Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:10



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Następna strona
 Kształt Ziemi 
Autor Wiadomość
Post Re: Kształt Ziemi
pilaster napisał(a):
Widocznie dlatego, że zyski z ukrywania płaskości Ziemi są większe niż dotacje do cen biletów.
Przecież nie mają z tego żadnych zysków. Dlatego jest to "dowód kapitalistyczny" -- ceny wskazują, że spisku nie ma, bo się taki spisek firmom nie opłaca.


Śr paź 11, 2017 7:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Kształt Ziemi
akruk napisał(a):
pilaster napisał(a):
Widocznie dlatego, że zyski z ukrywania płaskości Ziemi są większe niż dotacje do cen biletów.
Przecież nie mają z tego żadnych zysków.


Skoro dopłacają do cen biletów - to znaczy że zyski są i to większe niż te dotacje. Bo gdyby zysków z ukrywania płaskości Ziemi nie było, lub były mniejsze niż dotacje do biletów, to przecież by do biletów nie dopłacali. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr paź 11, 2017 8:41
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
pilaster napisał(a):
Skoro dopłacają do cen biletów - to znaczy że zyski są i to większe niż te dotacje. Bo gdyby zysków z ukrywania płaskości Ziemi nie było, lub były mniejsze niż dotacje do biletów, to przecież by do biletów nie dopłacali. :roll:
Ale JAKIE z tego zyski, SKĄD się biorą?


Śr paź 11, 2017 9:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Kształt Ziemi
Akruk, widać że nie zderzyłeś się jeszcze w dyskusji, tak porządnie, z żadnym płaskoziemcą :)

https://www.theflatearthsociety.org/for ... ic=67617.0

Proszę w skrócie jedno z możliwych wyjaśnień użytkownika Triddles:

Lądy półkuli południowej są w rzeczywistości większe na płaskiej Ziemi od północnych i dodatkowo wyjątkowo zasobne w minerały i cenne kamienie. Rządy i inne światowe organizacje pozostają w spisku z właścicielami tych ziem, ponieważ są ich beneficjentami. Na tej nieznanej ziemi nie ma potrzeby martwić się o przestrzeganie praw człowieka, a tubylcy mogą być wykorzystywani jak niewolnicy. Dopóki nikt nie kwestionuje kulistości Ziemi nie trzeba martwić się o warunki pracy tych ludzi.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr paź 11, 2017 9:13
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
Nic to nie zmienia. Po pierwsze Australia przestała być kolonią karną dawno temu, wiele osób tam podróżuje, na krócej lub dłużej, wiele osób się tam osiedla i bynajmniej nie potwierdza niczego podobnego. Niczego podobnego nie widać także w Ameryce Południowej ani w południowej części Afryki. Więc gdzie są te "południowe lądy" na krańcach świata?

I nie rozumiem, czemu "na krańcach płaskiego świata" są to lądy akurat "południowe"? Płaska Ziemia nie ma wyróżnionych czterech stron świata, ma tylko jeden naturalnie wyróżniony kierunek: osiowy, tj. coś jest bliżej środka lub bardziej na zewnątrz. Środkiem płaskiej Ziemi ma być akurat biegun północny, który reprezentuje punkt przecięcia osi obrotu kulistej Ziemi z jej powierzchnią?

Po drugie "rządy i inne światowe organizacje" musiałyby nie tylko odpowiednio dofinansowywać prywatne korporacje lotnicze, ale też niektóre z nich działać wbrew własnym interesom. Na przykład Polska, Honduras albo Sudan są członkami rozmaitych organizacji międzynarodowych a najwyraźniej nie czerpią zysków z rzekomego wyzysku bogactw półkuli południowej.


Śr paź 11, 2017 9:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Kształt Ziemi
akruk napisał(a):
I nie rozumiem, czemu "na krańcach płaskiego świata" są to lądy akurat "południowe"?


Podejrzewam, że forumowicz użył tego terminu w znaczeniu lądy znajdujące się w tej części świata, które na globie znane są jako południowe. Ale chcesz to z nim dyskutuj, bo myśmy z niektórymi userami tego forum całkiem niedawno stoczyli podobną jałową dysputę na ateiście, więc chwilowo wystarczy ;) https://ateista.pl/showthread.php?tid=1 ... #pid670180

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr paź 11, 2017 10:07
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
Nie chce mi się chodzić na kolejne forum. Krótko i bardziej serio: teoria płaskiej Ziemi, w odróżnieniu od teorii Ziemi wydrążonej, a zatem wklęsłej, nie daje się pogodzić z nauką. I to nie w sensie "z dogmatami" nauki, ale z obserwacjami i sensownymi uzasadnieniami. Muj borze, przecież cała astronomia od czasów starożytnych Greków wykorzystuje kulistość Ziemi i pozostałych ciał niebieskich do wyjaśniania zjawisk. Dlatego między innymi mniemanie, że Galileusz, odrzucając geocentryzm Ptolemeusza i przyjmując heliocentryzm Kopernika, zmagał się tym samym ze zwolennikami płaskiej Ziemi jest idiotyczne. Bo model Ptolemeusza bazował na tezie o kulistym kształcie Ziemi, zarówno w ogólnym objaśnianiu zjawisk, jak i w konkretnej wartości liczbowej kluczowego parametru modelu.


Śr paź 11, 2017 10:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi
Ciekawą teorię napotkałem (słowną, więc nie mogę podać linka).
Wiadomo, że z chrześcijaństwem się jawnie lub skrycie walczy, by osłabić jego wpływ na różne sfery życia... Siły lewicowe mogły zatem podpuścić chrześcijan ideą płaskiej ziemi, żeby potem śmiejąc się z tak wierzących, mówić: "Patrzcie co za zacofańcy z nich!... Patrzcie, co za niewiarygodna ta ich Biblia!..."
I w ten oto sposób możliwe, że mamy do czynienia z kolejną odsłoną osłabiania i niszczenia chrześcijaństwa...
Gorliwi, ale bez należnego rozsądku, chrześcijanie bronią czegoś (płaskiej Ziemi), co z założenia miało być wytoczonym działem przeciwko nim...
Wg mnie ma to sens! (że tak to właśnie się toczy)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz paź 12, 2017 14:33
Zobacz profil WWW
Post Re: Kształt Ziemi
czytelnikBiblii napisał(a):
Wiadomo, że z chrześcijaństwem się jawnie lub skrycie walczy, by osłabić jego wpływ na różne sfery życia... Siły lewicowe mogły zatem podpuścić chrześcijan ideą płaskiej ziemi, żeby potem śmiejąc się z tak wierzących, mówić: "Patrzcie co za zacofańcy z nich!... Patrzcie, co za niewiarygodna ta ich Biblia!..."
Siły lewicowe przed wiekami powpisywały do Biblii różne wzmianki sugerujące płaskość Ziemi, żeby w ten sposób podpuścić chrześcijan. Kolego, co ty opowiadasz? Płaskoziemcy-chrześcijanie, jeśli są takowi, nie potrzebowali żadnego podpuszczania. Jeśli chcą się dopatrzeć wsparcia dla płaskoziemstwa w Biblii, to je znajdą bez niczyjej pomocy i "podpuszczania".


Cz paź 12, 2017 15:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi
akruk napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Wiadomo, że z chrześcijaństwem się jawnie lub skrycie walczy, by osłabić jego wpływ na różne sfery życia... Siły lewicowe mogły zatem podpuścić chrześcijan ideą płaskiej ziemi, żeby potem śmiejąc się z tak wierzących, mówić: "Patrzcie co za zacofańcy z nich!... Patrzcie, co za niewiarygodna ta ich Biblia!..."
Siły lewicowe przed wiekami powpisywały do Biblii różne wzmianki sugerujące płaskość Ziemi, żeby w ten sposób podpuścić chrześcijan. Kolego, co ty opowiadasz? Płaskoziemcy-chrześcijanie, jeśli są takowi, nie potrzebowali żadnego podpuszczania. Jeśli chcą się dopatrzeć wsparcia dla płaskoziemstwa w Biblii, to je znajdą bez niczyjej pomocy i "podpuszczania".

Źle mnie zrozumiałeś,albo ja się nieprecyzyjnie wyraziłem...
Nie pisałem o powpisywaniu czegoś do Biblii, ale o współczesną "podpuchę", rozsiewaną dzięki internetowi...
Ja trzymam się Biblii i widzę w niej, że Ziemia jest kulista (są na to cytaty), oraz, że w Biblii są poetyckie zwroty, które nie mogą być brane literalnie...
Tej samej Księgi używają płasko i kuloziemni - każdy wyczytuje to, co chce wyczytać, albo to, co jest w niej faktycznie napisane (a czasem napisane nie jest).
Wiem, że płaskoziemcy na Biblii się chcą opierać, ale jakoś dopiero od niedawna płaskoziemie zostało tak rozpropagowane - i w tym widzę "spisek" wrogich chrześcijaństwu sił...
Myślę że się jasno wyraziłem :)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt paź 13, 2017 6:52
Zobacz profil WWW
Post Re: Kształt Ziemi
czytelnikBiblii napisał(a):
Ja trzymam się Biblii i widzę w niej, że Ziemia jest kulista (są na to cytaty)
Nie ma takich cytatów.


Pt paź 13, 2017 12:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi
akruk napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Ja trzymam się Biblii i widzę w niej, że Ziemia jest kulista (są na to cytaty)
Nie ma takich cytatów.

Uczono mnie, że np tu:
Iz 40:22 bw "Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny."
hebrajskie słowo może znaczyć kulę; a jeśli nawet nie, to kula - gdy się na nią patrzy - ma okrągły kształt, więc ten okręg nie pasuje do płaskoziemia, choć oni mówią,że tak...
Aaaaa... Ani, ja ich, ani oni mnie, nie przekonają, że kształt Ziemi jest inny, niż to uznajemy, więc szkoda czasu na spory, sorry...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt paź 13, 2017 15:32
Zobacz profil WWW
Post Re: Kształt Ziemi
czytelnikBiblii napisał(a):
akruk napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Ja trzymam się Biblii i widzę w niej, że Ziemia jest kulista (są na to cytaty)
Nie ma takich cytatów.
Uczono mnie, że np tu:
Iz 40:22 bw "Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny."
To źle cię uczono. Potrafisz odróżnić okrąg od kuli, mam nadzieję? Co jest podłogą dla takiego namiotu niebios w tym porównaniu? Płaska, okrągła Ziemia, oczywiście. Starożytni Izraelici uważali, że Ziemia jest płaska, jak samo jak sądziły sąsiednie, wyżej cywilizowane ludy, Babilończycy czy Egipcjanie.

czytelnikBiblii napisał(a):
hebrajskie słowo może znaczyć kulę; a jeśli nawet nie, to kula - gdy się na nią patrzy - ma okrągły kształt, więc ten okręg nie pasuje do płaskoziemia
Akurat "okrąg" (koło!) bardzo dobrze pasuje do płaskoziemia. Ziemia dla płaskoziemców ma kształt okrągłego placka.


Pt paź 13, 2017 16:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi
:!:
https://youtu.be/c4Jl9PweCTk
Mnie to przekonuje, innych nie musi, jak tam kto chce... ;)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt paź 13, 2017 20:09
Zobacz profil WWW
Post Re: Kształt Ziemi
Filmiki z YouTube'a jako argumenty, jako coś, co "mnie przekonuje". Ja nie mogie, "uniwersytet Jutuba"! W krasnoludki też wierzysz? Co minutę na YT trafia 400 godzin zarejestrowanych materiałów, z czego większość to rozmaite śmiecie, w tym także robione przez masę ignorantów i oszołomów....


Pt paź 13, 2017 21:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL