Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje 
Autor Wiadomość
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Dla mnie wszystko o czym mowimy lub myslimy juz istnieje. Oczywiscie wszystko w swojej dziedzinie. Liczby w dziedzinie matematyki i jej zastosowan, uczucia w dziedzinie aspektow zycia czlowieka, czas jako pojecie zwiazane z ruchem, latajacy potwor jako pojecie wymyslone do osmieszenia religii, zupa grzybowa w dziedzinie potraw i smak zupy grzybowej w dziedzinie cech okreslajacych potrawy. I istnienie tego wszystkiego zostalo urzeczywistnione przez cos uniwersalnego bez czego nic sie nie stalo co sie stalo.

...a to wszystko istnieje tylko w głowie robaczka jako pewne modele wycinków rzeczywistości, której robaczek nie pozna całkowicie nigdy i może ją tylko przybliżać kolejnymi modelami przykrojonymi do robaczkowych możliwości poznawczych. Dlatego czas, oczywiście, realnie nie istnieje. Czas to tylko pojęcie ludzkie, a więc posiadające jakiś materialny korelat w mógzu robaczka; pojęcie to opisuje... no, takie fajne rzeczywiste coś. Opisuje je wystarczająco dokładnie, żeby się nie spóźnić, jak bób przywiozą do marketu.


Wt sie 23, 2016 13:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
ErgoProxy napisał(a):
...a to wszystko istnieje tylko w głowie robaczka jako pewne modele wycinków rzeczywistości, której robaczek nie pozna całkowicie nigdy i może ją tylko przybliżać kolejnymi modelami przykrojonymi do robaczkowych możliwości poznawczych. Dlatego czas, oczywiście, realnie nie istnieje.

Jak na moj rozum to za skomplikowane. p ^ nie p. To chyba krasnoludki pomieszaly te znaczenia - istnieje, nie istnieje, realnie, nierealnie. Aby bardziej pomieszac robaczkowi w glowie jeszcze oprocz kilobajtow pojawily sie jakies gigabajty. Czego to czlowiek nie wymysli. A coz dobiero Ten, ktory stworzyl czlowieka. Czy te gigabajty to tak same? Ot nie bylo gigabajtow... hokus pokus - sa gigabajty.


Wt sie 23, 2016 13:22
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
...a teraz robaczek się zastanowi, co to znaczy, że frazę "realne (nie)istnienie", za którą stoi w mózgu Ergo Proxy'ego jedno pojęcie, a nie dwa, rozbił sobie na kawałki. A czy jeśli Ergo Proxy zacznie pisać o "kwantowej mechanice", to robaczek wyjmie sobie z tego słówko "mechanika" i napisze, że samochód, że pralka, że...?


Wt sie 23, 2016 14:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
ErgoProxy napisał(a):
...a teraz robaczek się zastanowi, co to znaczy, że frazę "realne (nie)istnienie", za którą stoi w mózgu Ergo Proxy'ego jedno pojęcie, a nie dwa, rozbił sobie na kawałki. A czy jeśli Ergo Proxy zacznie pisać o "kwantowej mechanice", to robaczek wyjmie sobie z tego słówko "mechanika" i napisze, że samochód, że pralka, że...?

Dla mnie to dodatkowa wskazowka jak wspanialy jest Ten ktory do realnie istniejacych grzybow dolozyl nirealnie istniejace zapachy i smaki. I przezycia gdy sie kiedys natknalem na kilka pieknych prawdziwkow. Az by sie chcialo spiewac Psalmy.


Wt sie 23, 2016 14:49
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Tak myślałem. Tylko żeby potem nie wyszło, że za dekad parę kognitywiści odkryją w neuronach strukturę pt. "prawdziwek" i będą umieli taką strukturę wytworzyć na życzenie, i powiedzą, że to jest dowód na bycie automatem przez człowieka, a człowiek z "prawdziwkiem" w mózg zadanym zakrzyknie: "ACH!"

A czy rozpad beta może sugerować, bo ja wiem, wolną wolę u cząstek elementarnych, czy nie może?


Wt sie 23, 2016 16:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
ErgoProxy napisał(a):
Tak myślałem. Tylko żeby potem nie wyszło, że za dekad parę kognitywiści odkryją w neuronach strukturę pt. "prawdziwek" i będą umieli taką strukturę wytworzyć na życzenie,

Ja mysle, ze odkryja juz niedlugo. Tylko troche trudno bedzie wprowadzic dane towarzyszace jak guma zlapana w samochodzie podczas wycieczki do lasu pod Przasnyszem i milion innych relacji zwiazanych z ta struktura. Nie mowiac o ilosci robaczkow zamieszkalych w tej strukturze


Wt sie 23, 2016 16:22
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Pytanie – skoro ta technologia tak niedoskonałą ma być – czy te robaczki nie będą rozpełzały się po mózgu delikwenta. To znaczy, jakiego delikwenta; delikwenta już nie ma, są tylko struktury. Co do prawdziwków, to prawdziwki rosną za szafami; wiem, bo sam odkryłem, "ja" to pamiętam i to pamiętam dobrze.

A czy tak wysterowane automaty wyregulują się samoistnie do znośnego stanu, zanim nie szczezną marnie?


Wt sie 23, 2016 16:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
ErgoProxy napisał(a):
Pytanie – skoro ta technologia tak niedoskonałą ma być – czy te robaczki nie będą rozpełzały się po mózgu delikwenta. To znaczy, jakiego delikwenta; delikwenta już nie ma, są tylko struktury. Co do prawdziwków, to prawdziwki rosną za szafami; wiem, bo sam odkryłem, "ja" to pamiętam i to pamiętam dobrze.

A czy tak wysterowane automaty wyregulują się samoistnie do znośnego stanu, zanim nie szczezną marnie?

Rozumiem ze ktos bedzie tworca tych technologii i tych struktur. Naturalne jest wiec pytanie o Tworce tych tworcow. Z prawdziwkami bym sie zgodzil bo ja tez odkrylem i tez pamietam, wiec jest nas juz dwoch. I niech kto powie, ze nie. To tak samo jak ci przemadrzalcy, ktorzy wmawiaja tym ktorzy wywiesili swoje wota w Czestochowie, ze sie myla.


Wt sie 23, 2016 16:54
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
W Częstochowie wisi ikona Marzanny... od paru wieków pomawiana o bycie obrazem Madonny. Ale ja się nie znam. Przypuszczam tylko.


Wt sie 23, 2016 17:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
ErgoProxy napisał(a):
W Częstochowie wisi ikona Marzanny... od paru wieków pomawiana o bycie obrazem Madonny. Ale ja się nie znam. Przypuszczam tylko.

A po angielsku to chyba Mary. Liczy sie idea bo wota sam widzialem.


Wt sie 23, 2016 17:38
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Jeśli liczy się intencja, to owszem, żydówka Miriam. Odradzam robaczkowi rozgłaszanie tego niezbitego faktu w przytomności częstochowskich pielgrzymów.

Jesli liczy się idea, to cóż, Kościół miał ideę taką, że do pogan przemawiał będzie ich własną symboliką, bo tak jest skuteczniej. Z tego bierze swój rodowód pobożność tzw. ludowa i problematyka zawartości cukru w cukrze.


Wt sie 23, 2016 17:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
ErgoProxy napisał(a):
Jeśli liczy się intencja, to owszem, żydówka Miriam. Odradzam robaczkowi rozgłaszanie tego niezbitego faktu w przytomności częstochowskich pielgrzymów.

Jesli liczy się idea, to cóż, Kościół miał ideę taką, że do pogan przemawiał będzie ich własną symboliką, bo tak jest skuteczniej. Z tego bierze swój rodowód pobożność tzw. ludowa i problematyka zawartości cukru w cukrze.

Eeee. O tej zydowce to chyba wszyscy wiedza. Do ryb tez sie przemawia ruchami robaczkow bo jakos na "Ave Maria" w wykonaniu Amiry Willighagen z poganskiej Holandii nie reaguja.


Wt sie 23, 2016 18:20
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Właśnie dlatego odradzam. Bo w domu powieszonego nie rozmawia się o sznurku. Zwłaszcza, jak go w porę odcięli, a on, franca, dalej próbuje.

Ten. Co to ja – aha, robaczki i marzenie każdego pstrąga, aby smacznie wypaść na talerzu. No więc, jak już przyjdzie zwiastować tym Obcym z Tau Wieloryba, to przecież pierwsze odkrycie, jakie oni zrobią, to będzie "ale to wy Go zabiliście". I się skończą rozmowy Wysokich Cywilizacji, a zacznie regularna gettoizacja. Dlatego ja bym bardzo uważał z serwowaniem innemu gatunkowi wieczerzy, jeśli jest w niej ukryty haczyk.


Wt sie 23, 2016 18:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Widze, ze przeszlismy na zagadnienie celu istnienia zgodnie z ktorym, choc to moze wydawac sie przykre, dla robaczkow jest haczyk a dla pstragow talerz.

Podejrzewam, ze obcy z Tau Wieloryba juz dawno nas odwiedzili ale z takimi prymitywami, ktorzy czasem nie potrafia kierowac, predkosci nie uznaja, uczuc nie potrafia komunikowac, nie mowiac o innych wymiarach nie za bardzo jest o czym rozmawiac. Ci z Proxima Centauri podobno rozmawiaja poslugujac sie zapachami. Modulacja amplitudy i czestotliwosci zapachow. I jeszcze niektorzy mieszkancy naszej planety gwaltownie protestuja gdy chce im sie wprowadzic przedmiot: "Elementarne Podstawy Wiedzy o Tym Czego Oko Nie Widzialo i Ucho Nie Slyszalo"


Wt sie 23, 2016 19:52
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Bo w myśl myśli niektórych szkoła służy wykładaniu takiej wiedzy, o której jednak ucho słyszało i w ramach której oko dopatrzyło się czegoś, możliwie przez szkiełko. Owszem, był już przeprowadzany w szkole eksperyment z obowiązkowym kierowaniem ludzi na drogę wiodącą do Szczęśliwości Powszechnej, wiedzy opartej na takim oto fundamencie, że dwóch brodaczy coś sobie wymyśliło, a jeden łysy ćwierćazjata z bródką to przybił i podał do wierzenia pod sankcją strącenia w piekło (na ziemi). Ja nie wiem, czemu on nie wypalił, ten eksperyment, ale chyba dlatego, że ta wiedza po prostu nie przystawała do realiów społeczeństwa ludzi wolnych, co sobie władzę sami obierali od pradziejów. Natomiast społeczeństwo niewolnicze kierowane przez despotę, który zamyślał Uszczęśliwić wszystkie ludy tej planety – jeśli z robaczkami na haczykach nie wyjdzie, to prądem z elektrowni – o, to społeczeństwo do grobu ćwierćazjaty zamarynowanego wciąż pielgrzymuje.

A insektoidy, proszę robaczka, żyją na orbicie Gwiazdy Barnarda i cholera, przechodziły przez omawiany etap prawdziwków za szafą. Ale ile cywilizacji się na tym etapie zapadło?


Wt sie 23, 2016 21:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL