Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 02, 2016 14:12
Posty: 15
Post Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
https://www.youtube.com/watch?v=_RlWvr2ZwVI


Pn sie 08, 2016 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Po co zakładać temat, na który nie ma się nic do powiedzenia?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 08, 2016 13:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Na forum dyskusyjnym - jak sama nazwa wskazuje - dobrze byłoby chociaż krótko opisać, co znajduje się w zalinkowanym filmie, aby rozpocząć rozmowę.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn sie 08, 2016 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 02, 2016 14:12
Posty: 15
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Jest tytuł, jest link ze wspaniałym materiałem do dyskusji. Jeszcze moderator musi sie wykazac, pokazac kim on jest.
Tacy doprowadzili to forum do upadku .
A jak sie nie podoba to zablokować.
To jest katolickie forum ?


Pn sie 08, 2016 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
mariannao2 napisał(a):
Jest tytuł, jest link ze wspaniałym materiałem do dyskusji. Jeszcze moderator musi sie wykazac, pokazac kim on jest.
Tacy doprowadzili to forum do upadku .
A jak sie nie podoba to zablokować.
To jest katolickie forum ?


Obejrzałem ten twój filmik na YouTube i powiem że to jest słabe.
Z jednej strony fajnie bo tylko 2 minuty, i dzięki temu chciało sie oglądać, bo takie filmiki po 2 godziny już chyba bym nie dał rady obejrzeć :mrgreen:
Natomiast słabe jest to dlatego że na tym filmiku ta babka mówiła że skoro świat istnieje to znaczy że Bóg istnieje, według niej jedynym sposobem na to żeby świat zaistniał jest to że Bóg go stworzył.
Tyle że to jest nieprawda :-D bo można bez żadnego problemu uznać sobie że świat istnieje od zawsze, więc nie musiał go żaden Bóg stwarzać, bo jak mógłby stworzyć coś co od zawsze istniało.

Więc mówienie że rozum podpowiada że Bóg istnieje, jest kompletnie nietrafione.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 08, 2016 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
mariannao2 napisał(a):
Jest tytuł, jest link ze wspaniałym materiałem do dyskusji. Jeszcze moderator musi sie wykazac, pokazac kim on jest.
Tacy doprowadzili to forum do upadku .
A jak sie nie podoba to zablokować.
To jest katolickie forum ?

Króko mówiac: nie potrafisz własnymi słowami wyrazić swoich pogladów. Poczytaj jakąkolwiek ksiażke o sztuce dyskusji. Prawdę mówiac, watpie czy chcesz dyskutować.
Jest tu więcej takich co tylko wrzucają linki, schemat jest znany.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn sie 08, 2016 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek napisał(a):
Natomiast słabe jest to dlatego że na tym filmiku ta babka mówiła że skoro świat istnieje to znaczy że Bóg istnieje, według niej jedynym sposobem na to żeby świat zaistniał jest to że Bóg go stworzył.
Widzę, zę podjąłeś trud dyskusji;-)
Moze tu chodzić o rozum sprzed paru tysięcy lat, to by pasowało.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn sie 08, 2016 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Ale jaki Bóg? Bo jeśli chodzi o Boga Spinozy to on istnieje gdyż jest po prostu naturą.


Pn sie 08, 2016 21:42
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
mariannao2 napisał(a):
Jest tytuł, jest link ze wspaniałym materiałem do dyskusji.
No właśnie nie bardzo. Nie odmawiam pani na filmie inteligencji i erudycji, ale mówi bardzo chaotycznie, skacze z tematu na temat i w zasadzie nie przeprowadza żadnego dowodu, czy nawet rozprawki, a jedynie rzuca kilka niepowiązanych haseł. (NB kobiety ludzkie mają okresy płodności, o czymś to świadczy)?
Cytuj:
Tacy doprowadzili to forum do upadku .
Lubię, jak osoby z 11 postami na koncie wygłaszają takie tezy.


Wt sie 09, 2016 7:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Vacarius napisał(a):
Ale jaki Bóg? Bo jeśli chodzi o Boga Spinozy to on istnieje gdyż jest po prostu naturą.


Bóg Spinozy nie podlega definicji Boga, więc Bogiem nie jest.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 09, 2016 12:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Vacarius napisał(a):
Ale jaki Bóg?

Rozumiem, ze chodzi o Stworzyciela tego wszystkiego co istnieje. I nie rozumiem takich rozumow, ktore rozumuja, ze nie istnieje Pierwsza Przyczyna. Taki juz jestem ograniczony.


Wt sie 09, 2016 20:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Rozumiem, ze chodzi o Stworzyciela tego wszystkiego co istnieje. I nie rozumiem takich rozumow, ktore rozumuja, ze nie istnieje Pierwsza Przyczyna. Taki juz jestem ograniczony.


Co jest złowrogiego w wizji wiecznie istniejącego wszechświata?
Przecież jeśliby ktoś podróżował po wszechświecie to by zauważył, że wszechświat nie ma ani początku ani końca, i to wcale nie musi sie odnosić jedynie do jego rozmiarów, ale i do czasu który może sie rozciągać w nieskończenie odległą przeszłość.

I określone rozmiary kształt, wiek i temu podobne odnoszą sie do czegoś co sie konkretnie w tym wszechświecie znajduje, bo tutaj nie znajdziemy nic co ma jakieś konkretne rozmiary ale istnieje nieskończenie długo, bo czegoś takiego być nie może, tak samo jest ze wszechświatem, jak mówimy że ma nieskończenie duże rozmiary to nie można mówić że kiedyś powstał, bo jak może w pewnym momencie powstać coś co ma nieskończenie duże rozmiary?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 09, 2016 21:42
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Wszystko co widzimy to swiatlo odbite od czegos co nazywamy materia.
Wszystko czego dotykamy ma takie same wlasciwosci jak my tzn. materia w naszym otoczeniu.
Na tej podstawie dokonujemy ocen, badan, itp dzialan aby zrozumiec otoczenie.
Nie wiemy jednak czym faktycznie jest materia.
Juz np. na etapie wzrokowym czyli widzenia swiatla odbitego od materii trafiamy na zonki takie jak np. widzenie w UV C.
Jest to fragment spektrum swiatla bialego , ale nie odbija sie on od materii tak jak pozostala wiekszosc spektrum swiatla.
Pojdzmy dalej, swiatlo to fale em, wiec dlaczego jedne czestotliwosci sie odbijaja od materii a inne nie, a jeszcze inne przenikaja przez materie.
Nauka je po prostu rozdzielila dla uporzadkowania ale nie jest to wyjasnieniem.
A wracajac do UV C nie mamy nawet sprzetu by widziec obraz rzeczywistosci (materii) w tym zakresie.
Mamy kamery na podczerwien itp. ale nie ma kamer (sensorow) ktore zarejestruja obraz w UV C. Mam tu na mysli obraz przedmiotow-otoczenia w takiej formie jak widzimy w bialy dzien czy w kamerze podczerwieni.
W sumie to nie sa wlasciwosci roznych zakresow widma swiatla czy innaczej fal em tylko wlasciwosc materii ze tak ta fale em z nia oddzialywuja.. Scislej, to materia to tez fale em, tylko w jakims sesie uporzadkowane.
My widzimy to uporzadkowanie bo znajdujemy sie po stronie takiego a nie innego uporzadkowania.
Inne uporzadkowanie tych samych fal em jest dla nas niedostrzegalne. Musieli bysmy wyjsc z tego naszego uporzadkowania aby zobaczyc inne uporzadkowanie.


Wt sie 09, 2016 22:31
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
sapper napisał(a):
Wszystko co widzimy to swiatlo odbite od czegos co nazywamy materia.
Truizm.
Cytuj:
Nie wiemy jednak czym faktycznie jest materia.
Jakie wyjaśnienie by Cię zadowalało?
Cytuj:
Jest to fragment spektrum swiatla bialego
Jak definiujesz "światło białe"?
Cytuj:
ale nie odbija sie on od materii tak jak pozostala wiekszosc spektrum swiatla.
Większość czyli co? Wszystkie częstotliwości od gamma do radia?
Cytuj:
Pojdzmy dalej, swiatlo to fale em, wiec dlaczego jedne czestotliwosci sie odbijaja od materii a inne nie, a jeszcze inne przenikaja przez materie.
Dlatego, że różne substancje chemiczne mają zdolność do absorbcji różnych częstotliwości promieniowania elektromagnetycznego.
Cytuj:
Nauka je po prostu rozdzielila dla uporzadkowania ale nie jest to wyjasnieniem.
Łżesz. Nauka ma całkiem dobre wyjaśnienia.
Cytuj:
A wracajac do UV C nie mamy nawet sprzetu by widziec obraz rzeczywistosci (materii) w tym zakresie.
Łżesz. Istnieją kamery UV. Można kupić.
Cytuj:
Mam tu na mysli obraz przedmiotow-otoczenia w takiej formie jak widzimy w bialy dzien czy w kamerze podczerwieni.
Bełkoczesz.
Cytuj:
W sumie to nie sa wlasciwosci roznych zakresow widma swiatla czy innaczej fal em tylko wlasciwosc materii ze tak ta fale em z nia oddzialywuja.. Scislej, to materia to tez fale em, tylko w jakims sesie uporzadkowane.
A co by było, gdyby było odwrotnie? Stwierdzenie puste poznawczo.
Cytuj:
My widzimy to uporzadkowanie bo znajdujemy sie po stronie takiego a nie innego uporzadkowania.
Bełkot.
Cytuj:
Inne uporzadkowanie tych samych fal em jest dla nas niedostrzegalne.
Co to znaczy?
Cytuj:
Musieli bysmy
To jest forum polskie. Dlaczego nie piszesz po polsku?


Śr sie 10, 2016 9:48
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
I teraz powinienes dolaczyc instrukcje do zrozumienia tych twoich wyluskiwan z kontekstu slow i fragmentow mojej wypowiedzi.

Moj polski jest jaki jest i nie interesuje mnie czy jestes filologiem czy despota.


Śr sie 10, 2016 10:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL