Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:12



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona
 Kształt Ziemi 
Autor Wiadomość
Post Re: Kształt Ziemi
Johnny99 napisał(a):
Zaorałeś mnie.
Po co ta ironia? Zapewne większość osób przekonanych o tym, że Ziemia jest kulą nie potrafi uzasadnić, dlaczego żywi takie przekonanie inaczej, niż przez powoływanie się na autorytety. Stąd też stosunkowo łatwo wcisnąć ludziom sąd przeciwny.


Pn lut 13, 2017 12:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi
zefciu napisał(a):
Zapewne większość osób przekonanych o tym, że Ziemia jest kulą nie potrafi uzasadnić, dlaczego żywi takie przekonanie inaczej, niż przez powoływanie się na autorytety. Stąd też stosunkowo łatwo wcisnąć ludziom sąd przeciwny.

A, gdy jeszcze na YouTube się obaczy taki "profesjonalnie" zrobiony film... z bardzo przekonywującym głosowo lektorem... - to wątpliwości co do kulistości wzrosną!

Dlatego cieszą mnie materiały, jakie podałem dziś rano. Komuś się chce na serio analizować tę płaskoziemną propagandę, i być przeciwwagą dla tych ich materiałów...

Co by tu jeszcze można zrobić?... Jakieś propozycje?...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lut 13, 2017 12:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Kształt Ziemi
zefciu napisał(a):
Po co ta ironia? Zapewne większość osób przekonanych o tym, że Ziemia jest kulą nie potrafi uzasadnić, dlaczego żywi takie przekonanie inaczej, niż przez powoływanie się na autorytety. Stąd też stosunkowo łatwo wcisnąć ludziom sąd przeciwny.


Wcale nie ironizowałem. Ale nie zauważyłem też, by ludzie łatwo dawali sobie wciskać tezę o płaskości Ziemi i wcale nie zależy to od tego, czy znają lub potrafią dobrze opisać jakiekolwiek dowody na jej kulistość.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 13, 2017 12:39
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
Johnny99 napisał(a):
wcale nie zależy to od tego, czy znają lub potrafią dobrze opisać jakiekolwiek dowody na jej kulistość.
Zależy to od tego, jak duża jest ich potrzeba kwestionowania powszechnie uznawanych autorytetów. Tak zależy wśród osób, które dowodów nie umieją przedstawić. Natomiast wśród osób, które umieją przedstawić dowody ta zależność znika.


Pn lut 13, 2017 12:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Kształt Ziemi
Tu nie potrzeba autorytetów. Wystarczy przez chwilę pomyśleć. Na Ziemi żyje tyle osób, która latają samolotami, że ktoś musiałby już zrobić zdjęcie.

Chyba, że za krawędzią wszystko spada. Jak u Pratchetta.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lut 13, 2017 13:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kształt Ziemi
Myślę, że Sci_Fun (autor zalinkowanych filmów) trafnie zaakcentował problem rosnącej liczby osób kwestionujących naukę z pozycji dumnego z własnej "niezależności myślenia" ignoranta, z punktu widzenia którego dorobek lat i tysięcy godzin ludzkiej pracy i gromadzenia wiedzy obala fakt, że on danego zagadnienia nie rozumie, bo jakby miało ono sens, to przecież by rozumiał.

Ta współczesna teoria płaskiej ziemi mogła powstać jako żart, ale trafiła na podatny grunt w postaci znacznej liczby osób, które możliwość mówienia o sobie jako tych, co myślą niezależnie i nie dali się zmanipulować przedkładają ponad logikę, faktyczne dążenie do poznania prawdy i uczciwość.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lut 13, 2017 13:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Kształt Ziemi
zefciu napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Zaorałeś mnie.
Po co ta ironia? Zapewne większość osób przekonanych o tym, że Ziemia jest kulą nie potrafi uzasadnić, dlaczego żywi takie przekonanie inaczej, niż przez powoływanie się na autorytety. Stąd też stosunkowo łatwo wcisnąć ludziom sąd przeciwny.

To prawda.
Część płaskoziemców osiągnęła taki stopień fanatyzmu religijnego wiary w PZ, że jak ktoś na jedno z ich forów wrzucił stronę o wyprawie Gosi Wojtaczki na biegun południowy, to administrator tej strony ocenił, że "to ściema", a inni mu uwierzyli.
http://samotnienabiegun.pl/
Gosia Wojtaczka na FB 19 stycznia stwierdziła, że "pory dnia są umowne bo jasno jest jeszcze przez ogromną część doby" (czyli zjawisko dnia polarnego) - co oczywiście wyklucza istnienie PZ.


So lut 18, 2017 8:09
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
czytelnikBiblii napisał(a):

Co by tu jeszcze można zrobić?... Jakieś propozycje?...


International Space Station i rozwala to wszystkie poglądy o płaskiej ziemi.


Cz mar 09, 2017 17:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi
equuleuss napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):

Co by tu jeszcze można zrobić?... Jakieś propozycje?...


International Space Station i rozwala to wszystkie poglądy o płaskiej ziemi.

Coś Ty! O ISS mówią: to wszystko manipulacja i obrazem i osobami, które zwolennicy płaskiej ziemi "przyłapują" na czymś, co w ich ocenie dowodzi, że żadnych lotów w kosmos nie ma, a wszystko się w jakichś tajnych ziemskich warunkach odbywa, aby tylko podtrzymywać mit o kulistej Ziemi...

Tu: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) - Widoczne przeloty
http://www.heavens-above.com/PassSummar ... 322&tz=CET
można sobie wyszukać czas przelotu nad głową.
Ale na to mówią: to zmowa wszystko jest! Nie ma żadnych latających stacji i satelitów, a co najwyżej na kopule nieba "oni" (spiskowcy) wyświetlają światełko...

Tak, że nie ma mocnych: na wszystko mają płaskoziemcy swoje odpowiedzi i tyle! ;-)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz mar 09, 2017 18:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Kształt Ziemi
Więc po co tracić czas na dyskusję z nimi i o nich?


Cz mar 09, 2017 18:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Kształt Ziemi
Ja podchodziłem już do tej sprawy:
a) podejście naukowe
b) podejście religijne
1a) Na pewno słyszałeś, a być może byłeś świadkiem zjawiska, które nazywamy zaćmieniem Księżyca. Wówczas na powierzchni Księżyca widoczny jest cień Ziemi. Kształt tego cienia jednoznacznie dowodzi, że nasza planeta jest kulą, bowiem tylko taka bryła w każdym momencie rzuca cień w kształcie koła.
Dowód 2.
Już starożytni żeglarze zauważyli, że ląd, którego nie widać z pokładu statku,
jest widoczny ze szczytu masztu. Sytuacja taka nie miałaby miejsca, gdyby Ziemia była płaska.
Dowód 3.
O tym, że Ziemia na pewno nie jest płaska oraz że nie istnieje tzw. “kraniec świata” przekonała wszystkich wyprawa morska Ferdynanda Magellana w latach 1519-1522 (okres wielkich odkryć geograficznych). Wyruszył on z portu San Lucar i płynąc stale w kierunku zachodnim, dotarł ponownie do San Lucar, lecz od strony wschodniej.
Dowód 4.
Niezaprzeczalnym dowodem kulistego kształtu Ziemi okazały się dopiero współczesne obserwacje naszej planety z przestrzeni kosmicznej.
2a) Matka Boża Fatimska pokazała mi wyraźnie, że Ziemia jest kulą. (Jej naszyjnik)
Figurka Matki Bożej Natolińskiej jest figurką z cudownego medalika. Przedstawia Matkę Bożą stojącą na kuli ziemskiej i depczącą węża, z rękami rozłożonymi tak, aby mogły spływać z nich łaski. W takiej właśnie postaci w Paryżu 27 listopada 1830 roku Maryja ukazała się Katarzynie LABOURE.

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Śr lip 12, 2017 13:48
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
Dowód kapitalistyczny:
Różne linie lotnicze oferują rejsy samolotowe pomiędzy rozmaitymi miastami. Można się dostać samolotem do dowolnego miasta na świecie. Gdyby Ziemia była płaska, to suma cen biletów potrzebnych, żeby dostać się z jednego miasta "na krańcach Ziemi" do drugiego byłaby zawsze dużo, dużo większa niż suma cen biletów na podróż pomiędzy bliższymi "środka Ziemi". Ponieważ cena biletów jest w dużej mierze proporcjonalna do kosztów paliwa, a zatem do odległości. Tymczasem próba zestawienia cen biletów przekonuje, że takich wyróżnionych miast "na krańcach" nie da się wskazać, bo ceny kształtują się w pewnym przybliżeniu tak, jakby wszystkie miasta leżały na kuli. Albo więc Ziemia jest kulista, albo wszystkie wielkie linie lotnicze celowo stosują w określony sposób zaburzone ceny i dopłacają do interesu, żeby ukryć jej płaskość.


Wt paź 10, 2017 15:35

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kształt Ziemi
Ale zdajesz sobie sprawę, że założenie, że
akruk napisał(a):
wszystkie wielkie linie lotnicze celowo stosują w określony sposób zaburzone ceny i dopłacają do interesu, żeby ukryć jej płaskość

idealnie wpisuje się w sposób myślenia płaskoziemców?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 10, 2017 16:46
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
JedenPost napisał(a):
Ale zdajesz sobie sprawę, że założenie, że
akruk napisał(a):
wszystkie wielkie linie lotnicze celowo stosują w określony sposób zaburzone ceny i dopłacają do interesu, żeby ukryć jej płaskość
idealnie wpisuje się w sposób myślenia płaskoziemców?
Wiadomo, ze na pierwszy rzut oka się wpisuje :)
Ale żeby wierzyć w to, że wszystkie linie lotnicze, kapitalistyczne, oparte na dążeniu do maksymalizacji zysku wielkie firmy zamiast zarabiać, to przeciwnie -- przez cały czas wyrzucają wielkie pieniądze tylko po to, żeby ukryć płaskość Ziemi, to trzeba... mieć jakieś bardzo dobre uzasadnienie, dlaczego właściwie miałyby to robić. Po co? To nie jakiś prosty koncepcyjnie "spisek kasty uczonych, którzy chcą zachować autorytet, więc obstają przy fałszu". Korporacje konkurują między sobą, także cenami, rządzi nimi zysk, a więc co miałoby tłumaczyć takie kompletnie sprzeczne z ich interesami działania?


Wt paź 10, 2017 17:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Kształt Ziemi
akruk napisał(a):
Ale żeby wierzyć w to, że wszystkie linie lotnicze, kapitalistyczne, oparte na dążeniu do maksymalizacji zysku wielkie firmy zamiast zarabiać, to przeciwnie -- przez cały czas wyrzucają wielkie pieniądze tylko po to, żeby ukryć płaskość Ziemi, to trzeba... mieć jakieś bardzo dobre uzasadnienie, dlaczego właściwie miałyby to robić.


Widocznie dlatego, że zyski z ukrywania płaskości Ziemi są większe niż dotacje do cen biletów.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr paź 11, 2017 6:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL