Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 19:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna strona
 Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Qwerty2011 napisał(a):
Jak pogodzić fakt jednej ofiary Chrystusa, jednego narodzenia Chrystusa z możliwością istnienia istot pozaziemskich obdarzonych nieśmiertelną duszą i ciałem?


A dlaczegóż to nie można by tego pogodzić?

Cytuj:
Chrystus jest Bogiem i Człowiekiem. Nie Bogiem-Kosmitą, nie Bogiem - Człowiekiem - Kosmitą itd.


Chrystus jest Bogiem i Żydem. Nie Bogiem- Polakiem, nie Bogiem - Żydem - Polakiem itd

Cytuj:
Najwyraźniej ludzkość jest uprzywilejowana i jedyna.


Najwyraźniej żydzi są uprzywilejowani i jedyni.

Cytuj:
Nie ma natomiast z całą pewnością żadnych innych ludzi (cielesnych istot podobnych ludziom, obdarzonych nieśmiertelna duszą) we wszechświecie - poza nami.


A gdyby się okazało, że jednak są, to co by na to Qwerty?

Cytuj:
No i sprawa ewangelizacji - ile czasu "kosmici" mieliby na nią czekać.


Dłużej niż Indianie czy Aborygeni. Ale kto czeka, ten się doczeka.


Cytuj:
Przy opisywanych przez naukę rozmiarach wszechświata - nie doczekają się nigdy.


Cóż to jest "nigdy" dla Boga?


Cytuj:
Ma to sens?


Oczywiście że ma

Cytuj:
Ofiara Chrystusa - Boga Człowieka jest najważniejsza. Jeśli dotyczyłaby również "kosmitów", wiedzielibyśmy o tym na pewno.


Gdyby Ofiara dotyczyłaby również Indian, czy Aborygenów, to chrześcijanie np z X wieku wiedzieliby o tym na pewno. :(

Cytuj:
Są odnotowywane zjawiska nazywane UFO,


Doprawdy? Gdzie, kiedy i przez kogo?

Cytuj:
ale nie są one dziełem cywilizacji pozaziemskich.


Oczywiście - nia są. Są one dziełem natury, bądź ludzkich dowcipnisiów


Cytuj:
Nie sposób w tym temacie nie odnosić się do UFO - bo to jedyne zjawisko, które w jakiś namacalny sposób wiąże się z domniemanym istnieniem obcych cywilizacji.


Uwaga - właśnie Qwerty dokonał nieuprawnionego zawężenia. Z "obcych istot inteligentnych" do "obcych cywilizacji"

A co do UFO - to nie ma żadnego UFO. :( I nigdy nie było. :-(

Cytuj:
Mamy jakiekolwiek inne zjawisko, które mogłoby potwierdzać istnienie "obcych"?


A gdyby pozaziemskie istoty inteligentne, ale pozbawione cywilizacji technicznej, żyły na jakiejś planecie w układzie Alfa Centauri (bardzo blisko) to jak Qwerty mógłby się o tym dowiedzieć?


Cytuj:
Oczywiście - zapewne 99% doniesień o UFO to brednie wyssane z palca.


A dlaczego nie 100%?

Cytuj:
Jest jednak coś więcej na rzeczy


Co jest na rzeczy?

Cytuj:
a to coś ma związek z okultyzmem.


Doprawdy?

Cytuj:
pilaster napisał(a):
I dlatego w Kościele zajmują się teologią nie Qwerty, tylko specjalnie wykształceni i upoważnieni specjaliści.


Pokaż mi, który dokument Kościoła mówi coś oficjalnie na temat istnienia "kosmitów"?


Żaden, bo nie było do tej pory takiej potrzeby. Kiedy się pojawi, pojawi się i dokument, tak jak pojawiły się dokumenty uznające Indian za ludzi i nakazujące ich ewangelizację kiedy zaszła taka potrzeba.

Cytuj:
pilaster napisał(a):
O czym to świadczy? Poza tym Qwerty myli się w głupocie swojej. Można się doszukać w Biblii wzmianki na ten temat.


Wal śmiało cytatami.


Proszę bardzo:

J 10,16


Cytuj:
"kosmita" to inteligentna istota, obdarzona ciałem i nieśmiertelna duszą, która tworzy cywilizację techniczną poza Ziemią


A jak nie tworzy cywilizacji technicznej (tylko żyje np na poziomie ziemskiego neolitu) to już nie jest kosmita?


Cytuj:
pilaster napisał(a):
A jakie oni mają kompetencje, żeby się wypowiadać na ten temat?


Kto się lepiej zna na demonach niż egzorcysta?


Mowa była o UFO, nie o "demonach"

Zresztą fajnie być ekspertem w zakresie czegoś, czego nie ma. :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 26, 2015 8:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 14:27
Posty: 11
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Myślę że Qwerty2011 ma dużo racji.

Kwestia jest tego typu - psychologiczna. Stajemy po którejś ze stron barykady. Jedni mówią że nie ma rozumnych istot pozaziemskich obdarzonymi ciałami. Drudzy mówią że są. Trzeci mówią że nie można tego udowodnić bo nikt ich jeszcze nie widział. Każda ze stron przytacza swoje dowody. No i jak dzieci rzucamy piachem, kamieniami, tym co mamy pod ręką. No piaskownica mi się przypomina z dzieciństwa. Bo która z dziewczynek jest najładniejsza i się zaczęło.

Polecam publikacje ks. prof. Ziemiańskiego. Szczególnie "Metafizykę" Jak ktoś mieszka w Krakowie to na pewno można z nim podyskutować. Ma już swoje lata, rocznik 31

https://sziemianski.wordpress.com/filozofia/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5 ... a%C5%84ski

W jego książce "metafizyka" pojawia się wątek badań naukowych nad istnieniem życia na ziemi. Autor przytacza dowody że z istnieniem zwierząt i ludzi było na zasadzie pewnego rodzaju przełomu. Do pewnego czasu nie notowało się istnień zwierzęcych i ludzkich na ziemi, a w pewnym momencie nastąpił moment zwrotny gdy pojawiły się istoty obdarzone ciałem.

Jest to wszystko kwestia badań tak naprawdę. Jedni udowadniają że człowiek pochodzi od małpy, inni że od Boga. Kwestia jest tak na prawdę wiary. W co dany człowiek wierzy.

Można analogicznie patrzeć na kosmos jak na ziemię. Z dużym prawdopodobieństwem przypuszczam, to jest tylko moje zdanie, że na innych planetach jest życie, ale proste - ryby, ptaki, może nawet ssaki. Albo poziom dinozaurów. To wynika z rachunku prawdopodobieństwa.

Jednak wierzę głęboko że człowiek został stworzony przez Boga. Tutaj jest sedno sprawy. Bóg ukochał świat i człowieka. To było wielkie wydarzenie w myśli Boga. Jego wielki projekt. On zaplanował wszystko, wiedział przyszłość człowieka, i rodzaju ludzkiego. Jak nawet dzisiejsze czytania (Matki Boskiej Częstochowskiej) z ks. przysłów mówią o Maryi - miał ją w planach przed założeniem świata. Całą swoją energię skupił na rodzaju ludzkim i na zbawieniu go. Apokalipsa mówi już tylko o tym co nastąpi i co się dzieje teraz. Te czasze są otwierane i nowe kataklizmy spadają na świat bo ludzie się nie nawracają. Czekamy na sąd ostateczny. To jest sedno ludzkiego życia. Kochać Boga i ludzi, nie grzeszyć. Sąd boży jeszcze szybko nie nastąpi, jeszcze bardzo długo będzie istnieć świat. Jednak po śmierci każdego z nas nastąpi najpierw sąd szczegółowy, a później już tylko będziemy czekać na sąd ostateczny.

Maryja w swoich objawieniach, uznanych i nieuznanych, zostawionych ciągle wzywa do nawrócenia. Na Ukrainie od 1950 roku do 2000 roku objawiła się ponad 100 razy. Polecam publikacje pani profesor UW Agnieszki Halemby. Np. Dzublyk, Lisznia, Tarnopol. To są najnowsze objawienia Maryjne, które dobiegły końca. Miały charakter bardzo Fatimski. Wizje piekła, konsekwencji życia bez Boga. Wezwanie do miłości Boga i ludzi, modlitwy i nawrócenia. Do kochania Boga, braku przywiązania do dóbr materialnych. Małej czasowości życia - periodyczności - jesteśmy na ziemi chwilkę i zaraz odchodzimy. Nic po nas nie zostanie w sensie materialnym.

Maryja nieustannie opiekuje się kościołem św. Polecam również objawienia Idy Peerdeman. Uznane przez kościół. Pokazują że Maryja głównie mówi o sprawach przyszłych odnośnie tylko naszego świata. Nie wspomina o kosmosie. Tylko mówi, że przyjdzie kataklizm z kosmosu. Mogą spaść duże meteoryty. Wyjątkowym miejscem jest Medjugorie. Sam słyszałem o wielkich cudach jakie tam się dzieją i nawróceniach, więc wierzę że tam również Maryja przychodzi ciągle. Jest to specyficzne miejsce bo ciągle objawienia się tam dzieją. Kościół już powiedział że dopiero jakby objawienia się skończyły, mogą być podjęte kroki do zbadania tej sprawy. Jednak jak ciągle trwają, nie mogą być podjęte. Jednak pismo św. nie wyklucza takiego przypadku - Mojżesz całe życie rozmawiał z Bogiem jak prowadził lud wybrany przez pustynię z Egiptu do Ziemi św.

Jak już mówiłem Trójca św. jest najlepszym przykładem pełni istnienia Boga i świata. W Trójcy Św. jest skupiony cały kosmos i nauka o zbawieniu. Cała pełność Boga mieści się w Trójcy św.

Możecie wierzyć lub nie. Rozumieć lub nie rozumieć. Ewangelie spisane po życiu Jezusa były przepisywane ponad 4 tyś razy przez uczniów co pokazuje ogrom wiary w Jezusa jako Pana i Mesjasza. Te 4 tyś egzemplarzy są takie same. Opowiadają prawdziwe życie Jezusa. Które się wydarzyło i trwa ciągle. Jezus jest tym na kogo musimy się w życiu kierować i kogo całym sercem kochać. Jak Chrystus zmartwychwstał i zesłał Ducha Św. na apostołów, działy się wielkie cuda. Nawet Samaria uwierzyła w Jezusa jako Mesjasza, dzięki cudom jak św. Filip się tam wybrał. Jak mówią Dzieje apostolskie. To jakby protestanci uwierzyli w kościół katolicki i cały kościół na nowo się zjednoczył ten ze wschodu i z zachodu. Nasze życie powinno być właśnie skupione na wielbieniu Boga. Bo serce ludzkie błądzi i szuka pełni. Jedyną pełnią jest serce Jezusa i Maryi. Pewne rzeczy dopiero rozumie się na modlitwie. Na prawdę, ja jeszcze rok temu tylko widziałem pieniądze na koncie, teraz skupiam się na Jezusie.


Śr sie 26, 2015 8:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 14:27
Posty: 11
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Generalnie nie rozumiecie wątku jakie porusza Qwerty2011 odnośnie egzorcyzmów. Jednak jest prawdą że największą wiedzę i wiarę mają egzorcyści. Oni są na 1 linii ognia, wyrywają dusze demonom i przyprowadzają je do Boga.
Polecam świadectwo nawróconej wiedźmy:
https://www.youtube.com/watch?v=qpgKPGzFa84

Egzorcyści dobrze wiedzą taktyki, sposoby jak zły duch nas kusi. Warto czytać ich wypowiedzi. Są bardzo kategoryczne jednak są prawdziwe. Samo pismo św. też jest bardzo kategoryczne. Nawet Jezus w rozmowie z Nikodemem jest kategoryczny i mówi że jeśli ktoś nie uwierzy w Niego nie będzie zbawiony.

Jednym z zagrożeń duchowych jest na przykład otwieranie się na moc kosmosu, wywoływanie kosmitów, próba duchowego kontaktu z nimi. Później dochodzi do opętań.

My widzimy głównie świat widzialny, czasami dotyka nas świat duchowy np. wielkie cuda z Medjugorie. Warto popatrzeć na różne zdjęcia robione właśnie tam. Maryja zostawia swoje dowody na istnienie właśnie na tych zdjęciach. Sam widziałem jedno - koleżanka zabiegała o nawrócenie się drugiej koleżanki a ta zmarła na raka i przed śmiercią się nawróciła. W tym czasie pierwsza pojechała do Medjugorie żeby się modlić i zrobiła sobie selfie na tle bazyliki. Efekt był taki że na zdjęciu stała ta druga koleżanka zaraz za nią. Wiązka światła szła właśnie na taką koleżankę od róży jaką chciała ofiarować Maryi. Koleżanka pokazała to zdjęcie rodzicom zmarłej koleżance. Oni ją rozpoznali.

Można wierzyć lub nie. Czy są dusze, czy są duchy, czy jest świat pozagrobowy. Jednak po śmierci tak naprawdę wszystko już będzie oczywiste. Spotkamy się tylko z Jezusem.


Śr sie 26, 2015 9:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
naxisprix napisał(a):
Kwestia jest tego typu - psychologiczna. Stajemy po którejś ze stron barykady. Jedni mówią że nie ma rozumnych istot pozaziemskich obdarzonymi ciałami. Drudzy mówią że są. Trzeci mówią że nie można tego udowodnić bo nikt ich jeszcze nie widział. Każda ze stron przytacza swoje dowody.


Bynajmniej, dowody przytacza tylko ta trzecia.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sie 26, 2015 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
naxisprix napisał(a):
Jedni mówią że nie ma rozumnych istot pozaziemskich obdarzonymi ciałami. Drudzy mówią że są. Trzeci mówią że nie można tego udowodnić bo nikt ich jeszcze nie widział. Każda ze stron przytacza swoje dowody.


Jak napisał JedenPost, nie każda :)

Cytuj:
z istnieniem zwierząt i ludzi było na zasadzie pewnego rodzaju przełomu. Do pewnego czasu nie notowało się istnień zwierzęcych i ludzkich na ziemi, a w pewnym momencie nastąpił moment zwrotny gdy pojawiły się istoty obdarzone ciałem.


Kiedy nastąpił ów "moment zwrotny" i co ma z tego wynikać?

Cytuj:
Jedni udowadniają że człowiek pochodzi od małpy, inni że od Boga.


a skąd pochodzi owa metaforyczna "małpa"?


Cytuj:
na innych planetach jest życie, ale proste - ryby, ptaki, może nawet ssaki. Albo poziom dinozaurów. To wynika z rachunku prawdopodobieństwa.


Proszę podać w jaki sposób z rachunku prawdopodobieństwa wynika że na innych planetach istnieją ryby. Albo ptaki. Albo dinozaury. :)

Cytuj:
Jednak wierzę głęboko że człowiek został stworzony przez Boga.


A cała reszta Wszechświata nie?

Cytuj:
Sąd boży jeszcze szybko nie nastąpi,


A skąd naxisprix to wie?

Cytuj:
Nie wspomina o kosmosie. Tylko mówi, że przyjdzie kataklizm z kosmosu.


To w końcu wspomina, czy nie wspomina?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 26, 2015 11:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
pilaster napisał(a):
Qwerty2011 napisał(a):
Jak pogodzić fakt jednej ofiary Chrystusa, jednego narodzenia Chrystusa z możliwością istnienia istot pozaziemskich obdarzonych nieśmiertelną duszą i ciałem?


A dlaczegóż to nie można by tego pogodzić?


Dlatego, że cały kontekst narodzenia i ofiary Chrystusa jest ludzki. To na Ziemi się narodził, działał, został ukrzyżowany i zmartwychwstał. To ludzi nauczał, sam jest Człowiekiem.
Nie narodził się na kilku planetach, bo był tylko jeden taki przypadek.
Od samego początku był Bogiem - Człowiekiem. To wskazuje na doniosłość wyboru człowieka do szczególnej roli.
Sam Bóg stał się Człowiekiem!

Wmanewrowywanie w to "kosmitów" jest niedorzeczne.




pilaster napisał(a):
Qwerty2011 napisał(a):
Ma to sens?


Oczywiście że ma

Jaki?



pilaster napisał(a):
Proszę bardzo:

J 10,16


Przeczytaj komentarz w Tysiąclatce - to nie ma nic wspólnego z "kosmitami" :-D


pilaster napisał(a):
Mowa była o UFO, nie o "demonach"


To w dużej mierze jedno i to samo.

Dlatego, jeśli dożyję czasów, w których na Ziemię przybędą "kosmici", będę pewien, że to nie są żadni przybysze z obcej planety.

Poniżej film, na którym grupa ludzi ogląda i filmuje zjawisko UFO. Prowadzący spotkanie namawia zgromadzonych: "Możecie klęczeć, zobaczcie jak cudowne to jest", "połączcie się z nimi waszą świadomością", "proszę powitajcie te istoty w statkach, by dołączyły do naszej medytacji" itd.
Namawia więc do składania czci, do praktyk okultystycznych.

https://youtu.be/teeRzaybrXw

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr sie 26, 2015 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
naxisprix napisał(a):
Egzorcyści dobrze wiedzą taktyki, sposoby jak zły duch nas kusi. Warto czytać ich wypowiedzi. Są bardzo kategoryczne jednak są prawdziwe.

Yeah, są tak prawdziwe, że nawet jak kłamią, to mówią najprawdziwszą prawdę. Taką bardziejszą.

Ale widzę, że niestrudzeni egzorcyści co raz to nowe pole do popisu wynajdują. Po książkach dla młodzieży, biżuterii czy filmach S-F, teraz kolejne zagrożenie się znalazło. Widocznie na Ziemii już się wyczerpały zagrożenia, więc gwiazd trzeba sięgać.

Qwerty2011 napisał(a):
To w dużej mierze je
Poniżej film, na którym grupa ludzi ogląda i filmuje zjawisko UFO. Prowadzący spotkanie namawia zgromadzonych: "Możecie klęczeć, zobaczcie jak cudowne to jest", "połączcie się z nimi waszą świadomością", "proszę powitajcie te istoty w statkach, by dołączyły do naszej medytacji" itd.
Namawia więc do składania czci, do praktyk okultystycznych.


A ja slyszałem o ludziach, co się modlą do drzew, jakieś tam energie natury i podobne. Coś się, kuna, dzieje.

Katoliku, wystrzegaj się zgubnego wpływu ufoludków i zagajników.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr sie 26, 2015 23:39
Zobacz profil
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
bert04 napisał(a):
A ja slyszałem o ludziach, co się modlą do drzew, jakieś tam energie natury i podobne.

To ma jeszcze jakiś sens, jako metafora tego specyficznego wrażenia, jakie ogarnia człowieka zagłębiającego się w las. Coś, się kurna dzieje - ale w głowie...

Natomiast brednie o demonach będących ufokami będącymi kosmitami włożyć należy między trollowanie, wyjątkowo bezczelne zresztą.


Cz sie 27, 2015 1:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Qwerty2011 napisał(a):
Dlatego, że cały kontekst narodzenia i ofiary Chrystusa jest ludzki. To na Ziemi się narodził, działał, został ukrzyżowany i zmartwychwstał


Na całej Ziemi, czy tylko może w jednym niewielkim kraju?

Cytuj:
To ludzi nauczał,


Wszystkich ludzi,na raz, czy może tylko garstkę uczniów - apostołów, którzy mieli jego naukę przekazywać dalej?

Cytuj:
sam jest Człowiekiem.


Dowolnym człowiekiem, czy może człowiekiem z jednego konkretnego kraju i narodu?

Cytuj:
Nie narodził się na kilku planetach


Ale narodził się na kilku kontynentach?

Cytuj:
, bo był tylko jeden taki przypadek.


W całym Wszechświecie pewnie jeden.


Cytuj:
pilaster napisał(a):
Proszę bardzo:

J 10,16


Przeczytaj komentarz w Tysiąclatce - to nie ma nic wspólnego z "kosmitami" :-D


Proszę przytoczyć komentarz, że to nie ma nic wspólnego z kosmitami. :)


Cytuj:
pilaster napisał(a):
Mowa była o UFO, nie o "demonach"


To w dużej mierze jedno i to samo.


To zupełnie co innego. Kosmici, o ile istnieją, są takimi samymi materialnymi ludźmi jak Ziemianie.

Cytuj:
Dlatego, jeśli dożyję czasów, w których na Ziemię przybędą "kosmici", będę pewien, że to nie są żadni przybysze z obcej planety.


Tako objawia Qwerty w nieomylności swojej zatem to prawda.

chociaż istotnie byłoby podejrzane, że nie przybyli przez miliardy lat, a przybyli właśnie teraz. Dlatego najpewniej wcale nie przybędą, tylko my udamy się do nich.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz sie 27, 2015 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 31, 2015 13:30
Posty: 174
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
naxisprix napisał(a):
Patrze w gwiazdy, koło Limanowej, czasami jest piękne niebo i widzę tak dużo ich. Szkoda że nigdy nie polecę na jedną z nich. Szybko nie polecimy na żadną z nich. Jednak widok jest przepiękny. Jest dużo ciekawych artykułów na wikipedii o tych gwiazdach.

Wikipedia to niezbyt rzetelne źródło informacji; dotrzyj do takiego, które uświadomi Ci, że gwiazdy na którą patrzysz być może fizycznie już nie istnieje.

naxisprix napisał(a):
Jest miliardy galaktyk jak nasza droga mleczna i miliardy miliard gwiazd. A Bóg za pośrednictwem Maryi ciągle objawia się światu.

W tych gwiazdach? Bo nie do końca załapałam ten przeskok tematyczny.

naxisprix napisał(a):
Czy to będzie Fatimia, 1917, Gietrzwałd, Litmanowa. Ciągle Maryja wzywa nas do nawrócenia. Jest to niesamowite jak Bóg bardzo się troszczy o nasze zbawienie. Dzięki youtube mamy wgląd w tak dużo materiałów video na temat objawień Maryi. Pamiętam jako dziecko że biłem się z myślami czy Jezus był Mesjaszem. Dzisiaj o wiele prościej jest wierzyć dzięki tylu świadectwom obecności Boga. Ostatnio czytałem o Mrynie Nazzour jak Jezus się objawił prostej dziewczynie w Damaszku. Bóg nigdy nas nie zostawi. Chwała Panu.

Podziękujmy Bogu za internet.


Cz sie 27, 2015 16:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Qwerty2011 napisał(a):
Są odnotowywane zjawiska nazywane UFO, ale nie są one dziełem cywilizacji pozaziemskich.
Nie sposób w tym temacie nie odnosić się do UFO - bo to jedyne zjawisko, które w jakiś namacalny sposób wiąże się z domniemanym istnieniem obcych cywilizacji. UFO przecież miałoby być takim obserwowalnym "dowodem".

Wystarczy założyć że to są ludzie, który przybyli do nas z odległej przyszłości, i wtedy żadne obce cywilizacje nie są potrzebne.
naxisprix napisał(a):
Odnośnie kosmitów i innego życia. Podpisuję się pod wypowiedzią Qwerty2011. Dla jednych to co piszę jest bełkotem. Zobaczymy w dniu ostatecznym jak Pan będzie sądzić wszystkich czy będą tam kosmici.

Sąd ostateczny, dotyczył każdego człowieka, mówienie że tam będą kosmici, to jest bełkot :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sie 27, 2015 17:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
@pilaster
Bez urazy, ale rozmowa z Tobą bywa nudna - przyjąłeś mało wymagający od siebie sposób dyskusji. Czytanie Twoich piłeczek ping-pongowych przyprawia mnie o senność :spioch: zwłaszcza, że w tym zalewie zdań pojedynczych kryje się niewiele treści.
Dwa kontynenty, czy dwie galaktyki - jaka to różnica, prawda? :papa:

Robek napisał(a):
Wystarczy założyć że to są ludzie, który przybyli do nas z odległej przyszłości, i wtedy żadne obce cywilizacje nie są potrzebne.


Ale ci ludzie nie będą przedstawiać się chyba jako kosmici?

Co do linkowanego filmu ( https://youtu.be/teeRzaybrXw ) - nie wnikam w tej chwili w sprawę autentyczności pokazywanego zjawiska - nie jestem w stanie tego zbadać.

Widać jednak wyraźnie rodzaj uwielbienia i kultu względem zjawiska UFO - i to wskazuje wyraźnie na jego duchowe pochodzenie.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz sie 27, 2015 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Qwerty2011 napisał(a):
Dwa kontynenty, czy dwie galaktyki - jaka to różnica, prawda?


No taka, ze w 17 wieku europejscy kolonizatorzy uwazali, ze tam nie ma ludzi tylko jacys "dzicy".

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TH ... wista.html

    "Trzeba było, by papież Paweł III stwierdził w 1537 roku, że Indianie są ludźmi, więc są w stanie przyjąć wiarę chrześcijańską"


Zastanow sie drogi Qwerty, co bys zrobil, gdyby taki ufoludek przyszedl do ciebie i poprosil o chrzest? Uznawal dalej, ze to demon or compatible?

Qwerty2011 napisał(a):
Ale ci ludzie nie będą przedstawiać się chyba jako kosmici?


Dla tych ludzi to my jestesmy kosmitami.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Planeta_51

Qwerty2011 napisał(a):
Widać jednak wyraźnie rodzaj uwielbienia i kultu względem zjawiska UFO - i to wskazuje wyraźnie na jego duchowe pochodzenie.


Typowy neo-okultystyczny fire-wall. Zamiast oceniac jakies zjawisko wedlug Objawienia - ocenia sie to wedlug jakichs "objawien". I potem nie dziw, ze polscy arcybiskupi powoluja sie na autora Biblii Szatana(* *), inni duchowni(?) publikuja "oredzia" diabla nagrywane podczas egzorcyzmow (*), a czolowy polski egzorcysta uprawia numerologie(*).

Sorry za maly offtop, ale tutaj zadna dyskusja nie pomoze. Chocby ufoludek stanal za kolega i kopnal go w rzyc, to i tak bedzie mowil, ze to demon.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt sie 28, 2015 7:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Qwerty2011 napisał(a):
@pilaster
Bez urazy, ale rozmowa z Tobą bywa nudna - przyjąłeś mało wymagający od siebie sposób dyskusji. Czytanie Twoich piłeczek ping-pongowych przyprawia mnie o senność :spioch: zwłaszcza, że w tym zalewie zdań pojedynczych kryje się niewiele treści.


Tłumaczenie na polski - Qwerty nie ma żadnych kontrargumentów i nie potrafi odpowiedzieć w żaden sensowny sposób zatem próbuje uciec od dyskusji

Cytuj:
Dwa kontynenty, czy dwie galaktyki - jaka to różnica, prawda?


Ogrom tej różnicy umknął jakoś mojej uwadze. :D

Dla ludzi, którzy mogli na własne oczy oglądać Jezusa i słuchać jego nauk, inne kontynenty (Ameryki, Australia) i żyjący na nich ludzie były równie odległe i niedostępne, jak dla nas inne układy gwiezdne. I ówcześni Qwertowie logicznie wywodzili, że nie dla takich Indian i Aborygenów chrześcijaństwo i że skoro nie wspomina o nich Biblia, to są z całą pewnością demony. :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt sie 28, 2015 8:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
...gdzie po prawdzie czasem mieli do tego demonizowania lepsze niż Qwerty przesłanki, bo jednak te ludzkie ofiary, wyrywane serca i inne nieprzyjemne historie widzieli.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 28, 2015 8:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL