Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 18:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Sprzeczne informacje 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Sprzeczne informacje
ErgoProxy napisał(a):
Sporą lukę ma koncepcja, że człowiek, który przez dwa millenia nie spełnił obietnicy, że się podzieli swoim małym darem, jest mimo wszystko w jakiś sposób godny zaufania.

Ja tu nie widze zadnej luki. Slepota po prostu. Jakos nie udalo mi sie nigdzie wyczytac nic o tych "dwa millenia".


Śr gru 23, 2015 19:09
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczne informacje
Tak, właśnie. Zdrowy krytycyzm wobec wszystkich wiar... oprócz swojej własnej.


Śr gru 23, 2015 19:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Sprzeczne informacje
ErgoProxy napisał(a):
Tak, właśnie. Zdrowy krytycyzm wobec wszystkich wiar... oprócz swojej własnej.

Moge tylko powtorzyc: "Moze dlatego, ze do tej pory nikt mnie nie przekonal do innej koncepcji".


Śr gru 23, 2015 21:23
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczne informacje
robaczek2 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Tak, właśnie. Zdrowy krytycyzm wobec wszystkich wiar... oprócz swojej własnej.

Moge tylko powtorzyc: "Moze dlatego, ze do tej pory nikt mnie nie przekonal do innej koncepcji".


Powiedzial bym raczej "do innej wiary", koncepcja to nie wiara.
W ogole to jesli ktos wybiera jak to napisales "koncepcje" to nie jest to osoba wierzaca, a jedynie uznajaca dana koncepcje za jej odpowiednia, jak wybor klubu golfowego, bo blisko i wielu znajomych tam jest. :-)


Śr gru 23, 2015 22:33
Post Re: Sprzeczne informacje
ErgoProxy napisał(a):
Tak, właśnie. Zdrowy krytycyzm wobec wszystkich wiar... oprócz swojej własnej.


Jakos ostatnio malo logiki jest w twoich wypowiedziach. :-)
Przeciez wiadomo ze jesli ktos jest naprawde wierzacy to inne wiary go nie interesuja i bedzie widzial w kazdej innej bledy. :-) To samo z ateista, ale zwykle do czasu wlasciwych wydazen w zyciu. :-)


Śr gru 23, 2015 22:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Sprzeczne informacje
sapper napisał(a):
Powiedzial bym raczej "do innej wiary", koncepcja to nie wiara.
W ogole to jesli ktos wybiera jak to napisales "koncepcje" to nie jest to osoba wierzaca, a jedynie uznajaca dana koncepcje za jej odpowiednia, jak wybor klubu golfowego, bo blisko i wielu znajomych tam jest. :-)

Tfu.... Ta polityczna poprawnosc. Koncepcja jest bardziej Nowoczesna - tfu znowu polityka. Chyba masz racje chociaz nie jestem w stanie ocenic mojej wiary.


Śr gru 23, 2015 23:06
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczne informacje
robaczek2 napisał(a):
sapper napisał(a):
Powiedzial bym raczej "do innej wiary", koncepcja to nie wiara.
W ogole to jesli ktos wybiera jak to napisales "koncepcje" to nie jest to osoba wierzaca, a jedynie uznajaca dana koncepcje za jej odpowiednia, jak wybor klubu golfowego, bo blisko i wielu znajomych tam jest. :-)

Tfu.... Ta polityczna poprawnosc. Koncepcja jest bardziej Nowoczesna - tfu znowu polityka. Chyba masz racje chociaz nie jestem w stanie ocenic mojej wiary.


Nikt tak naprawde nie jest w stanie ocenic swojej czy innych wiary, moze to zrobic jedynie Bog.

Ale poprawnosc polityczna sie przydaje. :-)


Śr gru 23, 2015 23:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Sprzeczne informacje
sapper napisał(a):
Przeciez wiadomo ze jesli ktos jest naprawde wierzacy to inne wiary go nie interesuja i bedzie widzial w kazdej innej bledy.

Chociaz przyczepie sie do tego zdania poniewaz bylem bardzo zaskoczony gdy rozmawialismy z przyjacielem ktory zna wielu muzulmanow i jeden z nich, stojacy dosyc wysoko w hierarhii, powiedzial mu takie slowa: wy chrzescijanie macie prawdziwego proroka ale macie slaba wiare, my mamy falszywego proroka ale mamy mocna wiare. Nigdy bym nie przypuszczal, ze takie wyznanie u kogokolwiek jest mozliwe (falszywy ale wierze)


Cz gru 24, 2015 0:41
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczne informacje
robaczek2 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Tak, właśnie. Zdrowy krytycyzm wobec wszystkich wiar... oprócz swojej własnej.

Moge tylko powtorzyc: "Moze dlatego, ze do tej pory nikt mnie nie przekonal do innej koncepcji".

Zacznijmy od tego, czy w ogóle masz wolę, aby zostać przekonanym do innej koncepcji/wiary.

robaczek2 napisał(a):
Nigdy bym nie przypuszczal, ze takie wyznanie u kogokolwiek jest mozliwe (falszywy ale wierze)

Może to taka uprzejmość z jego strony była, pragmatyka jednego. Ale w zasadzie spostrzeżenie elementarne: czynność wierzenia wtedy najlepsze przynosi owoce, kiedy potrzebny jest pewien wysiłek woli i wyobraźni, żeby przedmiot wierzenia wbrew wszystkiemu uprawdopodobniać – żeby go stwarzać. Bo coś, o czym się wie, że po prostu jest zwyczajną prawdą, mistycznych uniesień raczej nie przysporzy.


Cz gru 24, 2015 2:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Sprzeczne informacje
ErgoProxy napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Dlatego też rozpowszechniam pogląd, że Polacy (Słowianie?) wywodzą się od Hiruko i Awashimy, których Izanagi z Izanami razem puścili w łódce na morze. ^_^

Ile osób już nawróciłeś? :twisted:

Rozpowszechniam, nie nawracam. : P Koncepcja, żeby związek nasz bratni ogarnął ludzki ród, szinto jest raczej obca. : PPP

Zatem w jakim celu to czynisz?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz gru 24, 2015 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sprzeczne informacje
ErgoProxy napisał(a):
Może to taka uprzejmość z jego strony była, pragmatyka jednego. Ale w zasadzie spostrzeżenie elementarne: czynność wierzenia wtedy najlepsze przynosi owoce, kiedy potrzebny jest pewien wysiłek woli i wyobraźni, żeby przedmiot wierzenia wbrew wszystkiemu uprawdopodobniać – żeby go stwarzać. Bo coś, o czym się wie, że po prostu jest zwyczajną prawdą, mistycznych uniesień raczej nie przysporzy.

Mistyka funduje ci życie pośmiertne, i związane z tym emocje, natomiast nauka nigdy ci czegoś takiego nie da.
ErgoProxy napisał(a):
Dlatego też rozpowszechniam pogląd, że Polacy (Słowianie?) wywodzą się od Hiruko i Awashimy, których Izanagi z Izanami razem puścili w łódce na morze. ^_^

W takiej sytuacji, Słowianie powinni wyglądać jak Japończycy, a czy wyglądają? :D
sapper napisał(a):
Przeciez wiadomo ze jesli ktos jest naprawde wierzacy to inne wiary go nie interesuja i bedzie widzial w kazdej innej bledy. :-) To samo z ateista, ale zwykle do czasu wlasciwych wydazen w zyciu. :-)

Właściwym wydarzeniem, jest moment w którym ateista jest tak stary że nie daje rady korzystać z używek które był sensem jego życia, a wizja piekła takiemu ateiście, sie za bardzo nie podoba, wiec decyduje sie na pośmiertne Niebiańskie życie zakonne.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz gru 24, 2015 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Sprzeczne informacje
Robek napisał(a):
W takiej sytuacji, Słowianie powinni wyglądać jak Japończycy, a czy wyglądają? :D

Pewnie wymieszali się z miejscowymi ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt gru 25, 2015 11:54
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczne informacje
Z Hiruko i Awashimą jest taka sprawa, że oni zostali uznani za potomstwo nieudane, kalekie, i dlatego zasługujące na to, aby go się wyprzeć (co nie zmienia faktu, że dali sobie radę i nawet zdobyli wyznawców na Archipelagu) - nie musiało więc również wykazywać się typowo orientalną urodą. ^_^

Co do celowości rozpowszechniania, musiałbym się zastanowić, jak to zracjonalizować. : P Leży w mojej naturze. Ale to chyba głównie ukłon w stronę "poważnych" religii, bo tak naprawdę, to ja (para)mistyczne uniesienia przeżywam obcując z jakąś udaną narracją - może być książka, może być film. Zawieszanie niewiary zamiast wiary. Tylko nie za bardzo wiem, jak to ubrać w pojęcia i słowa, żeby nie wyszło idiotycznie.


Cz gru 31, 2015 14:00

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Sprzeczne informacje
Brzmi rozsądnie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz gru 31, 2015 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Sprzeczne informacje
ErgoProxy napisał(a):
Z Hiruko i Awashimą jest taka sprawa, że oni zostali uznani za potomstwo nieudane, kalekie, i dlatego zasługujące na to, aby go się wyprzeć (co nie zmienia faktu, że dali sobie radę i nawet zdobyli wyznawców na Archipelagu) - nie musiało więc również wykazywać się typowo orientalną urodą. ^_^

Hmm, czy to nie byłoby tak, że już na tej podstawie można wnioskować brak ciągłości pomiędzy Twoją nauką i japońską macierzą? Bo generalnie, z tego co się orientuje, o "mocności" wszelakich zachodnich kultów bazujących na oriencie, dalszym bądź bliższym, decyduje właśnie powiązania ze wschodnią matrycą.
Przykładowo, Międzynarodowe towarzystwo świadomości Krszny, po mimo, że wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ma założyciela-hindusa, którego uważają za jedno z ogniw łańcucha sukcesji guru-uczeń. Mogą zatem uznawać swój ruch za starożytny, powołując się na indyskie korzenie. Też powinieneś wykombinować coś takiego.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


So sty 02, 2016 13:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL