Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 17:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Pytanie do psychologa lub filozofa 
Autor Wiadomość
Post Pytanie do psychologa lub filozofa
Dzień dobry. Nie wiem czy to jest dobry pomysł, abym tutaj pisał, mam mieszane uczucia czy mi to nie zachachmęci w głowie. Ale trudno.

Mam na imię Michał, mam 28 i 3/4 lat. Leczę się na schorzenie psychiczne. Skończyłem liceum, zdałem maturę, studiowałem, ale nie skończyłem.

Pytanie jest takie: po pierwsze, czy jest na tym forum ktoś, kto zna duchowość Przyjaciół Miłości Miłosiernej i Państwa Moniki i Marcina Gajdów? Ale mniejsza o to. Pytanie jest takie: Jak odzyskać równowagę psychiczną? Jakie są środki zaradcze aby poczuć się znów kochanym przez Boga (a może najpierw jak samemu go pokochać)? Jak się rozwijać i czerpać z życia radość, nie tracąc szacunku ani do siebie, ani do innych (w tym Boga)? Gdzie szukać szczerych i długotrwałych relacji? Czy małżeństwo jest środkiem, który może związać mnie z Bogiem, przez miłość do tej 2 strony związku?

PS. Choruję na chorobę na tle psychotycznym.


Pt wrz 18, 2015 17:57
Post Re: Pytanie do psychologa lub filozofa
Dobry, dobry. Zamiesza w łepetynie albo i nie, zależy kto się będzie wypowiadał. Ja jako wariat nic nie poradzę, bo ja akurat jestem owca drapieżna, co z Owczarni uciekła i na młode wilczki poluje, tak że sam rozumiesz - wędrujemy innymi ściezkami.


Pt wrz 18, 2015 18:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Pytanie do psychologa lub filozofa
Zdecydowanie odpowiedni lekarz. Sprawdzony i polecany.

Nie forum.

Cytuj:
Gdzie szukać szczerych i długotrwałych relacji?

Skoro jesteś wierzący, to może w Kościele? Jakaś wspólnota, pielgrzymka do Częstochowy, Światowe Dni Młodzieży? Nie zaszkodzi spróbować.

Cytuj:
Czy małżeństwo jest środkiem, który może związać mnie z Bogiem

Nie. To zależy bardziej od własnej inicjatywy, pracy i zainteresowań, a nie od małżeństwa lub np. bycia księdzem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt wrz 18, 2015 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Pytanie do psychologa lub filozofa
Witaj Michale. Ludzie tutaj nie boją się rozmowy z ludźmi którzy mają problemy psychiczne. Ale wielu z nas boi się że jedno słowo nie tak, może wiele Tobie zaszkodzić. Nie wiemy co to za choroba, nie mamy też wiedzy o chorobach. Pytanie zatem jakiej rozmowy oczekujesz i skąd wiesz że takie odpowiedzi Tobie pomogą?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt wrz 18, 2015 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Pytanie do psychologa lub filozofa
Michał , tylko psychiatra może ci pomóc.


Pt wrz 18, 2015 21:01
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do psychologa lub filozofa
MichałPawłowski napisał(a):
Pytanie jest takie: Jak odzyskać równowagę psychiczną?
Brać lekarstwa. Które zapisze prowadzący cię lekarz psychiatra. Jak twój stan nie będzie ustabilizowany, to nic nie zyskasz. Tylko zabrniesz w głębszą psychozę.

Cytuj:
Jakie są środki zaradcze aby poczuć się znów kochanym przez Boga (a może najpierw jak samemu go pokochać)?
Kiedy Bóg obdarzy cię swoją miłością, na pewno to poczujesz. Znajdziesz Go w każdym codziennym dniu, każdej modlitwie, czytaniu Pisma, zmywaniu naczyń, podejmowaniu codziennych zadań. Przyjmuj wszystko co cię spotyka i oddawaj Mu z radością wszystkie swoje myśli i czyny.

Cytuj:
Jak się rozwijać i czerpać z życia radość, nie tracąc szacunku ani do siebie, ani do innych (w tym Boga)? Gdzie szukać szczerych i długotrwałych relacji?
Opowiem ci bajkę o ślepym łyżwiarzu.

    Był raz sobie niewidomy, który bardzo chciał jeździć na łyżwach. Wszyscy mówili mu, że może się tego nauczyć i będzie się czuł cudownie. Jednak gdy w końcu wszedł na lodowisko, tylko wciąż zawadzał i inni wywracali się przez niego, przeklinając na czym świat stoi. Kiedy wreszcie dobrnął do bandy, kurczowo się jej uchwycił, obiecując sobie, że już nigdy nie zaryzykuje. Wtedy odnalazł go pewien człowiek, który powiedział, że jego problem ma rozwiązanie. Po czym założył mu odpowiednie podpórki i obłożył poduchami, dzięki czemu mógł jeździć nie przewracając się, a kolizja z nim nie była tragedią.

Przykra prawda: NIGDY nie będziesz taki sam jak inni.
Lecz lekarstwa i terapia sprawią, że nie będziesz odczuwał bólu z tego powodu, a i inni, normalni, nie będą mieli z tobą kłopotów.
Poza tym dostrzeganie świata inaczej niż inni także się przydaje całej społeczności. Dzięki tobie ludzie mogą dostrzec świat z zupełnie nowej perspektywy. Możliwe, że gdy nauczysz się przekazywać swoje refleksje, staniesz się kimś poważanym.

Cytuj:
Czy małżeństwo jest środkiem, który może związać mnie z Bogiem, przez miłość do tej 2 strony związku?
Nie jest. Unieszczęśliwisz siebie i drugą osobę. W końcu nadejdzie taki dzień, w którym będziesz gotów oddać wszystko, byleby cofnąć czas - ale będzie za późno.


Pt wrz 18, 2015 23:52
Post Re: Pytanie do psychologa lub filozofa
Czy prawdą jest, że należy umieć prowadzić ze sobą monolog wewnętrzny, dzięki któremu można słyszeć własne myśli i myśli Boga? U mnie w pewnym momencie pojawiła się pustka, której intuicyjnie nie rozwiewałem. Teraz mi się wydaje, że należałoby pogadać trochę do siebie. Tym bardziej, że kiedyś (kilka lat temu) też miałem pustkę i kiedy zacząłem do siebie gadać, bardzo poprawiło to moje wyniki, zarówno w nauce jak i w relacjach z ludźmi. Może nie były one jakieś, nie wiadomo jak, ciekawe, ale miałem poczucie kontroli. I choć nie zawsze szło po mojej myśli, to jednak miałem poczucie, że ogarniam daną sytuację umysłem i jestem dzięki temu o krok przed moim przeciwnikiem, lub osobą która może być moim sojusznikiem. Zacząłem szukać w internecie "szkół monologu". Nie dużo szukałem, ale jakby ktoś z Was miał jakąś stronę do polecenia, to chętnie skorzystam.

Jestem świeżo po wysłuchaniu konferencji (katechezy) Pana Marcina Gajdy z Zembrzyc (w zasadzie to z Krakowa). Miałem w ostatnich dniach wiele sytuacji, które mimowolnie (a może i celowo) rozwiązałem w sposób uwłaczający osobom, które ze mną rozmawiały. Czuję, że mam dużo pracy przed sobą. I czuję też, że (o dziwo) nie jestem w tym sam. Że dzięki monologowi odnajdę Boga i siebie.

Jakbyście mieli jakieś linki do monologów, to proszę podeślijcie mi. Dzięki.

PS. Wspomniana konferencja jest tu: http://www.przyjacielemm.pl/index.php/n ... rzyce-2015


So wrz 19, 2015 20:03
Post Re: Pytanie do psychologa lub filozofa
Nawiąż korespondencję z tym panem, przedstaw swoją sytuację i zapytaj, czy jego zdaniem, jest on w stanie ci w jakikolwiek sposób pomóc, czy też odradza ci takie zajęcia bez konsultacji z lekarzem.

Nie bardzo rozumiem, co ci by miało załatwić szukanie odpowiedzi u nas.


So wrz 19, 2015 21:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL