Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
szumi napisał(a):
Przyjmuje się, że podczas transformacji (przemiany postaci chleba i wina w ludzkie tkanki) postaci eucharystycznych 'pojawiają się' tkanki ludzkie, ale nie Jezusa.

No to czyje, jakiegos losowego obywatela? Nie ma ogólnie ludzkich tkanek, lecz są tkanki konkretnego człowieka, z konkretnym DNA.

Helenka napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Niemniej sam pomysł znalezienia DNA Jezusa miałby potencjalnie niesamowite konsekwencje.

Myślisz, że by Go sklonowano? ;)

Zdaje sie, ze konieczne jest przypomnienie iż nie klonuje się umysłu a jedynie ciało (wprawdzie z predyspozycjami genetycznymi, ale rozwój umysłu nie jest zdeterminowany)

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr lip 27, 2016 20:03
Zobacz profil
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Askadtowiesz napisał(a):
Zdaje sie, ze konieczne jest przypomnienie iż nie klonuje się umysłu a jedynie ciało (wprawdzie z predyspozycjami genetycznymi, ale rozwój umysłu nie jest zdeterminowany)

A w którym momencie zasugerowałam klonowanie umysłu? :shock:


Śr lip 27, 2016 21:34

Dołączył(a): Cz lip 28, 2016 18:55
Posty: 1
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Jak to cudownie, że takie rzeczy się zdarzają :)


Cz lip 28, 2016 18:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Helenka napisał(a):
@Robek i @Jeden Post
Gratuluje poczucia humoru.


Jeśli by do czegoś takiego doszło, i na serio by zbadano te wszystkie eucharystyczne cuda, to zapewne w kilku cudach tą krew proboszcza udało by sie odnaleźć :-D
Kiedyś czytałem troche o tych cudach i widać że sie starają, poznać po wyglądzie że to kawałek serca człowieka który umierał w agonii, to też trzeba umieć :mrgreen:

Baylla napisał(a):
Jak to cudownie, że takie rzeczy się zdarzają :)


Kolejny fan cudów :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 28, 2016 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Helenka napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Zdaje sie, ze konieczne jest przypomnienie iż nie klonuje się umysłu a jedynie ciało (wprawdzie z predyspozycjami genetycznymi, ale rozwój umysłu nie jest zdeterminowany)

A w którym momencie zasugerowałam klonowanie umysłu? :shock:

Nie sugerowałaś wyraźnie, ale jaki mógłby byc sens klonowania Jezusa bez jego umysłu? Skoro poruszyłąś temat, chyba miałaś jakieś wyobrazenia. Dlatego, widząc ze dalsza dyskusja schodzi na manowce, zwróciłem na to uwagę.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Cz lip 28, 2016 20:48
Zobacz profil
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Askadtowiesz napisał(a):
Nie sugerowałaś wyraźnie, ale jaki mógłby byc sens klonowania Jezusa bez jego umysłu? Skoro poruszyłąś temat, chyba miałaś jakieś wyobrazenia. Dlatego, widząc ze dalsza dyskusja schodzi na manowce, zwróciłem na to uwagę.

Owszem, miałam. Klonowanie dotyczy wyłacznie ciała, a nie ducha. Jak ktoś tu słusznie zauwazył, że sklonowany Jezus mógłby być Antychrystem, ale na pewno nie byłby Jezusem.


Cz lip 28, 2016 21:21

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Dz 17:32 bt4 "Gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni się wyśmiewali, a inni powiedzieli: Posłuchamy cię o tym innym razem."
Tak mi się jakoś skojarzyło z tyn, co tu czytam...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lip 29, 2016 12:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Tzn? Zarzuciłeś kaczką dziennikarską - jakie powinny być reakcje?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lip 29, 2016 13:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Marek_Piotrowski napisał(a):
Dz 17:32 bt4 "Gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni się wyśmiewali, a inni powiedzieli: Posłuchamy cię o tym innym razem."
Tak mi się jakoś skojarzyło z tyn, co tu czytam...

Bo źle czytasz. Takimi tekstami bez źródeł można ośmieszyć wiarę i wierzących.

Nie wszyscy oczekują też "sztuczek i fajerwerków", aby na nich wiarę opierać. Niektórym wystarczy wiara w nauki Chrystusa i Zmartwychwstanie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lip 29, 2016 13:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Eeee. To ja mam cos lepszego:
Po wielu latach prob i doswiadczen udalo mi sie zbudowac calkowicie bezpieczny reaktor termojadrowy. Ma wielkosc przecietnego telefonu komorkowego i pozwoli zaspokoic potrzeby energetyczne (na razie) polowy Europy.

Uwazam, ze w sprawach majacych zwiazek z wiara powinnismy byc bardzo precyzyjni poniewaz kazda nieprzemyslana wiadomosc moze powodowac oslabienie wiary przecietnego odbiorcy. "A widzisz - w takie bzdury wierzysz". Przykladow mozna podac tysiace np. pismo-falszywka jakiegos tam biskupa podwazajacego nieomylnosc Papieza. Jestesmy w tej szczesliwej sytuacji, ze jako jedyna organizacja mamy testament "idzcie i nauczajcie" i w kazdej watpliwej sytuacji mozemy spojrzec na Watykan. A tam nic takiego sie nie pojawilo chociaz sprawa wydaje sie dosyc istotna i zapewne jakas komorka Stolicy Apostolskiej wypowiedziala by sie w tej sprawie. Poki co mozna traktowac DNA z cudow na rowni z moim reaktorem. Czyli popieram Soul 33. Casa finita.


Pt lip 29, 2016 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Jacy jesteście zastraszeni... a czego się boicie? kpin?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lip 29, 2016 17:53
Zobacz profil WWW
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Moze poprzesz cytatami swoja teze o "zastraszeniu"? [ciach - s33]


Ostatnio edytowano Pt lip 29, 2016 18:18 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

zbędna uwaga osobista



Pt lip 29, 2016 18:07
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
A może chcielibyśmy znać prawdę?

W dzisiejszych czasach pojawia się taka ilość informacji, jak nigdy przedtem. Mnóstwo z nich jest nieprawdziwych. Konieczne jest zatem zachowanie zdrowego sceptycyzmu i krytycznego myślenia.

Dlaczego mielibyśmy zatem stosować podwójne standardy dla twierdzeń zbieżnych z naszym światopoglądem oraz dla tych, które są z nim sprzeczne?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lip 29, 2016 18:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Ale sie narobilo. Musze zwrocic honor JedenPost, ze jego stwierdzenie "Religia głownie ... przytacza rzekome cuda" aczkolwiek zbyt uogolniajace jednak pewne podstawy ma. No bo czego to ludzie nie wymysla.


Pt lip 29, 2016 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Helenka napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Nie sugerowałaś wyraźnie, ale jaki mógłby byc sens klonowania Jezusa bez jego umysłu? Skoro poruszyłąś temat, chyba miałaś jakieś wyobrazenia. Dlatego, widząc ze dalsza dyskusja schodzi na manowce, zwróciłem na to uwagę.

Owszem, miałam. Klonowanie dotyczy wyłacznie ciała, a nie ducha. Jak ktoś tu słusznie zauwazył, że sklonowany Jezus mógłby być Antychrystem, ale na pewno nie byłby Jezusem.

Gdybym chciał sie kierować nauka Koscioła, wyszłoby ze byłby to Jezus, jako ze nie muszą tu obowiazywać prawa biologii, a dziwne byłoby gdyby z DNA Jezusa wyszedł ktos inny (w sensie umysłu). Podważałoby to cała cudownosć zwiazaną z życiem Jezusa.
Gdybym zaś chciał sie kierować biologią, powiedziałbym ze umysłowość takiego człowieka w wielkim stopniu zależałoby od wychowania. Gdyby go wychowano w przeswiadczeniu, ze jest Jezusem, byłby o tym przekonany. Nie wiem tlyko jak by było z cudami i nnymi sprawami. Ale byli ludzie podający sie za Jezusa. Jeden chyba nadal żyje na Syberii, choc cudów czynic nie potrafi.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pt lip 29, 2016 21:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL