Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:16



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Bóg zapłać!!! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg zapłać!!!
dominikbartlomiej napisał(a):
Zaczynasz kpić sobie z Boga?
rzucając 1 grosz robisz sobie jaja z Kościoła, Który Pan Bóg dał człowiekowi, aby mu służył. Kościół to Pan Jezus - Głowa i reszta członków, ludzie. Robisz sobie jaja z Boga i z ludzi? Jak długo będziesz to robił? nawróć się.


Widze tu atak na moją osobe :mrgreen:
Nie odpowiadasz na pytanie które tutaj w moim pierwszym poście, w tym temacie zadałem, czyli konkretnej sumy jaką mam wrzucić na tace, jedynie co robisz to mnie atakujesz!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 17, 2016 21:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg zapłać!!!
Ludzie wrzucają 10 zł, ja oszczędnie od lat 2 zł, ale nie jeden grosz

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 17, 2016 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg zapłać!!!
Andy72 napisał(a):
Ludzie wrzucają 10 zł, ja oszczędnie od lat 2 zł, ale nie jeden grosz


Dlaczego oszczędnie!!???

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 17, 2016 23:17
Zobacz profil
Post Re: Bóg zapłać!!!
Robek napisał(a):
Jak zwykle co niedziele byłem na sumie, no i w trakcie mszy, chodził ksiądz proboszcz, i zbierał na tace!
Z uwagi że do najbogatszych nie należe, jak zwykle wrzuciłem na tace, 1grosza :mrgreen:
I teraz pytanie, co to takiego jest to Bóg zapłać to Bóg bedzie mi za to płacił? w jaki sposób? o co w tym chodzi?

Żartujesz z tym 1 groszem, czy piszesz prawdę?


Pt mar 18, 2016 9:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg zapłać!!!
gita napisał(a):
Robek napisał(a):
Jak zwykle co niedziele byłem na sumie, no i w trakcie mszy, chodził ksiądz proboszcz, i zbierał na tace!
Z uwagi że do najbogatszych nie należe, jak zwykle wrzuciłem na tace, 1grosza :mrgreen:
I teraz pytanie, co to takiego jest to Bóg zapłać to Bóg bedzie mi za to płacił? w jaki sposób? o co w tym chodzi?

Żartujesz z tym 1 groszem, czy piszesz prawdę?


Dlaczego miałbym żartować?
Spodziewałem sie że jest jakaś minimalna stawka, i skoro tu na tym forum jest tak duża liczba ludzi, którzy sie orientują w kwestiach katolickich spodziewałem sie że dostane jakąś konkretną odpowiedź.

Co prawda moderator WIST, w jakimś stopniu coś tam odpowiedział na te moje pytania, no ale to i tak za mało, bo te jego odpowiedzi, nie były dla mnie zadowalające.
Pamiętajmy o tym że jeśli prawo czegoś nie zabrania, to znaczy że jest to dozwolone, a więc moge na tace wrzucić, taką sume pieniędzy, jaką tylko chce, i nikt nie może być temu przeciwny :-D
Bo jak nie ma żadnych konkretnych wytycznych, to można robić co sie chce :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 18, 2016 11:44
Zobacz profil
Post Re: Bóg zapłać!!!
Robek napisał(a):
gita napisał(a):
Robek napisał(a):
Jak zwykle co niedziele byłem na sumie, no i w trakcie mszy, chodził ksiądz proboszcz, i zbierał na tace!
Z uwagi że do najbogatszych nie należe, jak zwykle wrzuciłem na tace, 1grosza :mrgreen:
I teraz pytanie, co to takiego jest to Bóg zapłać to Bóg bedzie mi za to płacił? w jaki sposób? o co w tym chodzi?

Żartujesz z tym 1 groszem, czy piszesz prawdę?


Dlaczego miałbym żartować?
Spodziewałem sie że jest jakaś minimalna stawka, i skoro tu na tym forum jest tak duża liczba ludzi, którzy sie orientują w kwestiach katolickich spodziewałem sie że dostane jakąś konkretną odpowiedź.

Co prawda moderator WIST, w jakimś stopniu coś tam odpowiedział na te moje pytania, no ale to i tak za mało, bo te jego odpowiedzi, nie były dla mnie zadowalające.
Pamiętajmy o tym że jeśli prawo czegoś nie zabrania, to znaczy że jest to dozwolone, a więc moge na tace wrzucić, taką sume pieniędzy, jaką tylko chce, i nikt nie może być temu przeciwny :-D
Bo jak nie ma żadnych konkretnych wytycznych, to można robić co sie chce :mrgreen:

Oczywiście, że możesz robić co się chce. Bóg dał Ci wolną wolę i nie musisz na tacę wrzucać nawet tego 1 grosza.Dokonujesz wyborów również takich jak niebo, lub piekło.


Pt mar 18, 2016 15:29

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Bóg zapłać!!!
Odpowiedzi Robkowi udzielił Nickel i inni, nie będę więc powtarzał. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na oczywiste intencje Robka, który usiłuje sprowokować odpowiedzi że jakoby zbawienie zależy od sumy rzuconej na tacę (widzę, że właśnie dała się sprowokować Gita). Otóż panie Robek, Pan Bóg nie jest handlarzem, tak mi się wydaje, nie ma takiej kasy za jaką mógłbyś kupić cokolwiek u Pana Boga. To, co ludzi rzucają na tacę służy ludziom - utrzymaniu budynku, utrzymaniu księży, utrzymaniu całej organizacji kościelnej. Często konkretnym celom, zapowiedzianym przed zbiórką na tacę. Kościól przeżyłby bez pieniędzy, w wielu krajach tak właśnie jest, choć jest wtedy bardzo ciężko, ale nie to jest istotą wiary. Wszystko to wydaje mi się oczywiste więc nie trollujmy i zamknijmy temat.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


N mar 20, 2016 15:26
Zobacz profil
Post Re: Bóg zapłać!!!
Robek napisał(a):
W jaki sposób Bóg odpłaci gościowi co daje na tace 1 grosz, a w jaki sposób temu co da 1 milion złoty?

Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: «Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. 47 Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała.(Łk 7,44-47)
W ofierze liczy się intencja, która wypływa z miłości lub jej braku. Brak miłości objawia się min. drwiną, jak w twoim przypadku.


Pn mar 21, 2016 22:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg zapłać!!!
jano57 napisał(a):
Pan Bóg nie jest handlarzem, tak mi się wydaje, nie ma takiej kasy za jaką mógłbyś kupić cokolwiek u Pana Boga.


Tylko ty stanąłeś po mojej stronie :mrgreen:
Skoro nie moge od Boga nic kupić, to nie ma znaczenia jakie pieniądze wrzuciłbym na tace.

Moderator WIST odpowiedział po części na moje pytania, Andy72 też coś tam dopowiedział, Elbrus odesłał mnie do jakiejś strony, a ja bym wolał tutaj dostać odpowiedzi, a nie szukać gdzie po internetach, pozostali: Smokepsv, jeunesse, jano57, Nickel, dominikbartlomiej, gita, nie wypowiedzieli sie jak dla mnie zbyt zrozumiale, bo co to za odpowiedź z ich strony, jeśli konkretnej sumy jaką mam wrzucić na tace, nie podali.

Helenka napisał(a):
Robek napisał(a):
W jaki sposób Bóg odpłaci gościowi co daje na tace 1 grosz, a w jaki sposób temu co da 1 milion złoty?

Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: «Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. 47 Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała.(Łk 7,44-47)
W ofierze liczy się intencja, która wypływa z miłości lub jej braku. Brak miłości objawia się min. drwiną, jak w twoim przypadku.


No dobrze, przez tą przypowieść mam rozumieć że trzeba na tace dać jak najwięcej? jak przez miłość dam dużo pieniedzy, to będzie dla mnie lepiej? tak to mam rozumieć?

Widać tu że to wszystko jest bardzo pokręcone, bo jak tu atakować, jeśli nie ma ceny minimalnej :mrgreen: to jak bym mówił że wrzucam 50 gr, to też by był negatywny ton z waszej strony? gdzie jest granica tej całej drwiny o której tu cały czas mówicie? przecież to jest jakaś paranoja!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 21, 2016 23:20
Zobacz profil
Post Re: Bóg zapłać!!!
Robek napisał(a):
No dobrze, przez tą przypowieść mam rozumieć że trzeba na tace dać jak najwięcej? jak przez miłość dam dużo pieniedzy, to będzie dla mnie lepiej? tak to mam rozumieć?

Jak masz rozumieć wyjaśniłam pod pod cytatem.
Robek napisał(a):
Widać tu że to wszystko jest bardzo pokręcone, bo jak tu atakować, jeśli nie ma ceny minimalnej to jak bym mówił że wrzucam 50 gr, to też by był negatywny ton z waszej strony? gdzie jest granica tej całej drwiny o której tu cały czas mówicie? przecież to jest jakaś paranoja!

Wybacz, ale 1 gr to jest szyderstwo i nie dlatego, że za mało, ale od razu widać intencję. Lepiej byłoby gdybyś wcale nie dał. Byłoby to uczciwe: nie mam, nie daję, a nie robię cyrku. Nie sądzę, aby kogokolwiek nie było stać, aby dać 1 zł raz w miesiącu, chyba że kogoś kto żyje z zasiłku, który idzie na alkohol.


Pn mar 21, 2016 23:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg zapłać!!!
Helenka napisał(a):
to jest szyderstwo

Z kogo szyderstwo? z czego?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 21, 2016 23:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Bóg zapłać!!!
Robek napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
Zaczynasz kpić sobie z Boga?
rzucając 1 grosz robisz sobie jaja z Kościoła, Który Pan Bóg dał człowiekowi, aby mu służył. Kościół to Pan Jezus - Głowa i reszta członków, ludzie. Robisz sobie jaja z Boga i z ludzi? Jak długo będziesz to robił? nawróć się.


Widze tu atak na moją osobe :mrgreen:
Nie odpowiadasz na pytanie które tutaj w moim pierwszym poście, w tym temacie zadałem, czyli konkretnej sumy jaką mam wrzucić na tace, jedynie co robisz to mnie atakujesz!


zastanów się nad sobą chłopie. Ironizujesz, zatem takie zapytania są potem kierowane do ciebie, żebyś się "obudził".
rzucasz po 1 gr na tacę, żeby kogoś drażnić tylko.
Kościół to ludzie, a pasterze są na utrzymaniu Kościoła, czyli Ludu Bożego, tak Pan Bóg to sobie zaplanował, miał do tego prawo i tak zrobił.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Wt mar 22, 2016 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg zapłać!!!
dominikbartlomiej napisał(a):
zastanów się nad sobą chłopie. Ironizujesz, zatem takie zapytania są potem kierowane do ciebie, żebyś się "obudził".


Zauważyłem atak na mnie, więc napisałem że mnie atakujesz, nie potrzeba tutaj żadnej ironii.
No bo jeśli wrzuciłem jakieś pieniądze na tace, a ty mówisz że sobie robie jaja!? to jak mam to odebrać? brak kultury? chamstwo?

dominikbartlomiej napisał(a):
Kościół to ludzie, a pasterze są na utrzymaniu Kościoła, czyli Ludu Bożego, tak Pan Bóg to sobie zaplanował, miał do tego prawo i tak zrobił.


To że ludzie utrzymują kościół i księży, wie absolutnie każdy, ja pytałem sie jaka jest minimalna stawka, jaką trzeba wrzucić na tace, a co mi na to odpowiedziałeś!

Helenka napisał(a):
Lepiej byłoby gdybyś wcale nie dał. Byłoby to uczciwe: nie mam, nie daję, a nie robię cyrku. Nie sądzę, aby kogokolwiek nie było stać, aby dać 1 zł raz w miesiącu, chyba że kogoś kto żyje z zasiłku, który idzie na alkohol.


Jako katolik to bywam w kościele co tydzień, i chcąc tak jak ci niektórzy dać te 10zł, to by wyszło na rok ponad 500, a to dla mnie są już jakieś pieniądze, to wszystko nie jest aż tak proste jak sie tobie zdaje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 22, 2016 19:36
Zobacz profil
Post Re: Bóg zapłać!!!
Robek napisał(a):
Jako katolik to bywam w kościele co tydzień, i chcąc tak jak ci niektórzy dać te 10zł, to by wyszło na rok ponad 500, a to dla mnie są już jakieś pieniądze, to wszystko nie jest aż tak proste jak sie tobie zdaje.

Powtarzam jeszcze raz: nawet korzystający wyłącznie z zasiłków socjalnych są w stanie dać co niedziele 1 zł, chyba że są to rodziny patologiczne, ale takie nie chodzą do kościoła. Dlatego nadal uważam, podobnie jak dominikbartłomiej, że robisz sobie jaja.
Nie mów mi, że nie jesteś w stanie dać 4 zł miesięcznie i nie licz ile to rocznie, bo to tak nie działa, gdyż na pewno nie odkładasz tych pieniędzy co miesiąc.
Pytasz o minimalną kwotę. Nie ma takiej, jest co łaska, ale bez przesady, jakaś przyzwoitość obowiązuje. Nie możesz dać złotówki czy nawet 50 gr, to nie dawaj wcale. Bo 1 gr to jest szydera.


Wt mar 22, 2016 19:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg zapłać!!!
Helenka napisał(a):
Powtarzam jeszcze raz: nawet korzystający wyłącznie z zasiłków socjalnych są w stanie dać co niedziele 1 zł, chyba że są to rodziny patologiczne, ale takie nie chodzą do kościoła. Dlatego nadal uważam, podobnie jak dominikbartłomiej, że robisz sobie jaja.


Od urodzenia żyje w patologii, i część mojej rodziny chodzi regularnie do kościoła, w ogóle nie wiem skąd ten pomysł? są jakieś badania, że patologia nie jest religijna?
1zł nie jest problemem, tutaj jest kwestia taka, że sam ze sobą ustaliłem, że skoro nie zarabiam 5 tyś miesięcznie, to nie będe rzucał na tace 10zł, tylko nieco mniej, z uwagi że przeszukałem internet, i nie znalazłem żadnej minimalnej stawki, postanowiłem zjechać do 1 grosza.

Helenka napisał(a):
Pytasz o minimalną kwotę. Nie ma takiej, jest co łaska, ale bez przesady, jakaś przyzwoitość obowiązuje. Nie możesz dać złotówki czy nawet 50 gr, to nie dawaj wcale. Bo 1 gr to jest szydera.


Nie dostałem odpowiedzi, z czego lub kogo, to jest szyderstwo,
I zdecyduj sie, bo najpierw mówisz, że nie ma minimalnej kwoty, a później piszesz 50 groszy, no to jak to w końcu jest?
To mi sie nawet teraz przypomniało, jak mój znajomy miał pogrzeb swojego brata, to sie pytał księdza, ile to kosztuje, to mu powiedział, 700zł w góre co łaska, czyli księdzu dać przynajmniej siedemset, plus ewentualnie jakiś dodatek, oczywiście organista i cała reszta liczone oddzielnie :mrgreen:
To może z tym na tace też tak jest, 50 groszy w góre co łaska, tak to mam rozumieć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 22, 2016 21:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL