Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1534 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 103  Następna strona
 Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę? 
Autor Wiadomość
Post Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Ponieważ jest to mój pierwszy wpis, chciałem się przywitać.
Szczęść Boże :)

Ad rem.
Zastanawiam się dlaczego KK uznał darwinowski ewolucjonizm i teorię WW?
Nawet papież Franciszek wypowiedział się niedawno, że "teorie ewolucji i Wielkiego Wybuchu są zgodnie z prawdą, a Bóg nie jest czarodziejem z magiczną różdżką".
Co prawda nie powiedział tego ex cathedra ale jednak.

Nie ma dowodów na ewolucję wg Darwina a co do Wielkiego Wybuchu, to wg niektórych fizyków nie jest on potrzebny do powstania Wszechświata.
Po co zatem wprowadzać "naukowe" niesprawdzone hipotezy do wiary katolickiej?
Nauka wiele razy się myliła. Dla przykładu przez wiele lat uważano, że istnieje eter kosmiczny, w którym powstają fale elektromagnetyczne. Potem eter wyrzucono do naukowego kosza.

W ewolucji człowieka istniał tzw. człowiek z Nebraski, „brakujące ogniwo” w rzekomej ewolucji małpy do człowieka. Następnie okazało się, że była to wymarła prehistoryczna świnka. :razz:
Itd.


N lis 29, 2015 12:32

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
To troche jak w Piśmie nie ma o dinozaurach a są dowody na ich istnienie - na co komu doszukiwanie sie tak naprawde nie wiadomo czego?

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


N lis 29, 2015 13:43
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Biblia nie jest książka przyrodniczą. Nie musi w niej być opisu dinozaurów.
Biblia traktuje o relacjach człowieka z Bogiem.
Dinozaury były i wyginęły jak wiele innych gatunków. Ich szkielety można zobaczyć w muzeach np. w Muzeum Przyrody w Londynie przy ulicy Wystawowej widziałem. :razz:

Powtórzę, co napisałem w innym temacie.
Aby teoria była naukowa musi spełniać 3 warunki. Podaję za Encyklopedią.
1. musi być możliwa do sprawdzenia za pomocą obserwacji,
2. musi być możliwa do odtworzenia w kontrolowanych eksperymentach,
3. musi pozwalać na precyzyjne przewidywania.


Tymczasem ewolucjonizm opiera się na magii podobieństw.
Szczytem bezczelności autorów podręczników szkolnych jest porównanie ontogenezy człowieka do filogenezy. Czysta magia.

Dla jasności. Mówię o makroewolucji i megaewolucji.
Tzw. mikroewolucja ma miejsce i można ją zaobserwować.
Ale to nie jest dowód na powstanie gatunków.


N lis 29, 2015 15:01
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Kilka słów o nowej teorii powstania Wszechświata.
Austriacki fizyk Daniel Grumiller z Wiedeńskiego Uniwersytetu Technologicznego wraz z kolegami z USA i UK przedstawili inną niż Wielki Wybuch teorię.
Wg nich istnieje krytyczna temperatura, w której pusta płaska czasoprzestrzeń zamienia się w rozszerzający się wszechświat zawierający masę. Ta pusta czasoprzestrzeń zaczyna się gotować, pojawiają się małe bąbelki, z których jeden się rozszerza i zajmuje całą czasoprzestrzeń.
Do powstania wszechświata konieczny jest jeszcze jeden element, musi się on obracać.

Jest to tak zwany model holograficzny Wszechświata.
Szczegóły można znaleźć w necie.

Dla mnie istotne jest to, że wg tej teorii ateistyczny bóg Wielki Wybuch nie istnieje. :razz:
Zastąpiono go Hologramem. :shock:

(cytat kursywą pochodzi ze strony "kopalniawiedzy")


N lis 29, 2015 21:21
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Pomijajac taki drobiazg, ze zalozyles ten temat nie liczac sie z Regulaminem, na ktory sie zgodziles (obowiazek uzycia wyszukiwarki zanim sie powieli temat), to chyba ciagle nie rozumiesz czym jest i jak funkcjonuje nauka? Zachowujesz sie jak inkwizytorzy, ktorzy w czasach kopernikanskch chcieli blokowac teze o tym, ze to nie Ziemia jest centrum Wszechswiata, bo jej zwolennicy nie byli w stanie wypelnic twoich trzech postulatow co do przecinka.

Masz lepsza teorie, ktora twoje wlasne postulaty spelnia? To ja oglos.

Czlowiek jest tak stworzony, ze jest ciekawy swiata i probuje go opisac. Nie zawsze poprawnie, ale potrafi swoje teorie weryfikowac. A jaka ty masz teorie?


Pn lis 30, 2015 8:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 04, 2015 3:30
Posty: 273
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Może papież w końcu oparł swoje myślenie na racjonalizmie i stał się racjonalistą?

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FAŁSZU, PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM. G.Orwell.


Pn lis 30, 2015 9:00
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Kael napisał(a):
Pomijajac taki drobiazg, ze zalozyles ten temat nie liczac sie z Regulaminem, na ktory sie zgodziles (obowiazek uzycia wyszukiwarki zanim sie powieli temat), to chyba ciagle nie rozumiesz czym jest i jak funkcjonuje nauka? Zachowujesz sie jak inkwizytorzy, ktorzy w czasach kopernikanskch chcieli blokowac teze o tym, ze to nie Ziemia jest centrum Wszechswiata, bo jej zwolennicy nie byli w stanie wypelnic twoich trzech postulatow co do przecinka.

Masz lepsza teorie, ktora twoje wlasne postulaty spelnia? To ja oglos.

Czlowiek jest tak stworzony, ze jest ciekawy swiata i probuje go opisac. Nie zawsze poprawnie, ale potrafi swoje teorie weryfikowac. A jaka ty masz teorie?


Spokojnie :razz:
Każde forum po latach istnienia ma tak, że tematy się powtarzają.
Po wpisaniu w szukajce słowa "ewolucjonizm" wyskoczyły 34 strony podobnych tematów.
Ostatni aktywny rok temu.
Miałem do wyboru odkopać jakiś stary albo założyć nowy.
Czy to złamanie regulaminu? Ocenią P.T. Moderatorzy.
Pojawiła się nowa naukowa koncepcja powstania Wszechświata bez ateistycznego "boga" Wielkiego Wybucha, więc warto IMHO problem po raz kolejny przedyskutować.

Co do inkwizytorów, to niestety powtarzasz lewicowe bzdury.
Nawiasem pisząc, to model geocentryczny jest tak samo poprawny jak heliocentryczny i stosuje się go w astronawigacji, czy ocenie ruchu satelitów Ziemi. To zależy od punktu odniesienia.
Są pewne "standardowe" antykościelne kłamstwa jakoby KK walczył z teorią kopernikańską albo wciskał wiernym model płaskiej Ziemi.
Do dziś istnieją na świecie i w Polsce "towarzystwa płaskiej ziemi"- niektóre dla żartu, inne na serio.
Dziełko "O obrotach" Kopernika przedstawiono papieżowi Klemensowi VII i nie miał zastrzeżeń. :-D


Pn lis 30, 2015 9:56
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
To wszystko wiadomo. Epitety o lewicowych bzdurach mozesz sobie darowac.

Miales odpowiedziec na proste pytanie : znane tobie teorie sa bee i glupie i bez sensu. Czyli masz lepsza. To ja podaj i poprzyj dowodami.


Pn lis 30, 2015 10:07
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Kael napisał(a):
To wszystko wiadomo. Epitety o lewicowych bzdurach mozesz sobie darowac.

Miales odpowiedziec na proste pytanie : znane tobie teorie sa bee i glupie i bez sensu. Czyli masz lepsza. To ja podaj i poprzyj dowodami.


Stosujesz erystykę. Oklepaną. :razz:
Nie jest moją intencją opisywanie swoich "lepszych" teorii naukowych.
Zadałem pytanie po co KK przyjmuje zmieniające się jak w kalejdoskopie naukowe teorie o powstaniu Wszechświata?
Dlaczego akceptuje szkodliwy ewolucjonizm Darwina?
Nawet we wstępie polskiego wydania książki Darwina "O pochodzeniu człowieka" w recenzji mamy "argumentum ad Hitlerum":
"Zawarty w tej opublikowanej w 1871 roku rozprawie determinizm ewolucyjny oraz obraz bezwzględnej walki o byt posłużył wprawdzie niejednemu przywódcy państw totalitarnych, zwłaszcza Hitlerowi, do usprawiedliwiania zbrodniczych poczynań, ale Darwin..."
Darwin miał poglądy, na które było wówczas zapotrzebowanie "postępowców".
To były czasy Marksa i Engelsa głoszących, że religia to opium ludu i każdy sposób aby dokopać
wierzącym był dobry. Wykorzystali te "idee". Uczy się tych bredni dzieci w szkołach jako naukowej teorii.
Powtórzę po raz kolejny. Nie ma naukowych dowodów na ewolucję gatunków wg Darwina.
To tylko marna hipoteza oparta o magię podobieństw.


Pn lis 30, 2015 10:45
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
No to teraz udowodnij przynajmniej, ze Kosciol w swojej oficjalnej nauce (a nie w pojedynczych wypowiedziach nawet i papiezy) przyjal w calosci to co ty krytykujesz.

Na razie prezentujesz postawe dziecka: nie wiem lepiej, ale to jest glupie.


Pn lis 30, 2015 11:04
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Kael napisał(a):
No to teraz udowodnij przynajmniej, ze Kosciol w swojej oficjalnej nauce (a nie w pojedynczych wypowiedziach nawet i papiezy) przyjal w calosci to co ty krytykujesz.

Na razie prezentujesz postawe dziecka: nie wiem lepiej, ale to jest glupie.


Znów erystyka z Twojej strony. :shock:

Na wstępie napisałem, że papież Franciszek nie powiedział tego ex cathedra.

Pius XII- teoria ewolucji biologicznej może mieć zastosowanie do człowieka, z wyłączeniem jego duszy.
Jan Paweł II- postępy nauki wskazują na to, że to ewolucjonizm jest czymś więcej niż hipotezą.

Ewolucjonizm i teoria WW są wykładane na katolickich uczelniach i niestety przez wielu ludzi uznawane za oficjalną doktrynę KK.

Osobiście bardzo lubię wykłady ks. prof. Michała Hellera o fizyce kwantowej i astrofizyce a kiedyś zaczytywałem się a książkach ks. prof. Włodzimierza Sedlaka o półprzewodnikowej teorii człowieka ale czytam też Stefana Hawkinga i innych autorów ateistów i mam do tego dystans.

W religii zawieszamy logikę i ratio a włączamy zaufanie, WIARĘ, Credo. :idea:


Pn lis 30, 2015 11:27

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Są dwie możliwości: teoria ewolucji jest prawdziwa, przynajmniej w swojej istotnej części, co nie znaczy, że Darwin w każdym szczególe miał rację i nic nie da się zmienić. Albo: teoria ewolucji jest przesądem i propagandą, a 99.9% biologów to idioci lub oszuści. To samo dotyczy fizyków w kontekście teorii WW. Czyli, albo żyjemy w świecie w którym ogólnie ludzie w miarę uczciwie podchodzą do życia i swojej pracy i starają się w miarę swoich ograniczonych możliwości odkrywać prawdę i żyć zgodnie z nią, albo zyjemy w jakimś piekle, gdzie miliony opetanych przez zło szubrawców robi wszystko, aby do reszty zniewolić nieliczną mniejszość ceniącą prawdę, do której należy oczywiście spin. Jest to sposób postrzegania świata charakterystyczny dla sekty, nie dla nahwiekszego na świecie kościoła, zrzeszającego sporą część globalnej populacji. Dlatego papież musiał kiedyś powiedzieć to, co powiedział, chociaż sam naukowcem nie jest, ani, jak sądzę, objawienia w kwestii kosmologicznej nie otrzymał. Proces odsekciania zawsze jest trochę bolesny i być może trzeba będzie amputować to i owo, choć na pewno nic zyciowo istotnego.


Pn lis 30, 2015 11:27
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
W religii zawieszamy logikę i ratio a włączamy zaufanie, WIARĘ, Credo.

To ja idę do piekła. W piekle jest chłodniej, przynajmniej wierząc i ufając (bo jezioro siarki odparowałoby w takim oświetleniu, jakie ma panować w Niebie).


Pn lis 30, 2015 11:53
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
ErgoProxy napisał(a):
To ja idę do piekła.


Piekło będzie puste. :idea:


Pn lis 30, 2015 12:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Bo to jest prawda. Kościół i tak późno pogodził się z prawdą bo musiało minąć aż 150 lat od publikacji teorii ewolucji przez Darwina. Ale lepiej późno niż wcale.
A co do wielkiego wybuchu być może kościół zaakceptował tą teorie przed wcześnie. Ja nie jestem pewny czy naprawdę przed wielkim wybuchem była tylko i wyłącznie osobliwość.
Może wielkich wybuchów było wiele a nie jeden. Bo co się stanie gdy jakaś czarna dziura wchłonie już całą masę wszechświata? Być może wybuchnie nowy wielki wybuch. A formom życia po tym nowym wielkim wybuchu będzie się tylko wydawało ze przed ich wybuchem nie było niczego.
Tak samo dziś może nam się tylko wydawać ze przed wielkim wybuchem nie było niczego a tak naprawdę mógł istnieć inny wszechświat. Który został wchłonięty przez czarną dziurę którą potem nazwaliśmy w teorii wielkiego wybuchu osobliwością.


Pn lis 30, 2015 12:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1534 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 103  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL