Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
HenrykK napisał(a):
Wysłałem posta bez kasowania zaznaczenia i przeszedł poprawnie. Gdyby to była sprawa gardłowa to mógłbym
uważać, że uratowałem życie.

Przestań wciskać <Enter> w środku zdania i problem zniknie. Używaj go wyłącznie do rozpoczynania nowego akapitu.


So gru 24, 2016 9:05
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
Po pierwsze, chciałbym podziękować moderacji za zajęcie się sprawą złośliwych enterów.
Po drugie - jak widzimy żadnego czysto logicznego rozumowania, które by obalało STW nie ma. HenrykK utrzymywał, że takowe istnieje, ale poproszony o jego wskazanie natychmiast zmienił temat.


N gru 25, 2016 18:39

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
Panie Yarpen_Zirgin zapewniam Pana, że wcale nie wciskam klawisza














Panie Yarpen_Zirgin zapewniam Pana, że wcale nie wciskam klawisza Enter w w środku zdania. Cieszę się bardzo, że Bóg ojciec zesłał swojego Syna na ten świat. Jak ja się cieszę.


N gru 25, 2016 23:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
Wcale nie wciskaj Entera na końcu linii. Edytor tekstu sam zawija wiersze (tzn. Word tak robi, bo w Notatniku trzeba włączyć odpowiednią opcję).

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn gru 26, 2016 12:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
Myślę, że trzeba by wierzyć @HenrykKowi, który mówi że to nie on wciska enter.
Możliwe, że jest inna przyczyna na to, że klawisz enter zostaje podczas pisania wciśnięty.
Może np. @HenrykK hoduje jakieś papużki, albo inne zwierzątko domowe, które podczas pisania wciska dzióbkiem albo łapką enter, a sam @HenrykK nie zauważa tego i jest niewinny? Albo może wokół stanowiska komputerowego, biegają pacholęcia i któreś robi piszącemu psikusy? Istnieje wiele możliwości, że klawisz enter zostaje podczas pisania wciskany, co widzimy po układzie tekstu, ale niekoniecznie musi to mieć bezpośredni związek z piszącym, który zapewnia czytających panów, że tego nie robi.

Może rozwiązaniem problemu jest inne sformułowanie prośby przez moderację? W końcu nie tyle chodzi o to, kto wciska enter, ale o to, żeby tekst wyglądał na prawidłowo sformatowany. W związku z tym może należało by powiedzieć piszącemu coś w rodzaju:
"wciskaj Pan albo nie wciskaj entera według uznania, byle by tekst dla czytających wyglądał tak, jakby enter nie był wciskany"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn gru 26, 2016 13:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
HenryKK napisał, że wciska Enter, gdy słowo przeskakuje do następnej linii, a nie "w środku zdania". Pewnie dlatego zaprzeczył, jakoby to robił. :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn gru 26, 2016 19:08
Zobacz profil
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
HenryKK unikał tematu znaków nowej linii jak ognia. Do czasu aż nieopatrznie rzucił deklarację, że dysponuje czysto logicznym rozumowaniem obalającym STW. W tym momencie okazało się, że już lepszym tematem są jego entery, niż przyznanie się do kłamstwa.

Ale ja będę miły, założę dobrą wolę HenrykKa i spróbuję mu wyjaśnić jego problem, skoro wreszcie stwierdził, że problem istnieje.

Nie wiem, z jakiego edytora tekstu korzystasz. Być może ma on opcję automatycznego łamania linii. I tutaj pojawia się kłopot. Otóż w czystym tekście umieszcza się znaki nowej linii, aby tekst ładnie wyglądał w tym formacie. Jeśli np. ów tekst jest kodem HTML, TeX albo RST, to owe znaki nowej linii traktowane są jak spacje. W wynikowym dokumencie nie widzimy ich, a przeglądarka, czy program renderujący dokument same radzą sobie z łamaniem linii. W tych formatach, aby ręcznie kazać programowi złamać linię musimy wykonać coś specjalnego. Np. dać dwa entery pod rząd (RST, Tex), albo wstawić odpowiedni znak (<br> w HTML, /par w TeX).

Trochę inaczej jest w BBCode używanym na tym forum. W celu maksymalnego ułatwienia użytkownikom życia każdy znak nowej linii konwertowany jest do znaku <br>. Oznacza to, że jeśli przekleimy tekst ze znakami nowej linii, to otrzymamy tekst, który może być za wąski do pola w przeglądarce, albo z kolei za szeroki. Jego cytowanie jest już w ogóle męką, bo jeśli np. chcę zacząć cytować w środku linii, to dostaję krótszą linię. Tekst może się poza tym mieścić jako Twoja wypowiedź, a już jako cytat być za szeroki.

Dlatego ważne jest, aby tekst w BBCode nie zawierał znaków nowej linii, poza sytuacją, gdzie chcesz stworzyć nowy akapit. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem. Jeśli podasz mi jakiego edytora używasz, to postaram się znaleźć informację, jak wyłączyć w nim funkcję łamania linii.

Nie myśl sobie jednak, że zapomniałem o Twojej deklaracji. Cały czas czekam na czysto logiczny, niezależny od obserwacji sposób na obalenie STW.


Wt gru 27, 2016 8:16

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
Panie Zefciu wytłumaczył Pan problem z Enterem na bardzo wysokim poziomie. Na tak wysokim, że muszę się do tego przyznać, iż nic nie zrozumiałem.
Wracają do STW. Proszę sobie wyobrazić jak będzie zachowywało się światło, kiedy przepuścimy je przez szklanną rurę poruszającą się z ogromną prędkością. Czy jej tor w tej rurze będzie linią prostą, czy łamaną?
Einstein założył, że będzie linią prostą. Złamał w ten sposób swój postulat, iż prędkość światła jest niezależna od prędkości źródła, które je emituje. I to by było na tyle.


Wt gru 27, 2016 14:32
Zobacz profil
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
HenrykK napisał(a):
Panie Zefciu wytłumaczył Pan problem z Enterem na bardzo wysokim poziomie.
Nie rozumiem. Mam wyjaśniać na poziomie niskim? Kodów ASCII? Czy może pojedynczych bitów? Starałem się wyjaśniać maksymalnie wysokopoziomowo, bo założyłem, że nie jesteś specjalistą od niskopoziomowej architektury komputera. Sam zresztą nie jestem.

Cytuj:
Wracają do STW. Proszę sobie wyobrazić jak będzie zachowywało się światło, kiedy przepuścimy je przez szklanną rurę poruszającą się z ogromną prędkością. Czy jej tor w tej rurze będzie linią prostą, czy łamaną?
Einstein założył, że będzie linią prostą. Złamał w ten sposób swój postulat, iż prędkość światła jest niezależna od prędkości źródła, które je emituje. I to by było na tyle.
Nie rozumiem. Dlaczego? Proszę wyjaśnić to rozumowanie. Dlaczego miałoby poruszać się po linii łamanej? Jakiej konkretnie? Czy chodzi o całkowite wewnętrzne odbicie? Czy o coś innego?


Wt gru 27, 2016 14:41

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
Kody ASCII są również dla mnie nieczytelne. W trakcie poruszania się światła w szklanej rurze będzie zachodziło zjawisko całkowitego wewnętrznego odbicia światła jak i jego przenikania poza rurę po przekroczenia kąta granicznego. Dlatego droga światła wzdłuż rury będzie większa od długości owej rury. Uczony zaś przyjął, iż będzie ona jej równa. Podobne zjawisko ma miejsce w światłowodzie. Prędkość światła wzdłuż włókna nie jest wcale równa jego prędkości w próżni. Wynosi około 200000 km/s. W czasach gdy uczony tworzył swoją teorię jeszcze nikt nie śnił o światłowodach.


Wt gru 27, 2016 15:27
Zobacz profil
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
HenrykK napisał(a):
Kody ASCII są również dla mnie nieczytelne.
To ja już nie wiem, jak można bardziej niskopoziomowo. Mam mówić o stanach tranzystorów w komputerze?
Cytuj:
W trakcie poruszania się światła w szklanej rurze będzie zachodziło zjawisko całkowitego wewnętrznego odbicia światła jak i jego przenikania poza rurę po przekroczenia kąta granicznego. Dlatego droga światła wzdłuż rury będzie większa od długości owej rury. Uczony zaś przyjął, iż będzie ona jej równa. Podobne zjawisko ma miejsce w światłowodzie. Prędkość światła wzdłuż włókna nie jest wcale równa jego prędkości w próżni.
No i gdzie konkretnie Eistein przeczył temu zjawisku?
Cytuj:
W czasach gdy uczony tworzył swoją teorię jeszcze nikt nie śnił o światłowodach.
Nie wiem czy nie śnił. Podstawy teoretyczne ich działania były już znane.

Mam wrażenie, że znowu zmieniasz temat. Miało być czysto logiczne obalenie STW, a jest gadanie o szklanych rurach.


Wt gru 27, 2016 20:08
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
Bo to "logiczne" wyjaśnienie opiera się na pseudoargumentach wynikających z niezrozumienia praw fizyki. W tym przypadku praw rozchodzenia się światła.


Wt gru 27, 2016 21:28

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
Na tym wpisie kończę już dyskusję na ten temat. Uzasadnienie swojej racji argumentem o jakiś rurach jest humorystyczne.Człowieku, wynika z tego, że nie masz bladego pojęcia, o sposobie w jaki A. Einstein przeprowadził swoje rozumowanie. Czy potrafiłbyś w tej chwili stanąć przed salą i powtórzyć ten dowód na tablicy szkolnej? Nie ośmieszajcie się Swoją znajomością praw fizyki, jeśli nie potraficie zrozumieć faktu, iż światło nie posiada bezwładności.


Śr gru 28, 2016 11:17
Zobacz profil
Post Re: Czy Albert Einstein był prorokiem Szatana?
Czyli jak zwykle - łgałeś twierdząc, że posiadasz jakiś logiczny dowód. I zwalasz onus probandi na innych. To Ty twierdzisz, że Einstein zaprzeczył zjawisku całkowitego wewnętrznego odbicia. Więc to Ty musisz wykazać, że tak uczynił. Rozumiem fakt, że światło nie posiada bezwładności. Ale znowu - to Ty musisz wykazać, że z moich wypowiedzi wynika niezrozumienie tego.


Śr gru 28, 2016 11:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL