015 11:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg poznawalny naukowo?
Cawilian napisał(a):
Teoria jednak zakłada, że ktoś ten wszechświat wyświetla. Kto?

Sam sie wyświetla, wychodzisz z założenia, że jeśli rośnie sobie drzewo, to znaczy że wcześniej ktoś je musiał zasadzić, no bo przecież jak by inaczej?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 16, 2015 16:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL