Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Spotkać diabła 
Autor Wiadomość
Post Re: Spotkać diabła
Mhm... dwa rogi dobre, trzy rogi złe. To panu nie wyjdzie, panie Błahy; klasyczny archetyp Szatana jest starszy chyba nawet od monoteizmu, bo to po prostu suma wszystkich strachów wyprostowanej małpy, co ganiała po sawannie między głodnymi lwami itepe. Pan sobie poczyta Cyberiadę Lema, pan orzeknie, czy panu to pasuje do jego Szatana.


Śr wrz 23, 2015 0:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Spotkać diabła
ErgoProxy napisał(a):
Mhm... dwa rogi dobre, trzy rogi złe. To panu nie wyjdzie, panie Błahy; klasyczny archetyp Szatana jest starszy chyba nawet od monoteizmu, bo to po prostu suma wszystkich strachów wyprostowanej małpy, co ganiała po sawannie między głodnymi lwami itepe. Pan sobie poczyta Cyberiadę Lema, pan orzeknie, czy panu to pasuje do jego Szatana.
Jeszcze przed monoteizmem były duchy dobre i duchy złe. Z tych pierwszych wyewoluował Bóg, z drugich- Szatan, jako syntezy.
Wizje szatana faktycznie rózne bywają. Podobno nawet sataniści (nie wiem czy wszyscy) bynajmniej nie uwazaja go za sprawce zła, lecz za alternatywę Boga.
Mozna tez od Bułhakowa przywołać postac dobrotliwego i sprawiedliwego Wolanda.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr wrz 23, 2015 19:57
Zobacz profil
Post Re: Spotkać diabła
Którego nie znam. Wstyd i pohańbienie, ale nie czytałem. No cóż, trzeba w końcu zacząć nadrabiać braki...


Śr wrz 23, 2015 20:36
Post Re: Spotkać diabła
Wasz problem, panowie trzej, polega na tym, że spotkaliście onego i przegraliście.


Cz wrz 24, 2015 12:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Spotkać diabła
Cawilian napisał(a):
Wasz problem, panowie trzej, polega na tym, że spotkaliście onego i przegraliście.

tak jakby chyba walkowerem, w każdym razie ja sobie walki nie przypominam.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Cz wrz 24, 2015 15:30
Zobacz profil
Post Re: Spotkać diabła
Bo to panie jak w wojsku: dowódca zawsze przegrywa.


Cz wrz 24, 2015 16:15
Post Re: Spotkać diabła
Askadtowiesz napisał(a):
w każdym razie ja sobie walki nie przypominam.

A ja tak, jako że byłem osobą wierzącą. Hmmm, walka z indoktrynacja i własna zabobonną głupotą nie jest taka łatwa...
Patrząc z dzisiejszej perspektywy, aż mnie przeraża na samą myśl, że mógłbym nadal czynnie występować w tym religijnym teatrze absurdów i niedorzeczności.


Cz wrz 24, 2015 23:48
Post Re: Spotkać diabła
MichałPawłowski napisał(a):
Gdzie można spotkać diabła? Czy takie spotkanie może być niebezpieczne? Czy można się czegoś od niego nauczyć? Nie chodzi mi o żadne spotkania z satanistami itp., tylko raczej o nauczenie się czegoś, poprzez obserwację i dostrzeganie dwu wymiarów, dobrego i złego. Czy warto szukać diabła?

Jak nauczyć się myśleć otwarcie i wnikliwie?


Chcesz poznać diabła?
Chcesz poznać jak działa?
Chcesz się temu oddać, bardziej lub mniej świadomie?
Chcesz zobaczyć/doświaczyć jego działania w swoim życiu?

Zatem przeczytaj bardzo, bardzo uważnie "Listy starego diabła do młodego" C.S Lewis'a.
https://tadeuszczernik.files.wordpress. ... odego1.pdf

I uwierz mi, to nie jest ktoś z kopytkami i rogami na głowie.
To bajki dla dzieci.

Anioł ciemności jest realny....i świeci swoim blaskiem....tak jak anioł światłości.
Sztuką jest rozeznać te dwa duchy.


Pt wrz 25, 2015 6:07
Post Re: Spotkać diabła
Maria-Magdalena napisał(a):
Anioł ciemności jest realny....i świeci swoim blaskiem....tak jak anioł światłości. Sztuką jest rozeznać te dwa duchy.

Dokładnie tak to wygląda jak mówisz M-M.
Natomiast oba te podmioty, manifestują się w świadomości człowieka tylko i wyłącznie, jako intencje... te złe, i te dobre.
Jakkolwiek by nie patrzeć, trzeba być człowiekiem mocno zaślepionym, aby nie odróżnić tego co pozytywne i dobre, oraz złych intencji.

Uważam, że religie w każdej jednej formie, są własnie manifestacja intencji złych, które tylko przybierają pozorną formę intencji dobrych.
Kiedy człowiek nie czci Boga, ale sferą sacrum, staje się dla niego natura martwa.
Judaizm, chrześcijaństwo, i islam, są tego koronnym przykładem.

Człowiek przestaje widzieć świat, i wszystko co jest na prawdę ważne... a zaczyna żyć idiotyzmami, zabobonami, i nieistotnymi detalami...


Pt wrz 25, 2015 9:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Spotkać diabła
Maria-Magdalena napisał(a):
MichałPawłowski napisał(a):
Gdzie można spotkać diabła? Czy takie spotkanie może być niebezpieczne? Czy można się czegoś od niego nauczyć? Nie chodzi mi o żadne spotkania z satanistami itp., tylko raczej o nauczenie się czegoś, poprzez obserwację i dostrzeganie dwu wymiarów, dobrego i złego. Czy warto szukać diabła?

Jak nauczyć się myśleć otwarcie i wnikliwie?


Chcesz poznać diabła?
Chcesz poznać jak działa?
Chcesz się temu oddać, bardziej lub mniej świadomie?
Chcesz zobaczyć/doświaczyć jego działania w swoim życiu?

Zatem przeczytaj bardzo, bardzo uważnie "Listy starego diabła do młodego" C.S Lewis'a.
https://tadeuszczernik.files.wordpress. ... odego1.pdf

I uwierz mi, to nie jest ktoś z kopytkami i rogami na głowie.
To bajki dla dzieci.

Anioł ciemności jest realny....i świeci swoim blaskiem....tak jak anioł światłości.
Sztuką jest rozeznać te dwa duchy.


Magdaleno, z całym szacunkiem, ale lepiej jest podawać ludziom dobre lektury, które pozwolą się zbliżyć z miłością do Źródła Miłości ;-) Jezusa Chrystusa, Naszego Pana i Zbawiciela :)
Co do zaś tamtej lektury, to dobrze jest komuś dać do poczytania : www.egzorcyzmy.katolik.pl ludzie sobie sporo rzeczy uświadomią.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Pt wrz 25, 2015 18:20
Zobacz profil
Post Re: Spotkać diabła
Whispernight napisał(a):
Jakkolwiek by nie patrzeć, trzeba być człowiekiem mocno zaślepionym, aby nie odróżnić tego co pozytywne i dobre, oraz złych intencji.

Albo przetyranym przez innych ich myśleniem, które nijak ma się do życia.
Jesteś bystry, więc wiem, że rozumiesz co mam na myśli. Ale o tym cichosza ;)
Każdy z nas musi dojść do tego sam.

Ja potrzebowałam 30 dni w ciszy i na modlitwie by spojrzeć własnymi oczyma i zrozumieć.
To nie jest proste i wiele kosztuje.
Ale to co jest ważne w życiu ma swoją cenę.

dominikbartlomiej napisał(a):
Magdaleno, z całym szacunkiem, ale lepiej jest podawać ludziom dobre lektury, które pozwolą się zbliżyć z miłością do Źródła Miłości Jezusa Chrystusa, Naszego Pana i Zbawiciela

A skąd ta pewność, że lektura którą podałam jest niestosowna?
Czytałeś cokolwiek C.S Lewisa?


Pt wrz 25, 2015 19:23
Post Re: Spotkać diabła
No przecież porady zawarte w "Listach starego..." są nad wyraz diaboliczne.


So wrz 26, 2015 1:02
Post Re: Spotkać diabła
No raczej....i adekwatne do tematu ;)


So wrz 26, 2015 13:47
Post Re: Spotkać diabła
dominikbartlomiej napisał(a):
Magdaleno, z całym szacunkiem, ale lepiej jest podawać ludziom dobre lektury, które pozwolą się zbliżyć z miłością do Źródła Miłości Jezusa Chrystusa, Naszego Pana i Zbawiciela

A co to jest takiego te "dobre lektury"? Lektury które są "dobre" dla Ciebie?
Lektury, które krzewią Twoja ideologię?

Dostrzegasz "zło" indoktrynacji we własnym rozumowaniu, czy nie za bardzo?

Powinieneś wiedzieć, że nie ma nic gorszego, jak człowiek zaślepiony (jakąkolwiek) ideologią!


So wrz 26, 2015 16:21
Post Re: Spotkać diabła
Mhm, na przykład taki whisperyzm - ideologia wyzwalania od ideologii... Spadaj na drzewo, wróć, jak się oświecisz. : PPP


So wrz 26, 2015 16:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL