Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
Robek napisał(a):

Ty chwat powinieneś promować eutanazje dla osób w podeszłym wieku.
W końcu i tak przecież kiedyś tam poumierają.


Szlachetny Robku, moja wypowiedź adresowana była do poprzedniej wypowiedzi. Złóż te dwa posty do kupy, a zrozumiesz co ja promuję.


Skoro dla ciebie bez różnicy, czy ktoś żyje 7 lat, czy 70, bo w końcu każdy umrze, to w tej sytuacji te kilkadziesiąt lat nie przedstawia sobą żadnej wartości.
A w tej sytuacji powinieneś promować przymusową eutanazje, w końcu jeśli te kilkadziesiąt lat życia nie ma żadnej wartości, to po co sie tak długo męczyć.


Robek z jakichś powodów nie chce przeczytać dwóch postów. Chodzi w nich skrócie o to:
Isoner zarzuca Bogu niesprawiedliwość, a mnie się wydaje, że w kontekście życia wiecznego, parę lat nie robi różnicy jako wartość sama w sobie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So sie 13, 2016 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Isoner napisał(a):
chwat napisał(a):
Mnie?
Skoro nie widzisz różnicy przed umieraniem w wieku 7 i 70 lat to po co ciągle przedłużasz swoje życie? Dlaczego nie palniesz sobie w łeb?

chwat napisał(a):
Ty nie widzisz nic poza tym, co mamy za oknem.
Jak masz jakieś zwidy, to radzę zgłosić się do lekarza.


Skoro nie ma nic poza tym co za oknem, to na kogo sie wkurzasz mówiąc np. "...W tym musi się lubować, sądząc po mieszkańcach szpitali". ?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So sie 13, 2016 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
chwat napisał(a):
Robek z jakichś powodów nie chce przeczytać dwóch postów. Chodzi w nich skrócie o to:
Isoner zarzuca Bogu niesprawiedliwość, a mnie się wydaje, że w kontekście życia wiecznego, parę lat nie robi różnicy jako wartość sama w sobie.


A więc potwierdzasz to co wcześniej mówiłem :mrgreen:
Bo jeśli w kontekście życia wiecznego pare lat nie robi różnicy, to nie ma znaczenia czy ktoś dożyje 7 lat czy też 70, bo przecież to i tak nie zrobi różnicy, i w tej sytuacji jesteś kimś kto promuje eutanazje, bo przecież jeżeli sie spowoduje że jakiś starzec będzie żył kilka lat krócej, to nie ma problemu, bo co tam kilka lat życia mniej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 13, 2016 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
chwat napisał(a):
Isoner napisał(a):
chwat napisał(a):
Czy to taka duża różnica, parędziesiąt lat później umrzeć na uwiąd starczy, zamiast wcześniej na raka?
To co Cię tak długo powstrzymuje przed palnięciem sobie w łeb?


Mnie? To przecież Ty nie widzisz nic poza tym, co mamy za oknem.

Hm, hm, widziec za mało to źle, ale i widzieć za dużo- drugie źle.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


So sie 13, 2016 21:01
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
Robek z jakichś powodów nie chce przeczytać dwóch postów. Chodzi w nich skrócie o to:
Isoner zarzuca Bogu niesprawiedliwość, a mnie się wydaje, że w kontekście życia wiecznego, parę lat nie robi różnicy jako wartość sama w sobie.


A więc potwierdzasz to co wcześniej mówiłem :mrgreen:
Bo jeśli w kontekście życia wiecznego pare lat nie robi różnicy, to nie ma znaczenia czy ktoś dożyje 7 lat czy też 70, bo przecież to i tak nie zrobi różnicy, i w tej sytuacji jesteś kimś kto promuje eutanazje, bo przecież jeżeli sie spowoduje że jakiś starzec będzie żył kilka lat krócej, to nie ma problemu, bo co tam kilka lat życia mniej.

Robek mieszasz morderstwo z naturalna smiercia czy wypadkiem.


N sie 14, 2016 5:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek chyba celowo chce cos zamieszać.
O jakiej eutanazji mówisz Robek, kiedy mamy Nie będziesz zabijał?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sie 14, 2016 5:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Askadtowiesz napisał(a):
chwat napisał(a):
Isoner napisał(a):
To co Cię tak długo powstrzymuje przed palnięciem sobie w łeb?


Mnie? To przecież Ty nie widzisz nic poza tym, co mamy za oknem.

Hm, hm, widziec za mało to źle, ale i widzieć za dużo- drugie źle.


Czyli pytamy, gdzie jest granica?
Albo mamy to co za oknem, albo absolut. Wersja pośrednia była by uznaniem, że wszystko nie jest wszystkim.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sie 14, 2016 8:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
chwat napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):

Mnie? To przecież Ty nie widzisz nic poza tym, co mamy za oknem.

Hm, hm, widziec za mało to źle, ale i widzieć za dużo- drugie źle.

chwat napisał(a):
Czyli pytamy, gdzie jest granica?
Albo mamy to co za oknem, albo absolut. Wersja pośrednia była by uznaniem, że wszystko nie jest wszystkim.

To był taki trochę filozoficzny żart. Na pewno widzieć to czego nie ma, nie jest dobrze. Z drugiej strony- warto interesować się czymś wiecej niz widać na pierwszy rzut oka.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N sie 14, 2016 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
chwat napisał(a):
Robek chyba celowo chce cos zamieszać.
O jakiej eutanazji mówisz Robek, kiedy mamy Nie będziesz zabijał?


Już nie ma siły kolejny raz w kółko tego samego pisać, no jeszcze ostatni raz spróbuje.
Napisałeś chwat wcześniej tak:

"Czy to taka duża różnica, parędziesiąt lat później umrzeć na uwiąd starczy, zamiast wcześniej na raka?"

No to jak tobie bez różnicy czy umrzeć za młodu na raka, czy też dożyć późnej starości, to gadasz jak ci co promują eutanazje, bo co tam te kilka lat życia, w końcu po co sie męczyć, ktoś chce eutanazje to powinien mieć do tego prawo, w końcu jak sam "chwat" mówiłeś że to nie taka duża różnica umrzeć kilka lat później czy wcześniej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 14, 2016 22:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
chwat napisał(a):
Skoro nie ma nic poza tym co za oknem, to na kogo sie wkurzasz mówiąc np. "...W tym musi się lubować, sądząc po mieszkańcach szpitali". ?
Nie wkurzam się.
Pomogłem robaczkowi w uzupełnieniu CV jego wymyślonego producenta wiewiórek.


Wt sie 16, 2016 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Wracając do meritum: czy ktoś zauważył, że uznanie prawdziwości tezy zawartej w temacie wyklucza wiarę osoby stawiającej tezę? Użycie rozumu dla wnioskowania o istnieniu Boga znaczyłoby, że jest On poznawalny naukowo. A gdzie jest wiedza tam nie ma racji bytu wiara i wiara tam nie istnieje. Tym sposobem p. Wanda Połtawska, profesor KUL, przyjaciółka papieża itd. staje się osobą niewierzącą. Co wy na to?

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Wt sie 16, 2016 23:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2738
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
jano57 napisał(a):
Wracając do meritum: czy ktoś zauważył, że uznanie prawdziwości tezy zawartej w temacie wyklucza wiarę osoby stawiającej tezę? Użycie rozumu dla wnioskowania o istnieniu Boga znaczyłoby, że jest On poznawalny naukowo. A gdzie jest wiedza tam nie ma racji bytu wiara i wiara tam nie istnieje. Tym sposobem p. Wanda Połtawska, profesor KUL, przyjaciółka papieża itd. staje się osobą niewierzącą. Co wy na to?

Ja na to, ze tak wlasciwie to wiedza nie istnieje i wszystko opiera sie na wierze. Rozum tylko pomaga wyjasniac takie czy inne zjawiska ale nigdy ze 100 procentowa pewnoscia.


Śr sie 17, 2016 2:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Bardzo interesująca konstatacja. Wobec tego Arystoteles, Kopernik, Einstein - do kosza? I zreformowana podstawówka, liceum i cała gromada uniwersytetów? Wystarczą tylko lekcje religii? Tak właśnie zrobili przed wiekami Arabowie, skutki obserwujemy dzisiaj.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Śr sie 17, 2016 8:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2738
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
jano57 napisał(a):
Bardzo interesująca konstatacja. Wobec tego Arystoteles, Kopernik, Einstein - do kosza? I zreformowana podstawówka, liceum i cała gromada uniwersytetów? Wystarczą tylko lekcje religii? Tak właśnie zrobili przed wiekami Arabowie, skutki obserwujemy dzisiaj.

Mysle, ze kazdy z nas wierzy w istnienie postaci, ktore wymieniles.


Śr sie 17, 2016 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
jano57 napisał(a):
Wracając do meritum: czy ktoś zauważył, że uznanie prawdziwości tezy zawartej w temacie wyklucza wiarę osoby stawiającej tezę? Użycie rozumu dla wnioskowania o istnieniu Boga znaczyłoby, że jest On poznawalny naukowo. A gdzie jest wiedza tam nie ma racji bytu wiara i wiara tam nie istnieje.

W takiej sytuacji religia opierałaby sie na wiedzy a nie na wierze. Dlaczego to miałoby być gorzej? Chyba nawet byłoby lepiej. Oddawałoby się uzasadnioną cześć rozpoznanemu Bogu i kierowało jego wskazaniami. ustaliłoby się sposoby komunikowania, dni przyjeć;-) itd. Sam stałbym sie wedy osoba religijną, wszyscy byliby wyznawcami.

robaczek2 napisał(a):
Ja na to, ze tak wlasciwie to wiedza nie istnieje i wszystko opiera sie na wierze. Rozum tylko pomaga wyjasniac takie czy inne zjawiska ale nigdy ze 100 procentowa pewnoscia.

Wiadomo- gdy na przykłąd upuścisz cieżarek, to od czasu do czasu leci w górę.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr sie 17, 2016 20:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL