Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 103  Następna strona
 Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Robek napisał(a):
Skoro widze że świat istnieje, to znaczy że istnieje.
Może istniejesz tylko ty i masz urojenie, że świat i wszystko naokoło istnieje. Jak już pisałem - taka postawa wyklucza poznanie naukowe, ale też nie jest falsyfikowalna w żaden sposób. Choć widziałem na jakimś formu kiedyś ciekawy argument przeciw - na świecie istnieją koncepty, których nie rozumiem, ergo sam go nie wymyśliłem.
Cytuj:
Skąd pomysł, że świat musiał kiedyś powstać?
Już pisałem - stąd, że niebo jest czarne.
ARHIZ napisał(a):
Żeby było ciekawiej, religia i wiara też zmieniają się z czasem. Wystarczy przeanalizować co zostało uchwalone podczas poszczególnych soborów.
Będziesz wciskał kit, że Chalcedon to Nestorianizm, czy jakiś inny kit?
ErgoProxy napisał(a):
Hipoteza continuum natomiast miała być udowodniona bądź zaprzeczona, no i wyszło, że trzeba ją (albo jej zaprzeczenie) przyjąć za pewnik.
Hmmm? Ktoś dowiódł niedowodliwości hc? Napisz o tym więcej? Mnie się wydawało, że hipoteza cały czas jest na liście nierozwiązanych zadań.


Wt maja 10, 2016 8:00
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Robek napisał(a):
spin napisał(a):
Można też założyć, że Świat nie istnieje.
Istnieje co najwyżej informacja.

Skoro widze że świat istnieje, to znaczy że istnieje.


We śnie widzę rozmaite rzeczy i jestem przekonany, że są prawdziwe. Na przykład, że umiem fruwać jak ptak.
Dopiero jak się przebudzę koryguje senną rzeczywistość. I to nie zawsze natychmiast.

Robek napisał(a):
spin napisał(a):
Nie wiemy jak powstał Świat i tyle. Są przypuszczenia, hipotezy, założenia...


Skąd pomysł, że świat musiał kiedyś powstać?


Czyli papież Franciszek nakłamał twierdząc, że "teorie ewolucji i Wielkiego Wybuchu są zgodne z prawdą, a Bóg nie jest czarodziejem z magiczną różdżką".
Może przed WW istniała jakaś materia i energia. Może poprzedni wszechświat skurczył się do punktu (albo jak wcześniej uważano do wielkości piłeczki pingpongowej). Może, może...

PS. Matematyczne udowadnianie teorii WW jest idiotyczne.
Matematyka opiera się na postulatach, pewnikach, czyli odpowiednikach religijnych dogmatów.
Ten sam ciężar gatunkowy "dowodów".


Wt maja 10, 2016 8:55
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
PS. Matematyczne udowadnianie teorii WW jest idiotyczne.
Matematyka opiera się na postulatach, pewnikach, czyli odpowiednikach religijnych dogmatów.
Ten sam ciężar gatunkowy "dowodów".
Uhm. Stosowanie matematyki w handlu też jest zatem idiotyczne. Następnym razem w sklepie proszę wyjaśnić kasjerce, że niesłusznie naliczając Ci kwotę za zakupy odwołała się do aksjomatyki Peano - religijnych dogmatów. A potem jak policjant zatrzyma Cię za przekroczenie prędkości, to zapytaj, skąd wie, że 100 to więcej niż 50.

Oczywiście na pytanie "czym zatem powinniśmy się posługiwać zamiast matematyki" spin nie odpowie. Ani spin ani czytelnik bowiem nie mają niczego konstruktywnego do przekazania.


Wt maja 10, 2016 9:04
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
zefciu napisał(a):
spin napisał(a):
PS. Matematyczne udowadnianie teorii WW jest idiotyczne.
Matematyka opiera się na postulatach, pewnikach, czyli odpowiednikach religijnych dogmatów.
Ten sam ciężar gatunkowy "dowodów".
Uhm. Stosowanie matematyki w handlu też jest zatem idiotyczne. Następnym razem w sklepie proszę wyjaśnić kasjerce, że niesłusznie naliczając Ci kwotę za zakupy odwołała się do aksjomatyki Peano - religijnych dogmatów. A potem jak policjant zatrzyma Cię za przekroczenie prędkości, to zapytaj, skąd wie, że 100 to więcej niż 50.

Oczywiście na pytanie "czym zatem powinniśmy się posługiwać zamiast matematyki" spin nie odpowie. Ani spin ani czytelnik bowiem nie mają niczego konstruktywnego do przekazania.

Słowem kluczowym w wypowiedzi zefcia jest KONSTRUKTYWIZM.
Co to takiego :?: Wzorując się na moderatorze S33 zrobię wklejkę. :lol:

Konstruktywizm – metastanowisko – nazywane inaczej „metafizyką od góry” lub „transcendentalnymi domkami z kart” – traktujące filozofię jako swobodny twór, który w oparciu o pewne, a priori lub intuicyjnie przyjęte tezy, dedukcyjnie (w szerokim rozumieniu tego słowa) wyprowadza z nich konsekwencje, dbając głównie o koherencję zdań. Celem działalności konstruktywisty jest swoista pojęciowa konstrukcja, często przybierająca postać systemu filozoficznego, gdzie poszczególne tezy wyprowadzane są jako nieuchronne konsekwencje niewielkiej liczby najogólniejszych zasad (aksjomatów), do których dopasować należy badany przez ich pryzmat świat. :badgrin:


Wt maja 10, 2016 9:14
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
Słowem kluczowym w wypowiedzi zefcia jest KONSTRUKTYWIZM.
W mojej wypowiedzi nie ma tego słowa. Poza tym dlaczego krzyczysz?
Cytuj:
Co to takiego :?:

Konstruktywizm – metastanowisko – nazywane inaczej „metafizyką od góry” lub „transcendentalnymi domkami z kart” – traktujące filozofię jako swobodny twór, który w oparciu o pewne, a priori lub intuicyjnie przyjęte tezy, dedukcyjnie (w szerokim rozumieniu tego słowa) wyprowadza z nich konsekwencje, dbając głównie o koherencję zdań. Celem działalności konstruktywisty jest swoista pojęciowa konstrukcja, często przybierająca postać systemu filozoficznego, gdzie poszczególne tezy wyprowadzane są jako nieuchronne konsekwencje niewielkiej liczby najogólniejszych zasad (aksjomatów), do których dopasować należy badany przez ich pryzmat świat. :badgrin:
Proszę zatem na gruncie konstruktywizmu wyjaśnić mi, dlaczego stosowanie matematyki w handlu, inżynierii, albo przy pakowaniu gaci na wyjazd ma sens, a stosowanie jej w kosmologii - nie ma sensu (a dokładniej "jest idiotyczne"). Nie wystarczy rzucić mądrym słowem. Należy jeszcze wprowadzone pojęcie jakoś zastosować.


Wt maja 10, 2016 9:20
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
zefciu napisał(a):
spin napisał(a):
Słowem kluczowym w wypowiedzi zefcia jest KONSTRUKTYWIZM.
W mojej wypowiedzi nie ma tego słowa. Poza tym dlaczego krzyczysz?
Cytuj:
Co to takiego :?:

Konstruktywizm – metastanowisko – nazywane inaczej „metafizyką od góry” lub „transcendentalnymi domkami z kart” – traktujące filozofię jako swobodny twór, który w oparciu o pewne, a priori lub intuicyjnie przyjęte tezy, dedukcyjnie (w szerokim rozumieniu tego słowa) wyprowadza z nich konsekwencje, dbając głównie o koherencję zdań. Celem działalności konstruktywisty jest swoista pojęciowa konstrukcja, często przybierająca postać systemu filozoficznego, gdzie poszczególne tezy wyprowadzane są jako nieuchronne konsekwencje niewielkiej liczby najogólniejszych zasad (aksjomatów), do których dopasować należy badany przez ich pryzmat świat. :badgrin:
Proszę zatem na gruncie konstruktywizmu wyjaśnić mi, dlaczego stosowanie matematyki w handlu, inżynierii, albo przy pakowaniu gaci na wyjazd ma sens, a stosowanie jej w kosmologii - nie ma sensu (a dokładniej "jest idiotyczne"). Nie wystarczy rzucić mądrym słowem. Należy jeszcze wprowadzone pojęcie jakoś zastosować.


Znam jednego prawdziwego matematyka, takiego po studiach na wydziale matematyki.
Z doktoratem w dodatku. ;)
Twierdził, że matematykę można zastosować wszędzie, nawet w miłości.
Mieliśmy z niego niezły ubaw. :lol:
Nawiasem pisząc, to małżeństwo zawarte z miłości jakoś mu się nie udało i rozpadło.
Coś źle policzył. Albo aksjomaty były niewłaściwe. :badgrin:


Wt maja 10, 2016 9:28
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
Znam jednego prawdziwego matematyka
Ja też parę osób znam. Ale nie pytałem się, kogo znasz i jak mu poszło małżeństwo, tylko dlaczego matematykę można z powodzeniem stosować w wielu dziedzinach nauki, a w kosmologii nie można, bo to "idiotyczne". Odpowiesz na to pytanie, czy będziesz plótł anegdoty?


Wt maja 10, 2016 9:31
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Zmieszałem 1 litr fasoli z 1 litrem maku i wyszło mi 1,5 litra mieszanki fasolowo-makowej.
1+1=1,5
Sprawdzę jeszcze mieszając spirytus z wodą. :lol:


Wt maja 10, 2016 9:36

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
zefciu napisał(a):
Odpowiesz na to pytanie, czy będziesz plótł anegdoty?


Jak widać powyżej - druga opcja. Jest jeszcze możliwość, że zacznie pisać o Tobie lub innych dyskutantach, bo szansy na merytoryczną wypowiedź w jakiejkolwiek kwestii nie ma. Z jakiegoś powodu spin z wielkim upodobaniem zmienia założony przez siebie temat w śmietnik.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 10, 2016 9:40
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
Zmieszałem 1 litr fasoli z 1 litrem maku i wyszło mi 1,5 litra mieszanki fasolowo-makowej.
1+1=1,5
Sprawdzę jeszcze mieszając spirytus z wodą. :lol:
Nie obchodzi mnie, co z czym zmieszałeś i co Ci wyszło (baca misoł (censored) z zimiom i wysed listonos). Proszę o konkretne wyjaśnienie, dlaczego można stosować matematykę w handlu czy inżynierii (no chyba że uważasz, że tam też nie można), a w kosmologii jest już to "idiotyczne". Konkretnie proszę o wskazanie konkretnej granicy, od której matematyka staje się "idiotyczna" i wyjaśnienie, czemu akurat tam ta granica przebiega.


Wt maja 10, 2016 9:48
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
zefciu napisał(a):
Nie obchodzi mnie... Konkretnie proszę o wskazanie konkretnej granicy...

Nie obchodzą mnie pytania zefcia. Bo stosuje ERYSTYKĘ. :badgrin:
Konkretnie proszę o dowody, że hipoteza WW i hipoteza ewolucji organizmów jest naukowa.
Aby teoria była naukowa musi spełniać 3 warunki. Podaję za "Encyclopedia of Scientific Principles, Laws, and Theories".
1. musi być możliwa do sprawdzenia za pomocą obserwacji,
2. musi być możliwa do odtworzenia w kontrolowanych eksperymentach,
3. musi pozwalać na precyzyjne przewidywania.


Wt maja 10, 2016 9:59
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Uch, Paul Cohen w 1964 oku pokazał niezależność hipotezy continuum od aksjomatyki Zermelo-Frankla. Dowód: część pierwsza, część druga.


Wt maja 10, 2016 10:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
zefciu napisał(a):
Może istniejesz tylko ty i masz urojenie, że świat i wszystko naokoło istnieje.


Skoro takie coś proponujesz, to musisz wyjaśnić kiedy to urojenie sie zaczeło, i kiedy sie skończy, no i najważniejsza kwesta, skoro żyje cały czas w jakimś urojeniu, to jak wygląda ten świat rzeczywisty, w którym dopadły mnie te urojenia? :-D

zefciu napisał(a):
Już pisałem - stąd, że niebo jest czarne.


No i co z tego że jest czarne?

spin napisał(a):
We śnie widzę rozmaite rzeczy i jestem przekonany, że są prawdziwe. Na przykład, że umiem fruwać jak ptak.
Dopiero jak się przebudzę koryguje senną rzeczywistość. I to nie zawsze natychmiast.


To też jest ciekawe, kiedyś sie nawet momentami nad tym zastanawiałem :D

spin napisał(a):
Czyli papież Franciszek nakłamał twierdząc, że "teorie ewolucji i Wielkiego Wybuchu są zgodne z prawdą, a Bóg nie jest czarodziejem z magiczną różdżką".
Może przed WW istniała jakaś materia i energia. Może poprzedni wszechświat skurczył się do punktu (albo jak wcześniej uważano do wielkości piłeczki pingpongowej). Może, może...


Do punktu to by sie nie skurczył, bo punkt nie ma żadnej objętości, żadnej masy, czy energii, można by powiedzieć że punkt to tak naprawde jest nic, a jak sie zaczął ten wielki wybuch, to przecież coś musiało, że tak to nazwe wybuchnąć, a przecież żaden punkt ci nie wybuchnie :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 10, 2016 11:57
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Robek napisał(a):
Skoro takie coś proponujesz, to musisz wyjaśnić kiedy to urojenie sie zaczeło, i kiedy sie skończy, no i najważniejsza kwesta, skoro żyje cały czas w jakimś urojeniu, to jak wygląda ten świat rzeczywisty, w którym dopadły mnie te urojenia? :-D
Nie muszę. Bo założenie, że w ogóle istnieje coś takiego, jak "świat rzeczywisty" nie ma żadnych niewywrotnych podstaw.
Cytuj:
No i co z tego że jest czarne?
To z tego, że gdyby Wszechświat istniał wiecznie, to by było białe. No chyba że stworzymy jakiś model, który z jednej strony się rozszerza, ale z drugiej - nie ma początku.
Cytuj:
O, jest konkretne PYTANIE.
Pytanie pierwsze - czemu na mnie pokrzykujesz?
Pytanie drugie:
Cytuj:
Kreacjoniści mają 2 modele. Młodej Ziemi i starej Ziemi.
Proszę zatem przedstawić te "modele".
Oba mają wielką przewagę nad darwinizmem, bo nie są szkodliwe dla ludzi.[/quote]Kwestia "szkodliwości dla ludzi" jest bez znaczenia dla prawdziwości naukowej. Zresztą Wielki Wybuch też nie jest szkodliwy dla ludzi.

[poprawiony cytat - s33]


Wt maja 10, 2016 12:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Offtop został usunięty, a spin otrzymuje ostrzeżenie za trolling poprzez pisanie nie na temat.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt maja 10, 2016 13:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 103  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL