Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona
 Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 14:27
Posty: 11
Post Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Cieszę się że jest taki ciekawy portal gdzie ludzie zastanawiają się nad życiem, wiarą i sensem istnienia.

Szukałem trochę na forum tematyki jaką podałem w tytule mojego postu - Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie, jednak nic nie znalazłem co łączyłoby te tematy.

Głęboko wierzę w istnienie Boga, Jezusa, Ducha Św, Matki Boskiej i całego pięknego peletonu świętych. Jest to dla mnie pewnik gdyż zakorzeniony jest dla mnie w historycznym przekazie o życiu Jezusa. Całe życie Jezusa jest bardzo logiczne i pisma św. Żydów właśnie mówią o nadejściu Jezusa. Musiała być łączność między pismami a wydarzeniami. Jezus musiał przyjść 2 tyś lat temu gdyż przepowiadały to Pisma i istniała świątynia, która odgrywała ważną jeśli nie najważniejszą rolę w wierze żydowskiej. Była miejscem gdzie mieszkał Bóg na ziemi. Jezus musiał przyjść przed zburzeniem świątyni pańskiej na świat.

Bóg objawia się na różne sposobu ciągle. Czy to przez życie i sakramenty Kościoła świętego, czy przez objawienia Maryi. Lubię jeździć do tych miejsc, gdyż czuję tam obecność Maryi. Jest to cudowne doznanie.

Teraz moje pytanie - przyszedł Bóg w ograniczonym ciele Jezusa jako osoba nieskończona. Zbawił świat przez śmierć na krzyżu, zmartwychwstał, zesłał Ducha Św. na apostołów i cały kościół boży.

A co z innymi planetami, możliwymi cywilizacjami? Bóg, jeśli byłby te cywilizacje, też by je zbawił aktem śmierci i zmartwychwstania, tak mi się wydaje.

Jednak nie dają mi spokoju te myśli co jakiś czas, chodzę i myślę i nic nie mogę wymyśleć. Nielogiczne byłoby żeby Bóg przychodził ponownie na inną planetę i zbawił tamte istnienia.

Musiał Bóg przyjść do nas na planetę i zbawić cały kosmos.

Proszę dajcie znać co myślicie o tym.


Pn maja 25, 2015 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Myślę że w swej mądrości Bóg nie zapomniał o niczym co nie było warte zapomnienia. Ale żadnej teologicznej wiedzy bezpośredniej nie mamy podobnie jak realnej pewności ze jakieś inteligentne życie istnieje.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn maja 25, 2015 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Jest w miarę świeży watek na ten temat: viewtopic.php?f=47&t=35710&start=0 oraz, zdaje się, dyskusje w kilku innych.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn maja 25, 2015 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 14:27
Posty: 11
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Witam,

Dzięki WIST za informację. Właśnie czytam. Najciekawiej ktoś to skomentował w ten sposób:
Inaczej musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata.
A tymczasem raz jeden ukazał się teraz na końcu wieków na zgładzenie grzechów przez ofiarę z samego siebie.
A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu (...)
(Hebrajczyków 9:26-28)

wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy.
Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga.
(Rzymian 6:9-10)

Kocham List do Rzymian, jest tak logiczny sam w sobie.


Pn maja 25, 2015 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Kosmici istnieją ,przybrali postacie ludzkie ,żyją tu na naszej Ziemi ale na razie nie mogą się ujawnić aż do momentu kiedy nadejdzie właściwy czas .Jezus jest królem całego wszechświata ,zbawił nie tylko Ziemię i jej mieszkańców ale cały wszechświat.


Wt maja 26, 2015 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Może jednak wróćmy na Ziemię - tę prawdziwą.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt maja 26, 2015 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Potencjalni kosmici potrzebowali by zbawienia gdyby; np nas zaatakowali ponieważ świadczyłoby to o ich oddzieleniu od Boga. Jeżeli są miłujący i zjednoczeni z Bogiem to automatycznie zbawienia nie potrzebują.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt lip 28, 2015 12:30
Zobacz profil
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Nie ma żadnego życia poza Ziemią. I dywagacje o zbawianiu na innych planetach jest bezprzedmiotowe. UFO itp. to wymysł chorych umysłów.


Wt lip 28, 2015 16:56

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Hominibus napisał(a):
Nie ma żadnego życia poza Ziemią.


O, skąd takie info?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 28, 2015 17:12
Zobacz profil
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Stąd, prawdopodobnie, że jemu kosmici kojarzą się z Daenikenem i Plejadanami, a broń Boże z paradoksem Fermiego i nauką ścisłą. Taki umysł.


Wt lip 28, 2015 18:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Cytuj:
Nie ma żadnego życia poza Ziemią.

Jedyne co możemy powiedzieć na dziś to że nie wiemy jak jest. Możemy jedynie domniemywać, trochę filozoficznie, a trochę w oparciu o naszą obecną wiedzę. Osobiście sądzę że życie jako takie, w różnych formach choćby prymitywnych jest zjawiskiem powszechnym we wszechświecie. Życie inteligentne podejrzewam że rzadsze, ale nadal występuje częściej niż tylko na jednej Ziemi. Dlatego uważam za wysoce nieodpowiedzialne zachowanie, wysłanie na sondach Voyager tabliczki z adresem Ziemi. Jakkolwiek nikłe są szanse na jej odczytanie, o ile w ogóle kiedyś dotrze do jakichś istot stojących na wysokim poziomie nauki, to nie wiemy jakie te istoty mogą być. Natomiast na tym etapie jest to zabawa intelektualna "czy kosmici są też zbawieni". Sądzę wręcz że to trochę wyraz ludzkiej pychy, że musimy wtłaczać cały wszechświat w ramy naszego myślenia i naszej wiary. Być może gdzieś tam jest jakiś kosmita, który też się zastanawia nad tym samym zagadnieniem, wedle swoich przekonań i wierzeń - o ile jakieś ma.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt lip 28, 2015 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Analizując historię Ziemi, powstanie życia nie jest znowu czymś wyjątkowo trudnym i dość dobrze radzi sobie ono w zmiennych, niegościnnych warunkach (np. zmiana atmosfery na tlenową). Natomiast zupełnie inną bajką jest życie wielokomórkowe - stąd inteligentne życie we wszechświecie stanowi raczej rzadkość (w porównaniu z hipotetycznymi prostymi formami jednokomórkowymi).
Na obecną chwilę jednymi "kosmitami", którymi możemy się pochwalić są skamieniałe struktury interpretowane przez niektórych jako nanobakterie - jest też kilka hipotez odnośnie aminokwasów na Tytanie, oraz bakteriach żyjących w meteorytach. Pierścienie Saturna i wody Europy (księżyca) też wyglądają obiecująco. Inna kwestia, że prawdopodobnie zawlekliśmy życie na Marsa z naszymi sondami ;)
Innymi słowy, na razie nie mamy żadnych dowodów na istnienie pozaziemskiego życia - jednak twierdzenie, że "nie ma żadnego życia poza Ziemią" jest co najmniej ryzykowne...

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt lip 28, 2015 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
ErgoProxy napisał(a):
Stąd, prawdopodobnie, że jemu kosmici kojarzą się z Daenikenem i Plejadanami, a broń Boże z paradoksem Fermiego i nauką ścisłą. Taki umysł.


A oprócz tego tradycyjnie plącze dwa odrębne zagadnienia. Istnienie życia pozaziemskiego i istnienie pozaziemskiej inteligencji.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lip 29, 2015 7:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Pilaster: łączy się, gdyż pierwsze jest warunkiem sine qua non drugiego.
========
A wracając do tematu, to Jezus mógł "jednocześnie" składać Ofiarę w różnych miejscach i w różnym czasie. Bóg jest ponad przestrzenią i ponad czasem.
Jeśli jest jeszcze gdzieś inteligentne życie istot (niekoniecznie człekokształtnych) obdarzonych duszą, wolną wolą, rozumem i kreatywnością, to z pewnością i tam miała miejsce (kiedyś, teraz lub w przyszłości wg naszego czasu) Ofiara Chrystusa.


Śr lip 29, 2015 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
andej napisał(a):
Pilaster: łączy się, gdyż pierwsze jest warunkiem sine qua non drugiego.


Warunkiem koniecznym, ale daleko nie wystarczającym. A i to nie wiadomo do końca czy na pewno. :-(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lip 29, 2015 12:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL