Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych 
Autor Wiadomość
Post Re: zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
JedenPost napisał(a):
Gdzie i kiedy badano DNA próbki z Lanciano? Nie mogę znaleźć informacji o tym, by kiedykolwiek wykonano takie badania.


Nie było dotąd takich badań. Ostatnie oficjalne badania przeprowadzono w 1981 i nie były to badania DNA gdyż jak nam wiadomo, albo jak nie wiadomo to google podpowie, pierwsze tego typu badanie przeprowadzono ładnych kilka lat później.

Jeśli zatem informacja o porównaniu DNA z Lanciano i Buenos Aires jest prawdziwa to (przynajmniej na razie) ma wiarygodność poczty pantoflowej.

Poddaję także pod rozwagę fakt, że nie ma w sieci innych informacji na temat drogi naukowej dr. Ricardo Castanon Gomeza, poza tymi które można znaleźć na jego własnej stronie i powielanych przez prywatnych blogowiczów.
Druga sprawa, jak wynik a z zalinkowanego tekstu po zbadaniu próbki stwierdzono, że jest to fragment mięśnia sercowego, zawiera ludzkie dna i jest grupy AB+, "takiej samej jak na całunie Turyńskim" po czym przekazano ją dr F. Zugibe, znanego z prac nad... Całunem Turyńskim.
Czy i jak to wpływa na wiarygodność badania niech już każdy z osobna oceni.


Śr lip 27, 2016 8:14
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Zadałem pytanko na sceptycznym stacku:

http://skeptics.stackexchange.com/quest ... c-miracles


Śr lip 27, 2016 8:37
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
zefciu napisał(a):
Zadałem pytanko na sceptycznym stacku:

http://skeptics.stackexchange.com/quest ... c-miracles



zefciu napisał(a):
Is there any independent source that these tests were performed and that abovementioned doctor was really an atheist biologist that was drawn to faith by his investigation?


Akurat to nie byłoby aż tak nieprawdopodobne. Różne bodźce mogą ludzi doprowadzić do wiary.


Śr lip 27, 2016 9:05
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Ja nie oceniam prawdopodobieństwa, jednak historia o "naukowcu, który badał cud, bo chciał go obalić, ale go potwierdził i został wierzącym" jest tak popularnym tropem, że można mieć wątpliwości co do prawdziwości następnej takiej.


Śr lip 27, 2016 9:31
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
zefciu napisał(a):
Ja nie oceniam prawdopodobieństwa, jednak historia o "naukowcu, który badał cud, bo chciał go obalić, ale go potwierdził i został wierzącym" jest tak popularnym tropem, że można mieć wątpliwości co do prawdziwości następnej takiej.

Czyli zarzucasz KK kłamstwo i fałszerstwo?


Śr lip 27, 2016 9:51
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Helenka napisał(a):
Czyli zarzucasz KK kłamstwo i fałszerstwo?
KK nie zarzucam niczego. Katolickim blogerom zarzucam bezmyślne rozpowszechnianie kopiujwklejek (co jest chorobą całego Internetu, w żadnym wypadku czymś powiązanym z katolicyzmem).


Śr lip 27, 2016 9:56
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Ok. Przywróciłeś mi wiarę w to, że nie jestes wrogiem KK :). Prawdę mówiąc zadałam to pytanie bez powiązania z ta konkretną sprawą, bo nie czytałam o fakcie nawrócenia badacza DNA.


Śr lip 27, 2016 10:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Jest jakieś inne źródło poza stroną o nazwie "jestemkatolem.pl"?

Bo znalazłem ciekawą polemiką na stronie "jestem.ateista.nienawidze.durnych.katoli.pl" i nie wiem, której bardziej wierzyć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 27, 2016 10:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Helenka napisał(a):
Najpierw to DNA musiałoby być w posiadaniu "odpowiednich" osób, chyba że uważasz iż Kościół byłby do tego zdolny.

Gdyby uznać to za DNA Jezusa historycznego, na pewno nie byłoby bezpieczne.

Ale nawet, skoro nim nie jest, to nadal pozostaje ciekawe, czyje to DNA. Kogoś żyjącego w przeszłości? Postaci biblijnej? Osobiście zaprojektowane przez Boga? Wylosowane przez Boga?

Zawsze wynikają z tego jakieś zastanawiające pytania. Sprzeczne z dotychczasową praktyką Boga, który aż tak, można powiedzieć: inwazyjnie, nie ingeruje w świat (oprócz poczęcia Jezusa).

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lip 27, 2016 10:58
Zobacz profil
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Soul33 napisał(a):
Gdyby uznać to za DNA Jezusa historycznego, na pewno nie byłoby bezpieczne.

Zgoda.
Soul33 napisał(a):
Ale nawet, skoro nim nie jest, to nadal pozostaje ciekawe, czyje to DNA. Kogoś żyjącego w przeszłości? Postaci biblijnej? Osobiście zaprojektowane przez Boga? Wylosowane przez Boga?

Akurat dla mnie do wiary nie jest potrzebny żaden taki cud, gdyż działania Boga doświadczam na co dzień. Dlatego nie zadaję sobie pytań o DNA. Wystarczy ta sama grupa krwi w każdym z cudów eucharystycznych.


Śr lip 27, 2016 12:40
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Soul33 napisał(a):
Ale nawet, skoro nim nie jest, to nadal pozostaje ciekawe, czyje to DNA. Kogoś żyjącego w przeszłości? Postaci biblijnej? Osobiście zaprojektowane przez Boga? Wylosowane przez Boga?

Jest to ciekawe zagadnienie. Z pewnością jest to DNA (tak jak i cała postać ciała i krwi w cudach) stworzone przez Boga. Więc nienależące do nikogo. Może Adam miał takie samo, gdy Bóg go stwarzał? Takie DNA typiczne, pierwowzór? Bóg wie ;)

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Śr lip 27, 2016 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
szumi napisał(a):
Czyli Bóg stwarza jakieś ludzkie ciało i krew na potrzeby cudu, a nie użycza swojego ciała czy krwi.


To jest dobre :D

W końcu jeśli by był jakiś eucharystyczny cud, i naukowcy by ten cud zaczeli badać, no i po zbadaniu DNA tego cudu, by sie okazało że tan jest DNA proboszcza :mrgreen:
To w sumie proboszcz może zostać świętym, w końcu Bóg posłużył sie jego DNA :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 27, 2016 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Z tego wszystkiego rozumiem, że jeśli w hipotetycznych przyszłych badaniach DNA będzie się zgadzało, to świetnie, będzie to świadczyć o prawdziwości cudów, jeśli natomiast nie będzie zgodności, to nie będzie to wcale świadczyć o ich nieprawdziwości, bo Bóg wszak może tworzyć/wstawiać za każdym razem inne, czy tak? Z DNA celebransa włącznie, co zresztą byłoby logiczne, wszak zastępuje on w czasie mszy Chrystusa...

Piękne.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lip 27, 2016 16:34
Zobacz profil
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
@Robek i @Jeden Post
Gratuluje poczucia humoru.


Śr lip 27, 2016 16:45
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Osobiscie uwazam, ze jezeli jakiekolwiek DNA byloby do wykrycia, to tylko to Jezusa, czyli ... Maryi :-D
Pan Bog nigdy nie bedzie robil z nami pseudocudow i jakichs oszustw.
Oddal sie w nasze rece na dobre i na zle i od tej pory az do Paruzji jest kompletnie bezbronny.
Co nie znaczy, ze nasza glupota, bezmyslnosc i brak szacunku nie obroca sie przeciw nam.
Ale juz raz Boga zabilismy.


Śr lip 27, 2016 17:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL