Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona
 Kształt Ziemi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Kształt Ziemi
Osoby surfujące po internecie, z pewnością już (a jeśli jeszcze nie, to wnet to nastąpi) natknęły się na materiały (głównie filmiki na You Tube) przekonywujące odbiorców, że Ziemia jest płaska (są też mniejszościowe koncepcje, że jest wklęsła, albo że żyjemy w jeszcze innej rzeczywistości).

W szkole jesteśmy uczeni, że Ziemia jest kulista. Czy rzeczywiście jesteśmy manipulowani - jak twierdzą "płaskoziemcy" - i szkolna wiedza jest ogłupianiem społeczeństwa w tym temacie przez międzynarodowych spiskowców?

Jak odnosicie się od tego typu materiałów dotyczących płaskiej Ziemi? Jakich używacie argumentów odnośnie kształtu naszej planety?
Jak "ugryźć" to zagadnienie, aby mieć pewność co do kształtu Ziemi?...

Zapraszam do dyskusji...
Przedstawcie, proszę, swoje przemyślenia i argumenty na rzecz kształtu naszej "planetarnej matki" - zapraszam do wypowiedzi wszystkich, niezależnie od preferowanych poglądów na ten temat...
:-)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt sty 10, 2017 4:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Kształt Ziemi
Było: http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=47&t=38750

Swoją drogą, nie mogę się doczekać aż znajdzie się jakiś wielbłąd, który to podejdzie do "problemu" poważnie oraz wyrazi chęć argumentowania na rzecz kwestii tak "zagadkowej", "niezbadanej" i "budzącej wątpliwości" jak kształt Ziemi. :D :D :D


Wt sty 10, 2017 5:23
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
Jakby to napisac?...
A ta plaska Ziemia to niby mialaby byc skad dokad? To co z Ksiezyca np widac? A poza aktualna tarcza nic nie ma? Czyli jak sie cos przesunie (np Polska) poza widzialny horyzont to przestaje istniec? Czy my jestesmy realni a Ameryki nie ma?


Wt sty 10, 2017 7:40
Post Re: Kształt Ziemi
Przyjmując założenie, że NASA uczestniczy w spisgu i nie możemy wierzyć temu, co mówią agencje kosmiczne i uczelnie, a jedynie opierać się na własnych obserwacjach:
  • Każdy może sobie kupić żyroskop. Czy każdy chiński producent żyroskopów za 3 dolary na Ali też uczestniczy w spisgu? W jaki sposób producenci ci zapewniają, że ich urządzenia dają wskazania zgodne z naszą wiedzą o kształcie Ziemi? Czy montują o wiele droższe GPS-y?
  • Każdy może sobie zaobserwować pływy. Co je wywołuje? Każda znana teoria płaskiej ziemi jest sprzeczna z prawem powszechnego ciążenia.
  • Efekt Eötvösa też jest do zmierzenia metodami "domowymi". Znowu - gdzie alternatywne wyjaśnienie?
  • Te zdjęcia:
    http://bit.ly/2ibfDlq
    nie zostały wykonane przez żadną agencję kosmiczną. Zrobiła je sonda wysłana na balonie stratosferycznym przez 16-latka z Murowanej Gośliny. Też był częścią spisgu? Koszt misji nie był tak wysoki, żeby jakaś grupa płaskoziemców nie porwała się na podobny projekt.
To takie od razu przychodzące myśli.


Wt sty 10, 2017 8:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi

Tu też było, kilka chwil i blokada tematu - viewtopic.php?f=9&t=38835
==========
Dzięki za kilka głosów [po cichu liczę, że jakiś zwolennik/zwolenniczka płaskiej ziemi się odezwie, by dyskusja była barwniejsza].
To, co mnie - m.in. - przekonuje do kulistej ziemi, to brak sensownego wyjaśnienia po stronie płaskoziemnej, takiego zjawiska jak ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA.
Na pewnym forum, zwolenniczka płaskiej ziemi (bardzo wojownicza), nie umiała tego wytłumaczyć, jak dochodzi za zaćmienia księżyca - co rzuca cień na tarczę jego... Zasugerowała istnienie niewidzialnej, niewykrywalnej zasłony (serio!), która powoduje te zaćmienia...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt sty 10, 2017 16:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Kształt Ziemi
czytelnikBiblii napisał(a):
niewidzialnej, niewykrywalnej zasłony
Niewidzialnej, dopóki nie zasłoni księżyca. Wtedy nagle widzialnej :)


Wt sty 10, 2017 17:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi
Była przerwa w dostępie do tematu, ale już jest widoczny i można się udzielać...
Podaję interesujące nagranie pt. Czy według Biblii Ziemia jest płaska?
https://www.youtube.com/watch?v=c4Jl9PweCTk
i zapraszam do dyskusji... [gdybyście znali kogoś z obozu płaskoziemnego, to zaproście tu...].

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz sty 12, 2017 7:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Kształt Ziemi
Mnie najbardziej podoba się odpowiedź "płaszczaków" na argument z lotu Sydney-Santiago, który zgodnie z teorią płaskiej Ziemi powinien trwać prawie trzy razy dłużej, nawet gdyby odbywał się "po linii prostej" (czyli najkrótszej) i przebiegać przez pół świata, w tym okolice bieguna północnego - odpowiadają oni mianowicie najczęściej, że takich lotów w ogóle nie ma, wszyscy, którzy twierdzą, że lecieli tą trasą też są w spisgu, a póki sam nie pojadę do Australii i się nie przelecę, to mam się nie wypowiadać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sty 12, 2017 9:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi
Johnny99 napisał(a):
...a póki sam nie pojadę do Australii i się nie przelecę, to mam się nie wypowiadać.

Cóż... może by tak zrobić zrzutkę, i Ci zafundować taką podróż?... Co Ty na to?... Byłbyś "królikiem doświadczalnym", który na własnej skórze obada taki lot na trasie Sydney-Santiago (chodzi o Chile, tak? z Australii na kraniec Ameryki Południowej).
Co najwyżej do spiskującej grupy przystaniesz i będziesz oszołomiony na psychice... [ryzyko jest, ale dla nauki mógłbyś się poświęcić; co Ty na to?].

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz sty 12, 2017 10:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kształt Ziemi
Johnny99 napisał(a):
Mnie najbardziej podoba się odpowiedź "płaszczaków" na argument z lotu Sydney-Santiago, który zgodnie z teorią płaskiej Ziemi powinien trwać prawie trzy razy dłużej, nawet gdyby odbywał się "po linii prostej" (czyli najkrótszej) i przebiegać przez pół świata, w tym okolice bieguna północnego - odpowiadają oni mianowicie najczęściej, że takich lotów w ogóle nie ma, wszyscy, którzy twierdzą, że lecieli tą trasą też są w spisgu, a póki sam nie pojadę do Australii i się nie przelecę, to mam się nie wypowiadać.


:-D :-D :-D :-D :-D :-D

skubańce, wygrywają internety.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 12, 2017 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi
Płaska Ziemia – Poważna Analiza (cz.1)
https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4

Płaska Ziemia – Poważna Analiza (cz.2)
https://www.youtube.com/watch?v=SC9ybxMDGlE

Powyżej 2 bardzo celne komentarze do materiałów, jakie rozpowszechniają zwolennicy płaskiej Ziemi; prawdopodobnie będzie ciąg dalszy...

Gdyby ktoś miał coś ciekawego, to proszę podawać.
:)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lut 13, 2017 8:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Kształt Ziemi
Ale po co tracić czas na takie brednie?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 13, 2017 8:34
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
Johnny99 napisał(a):
Ale po co tracić czas na takie brednie?
Ot choćby dla poćwiczenia umiejętności dyskusji. Albo jako studium tego, co uważamy za dowód naukowy etc.


Pn lut 13, 2017 9:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Kształt Ziemi
Zaorałeś mnie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 13, 2017 10:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Kształt Ziemi
Nie chciałbym zamykać wątku, więc może, po prostu, polecam nie robić bloga zamiast dyskusji. Jeśli ktoś będzie chciał podjąć polemikę, można podyskutować. Inaczej nie ma sensu wklejać jednego zestawu kontrargumentów za drugim przez twierdzeniom, których nikt tu nie stawia. I nawet nie przypominam sobie, aby był tutaj jakiś zwolennik tzw. teorii płaskiej Ziemi.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lut 13, 2017 11:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL