Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 4:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona
 Debata: kreacjonizm vs ewolucja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Oczywiście głupia literówka wkraść się musiała, a edycji już dokonać nie można – "współczesnych nauk przyrodniczych". :P


Pt maja 19, 2017 18:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Katechizmowe paragrafy nie są dla mnie ważniejsze niż Pismo Święte! Ja Cię nie przekonam, Ty mnie też... Dobrej nocy życzę!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 18:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Trudno rozmawiać z kimś kto niestety albo nie potrafi albo po prostu nie chce rozmawiać. ;)

No ale mimo wszystko spróbuję: masz jakiekolwiek argumenty na poparcie kreacjonistycznych hipotez czy też jedyne czym dysponujesz to arbitralnie przyjęta literalna interpretacja Pisma Świętego? ;)


Pt maja 19, 2017 18:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Powiem krótko, bo na długie pisanki nie mam czasu: moje podejście do zagadnienia jest takie, jakie prezentuje Kent Hovind (jedyne w czym się z nim nie zgadzam, to sprawa stanu umarłych - on wierzy, że zaraz po śmierci idziemy gdzieś tam, oraz że piekło jest bez żadnego końca;
ja wierzę, że kresem piekła jest druga śmierć, a zaraz po zgonie nigdzie nie idzie nieśmiertelna dusza, bo takiej nie mamy, ale nieświadomy sen śmierci trwa aż do powtórnego przyjścia Chrystusa i zmartwychwstania).

Zatem kolego, gdy chcesz wiedzieć jakie mam stanowisko, to odsyłam do nagrań wykładów Hovinda - znajdziesz je w internecie, np. tu: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... xuNArITxoE
albo tutaj: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... DysQvvi_zC
Życzę dobrego odbioru :)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 19:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Aha, czyli jednak miałem rację: "dyskutować mi się nie chce/nie potrafię, masz tu głupawe gotowce, pożal się Boże, skompromitowanego pseudo-doktórka z dyplomem z jakiegoś Hogwartu".

Tylko po co w takim razie udzielać się na forach dyskusyjny? No chyba że nie odróżniasz funkcji bloga od forum – taka ewentualność by sporo tłumaczyła. ;)


Pt maja 19, 2017 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Z doświadczenia wiem, że takie dyskusje tylko czas pochłaniają, a i tak z góry wiadomo jak się skończą... Podałem namiar na debatę, gdyby ktoś był zainteresowany po prostu obejrzeniem jej - bez przymusu prowadzenia 100-stronicowych pisanek kolorowych...
Rozumiemy się? No, myślę, że tak. To pozostaję z tym samym życzeniem: dobrej nocy...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 19:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
No tak, mogłoby się wszak jeszcze okazać, że czytelnikBiblii to nieuk/ignorant wierzący ślepo w brednie skompromitowanych pseudo-naukowców propagandystów, no a tego czytelnikBiblii by zdecydowanie nie chciał. CzytelnikBiblii woli udawać greczynkę, że nie wie, iż znajduje się na forum dyskusyjnym, a nie na jakimś obskurnym blogu kreacjonistycznym więc w żadne dyskusje się mieszać nie zamierza. Temat moim zdaniem do wykasowania, skoro sam autor przyznał, iż dyskusje ma głęboko „w miejscu w którym plecy tracą swoją szlachetną nazwę” – moderacja oceni. ;)


Pt maja 19, 2017 19:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Nic mojego zaufania do Boga-Stwórcy i Jego Słowa nie odmieni; ani Twoje zaczepki, ani argumenty - zatem pisz sobie co chcesz, rób co chcesz, wierz jak chcesz, Iago, ale: patrz końca! Kiedyś skonfrontujesz się z Tym, Który jest Stwórcą; jest też Zbawcą - oby i Twoim, o to się modlę...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 19:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Ptaki wprawdzie nie rozumiały wywodów Snowbal-la, jednak przyjęły je do wiadomości i odtąd wszystkie mniej zdolne zwierzęta zaczęły się uczyć na pamięć nowego hasła. Słowa "CZTERY NOGI: DOBRZE, DWIE NOGI: ZŁE" zostały wypisane na ścianie stodoły ponad Siedmioma Przykazaniami, do tego jeszcze większymi literami. Gdy owce opanowały hasło, bardzo je polubiły; często, leżąc na pastwisku, zaczynały pobekiwać: "cztery nogi: dobrze, dwie nogi: źle", "cztery nogi: dobrze, dwie nogi: źle" i mogły tak beczeć godzinami bez znużenia.
(...)
Wówczas odezwały się przeraźliwym beczeniem owce, wykrzykując:
"Cztery nogi: dobrze, dwie nogi: źle"; trwało to blisko kwadrans i do reszty uniemożliwiło jakąkolwiek dalszą dyskusję.

źródło: George Orwell "Folwark Zwierzęcy"

;)


Pt maja 19, 2017 19:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Biblia Paulistów (2008)
Heb 11:3 pau
Przez wiarę poznajemy, że światy zostały stworzone słowem Bożym, czyli to, co widzimy, nie powstało z rzeczy widzialnych.

Biblia Ewangeliczna EIB (2016)
Heb 11:3 eib
Dzięki wierze pojmujemy, że wszystko, co istnieje w czasie i przestrzeni, zostało ukształtowane Słowem Boga, tak że to, co widzimy, nie powstało z rzeczy widzialnych.

Biblia Paulistów (2008)
Joh 17:3 pau
A życie wieczne polega na tym, aby wszyscy poznali Ciebie, jedynego, prawdziwego Boga i Tego, którego posłałeś - Jezusa Chrystusa.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 19:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
I znów się rozległo gromkie: "Cztery nogi: dobrze, dwie nogi: źle" :D

P.S. ciekaw jestem jak często trzeba było wagarować z lekcji języka polskiego by wyrobić sobie do tego stopnia patologiczną nieumiejętność czytania ze zrozumieniem tekstu by dojść do wniosku, iż powyższe fragmenty determinują/wskazują na kreacjonistyczne głupoty. ;)
Może czytelnikBiblii zdradzi nam chociaż o ilu cyfrową liczbę owych godzin chodzi?


Ostatnio edytowano Pt maja 19, 2017 19:57 przez Iago, łącznie edytowano 2 razy



Pt maja 19, 2017 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
2Tm 2:23 bw "A głupich i niedorzecznych rozmów unikaj, wiedząc, że wywołują spory."

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 19:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Więc dlaczego prowadzisz głupią i niedorzeczna rozmowę unikając poruszania jakichkolwiek merytorycznych tematów? :D
Wiem że do przeklejania bezmyślnie cytatów z P.Ś. potrzeba jedynie inteligencji przeciętnego kasku rowerowego, a do prowadzenia merytorycznej polemiki już minimalnie więcej, no ale skoro już coś kopjuj-wklejasz to może warto byłoby się do tego jakkolwiek stosować? ;)


Pt maja 19, 2017 20:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Biblia Paulistów (2008)
Heb 11:3 pau
Przez wiarę poznajemy, że światy zostały stworzone słowem Bożym, czyli to, co widzimy, nie powstało z rzeczy widzialnych.


Wszystko co widzimy zaczęło powstawać w jakimś tam czasie po wielkim wybuchu.
A przecież wielkiego wybuchu nie było możliwości oglądać, więc nawet pod względem naukowym to wszystko powstało z czegoś, czego nie było widać.
I do tego nie potrzeba żadnej wiary, to jest nauka.

czytelnikBiblii napisał(a):
Nic mojego zaufania do Boga-Stwórcy i Jego Słowa nie odmieni; ani Twoje zaczepki, ani argumenty - zatem pisz sobie co chcesz, rób co chcesz, wierz jak chcesz, Iago, ale: patrz końca! Kiedyś skonfrontujesz się z Tym, Który jest Stwórcą; jest też Zbawcą - oby i Twoim, o to się modlę...


To już koniec? :D
Już nie będzie kolejnych głupawych filmików z YouTuba? a już myślałem że zaczniesz się powoli rozkręcać, i zaczniesz opowiadać o płaskiej ziemi czy tam tych Iluminatach, a tu niestety.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 19, 2017 20:18
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Właśnie. Ja bym się bardzo chciał dowiedzieć i ciekawość mnie zżera, czy Czytelnik Biblii interpretuje "filary ziemi" dosłownie, czy jednak je jakoś metaforyzuje? A aniołów stojących w czterech "narożnikach ziemi" w Apokalipsie? A jak Bóg w jednym psalmie "leci, cwałując na cherubie", to jaki obraz tego wystawia sobie nasz Czytelnik – jeden facet na grzbiecie drugiego uskrzydlonego faceta? Ja tam nie mam problemów, żeby zobaczyć w tym opis zwyczajnego bolidu, co przeraził wrogów Izraela...


Pt maja 19, 2017 20:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL