Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Modlitwy o dobre odkrycia naukowe. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
Ludzie modlą się o wiele rzeczy. Nie słyszałem jeszcze o modlitwy w intencji jakiegoś wielkiego i pożytecznego odkrycia naukowego, np: o źródło taniej i czystej energii, czy odkrycie lekarstwa na raka.


Cz sty 26, 2017 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 12, 2017 22:49
Posty: 28
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
Cytuj:
Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. (Mt. 23, 34)‚

Więc generalnie modlić się można, zajrzyj jednak do tej ewangelii zanim się zaczniesz modlić :) - bo to tylko wyjęte zdanie z całości...

Słyszałem o jakimś odkryciu pługa czy jakiegoś innego narzędzia w rolnictwie, na którym potem się nieźle dorobił. Pomodlił się przyśniło mu się i się dorobił. To było zdaje się w książce 'Najszczęśliwisi ludzie na świecie' Demosa Shakariana - tiu jest fragment (to nie katolik, ale Ormianin - zdaje się najstarszy chrześcijański naród na świecie). Ale nie dam głowy, że to tam było...

_________________
Reprezentuje sektę, założoną jakies 2000 lat temu budowaną obecnie przez Ducha Świętego :)


Pt sty 27, 2017 2:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
No i doczekałem się. Dnia 9.07.2017 roku podczas mszy ksiądz modlił się za uczonych, aby dokonywali wielkich i dobrych odkryć naukowych, które ułatwią ludziom życie i zmienią na lepsze życie na Ziemi.


N lip 09, 2017 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
HenrykK napisał(a):
Ludzie modlą się o wiele rzeczy. Nie słyszałem jeszcze o modlitwy w intencji jakiegoś wielkiego i pożytecznego odkrycia naukowego, np: o źródło taniej i czystej energii, czy odkrycie lekarstwa na raka.


Modlenie się o wielkie odkrycia naukowe mogą zaszkodzić chrześcijaństwu.
Bo co by to było jakby ktoś dokonał wielkiego odkrycia i wynalazł lek na nieśmiertelność?
Jakby ludzie przestali umierać to istnienie religii by przestało mieć jakikolwiek sens, ponieważ religia odnosi się do tego co będzie po śmierci, a jeśli tej śmierci by nie było, to na co nam religia?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 09, 2017 10:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
Robek napisał(a):
HenrykK napisał(a):
Ludzie modlą się o wiele rzeczy. Nie słyszałem jeszcze o modlitwy w intencji jakiegoś wielkiego i pożytecznego odkrycia naukowego, np: o źródło taniej i czystej energii, czy odkrycie lekarstwa na raka.


Modlenie się o wielkie odkrycia naukowe mogą zaszkodzić chrześcijaństwu.
Bo co by to było jakby ktoś dokonał wielkiego odkrycia i wynalazł lek na nieśmiertelność?
Jakby ludzie przestali umierać to istnienie religii by przestało mieć jakikolwiek sens, ponieważ religia odnosi się do tego co będzie po śmierci, a jeśli tej śmierci by nie było, to na co nam religia?


Robek, ty żartujesz? :)
Można się modlić o dobre lekarstwa i odkrycia naukowe. Na śmiertelność nikt nie znajdzie lekarstwa, Pan Bóg już nam takie "lekarstwo" podał, jest to Ciało i Krew Pana Naszego Jezusa Chrystusa, nikt nie jest w stanie nic innego znaleźć, jeśli ktoś myśli inaczej to jest fantastą, delikatnie mówiąc. Inne kwestie stoją otworem, ale nieśmiertelność tutaj na ziemi, po grzechu pierworodnym? Nie. A tak, to dopiero po Paruzji.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N lip 09, 2017 16:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
Nieśmiertelność w takim sensie, że ludzie przestaną się starzeć. To jest akurat możliwe i kiedyś musi nadejść.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lip 09, 2017 16:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
dominikbartlomiej napisał(a):
Robek, ty żartujesz? :)
Można się modlić o dobre lekarstwa i odkrycia naukowe. Na śmiertelność nikt nie znajdzie lekarstwa, Pan Bóg już nam takie "lekarstwo" podał, jest to Ciało i Krew Pana Naszego Jezusa Chrystusa, nikt nie jest w stanie nic innego znaleźć, jeśli ktoś myśli inaczej to jest fantastą, delikatnie mówiąc. Inne kwestie stoją otworem, ale nieśmiertelność tutaj na ziemi, po grzechu pierworodnym? Nie. A tak, to dopiero po Paruzji.


Ludzie się starzeją ponieważ z biegiem lat DNA w komórkach ulega coraz to większym uszkodzeniom, i teraz wystarczy żeby ktoś wynalazł sposób na to żeby cofnąć taki proces, i to DNA przywrócić do dawnej zdrowej kondycji.
I w ten sposób ludzie będą sobie żyli bez końca.
Więc nie wiem w czym ty widzisz problem? :mrgreen:

Soul33 napisał(a):
Nieśmiertelność w takim sensie, że ludzie przestaną się starzeć. To jest akurat możliwe i kiedyś musi nadejść.


Jak na moje oko to nie wcześniej niż w przyszłym stuleciu, i to mnie trochę martwi, bo nawet nie w tym sensie że bym koniecznie na to chciał się załapać 8) bo i tak pewnie taka nieśmiertelność będzie kosztować spore pieniądze, więc mnie nie będzie na to stać.
Mi bardziej chodzi o wpływ tego na społeczeństwo, bo pojawienie się takich nieśmiertelnych ludzi, mogłoby i pewnie by spowodowało, że wiele religii by się zachwiało i to bardzo mocno.
I z tego powodu by się zrobiło dosyć ciekawie :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 09, 2017 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
Nie widzę problemu i taka ciekawa twoja wizja to faktycznie wizja - utopia (wiarę masz jednak, warto byloby jednak abyś ją ukierunkował ku pragnieniom bycia świętym:) ), już amerykanie niby takie tabletki wynaleźli, ale im się tylko wydawało. Wszystkich można oszukać, ale nie Boga. "Bóg śmierci nie uczynił i nie cieszy się ze śmierci żyjących", wszak niestety to co było idealne się popsuło w raju i się pochrzaniło w naturze ludzkiej, stąd śmierć, cierpienie i tak dalej, dziękować Bogu był/jest/i będzie Pan Jezus, Nasz Kochany Przyjaciel i Pośrednik u Boga Ojca, wraz z Mamą Maryją :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N lip 09, 2017 19:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
Hmmmmmmmmmmm, chyba zapomniales ze komorki rakowe sa niesmiertelne.
Znajoma Chinka wlasnie nad nimi pracuje z calym zespolem naukowcow.
Ja osobiscie tak jak Soul bardziej bym wolal prace nad powstrzymaniem / spowolnieniem starzenia.
Raczej nie chcial bym byc niesmiertelnym.


N lip 09, 2017 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
dominikbartlomiej napisał(a):
Nie widzę problemu i taka ciekawa twoja wizja to faktycznie wizja - utopia


Czyżbyś nie wierzył w rozwój medycyny?
Wcześniej czy później na wszystko zostanie znalezione lekarstwo, ze starzeniem się włącznie :mrgreen:
Więc to nie jest utopia to naturalna kolej rzeczy.

subadam napisał(a):
Hmmmmmmmmmmm, chyba zapomniales ze komorki rakowe sa niesmiertelne.
Znajoma Chinka wlasnie nad nimi pracuje z calym zespolem naukowcow.


No nie wiem czy aż takie nieśmiertelne, tutaj żeby mówić o jakiejś nieśmiertelności to by trzeba namnażać te komórki przez co najmniej 50 lat albo i więcej.

subadam napisał(a):
Ja osobiscie tak jak Soul bardziej bym wolal prace nad powstrzymaniem / spowolnieniem starzenia.
Raczej nie chcial bym byc niesmiertelnym.


To ile by ci pasowało?
Dodatkowe 200 może 300 lat życia? :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 09, 2017 21:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
Nie, mysle ze te krotkie 100 zupelnie by wystarczylo, moze nawet mniej ale bez niedolestwa umyslowego i fizycznego w jego koncowce.


N lip 09, 2017 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
subadam napisał(a):
Nie, mysle ze te krotkie 100 zupelnie by wystarczylo, moze nawet mniej ale bez niedolestwa umyslowego i fizycznego w jego koncowce.


O takie coś to można samemu zadbać, w końcu wystarczą jakieś codzienne ćwiczenia fizyczne i umysłowe.
Tutaj może się okazać że będzie konieczne codzienne granie choćby w te szachy, bo bez tego głowa może przestać pracować :-D
No i jak teraz tak patrze to się zbytnio rozpędziłem, bo tematem tego wątki to mają być "dobre odkrycia naukowe" a w tej sytuacji ta cała nieśmiertelność, to nie jest(pod względem religijnym) dobre odkrycie naukowe.
Więc lepiej się o to nie modlić.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 09, 2017 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
Oj Robek, malo wiesz o starosci.


Pn lip 10, 2017 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwy o dobre odkrycia naukowe.
W grudniu tego roku ma być przeprowadzona operacja przeszczepu głowy.

https://www.youtube.com/watch?v=ezC5Da1ZNHU

No i tak mnie ciekawi, ponieważ trochę oglądałem tych filmów w których przeszczepiano mężczyźnie ręke kobiety, i ta przeszczepiona kobieca ręka upodobniła się do męskiej ręki, i dzięki temu nawet nie było widać że facet dostał ręke od jakiejś kobiety, no i nie wiem dlaczego tak się dzieje, jaki proces odpowiada za coś takiego?
I czy w tym przypadku też by było podobnie? przeszczepione ciało dostosuje się do głowy? a może jednak głowa dostosuje się do nowego ciała?
No i najważniejsze pytanie nawiązujące do głównego tematu, czy za taką operacje można się modlić? czy takie praktyki zaliczają się do dobrych odkryć naukowych?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 11, 2017 10:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL