Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:16



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna strona
 Kształt Ziemi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Kształt Ziemi
Biedroneczko, ja w Hawaje nie wierze, ale jakbyś mnie tam wysłała na dwa tygodnie to bym zmienił zdanie :D


So lut 17, 2018 20:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kształt Ziemi
Alugard napisał(a):
Biedroneczko, ja w Hawaje nie wierze, ale jakbyś mnie tam wysłała na dwa tygodnie to bym zmienił zdanie :D

:cfaniak: wczasy chce sobie zafundować :-D
Mogę wysłać Ciebie z formkiem, jako że masz odmienne od niego poglądy na świat.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lut 17, 2018 20:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
felek_ napisał(a):
formek1 napisał(a):
felek_ napisał(a):
Z kim Bóg miałby walczyć?

A to róznie bywało.
tutaj z Egipcjanami.
13 Mojżesz odpowiedział ludowi: «Nie bójcie się! Pozostańcie na swoim miejscu, a zobaczycie zbawienie od Pana, jakie zgotuje nam dzisiaj. Egipcjan, których widzicie teraz, nie będziecie już nigdy oglądać. 14 Pan będzie walczył za was, a wy będziecie spokojni».

Rozdeptanie mrówki przez Słonia nie powinno być nazywane walką.


To juz Twój problem że tego nie przyjmujesz.
ja tylko cytuje Biblię.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


So lut 17, 2018 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Kształt Ziemi
Może formek1 ujawni, jaki jest zasięg padania promieni słonecznych? Chodzi o maksymalną odległość oświetlonego terenu (płaskiej Ziemi) od źródła światła, czyli Słońca.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lut 17, 2018 20:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Małgosiaa napisał(a):
Ok, trzymam Cię za slowo. Zakładam zbiórke na fb, a tutaj tez pewnie ktoś (ja sie dorzucę) się dorzuci :).
Soul, zefciu, który poleci z formkiem? Musi być ktoś dla wiarygodności.


No cóż. Troche musielibyście zebrać .
Myslę że 300tyś za bilet to będzie akurat. Może ciut mniej
Osobiście też sie dołoże.

Oczywiście nie wierzę w taki cud ale gdyby do tego doszło byłbym wam niezmiernie wdzięczny i na plecach bym sobie wywiesił transparent " grzeszyłem ...kajam sie w popiele ..ziemia jest kulą".
Ale to raczej marzenia ścietej głowy o tym aby znowu zawisnąć na szyi.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


So lut 17, 2018 20:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2012 16:34
Posty: 858
Post Re: Kształt Ziemi
Hmm, ta krzywizna Ziemi z 30 km nie jest chyba jeszcze tak widoczna... może jednak lepiej w kosmos? Albo na Antarktydę, bo gruntowne zbadanie bieguna południowego, też powinno ujawnić, że nie ma tam żadnego styku z kopułą, a obwód Antarktydy nie ma 130 000 km, tylko jakieś 30 000. Formek, to musi być coś, co Cię przekona. Coś co sprawi, że jak wrócisz, to obalisz całą tą płaskoziemską gadkę :) Ale jak mówię, jeśli na FB będzie zbiórka na ten cel, to chętnie się dołożę.

_________________
Cogito ergo credo. / Dei servitus vera libertas.


So lut 17, 2018 21:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Eubulides napisał(a):
Hmm, ta krzywizna Ziemi z 30 km nie jest chyba jeszcze tak widoczna... może jednak lepiej w kosmos? Albo na Antarktydę, bo gruntowne zbadanie bieguna południowego, też powinno ujawnić, że nie ma tam żadnego styku z kopułą, a obwód Antarktydy nie ma 130 000 km, tylko jakieś 30 000. Formek, to musi być coś, co Cię przekona. Coś co sprawi, że jak wrócisz, to obalisz całą tą płaskoziemską gadkę :) Ale jak mówię, jeśli na FB będzie zbiórka na ten cel, to chętnie się dołożę.


Osobiście przypuszczam że nawet cienia krzywizny nie ma .Ale zawsze osobiscie sprawdzić warto.


Co do antarktydy . Aby dojść do kopuly raczej za daleko i za zimno.
A co do opłynięcia antarktydy.
Śledzę nawet taką wyprawę dookola antarktydy .
Zobaczymy jak się zakończy.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


So lut 17, 2018 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Kształt Ziemi
formek1 napisał(a):
Co do antarktydy . Aby dojść do kopuly raczej za daleko i za zimno

Za daleko? Ciekawe. Jak pojawia się informacja "za daleko" to aż prosi się dopytać "jak daleko" jest ta kopuła? Bo jak ktoś wie, że jest kopuła, to wie też gdzie ta kopuła jest, czyli potrafi podać odległość, np w [km] do tej kopuły, żeby ktoś mógł sobie wyobrazić tę odległość uniemożliwiającą przebycie.

Jeśli grupa wolontariuszy organizuje kosztowne wysłanie formeka1 w kosmos i myśli o organizowaniu dla niego funduszy na rakietę, to śmiem zaproponować tańsze rozwiązanie. Chodzi o wysłanie formeka1 samolotem na Antarktydę, na jedno z tamtejszych lotnisk https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... Antarctica
Myślę, że już sam wybór lotniska może być dla płaszczaka ciekawym doświadczeniem, bo okazuje się, że lotniska są oddalone od siebie zaledwie o kilkadziesiąt lub też kilkaset kilometrów, czyli w skali odległości globalnych niemal po sąsiedzku, a nie znajdują się na przeciwległych końcach "dysku" Ziemi i NIE dzieli je odległość rzędu 40 tysięcy kilometrów.

Być może inną ciekawą opcją, będzie szansa bezpłatnego przemieszczania się na Antarktydę, a ściślej mówiąc w jej bezpośrednie pobliże. Stacja badawcza Arctowski organizuje nabór kandydatów na wyjazd http://arctowski.aq/pl/rekrutacja/ "na krawędź dysku". Stamtąd to już do kopuły rzut beretem, można pewnie po robocie wybrać się na spacer w kierunku kopuły i pstyknać kopule znienacka zdjęcie. Ależ by to była sensacja, uwieczniłby się formek1 na kartach historii, jako autor sensacyjnego zdjęcia. Czy to nie kuszące? Na miejscu formeka1 nie zwlekalbym ani chwili tylko skontaktowałbym się ze stacją. Jest wielce prawdopodobne, że potrzebują inżynierów, np jako konserwatorów, albo palaczy w ichniej kotłowni. Co formek1 na to? Spróbuje formek? Będę kibicował. Można na szybko przedzwonić i zapytać o szczegóły +4822 378 16 77

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lut 18, 2018 7:28
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
formek1 napisał(a):
Myslę że 300tyś za bilet to będzie akurat. Może ciut mniej
Ile?!? To może od razu na okrągło milionik? Płaskoziemce pojęcia o świecie nie mają. Warszawa-Honololu, wylot 28 lutego, powrót 15 marca, linie:
Swiss + LOT 3528 PLN
Lufthansa + LOT 3544 PLN
United + LOT 3544 PLN


N lut 18, 2018 9:31
Post Re: Kształt Ziemi
formek1 napisał(a):
Tyle razy prosiłem o jakieś jedno zdjęcie ziemi z kosmosu.?
I nic . Nikt nie ma takiego zdjęcia.
I nie w Bielsku to rysują tylko w NASA.
Oni tam mają dobrych rysowników .

Ty tak na poważnie? :o :o :o :o wrzuć sobie w google hasło "ziemia z kosmosu", a pierwsze co wyskoczy to multum zdjęć satelitarnych ziemi.


N lut 18, 2018 10:10
Post Re: Kształt Ziemi
Alus, formek1 wierzy tylko zdjeciom, ktore dam wkleil. Reszta to falszywki. (Dlaczego mi sie to od razu z pewnym panem kojarzy, ktory nie da sobie wmowic, ze biale jest biale?)


N lut 18, 2018 11:46

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Alus napisał(a):
formek1 napisał(a):
Tyle razy prosiłem o jakieś jedno zdjęcie ziemi z kosmosu.?
I nic . Nikt nie ma takiego zdjęcia.
I nie w Bielsku to rysują tylko w NASA.
Oni tam mają dobrych rysowników .

Ty tak na poważnie? :o :o :o :o wrzuć sobie w google hasło "ziemia z kosmosu", a pierwsze co wyskoczy to multum zdjęć satelitarnych ziemi.


Jak już pisałem mnóstwo zdjęć mnie interesuje .
Prosiłem o jedno konkretne zdjęcie pokazujące ziemie kulę , bez przeróbek photosopa.
Takie „ gołe” , naturalne zdjęcie prosto z aparatu.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N lut 18, 2018 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
Kael napisał(a):
Alus, formek1 wierzy tylko zdjeciom, ktore dam wkleil. Reszta to falszywki. (Dlaczego mi sie to od razu z pewnym panem kojarzy, ktory nie da sobie wmowic, ze biale jest biale?)

W to nie ma co wierzyć. Pokaż takie zdjęcie .
To nie jest wiara tylko fakt.
Jedno konkretne zdjęcie bez przeróbki .
Czy to takie trudne ?
Przecież dla was , znawców tematu nie powinno to stanowić żadnego problemu.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N lut 18, 2018 14:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Kształt Ziemi
https://m.youtube.com/watch?v=ddFvjfvPnqk

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lut 18, 2018 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2012 16:34
Posty: 858
Post Re: Kształt Ziemi
Na żywo z międzynarodowej stacji kosmicznej:
http://www.ustream.tv/channel/iss-hdev-payload

Projekt Google, pokazuje nawet gdzie aktualnie jest dzień i noc!
https://www.google.pl/maps/@-5.8109631, ... !1e3?hl=pl
(Można też oglądać powierzchnię innych planet, też interesujące byłoby jakiś wyjaśnienie skąd te obrazy...).

_________________
Cogito ergo credo. / Dei servitus vera libertas.


N lut 18, 2018 15:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL