Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna sprawa. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 29, 2015 14:57
Posty: 11
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
Nie chcę, by ktokolwiek analizował moje problemy, naprawdę. Chcę tylko odpowiedzi, czy jeżeli analizuję takie rzeczy jak(z góry przepraszam, jeżeli wywołam u kogoś oburzenie, czy obrazę uczuć religijnych, po prostu chcę wiedzieć, czy to jest grzechem): ludzie nieraz drapią się w niektórych miejscach(nie będę mówić w jakich), czy jak nieraz zasycha wydzielina w nosie, to później ją usuwają(wiadomo jak), a Chrystus również był człowiekiem, więc, czy też...? Albo druga myśl, czy Jezus przed Drogą Krzyżową się wypróżnił? Tak, właśnie takie myśli krążą mi po głowie i je analizuję. Chcę tylko wiedzieć, czy takie myślenie jest grzechem. Jeśli jest, to wiem, że przestanę myśleć(już kiedyś miałam sytuację, gdy miałam pewność, że określona myśl jest grzechem, to bez problemu ją odrzuciłam), jeżeli to nie grzech ciężki, to będę spokojna, gdy takie myśli mnie najdą, a niepewność jest najgorsza i własnie powoduje analizowanie. Psycholog mi na takie pytania nie odpowie, a księdza nie mam odwagi pytać. Przepraszam za napisanie tego, co napisałam, ale nie daję już rady z tymi myślami.


Pt kwi 03, 2015 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
Nie, Ty nie chcesz wiedzieć po prostu, bo każdy człowiek bez pytania dobrze to wie. Trzeba się tylko pozbyć myślenia powszechnego, a przyjąć dosłownie że Jezus był i prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, co oznacza że jako istota ludzka miał wszystkie jej cechy wzniosłe i te przyziemne też. Natomiast poza sferą duchowości w której pojmujemy Jezusa jako bliskiego nas bo takiego jak my, takie myśli nie mają kompletnie żadnego sensu. Wynikają z choroby i to dobre widać. Nie wierzę że sama tego nie dostrzegasz. Nie ma znaczenia czy takie myślenie jest grzechem, skoro wynika nie z Twojej woli, ale z choroby i to już Tobie jasno tutaj napisano. Nie da się ciężko zgrzeszyć bez pełnej dobrowolności i świadomości grzechu. U Ciebie dobrowolność jest mocno zachwiana. Twój probe to nie to czy Jezus się wypróźniał, ale brak leczenia. Jeśli okarze się konieczne, również farmakologicznego. Nikt tutaj Tobie nie pomoże, a nie będziemy tutaj Cię co chcwile uspokajać. Jeśli natarczywie będziesz dalej sama sobie robić krzywdę skończy się to banem. Alenie dlatego że komuś to robi różnice, ale dlatego że forum nie zajmuje się osobami z zaburzeniami, nie chce doprowadzać do uzależnienia się chorego, ani być miejscem sterowania chorym, przez ludzi którzy nie koniecznie wiedzą jak właściwie z Tobą postępować. Zresztą już to widać, nic Ci nie pomaga, ani uspokajanie, ani analizowanie, bo Ty zwyczajnie nie przyjmujesz tego co się pisze.

Jeszcze raz i ostatni - terapia i leczenie. Jak tylko będzie to możliwe, jak tylko się da. Nie żadne forma, internet, pytania, analizowanie. Potrzebujesz też kogoś mądrego,w rodzinie, przyjaciela, albo w kościele lokalnym, któremu powiesz jaka jest sytuacja i on będzie wspierał do chwili rozpoczęcia terapii. Nic więcej nikt Ci tu nie zaoferuje. Jeśli chcesz stawiać opór to ok, ale na swoją szkodę i na swoją odpowiedzialność. Tutaj dalej nie będziesz mieć moźliwośći ani zadawać takich pytań ani analizować. I tak będzie na każdym forum na którym się zapiszesz bo taka jest Twoja metoda - nieskuteczna i przynosząca złe skutki.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt kwi 03, 2015 22:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
Kozioł napisał(a):
Jezus jadł, pił, smarkał, bekał, puszczał gazy (organizm człowieka wytwarza nawet do 700 gram), oddawał mocz i kał, miał takze polucje.
W niczym z powyższych nie ma nic złego.
Jezus był/jest tak Bogiem, jak i człowiekiem.

Tylko co do jedzenia i picia się zgadzam. Reszta to skutki grzechu pierworodnego, zwłaszcza wydalanie gazów jelitowych, kału i nasienia. Dla mnie logiczne jest to, że ciało nieskalane nie produkowało "obrzydliwości", takich jak gazy trawienne czy stolec. Polucje i krwawienie miesięczne są uznane za rodzaj nieczystości (o czym jest w piętnastym rozdziale Księgi Kapłańskiej (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=88)).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt mar 01, 2016 23:36
Zobacz profil
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
Bzdura, bzdura, bzdura.

Jezus jest w pełni Bogiem i był w pełni człowiekiem. Tak samo chodził do wychodka, tak samo oddawał mocz, tak samo miał gazy i tak samo miał polucje.

Nie miał "cudownego" ciała bez odbytu, cewki moczowej, jąder, jelit.


Śr mar 02, 2016 8:10

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
Czyli Jezus bywał w biblijnym sensie nieczysty?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 02, 2016 11:22
Zobacz profil
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
JedenPost napisał(a):
Czyli Jezus bywał w biblijnym sensie nieczysty?


Czy w ogole czytales cokolwiek z linku z jednego z postow powyzej.


Śr mar 02, 2016 12:40

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
JedenPost napisał(a):
Czyli Jezus bywał w biblijnym sensie nieczysty?

Nie. Coś takiego w przypadku bezgrzesznego człowieka nie mieści mi się w głowie. Uważam, że defekacja, gazy jelitowe, polucje to skutki grzechu Adama i Ewy, grzechu pierworodnego. Wierzę, że człowieka bez grzechu pierworodnego one nie dotyczą.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr mar 02, 2016 22:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
Wierzymy że Jezus nie różnił się od nas w niczym oprócz braku grzechu.
Wprawdzie jeśli chodzi o Maryję, to powiada się że urodziła Jezusa bez bólu, ale wierzyć mi się nie chce. Poza tym po co miał być Jej oszczędzony ten ból, skoro w dniu śmierci Jezusa przeżyła naprawdę potworny ból.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 02, 2016 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
Czyli - Jezus bywał nieczysty.

sapper napisał(a):
Czy w ogole czytales cokolwiek z linku z jednego z postow powyzej.


Tak. Powyżej jest link do księgi biblijnej, z której wynika powyższy wniosek.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz mar 03, 2016 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
Uważam, że brak defekacji, wydalania gazów jelitowych, moczu, brak polucji nie sprawiają, że Chrystus nie był w pełni Człowiekiem. Był i jest w pełni Człowiekiem, i to człowiekiem, którego nigdy nie dotknęła zmaza grzechu. A defekacja czy polucje to coś nieestetycznego. Nielogiczne jest to, żeby te rzeczy były przed grzechem pierworodnym.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt mar 04, 2016 11:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
JedenPost napisał(a):
Czyli - Jezus bywał nieczysty.

Nieczystość w sensie biblijnym dotyczy ludzi grzesznych. Zatem Adam i Ewa nie bywali. Jezus też nie.

niewazny12 napisał(a):
Nielogiczne jest to, żeby te rzeczy były przed grzechem pierworodnym.

Cierpienia też nie było przed grzechem pierworodnym, a Jezus cierpiał.

Wolne od wszelkich doczesnych słabości mogą być dopiero ciała po zmartwychwstaniu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciało_uwielbione

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 04, 2016 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
To, że Jezus cierpiał, nie oznacza, że jego ciało przed zmartwychwstaniem produkowało nasienie czy też że wydalał on kał bądź gazy jelitowe. Wydalanie kału lub gazów jelitowych czy polucje to coś, czego w ciele bezgrzesznym ewidentnie być nie powinno. To, że natura bezgrzeszna cierpiała, to inne zagadnienie teologiczne.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt mar 04, 2016 12:52
Zobacz profil
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
Wszelkie produkty przemiany materii sa "fe" w naszym kręgu kulturowym tak na prawdę od niedawna. Jeszcze "wczoraj" to było cos zupełnie naturalnego.
Jeżeli masz problem z tym, ze puszczasz bąki, i używasz ubikacji, to nie jest to normalne.
Jeżeli masz problem z polucjami, to także nie jest normalne.
Porozmawiaj o tym ze specjalistą. Forum to nie poradnia psychologiczna.


Pt mar 04, 2016 13:04

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
Tu nie chodzi o to, czy ja wydalam kał, gazy jelitowe bądź mam polucję, ale o to, czy największy Człowiek w historii też defekował, wydalał gazy jelitowe i miał polucję. Według mnie NIE.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt mar 04, 2016 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Problemy z natrętnymi myślami i skrupułami, a pewna spra
A czy to jest grzechem? Jezus za swego życia ziemskiego był jak inni ludzie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N mar 06, 2016 6:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL