Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 W jaki sposób na świecie powstało złoto? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 28, 2016 16:47
Posty: 2
Post W jaki sposób na świecie powstało złoto?
do dziś nie wiadomo dokładnie w jaki dokładnie sposób powstało na świecie złoto, a jeśli już próbuję się wytłumaczyć to w taki sposób w jaki powstał świat i życie czyli takie pitu pitu ewolucjonistów. Chciałbym poznać odpowiedz od strony wiary. Pomijając teorie typu bing bang i szereg idących za tym teori.


Pn mar 28, 2016 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
Czyli nie interesują Cię fakty, tylko chcesz, żeby opowiedzieć Ci jakąś ładną bajeczkę?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn mar 28, 2016 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 28, 2016 16:47
Posty: 2
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
co to za fakty których nie można udowodnić eksperymentalnie. Teorie zaczynają się od slow prawdopodobnie, możliwe, być może.


Pn mar 28, 2016 18:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
Michall napisał(a):
co to za fakty których nie można udowodnić eksperymentalnie.


Normalne. Możesz eksperymentalnie udowodnić, że urodziłes się w określonym dniu?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn mar 28, 2016 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
Michall napisał(a):
do dziś nie wiadomo dokładnie w jaki dokładnie sposób powstało na świecie złoto, a jeśli już próbuję się wytłumaczyć to w taki sposób w jaki powstał świat i życie czyli takie pitu pitu ewolucjonistów. Chciałbym poznać odpowiedz od strony wiary. Pomijając teorie typu bing bang i szereg idących za tym teori.


Wszystko jest dziełem Boga, a więc zło również zostało przez niego kiedyś stworzone.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 28, 2016 18:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
Niektóre rzeczy sa też dziełem człowieka. Syntezę różnych iotopów złota przerowadzano kilkakrotnie w akceleratorach, modelując w ten sposób procesy, które naturalnie zachodzą w supernowych bądź kolizjach gwiazd neutronowych. To naprawdę nie jest żadna metafizyka, tylko proces fizykochemiczny.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn mar 28, 2016 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
Michall napisał(a):
co to za fakty których nie można udowodnić eksperymentalnie. Teorie zaczynają się od slow prawdopodobnie, możliwe, być może.

czyli to co chcesz poznać od strony wiary, niby można udowodnic eksperymentalnie (a moze nieeksperymetntalnie)?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt mar 29, 2016 19:44
Zobacz profil
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
O jeżó. Kto w ogóle udowadnia fakty? Fakty się obserwuje, interpretuje i dyskutuje ich interpretacje.


Śr mar 30, 2016 5:03
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
JedenPost napisał(a):
Niektóre rzeczy sa też dziełem człowieka. Syntezę różnych iotopów złota przerowadzano kilkakrotnie w akceleratorach, modelując w ten sposób procesy, które naturalnie zachodzą w supernowych bądź kolizjach gwiazd neutronowych. To naprawdę nie jest żadna metafizyka, tylko proces fizykochemiczny.


I to może wskazywać dla wierzącego że Bóg jest także Wielkim Fizykiem. Bo dlaczego wszystko co stworzył Bóg ma być kojarzone tylko z jakimś procesem alchemiczno-metafizyczno-mistycznym? Te sfery dotyczą bardziej ducha a Bóg jest także stwórcą materii.

I cała nauka nie koliduje w żaden sposób z wiarą, ale człowiek odkrywa to co stworzył Bóg, odkrywając wszystkie prawa ustanowione przez niego, a także wszelkie prawa fizyki, nazywając to jako poszczególne gałęzie nauki. I nie ma w tym nic złego że człowiek jako istota obdarzona rozumem, ciekawością swiata i inteligencją, w takim razie człowiek podejmuje różne próby zrozumienia otaczającej rzeczywistości a także podejmując różne eksperymenty naukowe.

Osobiście jestem zafascynowany takimi maszynami jak akceleratory czy chociażby LHC, co stanowi dowód na to jak wielki potencjał Bóg ukrył w możliwościach umysłu człowieka, a podobno nie wykorzystujemy tego nawet do końca. Być może Bóg nałożył pewną barierę poza którą w ziemskim życiu człowiek nie może wyjść w możliwościach swojego umysłu, ale w przyszłym świecie wolnym od zła, ten poterncjał umysłu może być objawiony w całej swojej pełni. Być może teraz, w czasie kiedy jednak człowiek ma skłonności do zła, tak wysoka inteligencja skróciałby losy cywilizacji ludzkiej i całej planety prowadząc do wyszukiwania kolejnych wyrafinowanych technologii wzajemnego zwalczania siebie, bo chyba raczej bardziej idziemy w tym kierunku niż do zdobywania nowych światów w podboju Kosmosu.


Śr mar 30, 2016 17:21
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
Drogi autorze wątku, czy naprawdę pytasz o powstanie złota, czy tylko słownik zrobił Ci psikusa?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr mar 30, 2016 17:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
Robek napisał(a):
Wszystko jest dziełem Boga, a więc zło również zostało przez niego kiedyś stworzone.

Jesteś w błędzie! :-|
To nie tak [przynajmniej z biblijnego punktu widzenia].
Bóg stworzył wszystko bardzo dobrym - z opcją wolnej woli... I z tej opcji jeden z aniołów zrobił taki użytek, że zbuntował się przeciw Bogu... I tak zaistniało zło :!:

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr mar 30, 2016 17:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
equuleuss napisał(a):
I cała nauka nie koliduje w żaden sposób z wiarą,

A jest możliwość, żeby jedno z drugim kolidowało?
Przecież moge sobie wierzyć w co tylko chce, i żadna nauka mi tego nie zabroni.


czytelnikBiblii napisał(a):
Robek napisał(a):
Wszystko jest dziełem Boga, a więc zło również zostało przez niego kiedyś stworzone.

Jesteś w błędzie! :-|
To nie tak [przynajmniej z biblijnego punktu widzenia].
Bóg stworzył wszystko bardzo dobrym - z opcją wolnej woli... I z tej opcji jeden z aniołów zrobił taki użytek, że zbuntował się przeciw Bogu... I tak zaistniało zło :!:


Nie jestem w błędzie :biggrin:
To właśnie tak jest.
Skoro Bóg stworzył wszystko bardzo dobre, z opcją wolnej woli, to znaczy że coś co jest bardzo dobre, może robić złe rzeczy, i te złe rzeczy robi dzięki temu że ma wolną wole.
Tutaj jest wszystko wina Boga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 30, 2016 21:32
Zobacz profil
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
O tym juz bylo...
To offtop, ktory zaczal Robek.

Autor wyraznie pytal o zloto. Nie o zlo.


Śr mar 30, 2016 23:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
Robek napisał(a):
Tutaj jest wszystko wina Boga.

Nieprawda [ale jak chcesz to tak wierz... do czasu]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz mar 31, 2016 18:19
Zobacz profil WWW
Post Re: w jaki sposób na swiecie powstało złoto
Złoto powstało w eksplozji gwiazdy typu supernowa.
Natomiast pokłady złota tworzyły się i tworzą podczas trzęsień ziemi.


Cz mar 31, 2016 19:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL