Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 10:06



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 51  Następna strona
 Kształt Ziemi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Biniu napisał(a):

W którym miejscu którykolwiek z twoich filmików demonstruje w jaki sposób dzień na równiku jest krótszy niż w naszej szerokości geograficznej?
.


W pierwszym ale pewnie nawet nie zadałes sobie trudu przeanalizowanie go.
Cytuj:
Słyszałeś może o białych nocach na terenach podbiegunowych?
Nie jest to możliwe przy płaskiej ziemi

Biale noce sa możliwe własnie na płaskiej ziemi .
Na kuli to niemożliwe.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N gru 31, 2017 23:26
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
To forum sięga dna den.

Biniu według Krzyża Południa nawigował i jakby nawigował źle, toby się zgubił gdzieś na oceanie i umarł z braku wody pitnej. A wrócił i jest z nami, i pisze do nas.

No formek – wyduś to z siebie, że Biniu jest w SPISGU.


N gru 31, 2017 23:28

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Kształt Ziemi
formek1 napisał(a):
Biniu napisał(a):
[
Nie bylem na seszelach wiec nic nie będe wmawiał,.
Krzyz południa nie jest nad biegunem wiec nie ma opcjii żeby zawsze wskazywał południe.
Tym bardziej jesli byłaby kulą jest to niemozliwe.


Własnie jest tak bo Ziemia jest kulą.


No to jest argument .Przekonałes mnie .


Cytuj:
Krzyż południa jest widoczny nad biegunem południowym, tak jak gwiazda polarna nad północnym.
Zaprzeczasz faktom i obserwacjom.
Zaprzeczasz znanym od wieków położeniom gwiazdozbiorów.
Bezmyślnie powtarzasz głupoty wymyślone przez totalnych nieuków.


No cóż Bezmyślnie powtarzasz głupoty wymyślone przez totalnych nieuków dotyczy raczej ciebie.

Poczytaj sobie chociazby wikipedie to zrozumiesz . Krzyz południa nie jest i nigdy nie był nad biegunem południowym.
I obserwacje nie maja tu nic do rzeczy.
Od wieków gwiazdozbiory zmieniły sie o miliony km zwłaszcza jesli ziemia pedzi przez wszechswiat z zawrotną predkoscią setki tysiecy km na godzine.

Kończę tę dyskusję, bo niema sensu dyskutować z kimś kto zaprzecza ewidentnym dowodom.


N gru 31, 2017 23:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Biniu napisał(a):
Kończę tę dyskusję, bo niema sensu dyskutować z kimś kto zaprzecza ewidentnym dowodom.


Ty nie podałes ani jednego dowodu . Tylko bajki wyssane z palca.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N gru 31, 2017 23:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
ErgoProxy napisał(a):
To forum sięga dna den.

Biniu według Krzyża Południa nawigował i jakby nawigował źle, toby się zgubił gdzieś na oceanie i umarł z braku wody pitnej. A wrócił i jest z nami, i pisze do nas.

No formek – wyduś to z siebie, że Biniu jest w SPISGU.


Taaaaaaaa

Wedlug krzyża południa nawigował......rewelacja.
Ty kiedyś płynąłeś jakimś jachtem albo statkiem?
Nie... no dobiłeś mnie . Nawigował według krzyża południa.


No to juz dobitnie świadczy że ziemia jest kulą.
Jestem zdruzgotany.
Na takie twierdzenie nie mam argumentów.

Rzyczywiście dno den.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N gru 31, 2017 23:53
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
To ja tylko jeszcze z nudów przypomnę, że w Drugiej Księdze Kronik, Rozdział Czwarty, Werset Drugi jest napisane, że rzecz okrągła o średnicy dziesięciu łokci ma obwód długi na trzydzieści łokci i ani ułamka więcej.

Informuję formka, że gdyby ludzie wierzyli relacji biblijnej tak ściśle, jak formek od nich tego żąda, literalnie nic by nie działało: ani prąd, ani woda, ani nawet koła w autobusach, ba! w rydwanach konnych. Ba – nie działałby nawet totolotek...

Informuję więc formka niniejszym, że BIblia kłamie.

Czy to formka zadowala?


Pn sty 01, 2018 6:46
Post Re: Kształt Ziemi
formek1 napisał(a):
Biniu napisał(a):

W którym miejscu którykolwiek z twoich filmików demonstruje w jaki sposób dzień na równiku jest krótszy niż w naszej szerokości geograficznej?
.


W pierwszym ale pewnie nawet nie zadałes sobie trudu przeanalizowanie go.
Cytuj:
Słyszałeś może o białych nocach na terenach podbiegunowych?
Nie jest to możliwe przy płaskiej ziemi

Biale noce sa możliwe własnie na płaskiej ziemi .
Na kuli to niemożliwe.

Tu oczywiscie, formek1 ma wyjatkowo racje. Dzieki nachyleniu osi kulistej ziemi, moze zmieniac sie dlugosc dnia. I dlatego biale noce sa mozliwe w okolicach biegunow a niemozliwe na rowniku, gdzie dlugosc dnia jest plus/minus okolo 12 godzin.
Jak natomiast formek1 chce to wytlumaczyc teoria plaskiej ziemi, pozostanie to jego tajemnica.

A wystarczyloby kupic globus i przypomniec sobie troche matematyki i geometrii. No ale po co myslec samemu, jesli mozna dac sie omamic youtubowi? I to temu szatanskiemu, niebiblijnemu, wykorzystujacemu fakt, ze ziemia jest okragla i satelity nad nia lataja.

Jak cos jest wygodne, to moze byc i nieprawdziwe :biggrin:


Pn sty 01, 2018 7:53

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Kształt Ziemi
ErgoProxy napisał(a):
.
No formek – wyduś to z siebie, że Biniu jest w SPISGU


Otóż Twoja propozycja nie uwzględnia jednej podstawowej kwestii.

Cała teoria KZ/HC jest doskonale skonfigurowana pod kątem werbalno - konceptualnym.Stanowi ona pewnego rodzaju hermetycznie zamknięty model percepcyjny, który funnkcjonuje w ich umysłach jako udowodniony i bezdyskusyjny.Dlatego jakakolwiek próba opisania świata z perspektywy PZ z reguły kończy hejtem.Po drugie, wiara kulowierców osadzona jest na przekonaniu, że zjawiska można opisać w ramach "esencji " bytującej niezależnie od punktu odniesienia.W takim ujęciu, ziemia jest dla nich zawsze kulista, niezależnie od tego, w jakiej pozycji się znajdują i jakim narzędziami dysponują.I co oczywiste, nie potrafili w żaden logiczny sposób tego wykazać.Dlatego na moje pytanie, jaki obraz widzą na filmiku z balonu na wysokości 33 km, do tej pory nie otrzymałem rzeczowej odpowiedzi.


Pn sty 01, 2018 8:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
ErgoProxy napisał(a):
To ja tylko jeszcze z nudów przypomnę, że w Drugiej Księdze Kronik, Rozdział Czwarty, Werset Drugi jest napisane, że rzecz okrągła o średnicy dziesięciu łokci ma obwód długi na trzydzieści łokci i ani ułamka więcej.

To ja przypomnę ten werset bo wymyślasz.

Następnie sporządził odlew okrągłego "morza" o średnicy dziesięciu łokci, o wysokości pięciu łokci i o obwodzie trzydziestu łokci


Jak widzisz werset ten pisze o morzu. A nie rzeczy okrągłej
A to był zwykły zbiornik wody z miedzi.
Tak samo łokieć nie był miarą co do milimetra podawaną a tylko orientacyjną.
Bo to nie jest wzór na obwód
koła tylko opis co było zrobione.

A znalazłem takie oto wyjaśnienie.

Do czasów Archimedesa [III w. p.n.e.] obwód koła zawsze mierzono prostymi odcinkami, biorąc za podstawę długość promienia; nic więc dziwnego, że Chiram oszacował obwód morza na trzydzieści łokci, gdyż obliczył go zgodnie z powszechnie przyjętą wówczas praktyką: promień (połowa średnicy) o długości pięciu łokci sześciokrotnie odłożony wzdłuż obwodu, czyli ‚krawędzi’, dawał wspomnianą liczbę trzydziestu łokci. We fragmencie tym najwyraźniej chodziło tylko o podanie wymiarów morza w sposób zrozumiały dla każdego, a jego obwód zmierzono tak, jak to czynili wszyscy wykwalifikowani rzemieślnicy w tamtych czasach, a więc także Chiram. On sam oczywiście musiał doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że choć obwód sześciokąta wpisanego promieniem w koło ma trzydzieści łokci, to rzeczywisty obwód tego koła wynosi nieco więcej” (The Holy Bible with Notes and Introductions, Londyn 1887, t. III, ss. 26, 27).


Cytuj:
Informuję formka, że gdyby ludzie wierzyli relacji biblijnej tak ściśle, jak formek od nich tego żąda, literalnie nic by nie działało: ani prąd, ani woda, ani nawet koła w autobusach, ba! w rydwanach konnych. Ba – nie działałby nawet totolotek...

Informuję więc formka niniejszym, że BIblia kłamie.

Czy to formka zadowala?


Zadowala.
Świadczy to tylko o tobie i relacjach z Bogiem ale to już nie jest mój problem.
Każdy poniesie osobiście odpowiedzialność.


I napisz coś jeszcze o nawigowaniu bo widzę ze znasz się na wszystkim.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sty 01, 2018 9:13
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
Tak, jasne. Formek ma napisane kawę na ławę i co? I zaczynają się wykręty.

A mnie ten passus z Księgi Kronik w zupełności wystarcza. Przy założeniu literalnej, codojotnej prawdziwości Biblii, wynika z niego, że obwód dysku Ziemi jest w stosunku do jej średnicy trochę... za krótki, tak że pomiar Ziemi w poprzek po płaskim nie da poprawnego wyniku – nie wiem jak to ująć prosto. No zwyczajnie: płaska Ziemia jest wypukła, odrobinę. Czy to zadowala obie strony sporu? Haaaloooo?


Pn sty 01, 2018 9:16

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Kael napisał(a):
formek1 napisał(a):
Biniu napisał(a):

W którym miejscu którykolwiek z twoich filmików demonstruje w jaki sposób dzień na równiku jest krótszy niż w naszej szerokości geograficznej?
.


W pierwszym ale pewnie nawet nie zadałes sobie trudu przeanalizowanie go.
Cytuj:
Słyszałeś może o białych nocach na terenach podbiegunowych?
Nie jest to możliwe przy płaskiej ziemi

Biale noce sa możliwe własnie na płaskiej ziemi .
Na kuli to niemożliwe.

Tu oczywiscie, formek1 ma wyjatkowo racje. Dzieki nachyleniu osi kulistej ziemi, moze zmieniac sie dlugosc dnia. I dlatego biale noce sa mozliwe w okolicach biegunow a niemozliwe na rowniku, gdzie dlugosc dnia jest plus/minus okolo 12 godzin.
Jak natomiast formek1 chce to wytlumaczyc teoria plaskiej ziemi, pozostanie to jego tajemnica.

A wystarczyloby kupic globus i przypomniec sobie troche matematyki i geometrii. No ale po co myslec samemu, jesli mozna dac sie omamic youtubowi? I to temu szatanskiemu, niebiblijnemu, wykorzystujacemu fakt, ze ziemia jest okragla i satelity nad nia lataja.

Jak cos jest wygodne, to moze byc i nieprawdziwe :biggrin:



Proponuje przeanalizować filmy które przedstawiłem i się do nich odnieść .
Tam wszystko jest wyjaśnione.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sty 01, 2018 9:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
ErgoProxy napisał(a):
Tak, jasne. Formek ma napisane kawę na ławę i co? I zaczynają się wykręty.

A mnie ten passus z Księgi Kronik w zupełności wystarcza. Przy założeniu literalnej, codojotnej prawdziwości Biblii, wynika z niego, że obwód dysku Ziemi jest w stosunku do jej średnicy trochę... za krótki, tak że pomiar Ziemi w poprzek po płaskim nie da poprawnego wyniku – nie wiem jak to ująć prosto. No zwyczajnie: płaska Ziemia jest wypukła, odrobinę. Czy to zadowala obie strony sporu? Haaaloooo?


Napisz coś jeszcze o nawigowaniu za pomocą krzyża południa.
To było ciekawe i widać ze jesteś w tym mistrzem.

No i możesz tez pokazać film jak mierzysz ziemię bo widać ze wszystko masz w jednym palcu.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sty 01, 2018 9:20
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
Formek – pomijając że twoje wyjaśnienie jest nieco... zleżałe, no, niech będzie, że do tej pory nikt go nie podważył, bo nie było siły, to sugerujesz, że uczeni kapłani izraeliccy nie potrafili owinąć tego cholernego odlewu sznurkiem i zmierzyć...?

A tu ich tak oszwabił rzemieślnik na materiale.


Pn sty 01, 2018 9:27
Post Re: Kształt Ziemi
Co zaś do nawigowania na Krzyż Południa – no, Biniu sobie poszedł, więc nie opowie; ja mogę tylko przypuszczać, że bierze się sekstant, otwiera efemerydy z deklinacją gwiazdy, sprawdza czas i nawiguje się. To znaczy: mierzy, liczy, kreśli...

Magellan tak robił.


Pn sty 01, 2018 9:35

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Kształt Ziemi
Ergo, a co sądzisz o tej propozycji?

Cytuj:
. 60) Każdy z nas może udowodnić idealnie prosty horyzont morza,
oraz to, że Ziemia jest płaska używając zaledwie poziomnicy,
statywu i drewnianej deski. Na każdej wysokości powyżej
poziomu morza, zamocować od 6-12 stóp długą, gładką i
wypoziomowaną deskę położoną sztorcem na statywie i
obserwować linię nieba poza deską. Odległy horyzont zawsze
wyrównuje się idealnie, równoległe z górną krawędzią deski.
Ponadto jeśli poruszysz się w pół obrotu z jednego końca deski do
drugiego, podczas obserwacji linii nieba, ponad górną krawędzią
deski będziesz w stanie nakreślić klarownie linię, płasko na 10-20
mil w zależności od swojej wysokości. To byłoby niemożliwe
gdyby Ziemia była kulą z szerokością 25,000 mil w obwodzie.
Horyzont mógłby wyrównać się nad centrum deski ale potem
stopnio, zauważalnie opadać w kierunku końców. Tylko na
długości 10 mil z każdej strony byłoby łatwo zauważalne
zakrzywienie 66,6 stopy z każdego końca.


Pn sty 01, 2018 9:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 51  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL