Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Darmowe jabłka :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Darmowe jabłka :)
Dzisiaj rano od godziny 8:30 przed kościołem, mieli rozdawać darmowe jabłka, z uwagi że w mojej gminie jest dużo biedy i dziadostwa, można było sie spodziewać, że nie dla wszystkich starczy, no i nie starczyło :D trzeba by było od 6 rano tam stać, a to przecież śnieg padał! a taka skrzynka 20 kilo jabłek, za bardzo też mi nie jest potrzebna, ja tam wole schabowe :mrgreen:
O 8 rano pojechał tam mąż mojej siostry, żeby stanąć w kolejce po te jabłka, tyle że stał z godzine, i zanosiło sie że nic nie dostanie, no i wtedy postanowił zabrać sobie bez kolejki, i zadzwonił do mnie, i mówi że ukradł 2 skrzynki, i żebym już nie jechał, bo już nie ma po co :lol:
I tak mnie ciekawi, czy można ukraść, rozdawane darmowo jabłka? to jest grzech? jak będzie następna dostawa, i wezme sobie te kilka skrzynek, to będe musiał sie z tego spowiadać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 01, 2016 11:13
Zobacz profil
Post Re: Darmowe jabka :)
Byłyby "darmowe", gdyby ktos mu je ofiarował.
Jak wziął sobie sam, to po prostu ukradł.
Dobrze ci powiedział, sam sie przyznał : ukradł.

Potrzeba ci dalszych odpowiedzi?

Cytuj:
jak będzie następna dostawa, i wezme sobie te kilka skrzynek, to będe musiał sie z tego spowiadać?
A nie powinieneś w pierwszej kolejności ich oddać?


Wt mar 01, 2016 11:27

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Darmowe jabka :)
kradziesz to kradziesz


Wt mar 01, 2016 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Darmowe jabłka :)
Robek napisał(a):
i dziadostwa


Rozumiem, że chodzi Ci o szwagra?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt mar 01, 2016 12:06
Zobacz profil
Post Re: Darmowe jabłka :)
Kolejna sprawa, to czy te jablka byly mu niezbedne, czy tylko chciwosc nim kierowala.
Ktos chcial pomagac potrzebujacym i pewnie dlatego kilku naprawde potrzebujacych odeszlo z kwitkiem.


Wt mar 01, 2016 12:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Darmowe jabłka :)
merkaba napisał(a):
kradziesz to kradziesz


Niby jak kradzież, jak jabłka były darmowe.

JedenPost napisał(a):
Rozumiem, że chodzi Ci o szwagra?


Tak ogólnie mówiłem że u nas jest duża bieda.

Kozioł napisał(a):
A nie powinieneś w pierwszej kolejności ich oddać?


Komu miałbym je oddać?

sapper napisał(a):
Kolejna sprawa, to czy te jablka byly mu niezbedne, czy tylko chciwosc nim kierowala.


Jabłka sie przydały, już wieczorem będzie z nich zrobione ciasto z jabłkami :mrgreen:
Te 2 skrzynki, to razem aż 40kilo, nie wiem co z resztą, chyba trzeba będzie to wszystko samemu zjeść :-D

sapper napisał(a):
Ktos chcial pomagac potrzebujacym i pewnie dlatego kilku naprawde potrzebujacych odeszlo z kwitkiem.


Jeśli komuś by były te jabłka, konieczne potrzebne, to by stał tam w kolejce od 6 rano, i zapewne by tą skrzynke jabłek dostał.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 01, 2016 12:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Darmowe jabłka :)
Robek napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Rozumiem, że chodzi Ci o szwagra?


Tak ogólnie mówiłem że u nas jest duża bieda.


Ale ja nie o biedzie, tylko o dziadostwie mentalnym. Zwanym także fajansiarstwem, polaczkowatością, tudzież cebulactwem.

Z historii wynika, że Twój szwagier to pospolity dziad, chyba się zgodzisz?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt mar 01, 2016 13:19
Zobacz profil
Post Re: Darmowe jabłka :)
Robek napisał(a):
merkaba napisał(a):
kradziesz to kradziesz


Niby jak kradzież, jak jabłka były darmowe.

JedenPost napisał(a):
Rozumiem, że chodzi Ci o szwagra?


Tak ogólnie mówiłem że u nas jest duża bieda.

Kozioł napisał(a):
A nie powinieneś w pierwszej kolejności ich oddać?


Komu miałbym je oddać?

sapper napisał(a):
Kolejna sprawa, to czy te jablka byly mu niezbedne, czy tylko chciwosc nim kierowala.


Jabłka sie przydały, już wieczorem będzie z nich zrobione ciasto z jabłkami :mrgreen:
Te 2 skrzynki, to razem aż 40kilo, nie wiem co z resztą, chyba trzeba będzie to wszystko samemu zjeść :-D

sapper napisał(a):
Ktos chcial pomagac potrzebujacym i pewnie dlatego kilku naprawde potrzebujacych odeszlo z kwitkiem.


Jeśli komuś by były te jabłka, konieczne potrzebne, to by stał tam w kolejce od 6 rano, i zapewne by tą skrzynke jabłek dostał.


Te jablka byly darmowe dla potrzebujacych np. takich ktorych dzieciaki nie sa zywione odpowiednio z uwagi na biede rodzicow, lub dla schorowanych staruszkow.
Szwagier ukradl je tym potrzebujacym, bo skoro byly dla nich przeznaczone to byly niejako ich wlasnoscia.
Takie stare konie jak twoj szwagier moga isc komus pomoc np. w gospodarstwie w zamian za takie jablka jesli nie ma pracy.

Czy masz na mysli to ze u Ciebie jest duza bieda, czy w twojej miejscowosci?

Jesli chodzilo by o oddanie, to wypadalo by teraz pomyslec kto z sasiadow moglby potrzebowac tych jablek i jemu je dac.


Nawet z tego co piszesz wynika ze nie byly Ci one potrzebne, bo wolisz schabowe, i nie masz nawet zbytnio pomyslu co zrobic z reszta.
Sugerowal bym oddac komus bardziej potrzebujacemu.

Moze ten ktos potrzebujacy stal w kolejce, ale tacy jak twoj szwagier zabrali mu je sprzed nosa pomijajac kolejke.

W ogole watpie ze to byla taka duza kolejka potrzebujacych, raczej cwaniaczki ja powiekszyly do takich rozmiarow.
Poza tym np. taka schorowana staruszka nie byla by w stanie stac w kolejce i pozniej przyniesc do domu 20kg jablek nawet jak byly jej niezbedne. to samo z np. samotna matka, ktora musiala np. przygotowac cos dla dzieciakow w tym czasie.


Wt mar 01, 2016 13:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Darmowe jabłka :)
JedenPost napisał(a):
Ale ja nie o biedzie, tylko o dziadostwie mentalnym. Zwanym także fajansiarstwem, polaczkowatością, tudzież cebulactwem.


Ogólnie tak mówiłem :-D

sapper napisał(a):
Te jablka byly darmowe dla potrzebujacych np. takich ktorych dzieciaki nie sa zywione odpowiednio z uwagi na biede rodzicow, lub dla schorowanych staruszkow.


Te jabłka były dla wszystkich :mrgreen:

sapper napisał(a):
Takie stare konie jak twoj szwagier moga isc komus pomoc np. w gospodarstwie w zamian za takie jablka jesli nie ma pracy.


Szwagier ma prace, nawet nie tak tragicznie zarabia :-D w dużym mieście 2 tyś, to nic, ale na wsi gdzie wszystko jest kilka razy tańsze, to jest już coś.

sapper napisał(a):
Czy masz na mysli to ze u Ciebie jest duza bieda, czy w twojej miejscowosci?


Bieda, jak to na wsi.

sapper napisał(a):
Jesli chodzilo by o oddanie, to wypadalo by teraz pomyslec kto z sasiadow moglby potrzebowac tych jablek i jemu je dac.


Od takich rzeczy jest ośrodek pomoc społecznej.

sapper napisał(a):
Nawet z tego co piszesz wynika ze nie byly Ci one potrzebne, bo wolisz schabowe, i nie masz nawet zbytnio pomyslu co zrobic z reszta.


Zawsze coś by tam sie wymyśliło :-D

sapper napisał(a):
Moze ten ktos potrzebujacy stal w kolejce, ale tacy jak twoj szwagier zabrali mu je sprzed nosa pomijajac kolejke.


Mogło tak być.

sapper napisał(a):
W ogole watpie ze to byla taka duza kolejka potrzebujacych, raczej cwaniaczki ja powiekszyly do takich rozmiarow.


Co niektórzy to naładowali pełny samochód, tak ze 20 skrzynek i jadą z tym do Opoczna, gdzie to sprzedadzą.
Tak jest taki mały Opoczyński bazarek, gdzie te same jabłka, ktoś będzie sobie sprzedał.

sapper napisał(a):
Poza tym np. taka schorowana staruszka nie byla by w stanie stac w kolejce i pozniej przyniesc do domu 20kg jablek nawet jak byly jej niezbedne.


To już nie mój problem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 01, 2016 14:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Darmowe jabłka :)
Chciałeś się pochwalić rodzinnym cebulactwem i byciem zwykłym dupkiem? Pochwaliłeś.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt mar 01, 2016 14:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Darmowe jabłka :)
JedenPost napisał(a):
Chciałeś się pochwalić rodzinnym cebulactwem i byciem zwykłym (censored)? Pochwaliłeś.


Chodziło mi, czy to jest grzech, bo przecież to darmowe jabłka, a więc tak jakby niczyje, więc każdy może brać ile sobie chce.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 01, 2016 14:44
Zobacz profil
Post Re: Darmowe jabłka :)
Robek napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Chciałeś się pochwalić rodzinnym cebulactwem i byciem zwykłym (censored)? Pochwaliłeś.


Chodziło mi, czy to jest grzech, bo przecież to darmowe jabłka, a więc tak jakby niczyje, więc każdy może brać ile sobie chce.


Nigdy nie sa niczyje! Jezeli sa moje i chcę tobie dać "darmowo", to dopóki nie dostaniesz ich do ręki nadal sa moje. Jeżeli byś je wziął samemu bez mojej wiedzy/pozwolenia wiedząc nawet o mojej intencji, to zwyczajnie byś je ukradł.


Wt mar 01, 2016 16:46
Post Re: Darmowe jabłka :)
I tak wyglada proba postawienia na uczciwosc polskiej wsi. Cwani ukradna i sprzedadza, a potrzebujacy nawet nie pojda, bo wiedza, ze z osilkami nie maja szansy.
A kto jest winny? Oczywiscie ten, ktory chcial bezinteresownie pomoc.
Chhyba ze to byl eksperyment socjologiczny.

I dla jasnosci: szwagier zgrzeszyl, bo ukradl. Jako zadoscuczynienie, zeby jego spowiedz przedswiateczna byla wazna (jeden z warunkow SSakramentu ÖPokuty), powinie oddac wartosc tych jablek. Albo same jablka.


Wt mar 01, 2016 18:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL