Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam Bóg 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
Soul33 napisał(a):
Powstawanie "z niczego" to sbkrót myślowy, takie uproszczenie. Te cząstki powstają z powodu praw natury.
Ciekawe w jaki sposób odróżnić Boga od praw natury...


Śr maja 25, 2016 21:51
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
Z perpetuum mobile, zefciu, to faktycznie bez przesady; po prostu nawet angielska wiki albo serwuje rachunki na symbolach mnie nieznanych, albo mota straszliwie. Możesz powiedzieć w takim razie, skąd czerpana jest energia do ruchu w efekcie Casimira? Bo raczej nie jest to Nullpunktenergie.

Askadtowiesz napisał(a):
Myśle, ze fizycy nie bardzo dają sobie z tym radę, to znaczy z interpretacja tego co wychodzi z doswiadczenia. Obserwuja jakieś pojawiające sie i znikające cząstki czy siły nieznanego pochodzenia, ale wniosek ze cos powstaje z niczego jest wyrazem braku lepszej koncepcji.

Myślę, że fizycy dopracowali się pojęcia cząstek wirtualnych na gruncie teoretycznym, to znaczy logiki czystej i rachunku. W każdym razie efekt Casimira został najpierw zapostulowany, a dopiero później pojawiły się doświadczalne potwierdzenia. U podwalin mechaniki kwantowej też leży postulat, Plancka bodajże, wynikający nie z obserwacji pojedynczych elektronów na powłokach, tylko postawiony dla porachowania pewnych zjawisk makroskopowych. Ba, nawet de Broglie swoje fale materii wziął z chmur, a potwierdzenie przyszło potem.

Myslę też, że powinieneś wreszcie przedstawić jakąś konstruktywną interpretację wyników w duchu swoim własnym, bo na razie to stoisz na stanowisku "mnie się to nie podoba, więc na pewno jest inaczej".

Askadtowiesz napisał(a):
Nawet bez czytania linku

Filozofia w pełnej krasie.

Askadtowiesz napisał(a):
głosuje za taką koncepcja

W naukach ścisłych się nie głosuje.

Askadtowiesz napisał(a):
bo gdyby nie zero, to skądś musialby następwać dopływ energii, albo by gdzieś wyciekała.
Mamy więc faktycznie tylko przekształcenia.

Tam nie ma zera. Widzisz, zefciu, koledze A. zasada nieoznaczoności śmierdzi, bo jak to być może, żeby obserwabla, żeby energia próżni itd.


Śr maja 25, 2016 23:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
ErgoProxy napisał(a):
W każdym razie efekt Casimira został najpierw zapostulowany, a dopiero później pojawiły się doświadczalne potwierdzenia.
I pewnie w ten sposób utwierdzili się w błędnych przekonaniach. A sa błedne gdyz kłócą sie z elementarną logiką. Nawet mechanika kwantowa, choc dziwaczna i nieintuicyjna, zakłada jednak istnienie czegoś a nie nieistnienie i pojawianie się nie wiadomo skad.

Cytuj:
U podwalin mechaniki kwantowej też leży postulat, Plancka bodajże, wynikający nie z obserwacji pojedynczych elektronów na powłokach, tylko postawiony dla porachowania pewnych zjawisk makroskopowych.
Wyjaśnienie promieniowania ciała doskonale czarnego. Ale nie wiem co to ma do rzeczy.
Cytuj:
Myslę też, że powinieneś wreszcie przedstawić jakąś konstruktywną interpretację wyników w duchu swoim własnym, bo na razie to stoisz na stanowisku "mnie się to nie podoba, więc na pewno jest inaczej".
Już kilka razy o tym pisałem. Moja hipoteza jest taka, ze prożnia nie jest próżnia w sensie pojmowanym dotychczas, lecz zawiera jaKieś nieznane jeszcze cząstki. Moze wroci koncepcja eteru, pewnie zmodyfikowana.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Cz maja 26, 2016 15:56
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
Askadtowiesz napisał(a):
I pewnie w ten sposób utwierdzili się w błędnych przekonaniach. A sa błedne gdyz kłócą sie z elementarną logiką. Nawet mechanika kwantowa, choc dziwaczna i nieintuicyjna, zakłada jednak istnienie czegoś a nie nieistnienie i pojawianie się nie wiadomo skad.

Chciałeś powiedzieć: kłócą się ze zdrowym rozsądkiem. Elementarna logika natomiast prowadzi do przekonań ocenionych przez ciebie jako błędne.

Askadtowiesz napisał(a):
Wyjaśnienie promieniowania ciała doskonale czarnego. Ale nie wiem co to ma do rzeczy.

Nic zgoła.

Askadtowiesz napisał(a):
Już kilka razy o tym pisałem. Moja hipoteza jest taka, ze prożnia nie jest próżnia w sensie pojmowanym dotychczas, lecz zawiera jaKieś nieznane jeszcze cząstki. Moze wroci koncepcja eteru, pewnie zmodyfikowana.

Aha.


Pt maja 27, 2016 11:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
"Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam Bóg" ...Podobnym do tego pytaniem ze strony Boga może być ;Dlaczego to co jest bez życia człowiek nazywa życiem a to co jest życiem nazywa szaleństwem?
Dlaczego szuka na zewnątrz tego co jest we wnętrzu? A poszukując na zewnątrz w czymś co istnieje zaledwie hipotetycznie nie znajdując tego czego szuka jeszcze bardziej rozdrabnia i rozdziela na cząsteczki. I jak może znaleźć w cząsteczce coś co jest całością?

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pn sie 22, 2016 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
glejt napisał(a):
"Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam Bóg" ...Podobnym do tego pytaniem ze strony Boga może być ;Dlaczego to co jest bez życia człowiek nazywa życiem a to co jest życiem nazywa szaleństwem?


O czyim szaleństwie tu opowiadasz? :mrgreen:
Widze że ten temat jest czymś całkiem bez żadnego sensu, bo jak patrze na ten temat to już nawet nie wiem co to ma być!!
No bo jeśli jest

"Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam Bóg"

To przecież można wymyślić coś podobnego.

"Dlaczego niebo jest niebieskie - nikt tego nie wie, nawet sam Bóg"

Albo jeszcze takie.

"Dlaczego Bóg jest Bogiem - nikt tego nie wie, nawet sam Bóg"

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 22, 2016 17:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
glejt napisał(a):
"Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam Bóg" ...Podobnym do tego pytaniem ze strony Boga może być ;Dlaczego to co jest bez życia człowiek nazywa życiem a to co jest życiem nazywa szaleństwem?
Dlaczego szuka na zewnątrz tego co jest we wnętrzu? A poszukując na zewnątrz w czymś co istnieje zaledwie hipotetycznie nie znajdując tego czego szuka jeszcze bardziej rozdrabnia i rozdziela na cząsteczki. I jak może znaleźć w cząsteczce coś co jest całością?


To podchwytliwe pytanie, na który wszyscy się nabierają. Otóż pytania w stylu "dlaczego" w ogóle nie mają sensu. Sens ma jedynie pytanie "Jak" - Jak powstało życie - i to pytanie w diametralny sposób zmienia sens pytania. Nawiasem mówiąc wszyscy kreacjoniści nie cierpią tego pytania ....


Pn sie 29, 2016 7:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
Robek napisał(a):

"Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam Bóg"
To przecież można wymyślić coś podobnego.
"Dlaczego niebo jest niebieskie - nikt tego nie wie, nawet sam Bóg"
Albo jeszcze takie.
"Dlaczego Bóg jest Bogiem - nikt tego nie wie, nawet sam Bóg"


Tak - Bóg tego nie wie z dwóch względów - gdyby Bóg istniał, musiałby istnieć ktoś, kto stworzył Boga - idąc logiką, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Dlaczego niebo jest niebieskie - to złe pytanie. Jak to się dzieje, że niebo jest niebieskie - i takie pytanie ma sens. Dlaczego Bóg jest Bogiem. Bo Bóg Boga tak chciał i Bóg Boga Boga tak chciał ... itd., aż w nieskończoność. No po prostu katolickie ble ble.


Pn sie 29, 2016 7:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
sowaniejestmadra napisał(a):
Tak - Bóg tego nie wie z dwóch względów - gdyby Bóg istniał, musiałby istnieć ktoś, kto stworzył Boga


Cudownie idiotyczne stwierdzenie.

I nie, nie jestem katolikiem ani wierzę w Boga.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 29, 2016 8:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
JedenPost napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):
Tak - Bóg tego nie wie z dwóch względów - gdyby Bóg istniał, musiałby istnieć ktoś, kto stworzył Boga


Cudownie idiotyczne stwierdzenie.

I nie, nie jestem katolikiem ani wierzę w Boga.


Uzasadnij proszę.
Drugie zdanie jest niegramatyczne.


Pn sie 29, 2016 13:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
Zgubiłem w nim "nie", co powinno być oczywiste.

Uzasadnienie: Bóg, o którym mówisz, jest z definicji bytem istniejącym samoistnie, nie stworzonym, a stwarzającym.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 29, 2016 13:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
JedenPost napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):
Tak - Bóg tego nie wie z dwóch względów - gdyby Bóg istniał, musiałby istnieć ktoś, kto stworzył Boga


Cudownie idiotyczne stwierdzenie.

I nie, nie jestem katolikiem ani wierzę w Boga.


Idąc tym tropem @sowa, tropem że istniejące stworzenie musi mieć stwórcę, nasuwa się pytanie, kto stworzył człowieka. No bo to, że człowiek istnieje, nie budzi chyba wątpliwości.
Zatem, kto stworzył człowieka?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sie 29, 2016 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
JedenPost napisał(a):
Zgubiłem w nim "nie", co powinno być oczywiste.

Uzasadnienie: Bóg, o którym mówisz, jest z definicji bytem istniejącym samoistnie, nie stworzonym, a stwarzającym.



A kto nam dał tę definicję? Sam Bóg? Czy możemy to jakoś zweryfikować? Skąd wiesz, czy Bóg nie kłamie po prostu. Może nad nim jest inny Bóg, który go stworzył?


Pn sie 29, 2016 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
chwat napisał(a):

Idąc tym tropem @sowa, tropem że istniejące stworzenie musi mieć stwórcę, nasuwa się pytanie, kto stworzył człowieka. No bo to, że człowiek istnieje, nie budzi chyba wątpliwości.
Zatem, kto stworzył człowieka?


To nie jest mój trop. Istniejące stworzenie nie musi mieć żadnego stwórcy. Powtórzę jeszcze raz. Dość łatwo opisać powstanie supernowych, gwiazd, planet. Co do powstania życia - odsyłam do teorii ewolucji. Oczywiście ta teoria jest dobrze udokumentowana. Wyjaśnienia należy tylko znaleźć jak powstał pierwszy replikant, co nie jest trudne, ze względu na to, że wszystkie części składowe układanki znamy. Skomplikowane związki organiczne powstają samoczynnie przy spełnieniu odpowiednich warunków (jakie panowały na praziemi). Tak, człowiek istnieje, jak też jego pra, pra dziadkowie - bakterie - brak tylko tych pierwszych replikantów, a dlaczego? Zgadnij, to proste.


Pn sie 29, 2016 16:54
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego powstało życie - nikt tego nie wie, nawet sam B
sowarzygamyszami napisał(a):
Wyjaśnienia należy tylko znaleźć jak powstał pierwszy replikant, co nie jest trudne, ze względu na to, że wszystkie części składowe układanki znamy.

Skoro nie jest to trudne, sowa wyjaśnia.

sowarzygamyszami napisał(a):
Skomplikowane związki organiczne powstają samoczynnie przy spełnieniu odpowiednich warunków (jakie panowały na praziemi)

Skoro je znamy, sowa zapodaje.


Pn sie 29, 2016 17:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL