Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
 Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Uważam, że świadomość pochodzi z tego, co duchowe, a nie z układu nerwowego. Skoro zwierzęta miałyby mieć świadomość, to dlaczego ich dusza (chociaż niezdolna do miłości) miałaby nie być nieśmiertelna?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz lut 16, 2017 14:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Najpierw waść postaraj sie zrozumieć co znaczy termin "ból" i czym warunkowane jest jego odczuwanie, a dopiero potem decyduj sie na wypisywanie głupot pokroju "skoro duszy nieśmiertelnej nie mają to też NIC czuć nie powinni".

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK32655/


Cz lut 16, 2017 14:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Nie uważam twierdzenia, że istota bez duszy nieśmiertelnej nie może nic czuć, za głupotę. Myślę, że u zwierząt mogą być tylko reakcje fizjologiczne, ale bez świadomości i autentycznego odczuwania czegokolwiek.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz lut 16, 2017 14:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Swoją drogą, nie wykluczam, że w starożytności były statki kosmiczne (choć w kosmitów nie wierzę), UFO może istnieć naprawdę i występować mogło tysiące lat temu, w starożytności. Przypuszczam, że złe duchy mogły licznym cywilizacjom przedstawiać się jako "bóstwa" zstępujące z Nieba i kosmici z innej planety.

Ciekawe też, jak duża jest wiedza aniołów (zwłaszcza upadłych) odnośnie fizyki, astronomii, matematyki. Czy tysiące lat temu wiedzieli oni to, co nauka odkryła niedawno? Czy wiedzieli oni o tym, jakie będą słowa używane na określenie pewnych rzeczy w odległej przyszłości?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N lut 26, 2017 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
niewazny12 napisał(a):
Ciekawe też, jak duża jest wiedza aniołów (zwłaszcza upadłych) odnośnie fizyki, astronomii, matematyki. Czy tysiące lat temu wiedzieli oni to, co nauka odkryła niedawno? Czy wiedzieli oni o tym, jakie będą słowa używane na określenie pewnych rzeczy w odległej przyszłości?


Skoro żyją poza czasem, to tak.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lut 27, 2017 17:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 18, 2007 23:41
Posty: 83
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
naxisprix napisał(a):
Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Cieszę się że jest taki ciekawy portal gdzie ludzie zastanawiają się nad życiem, wiarą i sensem istnienia.

Szukałem trochę na forum tematyki jaką podałem w tytule mojego postu - Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie, jednak nic nie znalazłem co łączyłoby te tematy.

Głęboko wierzę w istnienie Boga, Jezusa, Ducha Św, Matki Boskiej i całego pięknego peletonu świętych. Jest to dla mnie pewnik gdyż zakorzeniony jest dla mnie w historycznym przekazie o życiu Jezusa. Całe życie Jezusa jest bardzo logiczne i pisma św. Żydów właśnie mówią o nadejściu Jezusa. Musiała być łączność między pismami a wydarzeniami. Jezus musiał przyjść 2 tyś lat temu gdyż przepowiadały to Pisma i istniała świątynia, która odgrywała ważną jeśli nie najważniejszą rolę w wierze żydowskiej. Była miejscem gdzie mieszkał Bóg na ziemi. Jezus musiał przyjść przed zburzeniem świątyni pańskiej na świat.

Bóg objawia się na różne sposobu ciągle. Czy to przez życie i sakramenty Kościoła świętego, czy przez objawienia Maryi. Lubię jeździć do tych miejsc, gdyż czuję tam obecność Maryi. Jest to cudowne doznanie.

Teraz moje pytanie - przyszedł Bóg w ograniczonym ciele Jezusa jako osoba nieskończona. Zbawił świat przez śmierć na krzyżu, zmartwychwstał, zesłał Ducha Św. na apostołów i cały kościół boży.

A co z innymi planetami, możliwymi cywilizacjami? Bóg, jeśli byłby te cywilizacje, też by je zbawił aktem śmierci i zmartwychwstania, tak mi się wydaje.

Jednak nie dają mi spokoju te myśli co jakiś czas, chodzę i myślę i nic nie mogę wymyśleć. Nielogiczne byłoby żeby Bóg przychodził ponownie na inną planetę i zbawił tamte istnienia.

Musiał Bóg przyjść do nas na planetę i zbawić cały kosmos.

Proszę dajcie znać co myślicie o tym.

Zbawil tylko nas, pozostalych zas zgladIl. Tylko my rokowalismy do roli wladcow kosmosul, wiec przyszedl na Ziemie.


Pn kwi 17, 2017 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
niewazny12 napisał(a):
Nie uważam twierdzenia, że istota bez duszy nieśmiertelnej nie może nic czuć, za głupotę. Myślę, że u zwierząt mogą być tylko reakcje fizjologiczne, ale bez świadomości i autentycznego odczuwania czegokolwiek.


Bez związku. W to że masz duszę, możemy tylko wierzyć, nie zaprzeczysz jednak że jesteś zdolny do odczuwania?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 17, 2017 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
pr napisał(a):
Zbawil tylko nas, pozostalych zas zgladIl. Tylko my rokowalismy do roli wladcow kosmosul, wiec przyszedl na Ziemie.

Mozliwe.

Ale jest wiele innych mozliwosci np. Bog stworzyl swiat widzialny i niewidzialny. Wspolczesnie powiedzielibysmy ze stworzyl swiat w bardzo wielu wymiarach. Stworzyl np istoty, ktore my nazywamy aniolami ale szczytem stworzenia byly istoty obdarzone rozumem i wolna wola. Nie istnialy dla nich bariery przestrzeni, czasu ani wymiarow. Zyli w Edenie. Niestety wolna wola okazala sie zabojcza najpierw dla czesci aniolow a pozniej dla pierwszych ludzi, ktorzy stwierdzili, ze oni wiedza lepiej. Za podpuszczeniem jednego ze zbuntowanych aniolow zreszta. Aniolowie pozostali we wszystkich wymiarach w ktorych zostali stworzeni ale istoty naczelne zostaly pozbawieni mozliwosci istnienia we wszystkich wymiarach (jak to sie dawniej mowilo: wygnani z raju). Podobnie jak nie potrafimy wyrazac pojec geometrii przestrzennej za pomoca pojec geometrii na plaszczyznie podobnie ludzie i inne istoty rozumne i dysponujace wolna wola sa ograniczone do przebywania na ich ojczystej planecie lub miliardach planet w tryliardach gwiazdozbiorow, ktore z mniejsza lub wieksza dokladnoscia potrafia badac i obserwowac. Poniewaz wszystko w tej widzialnej i niewidzialnej rzeczywistosci zmierza jednak do dobrego konca potrzebna byla ofiara, ktora na naszej planecie miala miejsce ok 2000 lat temu majaca przypomniec, ze celem naszego istnienia nie jest jedzenie ryzu i dorabianie sie kolejnych koron, zlotowek lub dolarow lecz powrot do idealnej harmonii. Oczywiscie nie mozna wykluczyc ze podobna ofiara dokonala sie lub dokona sie w przyszlosci na innych planetach.


Pn kwi 17, 2017 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 18, 2007 23:41
Posty: 83
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Robaczku2
Przyleciał statek kosmiczny z Ziemi na obca planete. Spotkal tam rozwinieta cywilizacje tubylcow. Po jakims czasie doszlo do sytuacji ktora bardzo zdumiala Ziemian. Na ową planete przybyl statkiem Jezus Chrystus Pan Wszechswiata.
Pytają wiec tubylców ale jak to ze tak sam Bog do nich przylecial. A oni na to ze zupelnie zwyczajnie, gdyz jakies kilka tysiecy lat temu przybyl do nich po raz pierwszy i teraz regularniw co rok wpada.
Ziemianie nie mogli ukryc zdziwienia, wszak na Ziemi caly czas czelaja na powrot Pana w Chwale. Opowiedzieli wiec ze to dla nich dziwne bo i na Ziemi Jezus byl w swoim czasie ale jakos nie odwiedzal ponownie. Na to tubylec opowiedzial ze jak pierwszy raz Pan przybyl powitali go czekoladkami na powitanie. Zastanowil sie i spytal a czym Ziemianie poczestowalk Jezusa.

Robaczku - to ładnie ze myslisz ze ofiara byla konieczna ale caly czas nie potrqlafimy sobie wyjasnic dlaczego Bog sam siebie musial zlozyc w ofierze aby przeblagac siebie samego. W skali kosmicznej przy eonach cywilizacji wielce malo jest prawdopodbne ze dany Jezus zostalby przywitany gwozdziamy i krzyzem. Wielowx cywilizacji prowadzilaby w skutku do wielu roznych mozliwych powitan. Tak wiec watpliwe aby jnne cywilizacje podniecaly sie regilia polegająca na przybijaniu do drzewa Pana Zastepow. Nawet w przypadku spotkania innej cywilizacji radzilbym nie wspominac o takich wierzeniqch.

Moze sie zdazyc ze oni wierza w inkarnacje Boga na kazdej planecie i taka historia moze ich przekonac ze jestesmy potworami które nalezy niechybie zniszczyc z dziala jakiejs Gwiazdy Smierci.


Pn kwi 17, 2017 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
pr napisał(a):
caly czas nie potrqlafimy sobie wyjasnic dlaczego Bog sam siebie musial zlozyc w ofierze aby przeblagac siebie samego.

Ja mysle, ze dlatego, ze tak sie przywiazalismy do bagna, ze juz prawie nikt nie potrafi zauwazyc czystych jezior z pstragami. Otacza nas mnostwo zjawisk wskazujacych na istnienie czegos poza ... .
I tak ciezko uwierzyc, ze to sa fakty. Np. ze mozna zyc bez jedzenia, picia i spania lub ze mozliwa jest bilokacja. Ja mysle, ze nauka i to i to kiedys wykryje wbrew wspolczesnym medrcom. Dlatego potrzebne bylo Zmartwychwstanie zeby choc czesc uwierzyla ze sa te wymiary z ktorych zostalismy wypedzeni.
Ten kosmos o ktorym wspominasz to wciaz te nasze wymiary wiec to nie to. Jest cos wiecej.


Pn kwi 17, 2017 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
robaczek2 napisał(a):
Otacza nas mnostwo zjawisk wskazujacych na istnienie czegos poza ... .
I tak ciezko uwierzyc, ze to sa fakty. Np. ze mozna zyc bez jedzenia, picia i spania lub ze mozliwa jest bilokacja.


Gdzieś ty widział takie rzeczy? :D

pr napisał(a):
Robaczku - to ładnie ze myslisz ze ofiara byla konieczna ale caly czas nie potrqlafimy sobie wyjasnic dlaczego Bog sam siebie musial zlozyc w ofierze aby przeblagac siebie samego. W skali kosmicznej przy eonach cywilizacji wielce malo jest prawdopodbne ze dany Jezus zostalby przywitany gwozdziamy i krzyzem. Wielowx cywilizacji prowadzilaby w skutku do wielu roznych mozliwych powitan. Tak wiec watpliwe aby jnne cywilizacje podniecaly sie regilia polegająca na przybijaniu do drzewa Pana Zastepow. Nawet w przypadku spotkania innej cywilizacji radzilbym nie wspominac o takich wierzeniqch.


Ta sytuacji którą tu opisałeś jest wielce mało prawdopodobna.
Jeżeli już by doszło do tego, że zaczęły by nas odwiedzać jakieś obce cywilizacje, to pewnie te 2 tyś. lat temu też nas odwiedzały.
I wtedy można śmiało założyć że Jezus był kosmitą któremu się zapragnęło stworzyć własną religie, w którą ludzie będą wierzyć przez tysiąclecia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn kwi 17, 2017 22:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL