Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 chip RFID 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: chip RFID
Alugard napisał(a):
JedenPost - mimo istnienia substancji zakazanych, nie dorobiliśmy się i chyba nie dorobimy listy substancji nakazanych (pomijając szczepienia). Nie można także na nikim wykonywać zabiegów medycznych wbrew jego zgodzie.


No, ja bym sobie to kierowanie się w stronę neurototalitaryzmu wyobrażał niekoniecznie jako przymusowe dokonywanie operacji, a bardziej jako modyfikowanie już istniejącego i chętnie kupowanego urządzenia, tudzież jego oprogramowania. Bo dość prawdopodobne jest, że takie implanty będą wielofunkcyjne, a funkcje rekreacyjne, komunikacyjne, usprawniające, medyczne wprowadzane będą na zasadzie jakiegoś rodzaju rozszerzeń/software.

Choć mogę też wyobrazić sobie sytuacje, gdy niemanie implantu skutkowało będzie odcięciem od jakiegoś rodzaju usług, czy też pozbawieniem możliwość i wykonywania pewnych zawodów, czy to na drodze prawnej, czy przez brak konkurencyjności.

"Niestety, nie przyjmiemy pani bezimplantowego dziecka do naszej szkoły, ubezpieczyciel by nas zjadł".

"Przykro nam drogi panie, ale jak właściwie wyobraża pan sobie współpracę z naszym zespołem bez pełnego dostępu do naszej neurosieci?"

Właśnie, wymyślając ten drugi przykład przyszło mi do głowy, że pierwsze w kolejce do obowiązkowego implantowania mogą być wszelkie służby mundurowe.

Alugard napisał(a):
Co do hackowania implantów w ciele - to bez sensu, żeby miały one być sterowane bezprzewodowo.


Czy ja wiem? Potrafię wyobrazić sobie sporo zastosowań, takiego sterowania, przynajmniej dla części funkcji, np. łatwe aktualizacje oprogramowania, czy - dla implantów medycznych, monitorujących i wspierających funkcje organizmu - kwestia sterowania nimi przez personel medyczny w razie wypadków.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz mar 01, 2018 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: chip RFID
Cytuj:
Czy ja wiem? Potrafię wyobrazić sobie sporo zastosowań, takiego sterowania, przynajmniej dla części funkcji, np. łatwe aktualizacje oprogramowania, czy - dla implantów medycznych, monitorujących i wspierających funkcje organizmu - kwestia sterowania nimi przez personel medyczny w razie wypadków.


No ale to kompletnie bez sensu. To taki ratownik pogotowia zobaczy kogoś jako krwawą plamę na ulicy i wejdzie na WiFi, żeby się zastanawiąć, które implanty to te od delikwenta, czy po prostu wepnie w niego jakiś kabel :D BTW furtka dla medycyny byłaby jak konto gościa w Windowsie.


Pt mar 02, 2018 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: chip RFID
Czy ja wiem... zewnętrzny panel/interfejs, gdziekolwiek by był umieszczony, może przy wypadku zostać zgubiony/uszkodzony. Łączność bezprzewodową z implantem warto mieć chociażby w ramach trybu awaryjnego.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 02, 2018 17:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL