Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Robek napisał(a):
Matematyka opisuje rzeczywistość, ale nie jest częścią rzeczywistości.

Nie zgodze sie z tym. Materialnie moga nie istniec ale sa czescia rzeczywistosci podobnie jak figury geometryczne lub uczucia.



Rzeczywistość która nas otacza jest czymś co istnieje, każdy atom i każda cząsteczka ma jakieś rozmiary, właściwości i tak dalej.
I nie ma nic więcej, co prawda są różnego rodzaju religie, tyle że to wszystko jest jedynie teoria.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 21, 2016 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek napisał(a):
Rzeczywistość która nas otacza jest czymś co istnieje,...I nie ma nic więcej

Musze przyznac, ze rozumowanie dosyc oryginalne. Poniewaz watek jest o istnieniu chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej. A wiec:
uczucia - istnieja czy nie?
czas - istnieje czy nie?
predkosc - istnieje czy nie? (jako liczba i jako wektor?)
zapachy - istnieja czy nie?
zimno - istnieje czy nie?


N sie 21, 2016 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Askadtowiesz napisał(a):
jano57 napisał(a):
Z Bogiem jest inaczej - rozumem nie dojdziesz, zostaje tylko wiara. Ale nie taka, że ktoś ważny ci powiedział,
Nie pozostaje nic innego jak sie zgodzić. W takiej sytuacji Bóg jest subiektywny i rozumiany inaczej przez każdego, choć oczywiscie nie całkiem inaczej- jest wiele wspólnych pogladów na Boga. W praktyce na czoło wysuwa się podstawowa teza, czyli ze istnieje, po drugie ze nie jest łatwo poznawalny, a elementem łączącym wierzących stają się obrzędy.



I przede wszystkim wspólny system wartości. Dlatego na niedawnym ŚDM doskonale rozumieli się ludzie z całego świata. Ale skoro każdy przeżywa trochę inaczej, jest pragnienie aby zwłaszcza wobec niewierzących przedstawić jakieś twierdzenia o cechach naukowości możliwe do obiektywnego przyjęcia. Moim zdaniem to błędny kierunek, takie twierdzenia załamują się już na początku, na etapie przyjmowania aksjomatów. Jeżeli możemy wszyscy zgodzić się co do tego czym jest punkt czy prosta to, jak widać i w tym wątku, wnioskowanie o osobowej przyczynie porządku w przyrodzie wcale nie jest powszechne. Dla wiary w Boga aksjomatem jest Jego istnienie. Nie ma pierwotniejszych aksjomatów. Wszystkie dyskusje załamują się w punkcie: tu widzę rękę Boga. Jeden widzi drugi nie. Jedynym dowodem o którym wiem, że może przekonać to przykład życia pozornie wbrew własnym interesom. Obserwowanie świętości. Że za tym coś chyba jest.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


N sie 21, 2016 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Musze przyznac, ze rozumowanie dosyc oryginalne. Poniewaz watek jest o istnieniu chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej. A wiec:
uczucia - istnieja czy nie?


Istnieją w ludzkim mózgu.

robaczek2 napisał(a):
czas - istnieje czy nie?


Bym obstawiał, że jednak nie istnieje :-D
robaczek2 napisał(a):

predkosc - istnieje czy nie? (jako liczba i jako wektor?)


Istnieje.

robaczek2 napisał(a):
zapachy - istnieja czy nie?


Istnieje.

robaczek2 napisał(a):
zimno - istnieje czy nie?


Nie istnieje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 21, 2016 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Robek napisał(a):
Poniewaz watek jest o istnieniu ... ?


Wątek nie jest o istnieniu, przeczytaj tytuł - to twierdzenie: "wystarczy rozum...". Trzymajmy się tematu.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


N sie 21, 2016 20:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Musze przyznac, ze rozumowanie dosyc oryginalne. Poniewaz watek jest o istnieniu chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej. A wiec:
uczucia - istnieja czy nie?


Istnieją w ludzkim mózgu.

robaczek2 napisał(a):
czas - istnieje czy nie?


Bym obstawiał, że jednak nie istnieje :-D
robaczek2 napisał(a):

predkosc - istnieje czy nie? (jako liczba i jako wektor?)


Istnieje.

robaczek2 napisał(a):
zapachy - istnieja czy nie?


Istnieje.

robaczek2 napisał(a):
zimno - istnieje czy nie?


Nie istnieje.

Troche mi sie nie zgadza z predkoscia. Widze to tak, ze kazdej predkosci odpowiada liczba i jak to mozliwe, ze predkosc istnieje a liczba nie.


N sie 21, 2016 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
jano57 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Robek napisał(a):
Poniewaz watek jest o istnieniu ... ?


Wątek nie jest o istnieniu, przeczytaj tytuł - to twierdzenie: "wystarczy rozum...". Trzymajmy się tematu.

Ja mysle, ze slowo "istnieje" jest tutaj najwazniejsze bo nasz przyjaciel jest na dobrej drodze przyznajac istnienie uczuc w ludzkim mozgu. Zatem pojecia istnienia nie mozna ograniczac do swiata fizycznego i ma sens biblijne "jestem ktory jestem"


N sie 21, 2016 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
0k, poczekam

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


N sie 21, 2016 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Troche mi sie nie zgadza z predkoscia. Widze to tak, ze kazdej predkosci odpowiada liczba i jak to mozliwe, ze predkosc istnieje a liczba nie.


Prędkość istnieje, i jej opis też istnieje.
Więc prędkość czegoś tam, to my widzimy i możemy to opisać.
Natomiast ten zbiór liczb pierwszych jest czymś czego nie można zobaczyć, bo go zwyczajnie w świecie realnym nie ma, natomiast da sie ten zbiór opisać, bo w końcu jak wszyscy wiemy można opisywać rzeczy które nie istnieją, w końcu jest tak dużo religii, w których opisuje sie przeogromną zmyśloną ilość jakiś tam Bogów.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 21, 2016 22:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Troche mi sie nie zgadza z predkoscia. Widze to tak, ze kazdej predkosci odpowiada liczba i jak to mozliwe, ze predkosc istnieje a liczba nie.


Prędkość istnieje, i jej opis też istnieje.
Więc prędkość czegoś tam, to my widzimy i możemy to opisać.
Natomiast ten zbiór liczb pierwszych jest czymś czego nie można zobaczyć, bo go zwyczajnie w świecie realnym nie ma, natomiast da sie ten zbiór opisać, bo w końcu jak wszyscy wiemy można opisywać rzeczy które nie istnieją, w końcu jest tak dużo religii, w których opisuje sie przeogromną zmyśloną ilość jakiś tam Bogów.

Co?? Predkosc widzimy? Poza tym nie odpowiedziales jak to jest, ze predkosc istnieje a liczba nie.
Nastepne poza tym to predkosc zalezy od czasu, ktory wg Ciebie nie istnieje. Dla mnie to po prostu rozne formy istnienia. Dla mnie nawet latajacy potwor istnieje jako pojecie utworzone przez niektore chore umysly. Chyba powinienes przemyslec Swoje pojecie istnienia.


N sie 21, 2016 22:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Tak przy okazji - publikacja na temat: http://filozofia.umk.pl/pliki/quine_-_o ... tnieje.pdf

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


N sie 21, 2016 22:49
Zobacz profil
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
On juz przemyslal, bo to trol dyzurny.
Poczytaj jego posty to szybko zauwazysz ze rznie glupa i zabiera tylko czas innym robiac sobie zabawe z forum.


N sie 21, 2016 22:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
jano57 napisał(a):
Tak przy okazji - publikacja na temat: http://filozofia.umk.pl/pliki/quine_-_o ... tnieje.pdf

Dzieki. Nie znalem tego.


N sie 21, 2016 22:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Co?? Predkosc widzimy? Poza tym nie odpowiedziales jak to jest, ze predkosc istnieje a liczba nie.


Chyba sie zbytnio zapędziłem, więc niech już będzie że samej prędkości nie ma.

robaczek2 napisał(a):
Nastepne poza tym to predkosc zalezy od czasu, ktory wg Ciebie nie istnieje. Dla mnie to po prostu rozne formy istnienia.


Materia bez przerwy jest w ruchu, w tych atomach coś w okół czegoś wiruje lub w inny sposób sie porusza, i tempo tych wszystkich zmian ludzie uznają za upływ czasu.
Bo kawałka czasu nie da sie odizolować, zamknąć w jakimś pudełku, i dokładnie go wtedy zbadać, tutaj czas sam w sobie nie istnieje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 22, 2016 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wystarczy rozum by dojść do wniosku, że Bóg istnieje
Robek napisał(a):
Bo kawałka czasu nie da sie odizolować, zamknąć w jakimś pudełku, i dokładnie go wtedy zbadać, tutaj czas sam w sobie nie istnieje.

Po prostu nie dojdziemy do porozumienia poniewaz moje rozumienie istnienia jest o wiele szersze. Dla mnie wszystko o czym mowimy lub myslimy juz istnieje. Oczywiscie wszystko w swojej dziedzinie. Liczby w dziedzinie matematyki i jej zastosowan, uczucia w dziedzinie aspektow zycia czlowieka, czas jako pojecie zwiazane z ruchem, latajacy potwor jako pojecie wymyslone do osmieszenia religii, zupa grzybowa w dziedzinie potraw i smak zupy grzybowej w dziedzinie cech okreslajacych potrawy. I istnienie tego wszystkiego zostalo urzeczywistnione przez cos uniwersalnego bez czego nic sie nie stalo co sie stalo. Bo jakos tlumaczenie, ze czas nie istnieje lub cos jest bo jest dla mojego rozumu jest niewystarczajace. Dodatkowym argumentem na istnienie tego, ktory powiedzial ze beze mnie nic uczynic nie mozecie jest moj laptop, ktory potrafi rzadzic wprost niewyobrazalna iloscia aplikacji. Wlasnie slucham "Ave Maria" w wykonaniu Filipinek.


Wt sie 23, 2016 12:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL