Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Jak zacząć myśleć i być inteligentnym. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 03, 2015 17:43
Posty: 6
Post Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Witajcie.Mam 16 lat.Jestem katolikiem i chodzę do szkoły średniej. Mam pewien problem, a mianowicie problemy z inteligencją i myśleniem. Uczę się dobrze. Chodzi mi o to, że czasami nie wiem co zrobić w danej sytuacji lub co powiedzieć. Boję się, że sobie w dorosłym życiu nie poradzę. Koledzy się ze mnie śmieją, bo jestem naiwny i troszku powolny. Chodzi o to, że czasami inni koledzy mówią żebym coś zrobił, a potem wychodzę na durnia.Poza tym czasem się zamyślam się tzn. jak się zapatrzę w jeden punkt to nie kontaktuję ,czyli jakieś przymulenie. Mam też problemy z podejmowaniem decyzji.tzn długo podejmuję. Nie wiem czy taki problem jest wrodzony czy nabyty. Poza tym mam problemy z pamięcią ale tutaj chyba sam się prowokuję żeby czegoś nie pamiętać np.Przy modlitwie jak powiem jakąś prośbę to po chwili wydaje mi się, że tego nie mówiłem i mówię jeszcze raz. Potem znowu mi się wydaje, że nie powiedziałem. Nie wiem bracia co robić. Pomóżcie proszę.


Wt lis 03, 2015 19:01
Zobacz profil
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Romcio napisał(a):
Witajcie.Mam 16 lat.Jestem katolikiem i chodzę do szkoły średniej. Mam pewien problem, a mianowicie problemy z inteligencją i myśleniem. Uczę się dobrze. Chodzi mi o to, że czasami nie wiem co zrobić w danej sytuacji lub co powiedzieć. Boję się, że sobie w dorosłym życiu nie poradzę. Koledzy się ze mnie śmieją, bo jestem naiwny i troszku powolny. Chodzi o to, że czasami inni koledzy mówią żebym coś zrobił, a potem wychodzę na durnia.Poza tym czasem się zamyślam się tzn. jak się zapatrzę w jeden punkt to nie kontaktuję ,czyli jakieś przymulenie. Mam też problemy z podejmowaniem decyzji.tzn długo podejmuję. Nie wiem czy taki problem jest wrodzony czy nabyty. Poza tym mam problemy z pamięcią ale tutaj chyba sam się prowokuję żeby czegoś nie pamiętać np.Przy modlitwie jak powiem jakąś prośbę to po chwili wydaje mi się, że tego nie mówiłem i mówię jeszcze raz. Potem znowu mi się wydaje, że nie powiedziałem. Nie wiem bracia co robić. Pomóżcie proszę.


Nie jestem lekarzem, ale wyglada to na objawy epilepsji.
Nie zaszkodzi przejsc sie do lekarza aby zbadal pod tym katem i albo rozpocznie leczenie, albo wykluczy chorobe.
Jesli by okazalo sie ze to epilepsja to na takim etapie latwo to przynajmniej powstrzymac, lub wyleczyc.
Ale zaznaczam, moge sie mylic wiec niie bierz tego tak na powaznie, zanim lekarz niie wyda opinii.


Wt lis 03, 2015 20:53

Dołączył(a): Wt lis 03, 2015 17:43
Posty: 6
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Dzięki za odpowiedź.Nie wiem czy mogę mieć epilepsję,bo nie mam napadów padaczki.


Wt lis 03, 2015 21:08
Zobacz profil
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Romcio napisał(a):
Dzięki za odpowiedź.Nie wiem czy mogę mieć epilepsję,bo nie mam napadów padaczki.

Taki jak Ty opisales zachowania, sa czesto pierwszymi objawami, a leczone wczesnie daje lepsze rezultaty. Napady takie jak wstrzasy, szczekoscisk, piana w ustach itp. to juz zaawansowana epilepsja.
Mialem kolege w szkole, uczyl sie dobrze, ale wlasnie jakby niezbyt szybko reagowal, zapatrzal sie w jedn puntk jakby nieobecny, pozniej po latach zaczal sie na prostej drodze przewracac itp,
Zajeto sie nim dopiero jak zaczal miewac czestrze ataki przy ktorych doznawal obrazen ciala.
Pozniej dostal rente inwalidzka.


Wt lis 03, 2015 21:22

Dołączył(a): Wt lis 03, 2015 17:43
Posty: 6
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Spadek inteligencji i myślenia też przy epilepsji występuje?


Wt lis 03, 2015 21:39
Zobacz profil
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Romcio napisał(a):
Spadek inteligencji i myślenia też przy epilepsji występuje?

To nie jest spadek inteligencji, tylko spowolnienie myslenia, takie jakby przerywane myslenie, z gubieniem po drodze szczegolow, co utrudnia szybkie decyzje.
Inteligencja raczej nigdy sie nie uwstecznia, a raczej odwrotnie, rozwija sie.
Najlepszym rozwiazaniem byla by jak wczesniej pisalem porada u dobrego lekarza najlepiej neurloga.
jesli to tylko jakies mlodziencze roztargnienia, lub efekt dojzewania to tym bardziej porada neurologa moze byc przydatna.


Wt lis 03, 2015 21:49

Dołączył(a): Wt lis 03, 2015 17:43
Posty: 6
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Hmm może masz rację, że mam objawy epilepsji.


Wt lis 03, 2015 21:56
Zobacz profil
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Romcio napisał(a):
Hmm może masz rację, że mam objawy epilepsji.


Moge sie mylic i wolal bym sie tu mylic, wiec lepiej zasiegnij porady fachowca, chocby ot tak na wszelki wypadek. :-)


Wt lis 03, 2015 21:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Romcio napisał(a):
Witajcie.Mam 16 lat.Jestem katolikiem i chodzę do szkoły średniej. Mam pewien problem, a mianowicie problemy z inteligencją i myśleniem. Uczę się dobrze. Chodzi mi o to, że czasami nie wiem co zrobić w danej sytuacji lub co powiedzieć. Boję się, że sobie w dorosłym życiu nie poradzę. Koledzy się ze mnie śmieją, bo jestem naiwny i troszku powolny. Chodzi o to, że czasami inni koledzy mówią żebym coś zrobił, a potem wychodzę na durnia.Poza tym czasem się zamyślam się tzn. jak się zapatrzę w jeden punkt to nie kontaktuję ,czyli jakieś przymulenie. Mam też problemy z podejmowaniem decyzji.tzn długo podejmuję. Nie wiem czy taki problem jest wrodzony czy nabyty. Poza tym mam problemy z pamięcią ale tutaj chyba sam się prowokuję żeby czegoś nie pamiętać np.Przy modlitwie jak powiem jakąś prośbę to po chwili wydaje mi się, że tego nie mówiłem i mówię jeszcze raz. Potem znowu mi się wydaje, że nie powiedziałem. Nie wiem bracia co robić. Pomóżcie proszę.



Masz wrażliwe uformowane sumienie prawdopodobnie, nie daj się i nie przejmuj się kolegami.
a powolny, może jesteś flegmatykiem i tego nie zmienisz:) Ale tym też się nie martw, tacy ludzie potrafią w życiu sporo osiągnąć.
a decyzje - módl się do Ducha Świętego o oświecenie umysłu i Jego dary :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


So lis 07, 2015 20:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 03, 2015 17:43
Posty: 6
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
dominikbartłomiej dzięki za dobre słowa i pocieszenie.Co do modlitwy do Ducha Świętego to modlę się do Pana Jezusa o dar inteligencji może uda mi się wyprosić ten dar.


Pn lis 09, 2015 17:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Jezus mówił kto sie wywyższa będzie poniżony a kto chce być wielkim niech będzie sługą wszystkich. Na tym świecie jest odwrotnie niż w Królestwie Niebieskim. I to co jest mądre w tym świecie w oczach Boga jest głupstwem. Zawsze gdy chcemy być mądrzejsi od innych lepsi pod jakimś względem dzieje się to kosztem pozycji innych. Dlatego w Królestwie niebieskim wszyscy mają tę sama pozycję jaką jest bycie dzieckiem Boga w Chrystusie , który jest jeden. Jednak tu na tym świecie w którym dzieci Boga pełniąc swoją rolę , którą przydzielił im Bóg, muszą przyjąć pewne formy fizyczne , które pozwolą im to wypełnić. Tylko człoweiek nierozumny będzie siebie wywyższał, nie rozumiejąc, że bez pomocy i współpracy innych braci w Chrystusie nie był by w stanie niczego zrobić w tym świecie ponieważ to co potrzebne do przeżycia ciała absorbowało by mu czas tak bardzo iż nie mógłby juz dokonać niczego innego. Dlatego powinniśmy być wdzięczni każdemu człowiekowi bo ma on swoją rolę która jest uzupełnieniem naszej. Co do wolniejszego myślenia. Naukowcy zbadali już np wpływ fal mózgowych na działanie mózgu. I te fale wpływają na ten mózg w ten sposób, że im wolniejsze tym mózg działa w większym procencie. Tyle tylko, że przekroczenie fal alfa powoduje zapadanie w sen i bardzo mało osób potrafi być w pełni świadome tego co myśli w aktywności mózgu poniżej fal alfa. Jednak już sama aktywność alfa ( naturalnie występująca tuż po przebudzeniu lub przed kładzeniem się spać - z tą myślą i intencja) powoduje , że jesteśmy spokojni a zatem nie w konflikcie a nasz mózg przekracza daleko te 9-12% jakie zwykle uczestniczy w procesach myślenia. Dlatego do uczenia się np zalecane jest aby wprowadzać umysł w stan alfa ( między innymi np dzięki muzyce relaksacyjnej. Oczywiście to nie sama muzyka ma działanie niby magiczne ale przybliżenie sie do stanu w jakim jest duch , który istnieje w łączności z Bogiem czyli w pokoju. Pokoju, który z nikim nie chce być w konflikcie i każdemu życzy dobra. Dlatego prawdziwa mądrość polega na poddaniu sie mądrości Ducha św , który daje wtedy dary mądrości rozumu i dobrej rady. Jednak jeżeli jesteśmy w stanie ducha , który w każdej chwili oczekuje ataku i nastawiony jest na obronę to przeczymy mocy jaka jest w Duchu św i odcinamy sie od niej. Nie musisz mięć wcale epilepsji ( choć dla zmniejszenia obaw możesz zwrócić się o pomoc w zdiagnozowaniu) a jedynie flegmatyczne usposobienie. Takie , które najpierw wolno czyli spokojnie chce wszystko rozważyć dając Duchowi św czas na dotarcie do naszych umysłów po to by nie czynić głupot.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt lis 10, 2015 8:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Dary rozumu i mądrości.
Inteligencję jaką się ma, taką się ma, mądrość rzecz nabyta, chociaż prawdziwa Mądrość pochodzi z Wysoka, czytaj Słowo Boże i otwieraj się na działanie łaski i się nie łam kolegami naprawdę
Ty w Oczach Pana Boga więcej zyskujesz jak przyjmujesz 'policzki' z godnością jak chrześcijanin, kiedyś innych na arenie zabijano, torturowano, ty cierp z radością w ten sposób, pamiętaj Pan Bóg nigdy nie zostawia swoich owieczek bracie .
Szukaj też wzoru świętego dla siebie na przyszłość i staraj się wzrastać w świętości.:)
z Panem Bogiem

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Wt lis 10, 2015 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Romcio napisał(a):
Witajcie.Mam 16 lat.Jestem katolikiem i chodzę do szkoły średniej. Mam pewien problem, a mianowicie problemy z inteligencją i myśleniem. Uczę się dobrze. Chodzi mi o to, że czasami nie wiem co zrobić w danej sytuacji lub co powiedzieć. Boję się, że sobie w dorosłym życiu nie poradzę. Koledzy się ze mnie śmieją, bo jestem naiwny i troszku powolny. Chodzi o to, że czasami inni koledzy mówią żebym coś zrobił, a potem wychodzę na durnia.Poza tym czasem się zamyślam się tzn. jak się zapatrzę w jeden punkt to nie kontaktuję ,czyli jakieś przymulenie. Mam też problemy z podejmowaniem decyzji.tzn długo podejmuję. Nie wiem czy taki problem jest wrodzony czy nabyty. Poza tym mam problemy z pamięcią ale tutaj chyba sam się prowokuję żeby czegoś nie pamiętać np.Przy modlitwie jak powiem jakąś prośbę to po chwili wydaje mi się, że tego nie mówiłem i mówię jeszcze raz. Potem znowu mi się wydaje, że nie powiedziałem. Nie wiem bracia co robić. Pomóżcie proszę.

Nie wiem czy przeczytasz moją odpowiedź.
Ma dla Ciebie dobrą wiadomość nawet bardzo dobrą rzekłbym :-D
Generalnie staram się unikać oceniania innych bo to czasem przynosi w życiu wiele cierpienia ale w tym wypadku zwracasz się z prośbą. Po tym co napisałeś już widać, że się wyróżniasz, że jesteś wyjątkowy więc można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że będziesz miał wyjątkowe życie. Na pewno nie będzie ono nudne, tego możesz być pewien.
Jeżeli masz dobre oceny czyli we właściwym tempie przyswajasz wiedzę, to nie będziesz miał żadnych problemów w życiu zawodowym, bądź spokojny. Zresztą rzeczywistość zmienia się tak szybko, że to trochę tak jakbyś się martwił obsługą budki telefonicznej nie będąc pewnym czy za 20 lat nie pojawią się np. smartfony. Jesteś w okresie dojrzewania a nikt nie powiedział, że to ma być książkowo i dwa objawy. To są miliony różnych uwarunkowań i związanych z nimi przeżyć.
Problem z myśleniem - bądź spokojny, nie istnieje coś takiego. Myśli to wyładowania elektromagnetyczne nie zależą od nikogo i od niczego. Pojawiają się wraz z intensywnością naszego zaangażowania w danej dziedzinie i gasną wraz z ilością wypoczynku - to proste. I czasem nie próbuj z nimi walczyć bo to niemożliwe :-D
Mówisz zawieszasz się? A wiesz czym to jest? To jest najwyższa forma wypoczynku i spowolnienia reakcji umysłu, niektórzy ludzie by góry złota za to oddali a nie potrafią tego zrobić a większość wypisywaczy recept nie ma o tym zielonego pojęcia.
Myślę, że nie jesteś naiwny tylko brakuje ci pewności siebie co zapewne odziedziczyłeś po rodzicach, sposobie wychowania. Zaznaczam, że odwagi ci nie brakuje skoro tutaj napisałeś. Dziś mnóstwo jest ja to nazywam zniewieściałych mężczyzn, to nic nadzwyczajnego. Ale gdybyś chciał to zmienić to recepta jest prosta. Krok 1 - zacznij ćwiczyć tężyznę, siłownia. Zyskasz poprawę kondycji, może muskulaturę i wiele pewności siebie to pewne, oczywiście nie w 2 tygodnie ale do wiosny czasu ci wystarczy. Dwa, zarób parę złotych i kup ubrania w których się będziesz dobrze czuł, potem poderwij kilka dziewczyn, poznaj je, uwiedź nawet jeżeli ci się kilka razy nie uda, to zrób to nie w swojej szkole by nie narażać się na plotki i zaobserwuj na jakich mechanizmach te kontakty się odbywają i potem jeżeli będziesz to stosował a jeżeli koledzy to zauważą bądź pewien, że będziesz dla nich wzorem bo to w jaki sposób ocenia się mężczyznę to głównie to jak traktuje kobiety.
Bądź pewny tego o robisz, rób to dla siebie, nie traktuj świata jak wszystkiego co byś chciał pozyskać tylko obieraj cel i go realizuj a po kilku takich zwycięstwach zobaczysz tego smak i zobaczysz własną siłę i horyzont rozwoju własnych umiejętności. Oczywiście wysłuchuj innych ludzie często chcą się wyżalić na różne nawet ukryte sposoby ale rób po swojemu. Wydzielaj innym własny czas żeby wiedzieli że jest cenny, nie oddawaj się innym w zamian za akceptację z ich strony. Jeżeli zbudujesz swoją wartość odpowiedni ludzie pojawią się przy tobie, spokojna głowa. Szanuj siebie samego a zyskasz szacunek otoczenia choćby na początku były śmiechy. I nie rób tego na pokaz tylko dla siebie, podobnie jest ze sferą uczuć czy religii, warto mieć swoje tajemnice. Wszystko z tobą w porządku po prostu jesteś kiełkującą rośliną, która natrafiła na kamyk, ale nie poddawaj się - dasz radę powodzenia. Ja bym się dziś z tobą zamienił, poważnie :-D A większość tych ludzi, których w twoim otoczeniu w tak młodym wieku cechuje pewność siebie wierz mi popełni wiele błędów i zmarnuje coś czego nie mają świadomości posiadania. Ale ocenisz to z perspektywy 30-35 lat najszybciej. pozdrawiam i do działania.


Śr lis 11, 2015 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 03, 2015 17:43
Posty: 6
Post Re: Jak zacząć myśleć i być inteligentnym.
Dzięki bracia za rady.Co do odwagi to trochę się boję,że tak się wyrażę aż za bardzo się boję różnych rzeczy np.ciemności. Co do myślenia to jakoś wahania mam, że raz potrafię myśleć ,że tak się wyrażę dwa dni wcześniej, czyli wybieram właściwe rozwiązanie problemu, a czasami wybiorę złe rozwiązanie, a dobre pojawi się już po wszystkim.Nie wiem jak to będzie w dorosłym życiu ale na to jeszcze mam czas teraz trzeba się
skupić na zdaniu matury i ukończenia szkoły średniej.


Cz lis 12, 2015 1:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL