Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Koty szczególnie inteligentne to nie są, jeśli porówna się je choćby z psami, a nawet o psach nie powiedziałbym tak, jak Ty. To raczej pewne przyzwyczajenia i skojarzenia, które u zwierząt się utrwalają, dają takie wrażenie. Czyli np. gdy na dźwięk słowa "tuńczyk" kot biegnie do kuchni, to wcale nie jest efekt głębokiego zrozumienia istoty rzeczy, tylko proste skojarzenie w sieci neuronowej.

Andy72 napisał(a):
Dlaczego, skoro nie ma pewności iż zwierzęta mają duszę, nie przyjąć że mają?

Do tej pory Kościół chyba nigdy nie miał tu wątpliwości. Najwyżej w ostatnich czasach takie pojedyncze głosy mogły się pojawiać.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lis 07, 2016 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Koty są bardzo inteligentne. W odróżnieniu od sztucznej inteligencji, która działa tylko według algorytmu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lis 08, 2016 19:41
Zobacz profil
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Andy72 napisał(a):
Koty są bardzo inteligentne. W odróżnieniu od sztucznej inteligencji, która działa tylko według algorytmu.


Andy, koty jak i wszystkie zwierzęta nie posiadaja żadnej inteligencji, i także są zaprogramowane, zwierzęta działają dokladnie za pomoca algorytmu - instynktu, mniej lub bardziej wyspecjalizowanego, nie posiadając także żadnej wolnej woli i nie decydując.

W przeciwieństwie do takiej AI która usiadłaby z Tobą, rozmawiając i czytając gazetę, i decydując czy pójdzie w prawo czy w lewo w/g własnej wolnej myśli. Pies nie decyduje że pobiegnie w prawo w/g jego myśli, ale to jest decyzja powodowana instynktem, bo na przykład coś wyczuł na tej stronie.


Pt lis 11, 2016 0:12

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
equuleuss napisał(a):

Andy, koty jak i wszystkie zwierzęta nie posiadaja żadnej inteligencji


Bzdura. Skoro rozwiązują, problemy i sa w stanie się uczyć, to są inteligentne, bo do tego inteligencja służy. Inteligencję zwierząt można mierzyć i w rzeczy samej się to robi. Wiele zwierząt wykazuje się zresztą poziomem inteligencji wyższym, niż wielu ludzi.

equuleuss napisał(a):
Pies nie decyduje że pobiegnie w prawo w/g jego myśli, ale to jest decyzja powodowana instynktem, bo na przykład coś wyczuł na tej stronie.


to samo można powiedzieć o Tobie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lis 11, 2016 8:28
Zobacz profil
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
JedenPost napisał(a):
equuleuss napisał(a):

Andy, koty jak i wszystkie zwierzęta nie posiadaja żadnej inteligencji


Bzdura. Skoro rozwiązują, problemy i sa w stanie się uczyć, to są inteligentne, bo do tego inteligencja służy. Inteligencję zwierząt można mierzyć i w rzeczy samej się to robi. Wiele zwierząt wykazuje się zresztą poziomem inteligencji wyższym, niż wielu ludzi.

Wystarczy pooglądać dokumenty w rodzaju "Zwierzęta doskonałe" na kanale Nat Geo Wild, aby podziwiać jak inteligentnie zwierzęta sobie radzą aby przeżyć i przetrwać.


Pt lis 11, 2016 9:42

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
pilaster napisał(a):
Cytuj:
Nie byłoby dziwne, gdyby szatani byli odpowiedzialni za obserwacje UFO czy robienie niezwykłych piktogramów w zbożu,


Wręcz przeciwnie, byłoby to tak dziwne, że aż skrajnie nieprawdopodobne.

A dla mnie wygląda to bardzo prawdopodobnie. Inne wytłumaczenia zjawisk takich jak UFO czy powstawanie zagadkowych agroglifów (kształtów w zbożu) związane z czymś tajemniczym wyglądają dla mnie "niechrześcijańsko".

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt lis 11, 2016 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
niewazny12 napisał(a):
pilaster napisał(a):
Cytuj:
Nie byłoby dziwne, gdyby szatani byli odpowiedzialni za obserwacje UFO czy robienie niezwykłych piktogramów w zbożu,


Wręcz przeciwnie, byłoby to tak dziwne, że aż skrajnie nieprawdopodobne.

A dla mnie wygląda to bardzo prawdopodobnie.


A może sobie wyglądać dla niewaznego jak chce. Nieważne jak to wygląda dla niewaznego. Ważne czym naprawdę jest :)

Cytuj:
Inne wytłumaczenia zjawisk takich jak UFO czy powstawanie zagadkowych agroglifów (kształtów w zbożu) związane z czymś tajemniczym wyglądają dla mnie "niechrześcijańsko".


To że ludzie opowiadają sobie bajki o UFO (albo o Kopciuszku, lub Czerwonym Kapturku), oraz wydeptują kształty w zbożu ma być "niechrześcijańskie" :roll:

Bardzo oryginalna interpretacja "chrześcijaństwa" :roll:

Jeszcze jeden przykład na słuszność przyznania monopolu biskupom na rozstrzyganie co jest chrześcijańskie, a co nie. :)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt lis 15, 2016 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
equuleuss napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Koty są bardzo inteligentne. W odróżnieniu od sztucznej inteligencji, która działa tylko według algorytmu.


Andy, koty jak i wszystkie zwierzęta nie posiadaja żadnej inteligencji, i także są zaprogramowane, zwierzęta działają dokladnie za pomoca algorytmu - instynktu, mniej lub bardziej wyspecjalizowanego, nie posiadając także żadnej wolnej woli i nie decydując.

W przeciwieństwie do takiej AI która usiadłaby z Tobą, rozmawiając i czytając gazetę, i decydując czy pójdzie w prawo czy w lewo w/g własnej wolnej myśli. Pies nie decyduje że pobiegnie w prawo w/g jego myśli, ale to jest decyzja powodowana instynktem, bo na przykład coś wyczuł na tej stronie.

AI działa według algorytmu, zwierzęta według własnej woli. Zwierzęta są tak "zaprogramowane" podobnie jak Ty, że z zewnątrz docierają sygnały, które zmieniają stan wewnętrzny przyjemnośc/nieprzyjemność i zgodnie z własną wolą decydują co chcą. Natomiast najbardziej złożone AI to automat bez stanu wewnętrznego, który działa według programu. Skomplikowaność nie ma nic do rzeczy. AI są niższe nie tylko od zwierząt ale nawet od roślin, bo są na poziomie młotka czy kamienia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lis 15, 2016 17:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Myślę, że zwierzęta mogą być bardzo zaawansowanymi biologicznymi maszynami, a nie istotami odczuwającymi. Idea odczuwających i nienieśmiertelnych zwierżat jawi mi się jako sprzeczna z dobrocią.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt lis 15, 2016 17:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Idea że zwierzęta nic nie czują jest absurdalna i powoduje okrucieństwa wobec zwierząt.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lis 15, 2016 18:02
Zobacz profil
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
No właśnie, mnie też się zdaje, że nieważnemu słusznie się zdaje, że taka idea jest sprzeczna z dobrocią. Jednakowoż zdaje mi się też, że Andy dobrze mówi. A wtedy...


Wt lis 15, 2016 18:36

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Wydaje mi się że wyższe zwierzęta będą wynagrodzone i czeka ich przyjemność czy rozkosz. Z jednej strony nie ryzykują potępienia, ale z drugiej zwierzęta nie są zdolne do odczucia prawdziwego nadprzyrodzonego szczęścia. Wystarczy że będą zadowolone.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lis 15, 2016 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
niewazny12 napisał(a):
Myślę, że zwierzęta mogą być bardzo zaawansowanymi biologicznymi maszynami, a nie istotami odczuwającymi. Idea odczuwających i nienieśmiertelnych zwierżat jawi mi się jako sprzeczna z dobrocią.

A Twoja sugestia, że w znęcaniu się nad zwierzętami nie ma nic złego nie jest sprzeczna z dobrocią.

equuleuss, tu Cię mam ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sty 06, 2017 0:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Nie popieram okrucieństwa wobec zwierząt, ale nie wykluczam, że one w ogóle nie czują bólu. Nie wiem, czy zwierzęta coś czują, czy nie czują. Jeśli zwierzę nie ma nieśmiertelnej duszy, to nie powinno NIC czuć.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz lut 16, 2017 13:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Cytuj:
Jeśli zwierzę nie ma nieśmiertelnej duszy, to nie powinno NIC czuć.


O takich cudach jak między innymi układ nerwowych słyszeliśmy?


Cz lut 16, 2017 14:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL