Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 14:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Następna strona
 Debata: kreacjonizm vs ewolucja 
Autor Wiadomość
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Małgosiu, ależ potrafię, ale nie kwapię się, bo wiem, jak to zostanie skomentowane...
Skoro jednak nalegasz, to - mogę nawet podać cytaty z literatury (tylko po co?) - wierzę, że nie ma żadnej sprzeczności, gdyż opis z rozdz. 1 jest opisem ogólnym (obejmującym cały świat i jego otoczenie), a z rozdz. 2 szczególnym (obejmującym tylko ogród Eden).
To tak w skrócie, ale wiem, że to nie będzie zaakceptowane, to nie chce mi się dalej tłumaczyć, bo po co? Po to, żebyście mieli tylko pożywkę dla dalszych pouczeń mnie, jaki jestem niedouczony?... Dziękuję, nie skorzystam...

Ładny maj, Małgosiu, przyjmij wirtualne kwiaty bzu... :)

I w tym momencie zaprzeczyłeś sam sobie. Bo skoro biblia jest podstawą a te dwa opisy się wykluczają to upadła twoja podstawa. Wniosek prosty i nawet przedszkolak go wyciągnie poprawnie.


N maja 21, 2017 9:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Coroner, co się wyklucza?! Ech... szkoda słów, na dalsze wyjaśnienia, że się nic nie wyklucza! Mogę podać trochę komentarzy książkowych, ale zapewne nie chcecie to się nie będę narzucał.
Czy na całym dużym forum chrześcijańskim nie ma choć jednego kreacjonisty? Wszyscy poszli za Darwinem więcej niż za Chrystusem, który nie uważał Rodzaju za mitologię...?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N maja 21, 2017 10:22
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 21, 2017 10:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Czy na całym dużym forum chrześcijańskim nie ma choć jednego kreacjonisty?


No widzisz – jednak wbrew krzywdzącej opinii co poniektórych osób, katolicyzm=/=ciemnota. ;)


N maja 21, 2017 10:30
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Coroner, co się wyklucza?! Ech... szkoda słów, na dalsze wyjaśnienia, że się nic nie wyklucza! Mogę podać trochę komentarzy książkowych, ale zapewne nie chcecie to się nie będę narzucał.
Czy na całym dużym forum chrześcijańskim nie ma choć jednego kreacjonisty? Wszyscy poszli za Darwinem więcej niż za Chrystusem, który nie uważał Rodzaju za mitologię...?

Co miałeś z logiki? Czy już nie uczą na matematyce logiki?
Przeczytaj jeszcze raz dwa opisy stworzenia i przeanalizuj dokładnie krok po kroku.

To że ktoś nie jest zwolennikiem kreacjonizmu nie czyni go automatycznie zwolennikiem ewolucjonizmu.
A jeszcze podaj gdzie Jezus nauczał kreacjonizmu?


N maja 21, 2017 10:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Iago, pisze: "katolicyzm=/=ciemnota."

Ciemność (ciemnota) to przeciwieństwo światłości...
Pan Jezus Chrystus tak rzekł o Sobie:
J 8:12 pau "Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia."
Zatem by nie być w ciemności... wystarczy iść za Światłością! Tego każdemu życzę...
Jezus-Światłość pokazał jak On rozumie początek Księgi Rodzaju...

Coroner, Jezus (Paweł też) nie traktował opisu stworzenia, albo potopu czy zagłady Sodomy, jako mitów.
Kto nie wierzy, niech poczyta NT...
Ja już się pożegnam bo mam inne, ciekawsze zajęcia, niż prowadzenie sporów, które są nadaremne; proszę uszanujcie moją decyzję i nie wyciągajcie ciągle nowych spraw, żebym odpowiadał... Mogę na was liczyć?...
No to dziękuję i błogosławię Was!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N maja 21, 2017 10:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Termin "ciemnota" Drogi czytelnikuBiblii oznacza zacofanie i brak edukacji, czyli dokładnie to co niestety przyświeca kreacjonistom, a z czego na szczęście katolicy się wycofują dzięki swojemu stosunkowi do TE.

Jeżeli ten wątek ma mieć jakikolwiek sens i ktokolwiek ma Cię jeszcze na tym forum traktować poważnie to racz podać weryfikowalne dowody (czyli takie które nie obejmują Twojego ulubionego "a bo że m se tak zinterpretował PŚ to tak jest") świadczące za kreacjonizmem. I nie, wklejenie głupawego gotowca z internetu nie wystarczy – niech do Ciebie wreszcie dotrze, że jesteś na FORUM DYSKUSYJNYM, które to forum nie jest Twoim prywatnym śmietnikiem do którego możesz wywalać dowolne bzdety bez żadnego wkładu własnego...


N maja 21, 2017 11:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
bert04 napisał(a):
No widzisz, jaka dziwna sprawa. W kwestii pierwszych rozdziałów Biblii traktujemy opisy czasowe dosłownie, z dikładnością do paru minut po przecinku. A jak Jezus mówi "dziś" to nagle uciekamy w jakieś dziwne przesunięcia, że nie dziś, tylko na koncu czasów, i nie w Raju tylko gdzieś indziej....


Bo to wszystko trzeba tak tłumaczyć, żeby miało jakiś sens.

Iago napisał(a):
Zwracam uwagę moderacji, iż czytelnikBiblii znów przyznaje się że traktuje forum dyskusyjne niczym prywatny blog-śmietnik do wrzucania gotowców z internetu bez chęci prowadzenia nań dyskusji. :)


Przecież sam jesteś moderatorem, to zajmij się tym.

czytelnikBiblii napisał(a):
Czy na całym dużym forum chrześcijańskim nie ma choć jednego kreacjonisty?


Gdzie znajdziesz aż tak głupiego, żeby uwierzył w ten kreacjonizm? :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 21, 2017 15:32
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
A oglądałeś tą, co podałem? Nie? No to zobacz... (możesz ją nawet odtwarzać z przyspieszeniem - umiesz tak? jak nie, to podpowiem, jak to się robi...)
Na youtube jest ponad miliard filmików. Nawet gdybym ogładał z przyspieszeniem - nie starczy mi życia aby obejrzeć wszystko. Więc muszę jakoś zostać zachęcony do obejrzenia konkretnego filmiku.
Cytuj:
I nie oceniaj książki po okładce (tu: po tym jednym zdaniu z debaty, co zacytowałem).
Tu nie chodzi o ocenianie książki po okładce, ale o sytuację, w której nie potrafisz zacytować nawet jednego celnego argumentu Howinda. Skoro nawet Ty, głęboko przekonany o genialności Howinda w tej debacie nie potrafisz go znaleźć, to jaką mam gwarancję, że w ogóle debata ma jakąkolwiek wartość?


Pn maja 22, 2017 6:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
zefciu napisał(a):
Na youtube jest ponad miliard filmików. Nawet gdybym ogładał z przyspieszeniem - nie starczy mi życia aby obejrzeć wszystko.


Tez można wspomnieć, że ta debata "Kent Hovind vs Michael Shermer" którą przytoczył tutaj 'czytelnikBiblii" ma już grubo ponad 10 lat, i w kwestii teorii powstania życia na naszej planecie, wiele się zmieniło, więc dzisiaj ta dyskusja mogłaby wyglądać trochę inaczej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn maja 22, 2017 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Kent Hovind pomimo, że jest odszczepieńcem od Kościoła, to jednak niektóre Jego kwestie pod względem naukowym, czy pseudonaukowym są trafne. On tam nieraz sporo naciąga, ale za to mówi sensownie.
Jeśli chodzi o moje poglądy, to sam jestem kreacjonistą:
a) powodem pierwszym to długa lektura nad Biblią i jednak przyjęcie sensownej koncepcji kreacji
b) powody czysto naukowe
Panie Iago, a pan coś za ostro podchodzi do tej koncepcji ewolucji.. Ona jest przez środowiska naukowe dzisiaj bardzo sceptycznie poddawana jej wiarygodności..
Nie wiem, czy Pan czytał Ewangelie powierzchownie, czy może "od dechy do dechy", aby przeczytać i nie rozważać, ale koncepcje kreacjonizmu "przyjął" sam Pan Jezus Chrystus.

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Śr lip 12, 2017 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Panie Iago, a pan coś za ostro podchodzi do tej koncepcji ewolucji.. Ona jest przez środowiska naukowe dzisiaj bardzo sceptycznie poddawana jej wiarygodności..


Na forum obowiązuje język polski.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lip 12, 2017 20:02
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Ale czego chcesz od Gandzi. Gandzia jest kreacjonistą i to pokorną kreacjonistą. Nie wymagaj zbyt wiele.


Śr lip 12, 2017 20:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
"Koncepcja ewolucji przez środowiska naukowe jest dzisiaj bardzo wątpiąco poddawana jej wiarygodności.."
Chyba logiczny zapis treści..?

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Śr lip 12, 2017 20:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Kent Hovind pomimo, że jest odszczepieńcem od Kościoła, to jednak niektóre Jego kwestie pod względem naukowym, czy pseudonaukowym są trafne. On tam nieraz sporo naciąga, ale za to mówi sensownie.
Jeśli chodzi o moje poglądy, to sam jestem kreacjonistą:
a) powodem pierwszym to długa lektura nad Biblią i jednak przyjęcie sensownej koncepcji kreacji
b) powody czysto naukowe
Panie Iago, a pan coś za ostro podchodzi do tej koncepcji ewolucji.. Ona jest przez środowiska naukowe dzisiaj bardzo sceptycznie poddawana jej wiarygodności..
Nie wiem, czy Pan czytał Ewangelie powierzchownie, czy może "od dechy do dechy", aby przeczytać i nie rozważać, ale koncepcje kreacjonizmu "przyjął" sam Pan Jezus Chrystus.


Hovind momentami gadał całkiem do rzeczy, ale też momentami można było usłyszeć same głupoty :mrgreen:
I odnośnie ewolucji, to jeśli ktoś mówi że przodkami zwierząt i roślin były organizmy jednokomórkowe, to faktycznie trudno w to uwierzyć, tyle że przecież chwile po poczęciu to każdy człowiek był organizmem jednokomórkowym :mrgreen:
No i z tego powodu bym był skłonny uznać że jednak ta ewolucja miała miejsce, zresztą pamiętam jak kiedyś zajrzałem na strone jakiegoś kreacjonisty, który przekonywał że ewolucja to kłamstwo i na dowód dał zdjęcie jakiejś bakterii a obok dał zdjęcie człowieka, i powiedział że jest niemożliwe żeby z tej bakterii wyewoluował człowiek :D
Jak dla mnie to ten kreacjonizm to największa głupota jaką ktoś kiedykolwiek wymyślił.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 12, 2017 21:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL