Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Po co Bóg stworzył człowieka? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
JedenPost napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Nikt normalny nie uważa przeciez, że to, w co wierzy,nie istnieje realnie lecz jest zmyslone.


Buddyści uważają dokładnie tak: jeżeli w coś wierzysz, to znaczy, że sobie to zmyśliłeś. Ba, wiara we własne istnienie jest w buddyzmie złudzeniem, to podstawowa doktryna. :)


Oooo! Też zbyt słabo znam buddyzm :? Ale jednocześnie znane są ich poglądy, że niczego co żyw nie można zniszczyć. I dlatego niczego co porusza się samodzielnie nie spożyją w pokarmie. Czy zatem sami są nieżywi i złudzeniem a robak nie, dlatego tak go chronią ? Myślałam, że to tylko w katolicyźmie istnieją sprzeczności , które powodują absurdy :?
Jednak odnośnie definicji transcendencji Boga:
Transcendencja- w filozofii: istnienie na zewnątrz, poza (ponad) czymś, w szczególności: istnienie przedmiotu poznania poza umysłem poznającym, bądź bytu absolutnego poza rzeczywistością.
Z punktu widzenia rozumu. Bóg który jest wszechobecny nie może być gdzieś na zewnątrz ani świat Boga nie może być na zewnątrz. Zatem taka "rzeczywistość", która nie widzi Jego obecności uznając ją tę "rzeczywistość" w której funkcjonuje za rzeczywistą popełnia błąd logiczny. Bo taka "rzeczywistość" może istnieć tylko jako sztuczny wytwór po za prawdziwą rzeczywistością Boga. Bóg , który dał Siebie samego Synowi tak iż ten staje się Bogiem może być tylko we wnętrzu tego Syna a szukanie go na zewnątrz, jest działaniem w sytuacji gdy nie wie się lub nie pamięta , że w połączeniu z Bogiem jestem Bogiem lub inaczej Bożym synem.
Co do patrzenia i postrzegania tego co się widzi. To to zagadnienie można rozpatrzeć jeszcze pod innym kontem. Bo to nie same oczy widzą, głównym narzędziem do postrzegania wszelkich bodźców jest umysł. To umysł określa co widzi. Do tego umysł ma tę właściwość, że to co widzi niewyraźnie ma tendencję do łączenia w umyśle z jakimś zbliżonym obrazem który następnie z nim identyfikuje ( tak działa postrzeganie).
Jest jeszcze inna funkcja umysłu , która wytwarza obrazy w umyśle , które to obrazy potrafi widzieć, również we śnie. Kiedy to oczy przecież są zamknięte a "widzenie" niejednokrotnie potrafi być nadzwyczaj wyraźne i realistyczne. I teraz jeżeli zrozumiemy , że umysł, który widzi ten niby rzeczywisty świat wcale nie musi być umysłem , który rzeczywiście widzi ale jedynie ogląda projekcje tego co wytwarza umysł można zrozumieć dlaczego umysł , który nie jest w mózgu a jest po za ciałem może coś widzieć a przede wszystkim stwarzać takie wizualizacje obrazu tak realistycznego. Zwłaszcza , że mającego atrybuty umysłu Boga.
Co do głównego tematu; po co Bóg stworzył człowieka? Bóg zapragnął mieć Syna ( swojego jedynego Syna) z podstawowego powodu miłość wymaga aby dawać aby mogła istnieć Będąc samotnym nie miał komu dawać tak iż było by to docenione i przyjęte tak jak tego pragnął będąc miłością.
Dlaczego Syn stworzył człowieka jest osobnym zagadnieniem.
Czy dzieci nieochrzczone idą do piekła?
Bóg nie jest niesprawiedliwy. Choć człowiek w swojej arogancji często sobie tego życzy. Są nawet tego świadectwa. Nikt nie jest kochany przez Boga tak jak niewinne dzieci ( w tym te nienarodzone) potwierdzał to Jezus bezustannie każąc stać się podobnym do dziecka.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt paź 23, 2015 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
bert04 napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):
To przedstawia, że innowiercy będą smażyć się w ogniu piekielnym.
Nie, niekoniecznie. Na szczęście jest więcej miejsc w Biblii na temat zbawienia, niektóre z nich dają nadzieję, że nie będzie to jedyne kryterium. Niemniej kategoryczności tej cytowanej przeze mnie wypowiedzi nie należy lekceważyć.


A może to Żydzi będą zbawieni, a my, Chrześcijanie już nie. A może Muzułmanie? Masz wyłączność na zbawienie? Co z pozostałymi 5-6 miliardami ludzi?

sowaniejestmadra napisał(a):
Czy chciałbyś obcować z Bogiem, który innowierców skazuje na wieczną mękę?
A co ma moje chcenie do obiektywnej rzeczywistości? Bóg nie musi być taki, jakiego sobie wymarzyłeś (-łaś)


Czyli strach - boisz się kary. Wiemy, że taki rodzaj wychowania, czy pracy się nie sprawdza...

sowaniejestmadra napisał(a):
Czy chcesz, żeby Hitler w piekle spędził całą wieczność? Czy jego ofiary w niebie nie przebaczyły by mu w imię Boga?
To nie zależy od mojego chcenia, ani nawet od chcenia ofiar Hitlera, ale od woli Boga i od woli Hitlera.


No cóż, wolą Hitlera jest na pewno nie smażenie się w piekielnym ogniu. O Bogu nic nie wiemy. Ale przypuszczam, że jest miłosierny. Więc i dla Hitlera przygotował raj, gdzie zapewne spotka się ze wszystkimi świętymi.


Śr paź 28, 2015 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
sowaniejestmadra napisał(a):
bert04 napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):
To przedstawia, że innowiercy będą smażyć się w ogniu piekielnym.
Nie, niekoniecznie. Na szczęście jest więcej miejsc w Biblii na temat zbawienia, niektóre z nich dają nadzieję, że nie będzie to jedyne kryterium. Niemniej kategoryczności tej cytowanej przeze mnie wypowiedzi nie należy lekceważyć.


A może to Żydzi będą zbawieni, a my, Chrześcijanie już nie. A może Muzułmanie? Masz wyłączność na zbawienie? Co z pozostałymi 5-6 miliardami ludzi?

sowaniejestmadra napisał(a):
Czy chciałbyś obcować z Bogiem, który innowierców skazuje na wieczną mękę?
A co ma moje chcenie do obiektywnej rzeczywistości? Bóg nie musi być taki, jakiego sobie wymarzyłeś (-łaś)


Czyli strach - boisz się kary. Wiemy, że taki rodzaj wychowania, czy pracy się nie sprawdza...

sowaniejestmadra napisał(a):
Czy chcesz, żeby Hitler w piekle spędził całą wieczność? Czy jego ofiary w niebie nie przebaczyły by mu w imię Boga?
To nie zależy od mojego chcenia, ani nawet od chcenia ofiar Hitlera, ale od woli Boga i od woli Hitlera.


No cóż, wolą Hitlera jest na pewno nie smażenie się w piekielnym ogniu. O Bogu nic nie wiemy. Ale przypuszczam, że jest miłosierny. Więc i dla Hitlera przygotował raj, gdzie zapewne spotka się ze wszystkimi świętymi.


Kto gdzie będzie jest napisane w Piśmie Świętym, w Piśmie natchnionym masz wszystko napisane, nie trzeba nic dodawać ani ujmować. Owszem trzeba też pamiętać, że Bóg jest Miłosierny i daje szansę nawrócenia, tylko trzeba chcieć się nawrócić. Bóg prawie, że PRAGNIE nawrócenia każdego, dlatego Zdroje Łask popłynęły z Serca Pana Jezusa na Krzyżu, ale trzeba chcieć je wykorzystać, iść do spowiedzi itp.

z Panem Bogiem

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Śr paź 28, 2015 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
sowaniejestmadra napisał(a):
Kto gdzie będzie jest napisane w Piśmie Świętym, w Piśmie natchnionym masz wszystko napisane, nie trzeba nic dodawać ani ujmować. Owszem trzeba też pamiętać, że Bóg jest Miłosierny i daje szansę nawrócenia, tylko trzeba chcieć się nawrócić. Bóg prawie, że PRAGNIE nawrócenia każdego, dlatego Zdroje Łask popłynęły z Serca Pana Jezusa na Krzyżu, ale trzeba chcieć je wykorzystać, iść do spowiedzi itp.
z Panem Bogiem


Co to znaczy, że jest natchnione? Dlaczego teraz nikt nic natchnionego nie pisze, w co trzeba by było wierzyć?
Czyli potwierdzasz, że 6 miliardów ludzi (współcześnie) plus jeszcze jakieś kilka, kilkanaście miliardów, które żyło między 0 a 2015 r. też nie zostanie zbawionych tylko przez to, że albo im nikt nie objawił prawdy o Jezusie, albo w nią nie uwierzyli. A co z tymi sprzed narodzenia Jezusa? To całkiem poważne pytania. Na które nie masz odpowiedzi, a jeżeli uważasz, że te rzesze ludzi, z których kolejne rzesze są bardziej święte niż chrześcijanie, nie zostanie zbawionych? Hmm....
A co z człowiekiem pierwotnym?
I dlaczego masz wierzyć w to co jest tam napisane? Niektóre zapisy obrosły w mity - to nie żywy przekaz, nie kronika z życia Jezusa, to przemyślenia ludzi, apostołów po jego odejściu. To relacje z relacji, to wizja, która się zatarła.


Śr paź 28, 2015 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
glejt napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):

Co do głównego tematu; po co Bóg stworzył człowieka? Bóg zapragnął mieć Syna ( swojego jedynego Syna) z podstawowego powodu miłość wymaga aby dawać aby mogła istnieć Będąc samotnym nie miał komu dawać tak iż było by to docenione i przyjęte tak jak tego pragnął będąc miłością.
Dlaczego Syn stworzył człowieka jest osobnym zagadnieniem.
Czy dzieci nieochrzczone idą do piekła?
Bóg nie jest niesprawiedliwy. Choć człowiek w swojej arogancji często sobie tego życzy. Są nawet tego świadectwa. Nikt nie jest kochany przez Boga tak jak niewinne dzieci ( w tym te nienarodzone) potwierdzał to Jezus bezustannie każąc stać się podobnym do dziecka.


"Bóg zapragnął mieć syna" - hmm, a skąd to masz? Skąd taka hipoteza? Jak możesz Bogu przypisywać rzeczy ludzkie. A jeżeli będzie chciał mieć następnego syna? Bóg samotny? Znowu przypisanie ziemskich uczuć Komuś, kogo nie znamy. Syn stworzył człowieka? O czym ty piszesz? Skąd wiesz, czy niewinne dzieci są bardziej kochane niż Stalin? Czy gdyby twoim synem był Stalin, nie kochałbyś go tak samo jak niewinne dziecko? Czy jeżeli twoje dziecko zgrzeszy, przestaniesz go kochać?


Śr paź 28, 2015 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
dominikbartlomiej napisał(a):
Wiedz jedno, Pan Nieba i ziemi, ma wpływ na wszystko w twoim życiu, tutaj chodzi o postawę twojego serca.
Musisz wierzyć, że Jego Opatrzność czuwa nad tobą.
Bóg spełnia wiele życzeń, ale w szczególności te, które są prośbami modlitewnymi za innych.


Jeżeli ma wpływ - tzn. nie mam wolnej woli. Jeżeli ma wpływ - to można Go złapać (bo gdzieś ta ingerencja ma wymiar materialny - ponieważ my żyjemy w materialnym świecie - czy sądzisz zatem, że kiedyś złapiemy Boga za rękę jak nam pomaga - jak wtedy się poczujesz? Jak wtedy poczuje się Bóg - złapany za rękę? Czy chciałbyś aby ktoś w pracy bezustannie stał za tobą za biurkiem i przyglądał się co masz na monitorze, niezależnie od tego czy ma dobre czy złe intencje?


Śr paź 28, 2015 14:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
Podsumowując - tak jak w nauce - wiemy, że nic nie wiemy. Tak też powinna zaczynać się każda msza św. Kapłan nic nie wie o Bogu, tak samo jak każdy z nas. Dlaczego więc odprawia całą mszę św.? Dlaczego jest pewien, że Boga można spotkać na ołtarzu? Moim zdaniem chrześcijanie zabrnęli w ślepy zaułek, tak samo zresztą jak inni. Musimy przyznać, że nic nie wiemy o Bogu. Musimy go cały czas jednak szukać i wiedzieć, że nikt na ziemi nie wie kim On jest. Nawet Jezus nam tego jak widać do końca nie powiedział, skoro mamy dalej tyle pytań. Musimy szanować inne religie i wiedzieć, że żadna z nich niczego nie wyjaśnia (w tym nasza). Musimy słuchać prędzej naszych sumień i na tej podstawie tworzyć lepszy świat, bo nowy nie prędko nadejdzie (tak jak wierzyli pierwsi wyznawcy Jezusa). To przynajmniej uchroni świat od wojen religijnych!


Śr paź 28, 2015 14:38
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
sowaniejestmadra napisał(a):

Syn stworzył człowieka? O czym ty piszesz?


Sadze ze to tylko przejezyczenie podczas pisania.

A tak ogolnie to Bog chcial aby pokazac nam ze Jezus bedac takze czlowiekiem tak jak my, zyl na ziemi tak jak my i pozniej cierpial niewinnie i zmartchwychwstal i wstapil do nieba, abysmy uwierzyli ze kazdy czlowiek moze osiagnac niebo i nawet poprzez Boga czynic cuda, ale musi w to uwierzyc tak jak Jezus wierzyl . Glownie abysmy nie tlumaczyli sobie ze niebo moze osiagnac jedynie sam Bog.
Wierzyc, to moc, niewierzyc to niemoc.


Śr paź 28, 2015 15:20

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
sapper napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):

Syn stworzył człowieka? O czym ty piszesz?


Sadze ze to tylko przejezyczenie podczas pisania.

A tak ogolnie to Bog chcial aby pokazac nam ze Jezus bedac takze czlowiekiem tak jak my, zyl na ziemi tak jak my i pozniej cierpial niewinnie i zmartchwychwstal i wstapil do nieba, abysmy uwierzyli ze kazdy czlowiek moze osiagnac niebo i nawet poprzez Boga czynic cuda, ale musi w to uwierzyc tak jak Jezus wierzyl . Glownie abysmy nie tlumaczyli sobie ze niebo moze osiagnac jedynie sam Bog.
Wierzyc, to moc, niewierzyc to niemoc.


Pierwsze primo. Nie masz bladego pojęcia czego Bóg chce. Ty ani żaden inny na tej ziemi z Papieżami włącznie. Tak jak pisałem, jeżeli ktoś w kościele powie mi - nie wiem o czym mówię - wtedy będzie warto go posłuchać. Jezus był przede wszystkim człowiekiem. Nie wiemy czy zmartwychwstał. Tu NT jest pełen sprzecznych opisów. I nie są to opisy z pierwszej ręki. Czy Jezus czynił cuda, to też problematyczne jest. Na pewno ci, którzy Go widzieli doznawali niesamowitego uczucia. Tak samo jak ktoś spotykał się z Janem Pawłem II. Stąd mity o cudach, być może przeolbrzymione (jak wskrzeszenie Łazarza czy stąpanie po wodzie). Jezus przewidywał nadejście Królestwa Bożego, które nie nadeszło. Jezus tak samo szukał Boga modląc się do Niego. Ale gdyby Go znał, powiedział by nam coś więcej o Bogu. Ale my ludzie niezrozumiemy prawdopodobnie nigdy Boga, nawet gdyby on sam przyszedł do nas w ludzkiej postaci.


Cz paź 29, 2015 13:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
Sowo, popraw technikę cytowania, proszę, bo strasznie się to czyta. I komentuje.

sowaniejestmadra napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):
To przedstawia, że innowiercy będą smażyć się w ogniu piekielnym.
Nie, niekoniecznie. Na szczęście jest więcej miejsc w Biblii na temat zbawienia, niektóre z nich dają nadzieję, że nie będzie to jedyne kryterium. Niemniej kategoryczności tej cytowanej przeze mnie wypowiedzi nie należy lekceważyć.


A może to Żydzi będą zbawieni, a my, Chrześcijanie już nie. A może Muzułmanie? Masz wyłączność na zbawienie? Co z pozostałymi 5-6 miliardami ludzi?


W kontekście tematu ilość zbawionych i ich przynależność religijno-konfesjonalna jest obojętna. Bóg mógł stworzyć człowieka, żeby potem zbawić całą ludzkość hurtem. Mógł też stworzyć człowieka, żeby zbawić tylko jednego jedynego, tego najlepszego. Ba, możliwa jest koncepcja bez zbawienia, wtedy śmierć jest kresem istnienia człowieka - i tyle.

Biblia, a konkretnie Nowy Testament, prezentuje wersję, z której wynika, że będą tak zbawieni jak i potępieni. Co do kryteriów zbawienia i potępienia, jest tu pewien margines interpretacji. Ale wiadomo przynajmniej, że oba zbiory (Niebo i Piekło) nie będą puste, będą miały też więcej niż 1 "mieszkańców".

Cytuj:
sowaniejestmadra napisał(a):
Czy chciałbyś obcować z Bogiem, który innowierców skazuje na wieczną mękę?
A co ma moje chcenie do obiektywnej rzeczywistości? Bóg nie musi być taki, jakiego sobie wymarzyłeś (-łaś)


Czyli strach - boisz się kary. Wiemy, że taki rodzaj wychowania, czy pracy się nie sprawdza...

Nie zrozumiałeś mnie, albo nie chcesz zrozumieć. Ja zakładam, że Bóg istnieje (lub nie) obiektywnie, niezależnie od tego, co mi się wydaje. Wiem, że jest wiele różnych koncepcji istnienia Boga i jego charakterystyki, mnie chrześcijańska przekonuje najbardziej, niemniej dopuszczam myśl, że na końcu dni wyjdzie na to, że się pomyliłem. Przykładowo: że jednak Koran się zgadza, a nie Nowy Testament.

I co wtedy?

Wtedy wolę być w muzułmańskim piekle z męczennikami chrześcijaństwa, niż w muzułmańskim niebie z męczennikami islamu.

Taka jest moja wola, możesz to sobie zapisać i przypomnieć mi na Sądzie Ostatecznym.

Cytuj:
sowaniejestmadra napisał(a):
Czy chcesz, żeby Hitler w piekle spędził całą wieczność? Czy jego ofiary w niebie nie przebaczyły by mu w imię Boga?
To nie zależy od mojego chcenia, ani nawet od chcenia ofiar Hitlera, ale od woli Boga i od woli Hitlera.


No cóż, wolą Hitlera jest na pewno nie smażenie się w piekielnym ogniu.


Wolą dziecka jest zjeść ciastko. Wolą dziecka jest mieć ciastko. Ale ciastko jest jedno, oba na raz nie wychodzą. Hitler też chciałby wiecznej szczęśliwości. Hitler chciał zabijać miliony. Niestety, tylko jedno z dwojga.

Cytuj:
O Bogu nic nie wiemy. Ale przypuszczam, że jest miłosierny. Więc i dla Hitlera przygotował raj, gdzie zapewne spotka się ze wszystkimi świętymi.


O Bogu nic nie wiemy. Ale przypuszczam, że jest sprawiedliwy. Więc i dla matki Teresy przygotował piekło, jakby jej wolna wola ją tam przywiodła.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz paź 29, 2015 14:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
sowaniejestmadra napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):

Co do głównego tematu; po co Bóg stworzył człowieka? Bóg zapragnął mieć Syna ( swojego jedynego Syna) z podstawowego powodu miłość wymaga aby dawać aby mogła istnieć Będąc samotnym nie miał komu dawać tak iż było by to docenione i przyjęte tak jak tego pragnął będąc miłością.
Dlaczego Syn stworzył człowieka jest osobnym zagadnieniem.
Czy dzieci nieochrzczone idą do piekła?
Bóg nie jest niesprawiedliwy. Choć człowiek w swojej arogancji często sobie tego życzy. Są nawet tego świadectwa. Nikt nie jest kochany przez Boga tak jak niewinne dzieci ( w tym te nienarodzone) potwierdzał to Jezus bezustannie każąc stać się podobnym do dziecka.


Cytuj:
"Bóg zapragnął mieć syna" - hmm, a skąd to masz? Skąd taka hipoteza? Jak możesz Bogu przypisywać rzeczy ludzkie. A jeżeli będzie chciał mieć następnego syna? Bóg samotny? Znowu przypisanie ziemskich uczuć Komuś, kogo nie znamy. Syn stworzył człowieka? O czym ty piszesz? Skąd wiesz, czy niewinne dzieci są bardziej kochane niż Stalin? Czy gdyby twoim synem był Stalin, nie kochałbyś go tak samo jak niewinne dziecko? Czy jeżeli twoje dziecko zgrzeszy, przestaniesz go kochać?
Skąd ja sie tu wziąłem? Nie pisałem tego. Uprasza sie o zachowanie porządku przy cytowaniu.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Cz paź 29, 2015 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
bert04
Cytuj:
O Bogu nic nie wiemy. Ale przypuszczam, że jest sprawiedliwy. Więc i dla matki Teresy przygotował piekło, jakby jej wolna wola ją tam przywiodła.


Bóg, który jest Wszechmocną Miłością przygotowujący piekło dla kogokolwiek :?: :o
Wolna wola? To takie przyjemne złudzenie... Pytanie: od czego wolna, bo chyba nie od mózgu?


Cz paź 29, 2015 23:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
proteom napisał(a):

Wolna wola? To takie przyjemne złudzenie... Pytanie: od czego wolna, bo chyba nie od mózgu?
Wiadomo, ze wolna od wpływu/decyzji Boga. Inaczej pojecie w ogóle nie miałoby sensu.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pt paź 30, 2015 19:29
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
Po co Bóg stworzył człowieka?
By człowiekowi błogosławić czyli by ten żył szczęśliwie - na ziemi i w niebie.


So paź 31, 2015 11:33

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Po co Bóg stworzył człowieka?
bert04 napisał(a):

Wolą dziecka jest zjeść ciastko. Wolą dziecka jest mieć ciastko. Ale ciastko jest jedno, oba na raz nie wychodzą. Hitler też chciałby wiecznej szczęśliwości. Hitler chciał zabijać miliony. Niestety, tylko jedno z dwojga.


Co nie zmienia faktu, że nie wybierał Piekła, ponieważ zapewne w ogóle nie brał go pod uwagę, uważał natomiast zabijanie określonych grup ludzi za pożyteczne i prowadzące do dobrostanu innej grupy ludzi.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 31, 2015 11:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL