Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
ErgoProxy napisał(a):
Bo w myśl myśli niektórych szkoła służy wykładaniu takiej wiedzy, o której jednak ucho słyszało i w ramach której oko dopatrzyło się czegoś, możliwie przez szkiełko.
Niestety czesto tak jest. Stad tak malo artystow a tak wielu wyrobnikow.


Wt sie 23, 2016 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Po prostu nie dojdziemy do porozumienia poniewaz moje rozumienie istnienia jest o wiele szersze. Dla mnie wszystko o czym mowimy lub myslimy juz istnieje.


To jak zacząłeś myśleć od jednorożcu, to on zaczął istnieć? a jeśli byś nigdy o nim nie pomyślał, to jednorożec jednak nie zaczął by istnieć?

Jakaż to dziwna filozofia, która jest w stanie powołać do życia rzeczy których nigdy wcześniej nie było.

robaczek2 napisał(a):
Jak na moj rozum to za skomplikowane. p ^ nie p. To chyba krasnoludki pomieszaly te znaczenia - istnieje, nie istnieje, realnie, nierealnie. Aby bardziej pomieszac robaczkowi w glowie jeszcze oprocz kilobajtow pojawily sie jakies gigabajty. Czego to czlowiek nie wymysli. A coz dobiero Ten, ktory stworzyl czlowieka. Czy te gigabajty to tak same? Ot nie bylo gigabajtow... hokus pokus - sa gigabajty.


Świat sie zmienia w jakimś tam tempie, i to tempo w jakim sie zmienia nazwano czasem.
I dlatego ty "robaczek" nie obserwujesz płynącego na przód czasu, ty obserwujesz zmiany otaczającej cie materii.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 23, 2016 22:42
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Nazywamy! Bo ty to pomijasz czas chocby w szybkosci z innego postu. :-)


Śr sie 24, 2016 0:10

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Bo w myśl myśli niektórych szkoła służy wykładaniu takiej wiedzy, o której jednak ucho słyszało i w ramach której oko dopatrzyło się czegoś, możliwie przez szkiełko.
Niestety czesto tak jest. Stad tak malo artystow a tak wielu wyrobnikow.


Brawo @robaczek2 ! Jest pysk, który zagryza zwierzynę i jest brzuch, który trawi zagryzione. Jest Uniwersytet Harvard i Uniwersytet Pipidówa.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


So sie 27, 2016 22:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL