Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:07



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Następna strona
 Kształt Ziemi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post 
@akruku, dziękuję za Twoją autoprezentację! Widać z niej, że uważasz się za mądrzejszego od każdego, kto na YT coś publikuje!
Z takim zadufanym w sobie gościem nie mam zamiaru dłużej pisać...
[a pana Błaszkiewicza warto posłuchać, jeśli jest się katolikiem, bo on tłumaczy, gdzie katolicy błądzą...]
Bywaj zdrów, "mędrcu", hehe... :)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So paź 14, 2017 5:44
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Kształt Ziemi
Aha, akuku, niedawno profesora słuchałem... w internecie... na You Tube...
To fatalnie, prawda?! Zrobiłem fatalny błąd, żeby profesora na YT oglądać... mea culpa, maxima culpa (a nawet pulpa, aaaa'kuku...) ;)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N paź 15, 2017 20:35
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Kształt Ziemi
Nie traktowałem poważnie koncepcji płaskiej Ziemi.Dla ćwiczenia wyobraźni przestrzennej często patrząc na zaciemnioną stronę Księżyca staram wyobrazić, w którym miejscu znajduje się aktualnie Słońce. Pewnego
wieczoru ze zdumieniem spostrzegłem, iż jasna część tarczy Księżyca znajduje się powyżej jego średnicy,
tak jakby Słońce oświetlało go od górnej części. W tej sytuacji powinno ono również oświetlać Ziemię, czyli
powinien wówczas panować dzień. Nie potrafiłem tego sobie wytłumaczyć. Znalazłem tego wytłumaczenie po przypadkowym wejściu na strony, które udawadniały, iż Ziemia jest wklęsła.


So gru 16, 2017 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 12:35
Posty: 3
Post Re: Kształt Ziemi
czytelnikBiblii napisał(a):
Aha, akuku, niedawno profesora słuchałem... w internecie... na You Tube...
To fatalnie, prawda?! Zrobiłem fatalny błąd, żeby profesora na YT oglądać... mea culpa, maxima culpa (a nawet pulpa, aaaa'kuku...) ;)


Nie popełniłeś żadnego błędu, pamiętam, że kiedyś ksiądz sam polecił nam obejrzenie jakiegoś filmu na YT, który został nagrany przez innego księdza. Internet to nowoczesne dobro, z którego warto korzystać. Nawet jeżeli nie podzielamy zdania z innymi.

A kształt Ziemi - płaska, okrągła, dla mnie kiedyś mogliby wymyślić, że jest nawet kwadratowa. Cywilizacje się zmieniają, nabierają inteligencji. Zmienia się światopogląd.


Pn gru 18, 2017 12:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Kształt Ziemi
Z płaską Ziemią związane jest jeszcze inne zjawisko astronomiczne. Ziemia nie krąży wokół Słońca. Krąży natomiast w teorii heliocentrycznej. Jak w takim razie można wytłumaczyć, że na naszej szerokości geograficznej, patrząc na niebo zawsze widzimy Wielki i Mały Wóz. Nie powinien on być dla nas widoczny, kiedy Ziemia znajdzie się po przeciwnej stronie Słońca. Nie jest to mały problem dla teorii Kopernika.


Pt gru 22, 2017 18:59
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
Miałbyś rację, gdyby te gwiazdozbiory znajdowały się w płaszczyźnie ekliptyki, wzdłuż której położone są gwiazdozbiory zodiakalne. Te zaś rzeczywiście widać tylko przez pewien czas w roku (tak jak i inne gwiazdozbiory położone w jej pobliżu). :)


Pt gru 22, 2017 19:05

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
No dosyć ciekawy temat .
Ja bym raczej pomyślał co mówi na ten temat Bóg.
Skoro to strona ludzi wierzących to raczej słowo Boże powinno przemówić.

A co mówi słowo Boże.
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemie.

Ni ma się zatem co domyślać jak to było .
Potem czytamy ze
«Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!

Jak widzimy nad ziemia Bóg utworzył sklepienie.

Itd .
A potem czytamy ze :
16 Bóg uczynił dwa duże ciała jaśniejące: większe, aby rządziło dniem, i mniejsze, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. 1

17 I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby świeciły nad ziemią

Jak widzimy słońce,księżyc gwiazdy powstały po stworzeniu ziemi .Są umieszczone na sklepieniu a dosłownym tłumaczeniu „W” sklepieniu.

Niestety naukowcy mówią zupełnie coś innego. Są zatem dwie możliwości.
Albo kłamie Bóg albo naukowcy.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N gru 24, 2017 9:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Kształt Ziemi
Dziękuję P. Yarpenowi, że odniósł się do płaszczyzny ekliptyki.Zostałem w ten sposób zmuszony do zapoznania się z tym pojęciem.
W pewnej chwili przyznałem już Panu rację, lecz trwało to jedynie dobę. W tej chwili jestem przekonany, iż
nie można tłumaczyć zjawisk astronomicznych posługując się pojęciami powstałymi przed pojawieniem się teorii heliocentrycznej. Sytuacja się jeszcze bardziej skomplikowała, ponieważ już nawet nieustanny ogląd gwiazdy polarnej jako przedłużenia osi obrotu Ziemi zaprzecza istnieniu jej obrotu dookoła Słońca.


N gru 24, 2017 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kształt Ziemi
Ale zgadzasz sie ze stwierdzeniem ze jak wyjedziesz z jakiegos punktu Ziemi, np swojego miejsca zamieszkania na wschod i bedziesz jechal caly czas przed siebie to wrocisz do tego samego miejsca od strony zachodniej ?
Jako stary motocyklista slyszalem o kilku takich wyprawach dookola globu ziemskiego na przestrzeni ostatnich 50 lat wiec raczej uwazam to za sprawdzony fakt.


N gru 24, 2017 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
subadam napisał(a):
Ale zgadzasz sie ze stwierdzeniem ze jak wyjedziesz z jakiegos punktu Ziemi, np swojego miejsca zamieszkania na wschod i bedziesz jechal caly czas przed siebie to wrocisz do tego samego miejsca od strony zachodniej ?
Jako stary motocyklista slyszalem o kilku takich wyprawach dookola globu ziemskiego na przestrzeni ostatnich 50 lat wiec raczej uwazam to za sprawdzony fakt.


Dobre.A morzami to jak jechali?

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N gru 24, 2017 16:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Kształt Ziemi
Ja jeszcze też się z tym zgadzam, ale kto wie jak długo? Na tym świecie jest coraz mniej pewnych rzeczy.


N gru 24, 2017 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kształt Ziemi
formek1 napisał(a):
Dobre.A morzami to jak jechali?


Morza / oceany musieli przeplynac razem z motocyklami, myslalem ze to jest jasne ? :).
Co z ludzmi ktorzy oplyneli kule ziemska dookola ???


N gru 24, 2017 19:43
Zobacz profil
Post Re: Kształt Ziemi
HenrykK napisał(a):
Dziękuję P. Yarpenowi, że odniósł się do płaszczyzny ekliptyki.Zostałem w ten sposób zmuszony do zapoznania się z tym pojęciem.
W pewnej chwili przyznałem już Panu rację, lecz trwało to jedynie dobę. W tej chwili jestem przekonany, iż
nie można tłumaczyć zjawisk astronomicznych posługując się pojęciami powstałymi przed pojawieniem się teorii heliocentrycznej. Sytuacja się jeszcze bardziej skomplikowała, ponieważ już nawet nieustanny ogląd gwiazdy polarnej jako przedłużenia osi obrotu Ziemi zaprzecza istnieniu jej obrotu dookoła Słońca.

Dość ciekawa teza. Tylko w jaki sposób miały by takie obserwacje zaprzeczać ruchowy Ziemi po orbicie wokół Słońca, skoro alfa Ursae Minoris znajduje się 430 lat świetlnych od nas? Zwykłe, proste obliczenie na podstawie funkcji trygonometrycznych pokazuje, że kąt, pod którym trzeba popatrzeć na tę gwiazdę, kiedy Ziemia jest po przeciwnych stronach Słońca, zmienia się o 4,2252e-6 stopnia.


N gru 24, 2017 21:32

Dołączył(a): So gru 23, 2017 19:49
Posty: 17
Post Re: Kształt Ziemi
A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jaki wpływ ma kształt Ziemi na życie codzienne i zwykłą szarą codzienność? Bez względu na to jaka jest prawda, ta codzienność pozostałaby taka sama, polecałbym więc zajęcie się tą codziennością, która choć szara i czasem nieprzyjemna, może być źródłem prawdziwej satysfakcji.


N gru 24, 2017 23:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Kształt Ziemi
subadam napisał(a):
formek1 napisał(a):
Dobre.A morzami to jak jechali?


Morza / oceany musieli przeplynac razem z motocyklami, myslalem ze to jest jasne ? :).
Co z ludzmi ktorzy oplyneli kule ziemska dookola ???


Dookoła to ja też rondo objadę . Wjezdzam na rondo na wschód a wracam z zachodu .
To żaden argument na ziemie kulę.

Przy olbrzymim rondzie ciagnącym sie tysiace km nawet bym nie wiedział że zakrecam

tak naprawdę to do płaskiej przekonuje mnie to że woda zawsze zachowuje poziom.
W kazdym zbiorniku woda jest w poziomie .

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn gru 25, 2017 0:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 753 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL