Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 10:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
jest Ktos, Kto zadbal o to aby wiewiorka nie zrobila sobie krzywdy blednie obliczajac odleglosc do galezi i o to abym mogl swoje oczy nacieszyc widokiem wiewiorek
Poczekaj, resztę sam zgadnę: ma też brodę, duży brzuch i pod choinką zostawia Ci prezenty?

robaczek2 napisał(a):
moj robaczkowy rozum mowi mi
Mówi tak bo na jakiś podstawach to wyrozumował, czy mówi tak bo tak mówić został nauczony?


Pt sie 12, 2016 19:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek napisał(a):
Twój robaczy rozum źle ci podpowiada :-D
Ta wiewiórka która nie umie skakać, lub skacze po tych drzewach w bardzo kiepski sposób, wcześniej czy później zrobi sobie krzywde, i przez to nie bedzie w stanie ani zdobyć pożywienia, ani sie rozmnażać, i w ten sposób ta wiewiórka zginie, a zostaną tylko takie wiewiórki które w miare dobrze potrafią skakać z gałęzi na gałąź.
Więc jak sam widzisz do tego żeby przetrwały tylko te wiewiórki które potrafią skakać Bóg nie jest potrzebny.

Uzyles kilku czasownikow jak: przetrwac, skakac, rozmnazac itd. Kto za tym stoi, ze gatunek przetrwa, wiewiorka skacze, pociag jedzie a orkiestra gra?


Pt sie 12, 2016 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Uzyles kilku czasownikow jak: przetrwac, skakac, rozmnazac itd. Kto za tym stoi, ze gatunek przetrwa, wiewiorka skacze, pociag jedzie a orkiestra gra?


Nikt za tym nie stoi :-D bo to wszystko samo najzwyczajniej sie dzieje.
Kiedyś nie wiedzieli dlaczego w trakcie burzy pojawiają sie pioruny, no i ktoś myślał na ten temat myślał myślał, i wymyślił że to Bóg rzuca tymi piorunami :D
Tak samo jest z tym co teraz gadasz, nie rozumiesz na jakiej zasadzie działa ewolucja, i wymyślasz sobie Boga który tym wszystkim steruje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sie 12, 2016 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Isoner napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
jest Ktos, Kto zadbal o to aby wiewiorka nie zrobila sobie krzywdy blednie obliczajac odleglosc do galezi i o to abym mogl swoje oczy nacieszyc widokiem wiewiorek
Poczekaj, resztę sam zgadnę: ma też brodę, duży brzuch i pod choinką zostawia Ci prezenty?

Moi pobratymcy z rodu robaczkow od zawsze starali sie wyjasniac skad sie to wszystko wzielo, jaki jest cel tego wszystkiego, dokad zmierzamy itd. Z niektorych wierzen mozemy sie dzisiaj posmiac ale pytanie o podstawy jest pytaniem podstawowym. Ci ktorzy zostali obdarzeni inna odmiana rozumu uzywaja pojec z zupelnie innych dziedzin i ciesza sie jakich to wznioslych argumentow uzywaja. Postac o ktorej piszesz zwana Mikolajem, Santa lub Dziadkiem Mrozem pochodzi z sympatycznych skad inad opowiesci o dostarczycielu prezentow, podobnie jak krasnoludki z bajek a latajacy potwor lub Rapatan sa slowami utworzonymi na potrzeby takich czy innych dyskusji lub ideologii. To tak jakby zapisu nutowego uzywac w hodowli jedwabnikow lub zaworow wysokocisnieniowych w malarstwie. Milo sie rozmawialo. Wiewiorka to wiewiorka a wuj to wuj.


Pt sie 12, 2016 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Uzyles kilku czasownikow jak: przetrwac, skakac, rozmnazac itd. Kto za tym stoi, ze gatunek przetrwa, wiewiorka skacze, pociag jedzie a orkiestra gra?

Nikt za tym nie stoi :-D bo to wszystko samo najzwyczajniej sie dzieje

Tak samo tlumaczylem mojej Mamie - zupa sie sama rozlala. Moim zdaniem opowiesci o piorunach aczkolwiek czesto przywolywane mijaja sie z logika poniewaz nie widze powodu dlaczego implikacja -
skoro dawniej tlumaczono zle, to teraz tlumaczy sie zle miala by byc prawdziwa.


Pt sie 12, 2016 20:17
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
To wszystko przez to ze wbito ludziom w szkolach do glowy ze im bardziej wstecz w czasi tym glupsi ludzie byli.
To takie dzisiejsze laskotanie dumy ludzi by mieli o sobie wysokiw mniemanie.
A tak jesli chodzi o fakty to ilu mamy w dzisiejszych czasach ludzi na poziomie np.Arystotelesa,
Biorac pod uwage znikoma ilosc zachowanych starozytnych dokumentow mozna przypuszczac ze takich Arystotelesow bylo wielu, a jesli wybili sie dobitnie ponad przecietnosc z tak nedznej wiedzy jaka dzis przypisujemy starozytnem to porownywalnie skoro nasza wiedza jest na duzo wyzszym poziomie to powinnismy takich jak Einstain miec na peczki w dzisiejszych czasach.


So sie 13, 2016 1:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Moi pobratymcy z rodu robaczkow od zawsze starali sie wyjasniac skad sie to wszystko wzielo, jaki jest cel tego wszystkiego, dokad zmierzamy itd.


Na takie pytania to sobie każdy samemu odpowie, bo konkretnego ogólnego celu nie ma, każdy wybiera to co mu pasuje najbardziej.

robaczek2 napisał(a):
Moim zdaniem opowiesci o piorunach aczkolwiek czesto przywolywane mijaja sie z logika poniewaz nie widze powodu dlaczego implikacja -
skoro dawniej tlumaczono zle, to teraz tlumaczy sie zle miala by byc prawdziwa.


Tu nie chodzi o to czy tłumaczono źle czy dobrze.
Kiedyś ktoś widział na niebie pioruny, i chcąc to wszystko ogarnąć postanowił nadać temu cechy ludzie, no i wymyślił że jakiś Bóg rzuca tymi piorunami.
Tak samo jest dzisiaj, komuś sie nie mieści w głowie jak działa ewolucja, więc wymyśla sobie Boga który pomada skakać wiewiórką z jednej gałęzi na drugą :mrgreen:

sapper napisał(a):
To wszystko przez to ze wbito ludziom w szkolach do glowy ze im bardziej wstecz w czasi tym glupsi ludzie byli.


Bo ileż to mieli w głowie mądrości, żeby wymyślić że ktoś tam siedzi na chmurce i rzuca piorunami :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 13, 2016 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Moi pobratymcy z rodu robaczkow od zawsze starali sie wyjasniac skad sie to wszystko wzielo, jaki jest cel tego wszystkiego, dokad zmierzamy itd.

Na razie to można usłyszeć jedynie jak to robaczkowi w rozumie się nie mieści inna wizja niż "pan i władca, stworzyciel wszystkiego". Do tego nie potrzeba rozumu. Wystarczy powtarzać legendy wgrane do głowy w dzieciństwie.
Pan Stworzyciel tworzący różne modele wiewiórek...
A wisienka na hobbystycznym torcie Pana to dzieci chore na raka.
Zapewne stara się On sprawiedliwie rozdzielać raka i dobierać jego odpowiednie warianty.
W tym musi się lubować, sądząc po mieszkańcach szpitali.
W zasadzie to się nie dziwię, że nie chce się ludziom na oczy pokazać.


So sie 13, 2016 11:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Czy to taka duża różnica, parędziesiąt lat później umrzeć na uwiąd starczy, zamiast wcześniej na raka?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So sie 13, 2016 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
chwat napisał(a):
Czy to taka duża różnica, parędziesiąt lat później umrzeć na uwiąd starczy, zamiast wcześniej na raka?


Ty chwat powinieneś promować eutanazje dla osób w podeszłym wieku.
W końcu i tak przecież kiedyś tam poumierają.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 13, 2016 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
chwat napisał(a):
Czy to taka duża różnica, parędziesiąt lat później umrzeć na uwiąd starczy, zamiast wcześniej na raka?
To co Cię tak długo powstrzymuje przed palnięciem sobie w łeb?


So sie 13, 2016 13:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
Czy to taka duża różnica, parędziesiąt lat później umrzeć na uwiąd starczy, zamiast wcześniej na raka?


Ty chwat powinieneś promować eutanazje dla osób w podeszłym wieku.
W końcu i tak przecież kiedyś tam poumierają.


Szlachetny Robku, moja wypowiedź adresowana była do poprzedniej wypowiedzi. Złóż te dwa posty do kupy, a zrozumiesz co ja promuję.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano So sie 13, 2016 13:28 przez chwat, łącznie edytowano 2 razy



So sie 13, 2016 13:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Isoner napisał(a):
chwat napisał(a):
Czy to taka duża różnica, parędziesiąt lat później umrzeć na uwiąd starczy, zamiast wcześniej na raka?
To co Cię tak długo powstrzymuje przed palnięciem sobie w łeb?


Mnie? To przecież Ty nie widzisz nic poza tym, co mamy za oknem.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So sie 13, 2016 13:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
chwat napisał(a):
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
Czy to taka duża różnica, parędziesiąt lat później umrzeć na uwiąd starczy, zamiast wcześniej na raka?


Ty chwat powinieneś promować eutanazje dla osób w podeszłym wieku.
W końcu i tak przecież kiedyś tam poumierają.


Szlachetny Robku, moja wypowiedź adresowana była do poprzedniej wypowiedzi. Złóż te dwa posty do kupy, a zrozumiesz co ja promuję.


Skoro dla ciebie bez różnicy, czy ktoś żyje 7 lat, czy 70, bo w końcu każdy umrze, to w tej sytuacji te kilkadziesiąt lat nie przedstawia sobą żadnej wartości.
A w tej sytuacji powinieneś promować przymusową eutanazje, w końcu jeśli te kilkadziesiąt lat życia nie ma żadnej wartości, to po co sie tak długo męczyć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 13, 2016 13:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
chwat napisał(a):
Mnie?
Skoro nie widzisz różnicy przed umieraniem w wieku 7 i 70 lat to po co ciągle przedłużasz swoje życie? Dlaczego nie palniesz sobie w łeb?

chwat napisał(a):
Ty nie widzisz nic poza tym, co mamy za oknem.
Jak masz jakieś zwidy, to radzę zgłosić się do lekarza.


So sie 13, 2016 14:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL