Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Traktat o naukowych dowodach na istnienie Boga.
Mariel napisał(a):
W moim rozumieniu dokładnie tego, do czego zmianę argumentacji zaproponował autor słów, które zacytowałaś, tj. „wyższości” pewnego pojęcia Boga nad innymi pojęciami Boga, a konkretnie wyższości tradycji chrześcijańskiej nad innymi.


To jeśli ktoś wyznaje jakąś religie i dzięki temu żyje mu sie lepiej, to znaczy że Bóg istnieje?

HenrykK napisał(a):
Śledząc aktualne informacje na temat negatywnych skutków stosowania modyfikowania genów w komórkach roślin i organizmów żywych można również spodziewać się zniszczenia życia na ziemi. Proces ten nie przebiega jednak tak błyskawicznie jak reakcja jądrowa czy termojądrowa. Zjawisko skażania przyrody przez organizmy genetycznie modyfikowane jest zjawiskiem nieodwracalnym. Już obecnie każdy z nas obserwuje powstawanie całej masy nowych i nieuleczalnych chorób pośród ludzi i wśród zwierząt.


Te choroby co mają zniszczyć ludzkość, powodują że z roku na rok ludzi jest coraz więcej :D :D :D :D

HenrykK napisał(a):
W prosty sposób mogliby doprowadzić do upadku znienawidzonej przez nich religii katolickiej i zapewnić sobie triumfalny pochód ateizmu i satanizmu przez cały glob. Ten co ich powstrzymuje przewyższa jednak ich odwagę w pragnieniu poznania prawdy.


Religie istnieją bo ludzie tego potrzebują, i szatan czy ktokolwiek inny nie mają nic tu do rzeczy.

HenrykK napisał(a):

Przejdę teraz do wyjaśnienia idei tego pomysłu. W historii Kościoła Katolickiego miało miejsce kilkaset Cudów Eucharystycznych i tysiące innych. Wydarzyły się one w wielu miejscach na ziemi w przeciągu 2000 lat. Najbardziej znanym jest cud w Lancano z około 700 roku. Co ciekawe powtarza się on każdego roku, aż do dzisiaj. Ostatnim jest cud w Sokółce, który miał miejsce w 2008 roku.
Do tej pory dla potwierdzenia tego rodzaju cudów badane jedynie grupę krwi i ustalano rodzaj tkanki mięśniowej. Była to grupa krwi AB, charakterystyczna dla ludności Bliskiego Wschodu i mięsień serca w stanie agonii. Po wprowadzeniu badania genetycznego moglibyśmy uzyskać ogromne możliwości.


W jaki sposób mogli stwierdzić że to mięsień sercowy, bez badań genetycznych?

HenrykK napisał(a):
Zjawisko takie nazywa się Cudem Eucharystycznym. W historii kościoła miało to miejsce kilkaset razy. Ustalając kod genetyczny tych cudownych substancji moglibyśmy poznać tożsamość Jezusa Chrystusa czyli drugiej Osoby Boskiej.


Już samo to że kościół nie dał zbadać tych cudów eucharystycznych, świadczy że jest z tym coś nie tak.

HenrykK napisał(a):
Wielu uczonych wkłada ogromny wysiłek w udowodnienie lub zaprzeczenie autentyczności Całunu Turyńskiego. Wykorzystują do tego celu najnowocześniejsze urządzenia i technologie, analizują nawet pyłki kwiatowe odkryte na powierzchni całunu. W trakcie pisania tego traktatu przeczytałem w internecie o największym oszustwie w historii świata. Wiele osób doszło do wniosku, iż Całun Turyński jest dziełem, oczywiście genialnego Leonardo da Vinci. Chcąc przerwać takie sensacje, które regularnię pojawiąją się w mediach, wystarczy poddać badaniu genetycznemu ślady krwi znajdujące się na Całunie i porównać je z DNA z Cudów Eucharystycznych.


Tym całunem to sie nie nakręcaj :mrgreen: bo został już przebadany przez naukowców, i wyszło że powstał w średniowieczu.
Oczywiście pojawiły sie głosy że badanie zostało źle przeprowadzone i całun jest prawdziwy, tyle że kościół nie pozwolił na powtórne badanie wieku całunu, przyznając w ten sposób że ten całun nie jest czymś prawdziwym, no bo przecież jak by był prawdziwy to by pozwolono go ponownie zbadać :-D

HenrykK napisał(a):
Wśród wiernych Kościoła Katolickiego powinien wzmóc się szacunek do Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Nalęży skończyć ze skandalicznym i poniżającym Zbawiciela podawaniem Komunii Świętej w pozycji stojącej i na rękę. Jest to ogromna obraza Majestatu Boga i nadużycie liturgiczne.


A to w Biblii pisze, że trzeba na klęcząco?

HenrykK napisał(a):
Podczas opracowywania tego tekstu nie opuszczała mnie wątpliwość, co do roli dostojników kościoła w utajnianiu opisanych wcześniej możliwości. Pierwsze badania DNA można było już przeprowadzić pod koniec lat osiemdziesiątych 20 wieku. Dlaczego nadal się z tym zwleka ?


Jak ciężko przychodzi do głowy myśl że to jest jedno wielkie oszustwo 8)

HenrykK napisał(a):
Od ponad 400 lat siły wrogie wszelkiej religii ,a w szczególności katolickiej rozwijały naukę jako jej przeciwwagę. Uważały ,że nowe odkrycia udowodnią nieistnienie Boga,


Czegoś takiego nie sposób udowodnić.

HenrykK napisał(a):
Na koniec zwracam się z apelem do wszystkich wierzących i myślących ludzi, aby włożyli maksimum modlitwy i wysiłku twórczego w celu rozpropagowania tego traktatu. Proszę o zwracanie się do papieża Franciszka,
kardynałów, biskupów, księży i zakonników o przyśpieszenie tej wyjątkowej sprawy. Sugeruję również, że wiele z tych cudów, o których wspominałem, znajduje się po kościołach rozrzuconych po całym świecie. Badania genetyczne są wykonywane w wielu laboratoriach i nie są wcale drogie. Dla potwierdzenia moich tez wystarczy kilka pozytywnych wyników. Proszę też o tłumaczenie tego tekstu na różne języki i rozpowszechnianie go w różnych krajach na wszystkich kontynentach. Zezwalam też na wykorzystywanie tekstu ,lecz bez możliwości ingerowania w jego treść.


Nie zrobią nawet jednego badania DNA, więc nie rób sobie nadziei.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 10, 2016 23:41
Zobacz profil
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
Robek i inni w tym temacie, wielu rzeczy nie mozna naukowo udowadniac chocby z jednego podstawowego powodu, a mianowicie wiary, ktora jest jednym z elementow-warunkow zbawienia.
Nie ma tajemnicy, nie ma wiary, czyli pozbawiasz sie zbawienia.
Poza tym Blogoslawieni ktorzy nie widzieli a uwierzyli".


Pn lip 11, 2016 7:17

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
W pełni się zgadzam, iż wiara jest warunkiem zbawienia. Załóżmy taką sytuację. Świat znajduje się tuż, tuż
przed swoim końcem. Pan Bóg rzuca ludziom jeszcze jedno koło ratunkowe w postaci dowodu na Jego istnienie. Przecież niedługo i tak możemy się znaleźć w stanie, gdzie wiara przestanie już istnieć.
Drugim takim argumentem, iż wiara nie do końca może w tym przypadku stracić swoje znaczenie może być
przykład ludzi wierzących w Szatana. Są oni doskonale przekonani, iż Bóg także istnieje. Dokonali oni jednak
innego wyboru, ponieważ uwierzyli Szatanowi, iż jest potężniejszy od Boga. My również nie zostaniemy pozbawieni wiary, lecz może bardziej będziemy wierzyli Stwórcy. Nic bardziej nie rani Jego serca niżli niedowierzanie Jego miłości.


Pt lip 15, 2016 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
sapper napisał(a):
Nie ma tajemnicy, nie ma wiary, czyli pozbawiasz sie zbawienia.


Doprawdy dziwaczna idea.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lip 17, 2016 10:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
HenrykK napisał(a):
Pan Bóg rzuca ludziom jeszcze jedno koło ratunkowe w postaci dowodu na Jego istnienie.

Dowód zabiłby wiarę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 17, 2016 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
Andy72 napisał(a):
HenrykK napisał(a):
Pan Bóg rzuca ludziom jeszcze jedno koło ratunkowe w postaci dowodu na Jego istnienie.


W jaki sposób Bóg byłby w stanie udowodnić że istnieje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 17, 2016 14:23
Zobacz profil
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
Robek napisał(a):
Andy72 napisał(a):
HenrykK napisał(a):
Pan Bóg rzuca ludziom jeszcze jedno koło ratunkowe w postaci dowodu na Jego istnienie.


W jaki sposób Bóg byłby w stanie udowodnić że istnieje?

Choćby w taki, który wskazywał Gandhi - pośród śmierci trwa życie, pośród kłamstwa trwa prawda, pośród ciemności trwa światło. Stąd wnioskuję, że Bóg jest życiem, prawdą i światłem.


N lip 17, 2016 14:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
Alus napisał(a):
Choćby w taki, który wskazywał Gandhi - pośród śmierci trwa życie, pośród kłamstwa trwa prawda, pośród ciemności trwa światło. Stąd wnioskuję, że Bóg jest życiem, prawdą i światłem.


To ma być jakiś żart?
Przecież to co mówisz nie ma sensu.
No i co z tego że pośród śmierci tra życie? to że jedno umiera a coś inne obok sobie żyje, nie jest niczym nadzwyczajnym, to są normalne procesy, które nie dowodzą istnienia jakiegokolwiek Boga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 17, 2016 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
Pogląd, iż nie ma tajemnicy nie ma zbawienia jest chyba nie całkiem trafny. Spójrzmy na ludzi, którzy żyli w czasach Pana Jezusa. Czy przez to, że widzieli Boga nie zostali zbawieni?


N lip 17, 2016 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
HenrykK napisał(a):
Pogląd, iż nie ma tajemnicy nie ma zbawienia jest chyba nie całkiem trafny.

Pogląd, że nie należy nie zadawać nie więcej niż jedno zaprzeczenie w jednym zdaniu nie jest nietrafny....

Cytuj:
Spójrzmy na ludzi, którzy żyli w czasach Pana Jezusa. Czy przez to, że widzieli Boga nie zostali zbawieni?

Nie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N lip 17, 2016 18:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
HenrykK napisał(a):
feelek napisał(a):
Henryku, popełniłeś błąd, Najświętsza Maryja Panna miała oboje rodziców, ojca i matkę.

Ja nigdy nie twierdziłem, iż Najświętsza Maryja Panna nie posiadała rodziców. Jeśli mnie pamięć nie myli byli nimi Anna i Joachim.

Ale mówiłeś, że nie posiadała ojca:

"Dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryji Panny głosi, iż została Ona wzięta do Nieba z duszą i ciałem. Ponieważ jest pełną osobą ludzką, nie duchem, jej krwawe czy zwyczajne łzy są fizyczne ,czyli powinny posiadać indywidualny kod genetyczny i można je poddać badaniu genetycznemu. W tym kodzie, tak jak w kodzie genetycznym Pana Jezusa powinno brakować części genów pochodzących od ojca, gdyż jak wierzy Kościół Katolicki Najświętsza Maryja Panna została Niepokalanie Poczęta."


So sty 12, 2019 18:28
Zobacz profil
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
A skoro jest mowa o tym dogmacie to może warto przypomnieć jego treść/ogłoszenie

Ineffabilis Deus 8 napisał(a):
Ku chwale świętej i nierozdzielnej Trójcy, ku czci i ozdobie Panny Bogarodzicy, ku podwyższeniu wiary katolickiej i pomnożeniu chrześcijańskiej religii, mocą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych apostołów Piotra i Pawła oraz Naszą oświadczamy, ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć


So sty 12, 2019 19:06

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
feelek napisał(a):
HenrykK napisał(a):
feelek napisał(a):
Henryku, popełniłeś błąd, Najświętsza Maryja Panna miała oboje rodziców, ojca i matkę.

Ja nigdy nie twierdziłem, iż Najświętsza Maryja Panna nie posiadała rodziców. Jeśli mnie pamięć nie myli byli nimi Anna i Joachim.

Ale mówiłeś, że nie posiadała ojca:

"Dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryji Panny głosi, iż została Ona wzięta do Nieba z duszą i ciałem. Ponieważ jest pełną osobą ludzką, nie duchem, jej krwawe czy zwyczajne łzy są fizyczne ,czyli powinny posiadać indywidualny kod genetyczny i można je poddać badaniu genetycznemu. W tym kodzie, tak jak w kodzie genetycznym Pana Jezusa powinno brakować części genów pochodzących od ojca, gdyż jak wierzy Kościół Katolicki Najświętsza Maryja Panna została Niepokalanie Poczęta."


Faktycznie tak napisałem. Przepraszam i dziękuję za zwrócenie uwagi.
Ostatnio przyszły mi do głowy pewne myśli o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zanim je opublikuję muszą się one nieco uleżeć. Sprowadza się to do uzasadnienia, dlaczego Niepokalane Poczęcie było możliwe. Sam Tomasz z Akwinu uważał, iż jest to niemożliwe.


N sty 13, 2019 11:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
HenrykK napisał(a):
To, iż Pan Jezus jest Bogiem jest bardzo łatwe do udowodnienia od 1985 roku. Szkoda jednak, iż prawie nikt nie jest tym zainteresowany. Kilka lat temu na tym portalu umieściłem traktat, który to proponuje.

Przeczytałem Twój traktat z zaciekawieniem. Rzeczywiście, ten brak zainteresowania przeprowadzeniem dowodu jest naprawdę dziwny.


Pt sty 18, 2019 15:19
Zobacz profil
Post Re: Udowodnienie w sposób naukowy istnienie Boga
feelek napisał(a):
Przeczytałem Twój traktat z zaciekawieniem. Rzeczywiście, ten brak zainteresowania przeprowadzeniem dowodu jest naprawdę dziwny.
Dlaczego dziwny? HenrykK ciągle ogłasza, że jest w stanie coś przeprowadzić, czegoś dowieść, coś zbudować, coś obalić etc. I na tym ogłaszaniu zawsze się kończy. Nigdy się nie zdarzyło, żeby HenrykK cokolwiek (że użyję korpomowy) „dowiózł”. Dlatego fakt, że kolejne, nawet tak „przełomowe” ogłoszenie HenrykKa jak „dostarczę łatwy dowód na istnienie Boga” nie budzi niczyjego zainteresowania.


Pn sty 21, 2019 8:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL