Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
Faktycznie dwa wpisy na moim blogu nie reagowały na link. Nie jest to jednak moja wina, a tym bardziej złośliwość.
Prędkość światła jest stała niezależnie od tego z jakiego obiektu i w jakim kierunku jest ono wysyłane. Jedynie ten postulat z STW pozostał.
Nie rozumiem argumentu z kablem, gdyż prąd w nim porusza się z prędkością wielokrotnie mniejszą od prędkości światła.


Śr sie 17, 2016 20:27
Zobacz profil
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
HenrykK napisał(a):
Faktycznie dwa wpisy na moim blogu nie reagowały na link.
Żadne nie reagowały. Teraz pod tytułami dodałeś linki z URL w treści. Wygląda ohydnie, ale się da kliknąć.
Cytuj:
Nie jest to jednak moja wina
A czyja? To jest Twoja zafajdana strona i Ty odpowiadasz za to, żeby działała.
Cytuj:
Prędkość światła jest stała niezależnie od tego z jakiego obiektu i w jakim kierunku jest ono wysyłane. Jedynie ten postulat z STW pozostał.
Cała STW opiera się na tym postulacie. Całą STW można z niego wyprowadzić. Jak chcesz zachować ten postulat i wyrzucić resztę STW?
Cytuj:
Nie rozumiem argumentu z kablem, gdyż prąd w nim porusza się z prędkością wielokrotnie mniejszą od prędkości światła.
No i co z tego. Jednakże w jedną stronę prędkość będzie powiększona lub pomniejszona o ruch obrotowy ziemi. Więc czemu nie mierzymy tej różnicy?

EDIT: OK - przeczytałem te Twoje wypociny, gdzie rzekomo dowodzisz przekraczania prędkości światła przez protony i rzekomo obalasz teorię względności. Oczywiście tego nie czynisz. Dlaczego? Dlatego, że składasz prędkość protonu i prędkość ziemi i w sposób klasyczny. Jeśli zaś zabierasz się do obalania STW na drodze sprzeczności, to musisz założyć jej prawdziwość. Ergo - musisz dokonać tego "złożenia prędkości" w sposób relatywistyczny.


Cz sie 18, 2016 8:49

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
Albert Einstein wyprowadzając wzór na dylatację czasu wykorzystał do tego celu światło. Wzór jednak wyprowadził tak jakby to światło było cząstką materialną. Nikomu specjalnie to nie przeszkadza. Uczony stwierdził, iż podczas nadawaniu materii prędkości światła energia potrzebna do tego celu będzie wzrastała do nieskończoności, gdyż prędkość światła jest nieprzekraczalna. Okazało się jednak, że zjawisko to jest spowodowane malejącym ładunkem protonu.
To są fakty podparte doświadczeniem i rzetelnością, a sumowanie prędkości zaproponowane przez naukowca jest tylko konsekwencją jego błędnie wyprowadzonych wzorów i błędnych założeń.
A tak na marginesie, proszę wziąć pod uwagę, iż nauka
to nie jest religia i nie trzeba tak emocjonalnie reagować na teorie, które w każdej chwili mogą zostać odrzucone.


Cz sie 18, 2016 17:30
Zobacz profil
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
HenrykK napisał(a):
Albert Einstein wyprowadzając wzór na dylatację czasu wykorzystał do tego celu światło. Wzór jednak wyprowadził tak jakby to światło było cząstką materialną.
Nieprawda. Wzór na dylatację czasu nie zależy od tego, czy światło jest traktowane jako cząstka, czy jako fala.
Cytuj:
Uczony stwierdził, iż podczas nadawaniu materii prędkości światła energia potrzebna do tego celu będzie wzrastała do nieskończoności, gdyż prędkość światła jest nieprzekraczalna. Okazało się jednak, że zjawisko to jest spowodowane malejącym ładunkem protonu.
Po pierwsze - się nie okazało, tylko Ty twierdzisz, że tak rzekomo jest. Po drugie - zjawisko to nie zostało zaobserwowane przed sformułowaniem STW. Więc nie było celem STW wytłumaczenie tego zjawiska. Wręcz przeciwnie - jego przewidzenie było STW konsekwencją.
Cytuj:
A tak na marginesie, proszę wziąć pod uwagę, iż nauka
to nie jest religia i nie trzeba tak emocjonalnie reagować na teorie, które w każdej chwili mogą zostać odrzucone.
Czy mógłbyś się wysilić na chociaż szczątkową uczciwość intelektualną? Odpowiedz na moje pytania i wyjaśnij przedstawione przeze mnie problemy. Tekstami o "emocjonalnych reakcjach" tylko się ośmieszasz.


Cz sie 18, 2016 17:36
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
HenrykK napisał(a):
Po raz pierwszy zasugerowałem możliwości oddziałływania czasu na strukturę i siły wewnątrz atomów we wpisie ,,Rozważania o czasie”, we wrześniu 2014 roku. Cieszę się ogromnie, iż dzisiaj mogłem eksperymentalnie potwierdzić tą koncepcję.

Chłop sobie coś porachował i nazywa to eksperymentem. Nie oczekujesz od niego zbyt wiele?


Cz sie 18, 2016 18:08
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
Zawsze można się bronić, że to Gedankexperiment. Większym problemem jest tutaj jawnie okrężne rozumowanie. HenrykK odrzuca STW na podstawie pewnej kalkulacji, w tej kalkulacji jednak z góry odrzucił STW. I pytany czemu odrzucił odsyła do owej kalkulacji.


Cz sie 18, 2016 18:22

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
Ja w pełni rozumiem tą prawdę, iż o wiele łatwiej jest opierać się na tym co wszyscy zaakceptowali.Lecz w takich chwilach rozum śpi i karleje. Na jakiej podstawie Albert E. stwierdził, iż prędkość światła jest nieprzekraczalna? Czy nie na podstawie przez siebie wyprowadzonego wzory (czynnik Lorentza). Dla średnio rozgarniętego studenta ta logika jest wielką nieuczciwością.


Pt sie 19, 2016 17:31
Zobacz profil
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
HenrykK napisał(a):
Ja w pełni rozumiem tą prawdę, iż o wiele łatwiej jest opierać się na tym co wszyscy zaakceptowali.
A czy rozumiesz prawdę, że takie teksty, jak powyższy to pusta erystyka bez żadnej wartości w dyskusji?
Cytuj:
Na jakiej podstawie Albert E. stwierdził, iż prędkość światła jest nieprzekraczalna?
Już pisałem: cała STW da się wyprowadzić z dwóch założeń: że prędkość światła w każdym układzie odniesienia jest taka sama oraz że w każdym inercjalnym układzie odniesienia panują te same prawa fizyki. Zresztą zasada "prędkość światła jest nieprzekraczalna" nie należy do STW. Np. cień może się poruszać prędzej niż światło.
Cytuj:
Czy nie na podstawie przez siebie wyprowadzonego wzory (czynnik Lorentza). Dla średnio rozgarniętego studenta ta logika jest wielką nieuczciwością.
Proszę zatem wskazać albo błąd założeń, albo błąd w wyprowadzeniu wzoru, zamiast karmić nas tanimi erystycznymi chwytami o śpiących umysłach.


Pt sie 19, 2016 19:30

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
Co raz bardziej odnoszę wrażenie, że trzeba będzie odnieść się do OTW. Jest tam sporo założeń i tez, które nie są zgodne z prawdą naukową i faktami.


So sie 20, 2016 21:23
Zobacz profil
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
Co raz bardziej od noszę w rażenie, że dyskusja z HenrykiemK jest bezpłodna. Ciekawi mnie wszelako, jak HenrykK rozumie pojęcie prawda naukowa. Przypadkiem nie jest to zdrowy rozsądek HenrykaK?


So sie 20, 2016 21:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
ErgoProxy napisał(a):
Co raz bardziej od noszę w rażenie, że dyskusja z HenrykiemK jest bezpłodna. Ciekawi mnie wszelako, jak HenrykK rozumie pojęcie prawda naukowa. Przypadkiem nie jest to zdrowy rozsądek HenrykaK?


Jak Henryk opowiada o tym że materia może sie poruszać z prędkością światła.
To ja już czekam na opowieści o kosmitach podróżach w czasie, i podobnych takich :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 20, 2016 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
Ponieważ rzuca się w oczy, iż osoby wypowiadające się w sprawie wielkiego wybuchu nie są w stanie przeprowadzić żadnej logicznej analizy tekstu postanowiłem Im to ułatwić.
Czy pierwsze obliczenie oparte na danych z WZH jest nielogiczne, a otrzymany wynik jest błędny?
Czy wniosek jaki z tego wyciągnąłem jest błęny?


N sie 21, 2016 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
HenrykK napisał(a):
Czy pierwsze obliczenie oparte na danych z WZH jest nielogiczne, a otrzymany wynik jest błędny?
Czy wniosek jaki z tego wyciągnąłem jest błęny?


Tak to nic nie osiągniesz, bo zacząłeś od końca, a to trzeba było zacząć od początku, bo tylko wtedy może ci sie cokolwiek udać,
I jeśli według tytułu tego tematu, kwestionujesz to że wielki wybuch miał miejsce, to powinieneś wypisać tu powody dla których większość naukowców mówi że wieli wybuch miał miejsce, a później samemu powinieneś wyjaśnić dlaczego ci wszyscy ludzie są w błędzie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 21, 2016 15:03
Zobacz profil
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
Zefciu dokładnie napisał, o co chodzi: postulujesz, że STW jest błędna, coś tam rachujesz na bazie tego postulatu i wychodzi ci, że STW jest błędna. No staaary: tak się nauki nie uprawia.


N sie 21, 2016 15:56
Post Re: Teoria Wielkiego Wybuchu kosmiczną pomyłką.
HenrykK napisał(a):
Co raz bardziej odnoszę wrażenie, że trzeba będzie odnieść się do OTW.
Paradnie. Poległeś na STW, to teraz będziesz się odnosił do OTW. A jak polegniesz na OTW, to zaczniesz czepiać się kwantówki. Twierdzisz, że obaliłeś teorię STW. Teoria ta może funkcjonować samodzielnie bez OTW. Więc nie musisz się do OTW odwoływać.
Cytuj:
Jest tam sporo założeń i tez, które nie są zgodne z prawdą naukową i faktami.
W STW ponoć też. Więc nie rozdmuchuj wątku.


N sie 21, 2016 17:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL