Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Następna strona
 Debata: kreacjonizm vs ewolucja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
zefciu napisał(a):
Zarzucanie chrześcijanom-ewolucjonistom, jakoby nie wierzyli, iż Bóg stworzył świat jest obrzydliwym zagraniem.

Umknęło mi to zdanie, a muszę coś wyjaśnić...
Nie głoszę tego, że chrześcijanie-ewolucjoniści nie wierzą, że Bóg stworzył świat (jeśli tak to wynikało z tego com pisał, to prostuję to); oni wierzą, że Bóg jest Stworzycielem, ale wg mnie mają problem taki: jak pogodzić - obecną w ST i w NT - naukę, że ŚMIERĆ zaistniała na świecie na skutek grzechu pierwszej pary ludzkiej (Adam i Ewa w Edenie), z tym, co głosi ewolucja, że śmierć istniała od samego jej zarania, a zatem ona istniała niezależnie od grzechu...

Jak to godzicie, wy, którzy wierzycie w ewolucję i jesteście chrześcijanami, pragnącymi trzymać się prawd objawionych w Biblii? (jedną z takich prawd jest właśnie to, że śmierci nie było przed grzechem ludzi w Edenie; takich prawd jest wiele, np. to, że Chrystus umarł za grzeszników, albo, że zmartwychwstał...).

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 20, 2017 13:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Nie oglądałem jeszcze, ale już podam link do innej debaty: https://youtu.be/UQ_XQb98MVY Deabta Kreacja vs Ewolucja Pl. Dr Kent Hovind - Dr Weisenburg . Stworzenie
a to dlatego, że komentarz widza pod nią tak brzmi:
====
"Nie należę do grupy ewolucjonistów czy kreacjonistów choć przyznam, że do pewnego momentu edukacji po prostu przyjmowałem za fakt to, co jest napisane w książkach o pochodzeniu gatunków, wszechświata etc. Niezależnie od tego czy ktoś wierzy w jedną czy drugą wizję to trzeba jasno powiedzieć, że Hovind w tej debacie zmiażdżył Weisenburga. Dr Kent Hovind mówił konkretnie, na temat, odpowiadał sensownie na pytania i co ważniejsze - podawał namacalne przykłady.

Weisenburg z kolei był totalnie zagubiony. Czasami nie rozumiałem o co mu w ogóle chodzi i zastanawiałem się - czemu po prostu nie odpowie na pytanie albo nie obali tego o czym mówił przedmówca. Nawet jeśli nie jest geologiem czy kosmologiem to powinien przecież rzucać przykładami ze swojej dziedziny jak z rękawa - a tego nie robił.

Ważne znaczenie tych wszystkich debat ma też fakt, że Hovind stara się tylko udowodnić, że teoria ewolucji nie może być nauką i jest brana w wielu sytuacjach jedynie na wiarę - czyli tak jak religia. Prawdopodobnie na tym gruncie upada wielu naukowców, którzy próbują mu udowodnić, że jest inaczej nie mając mocnych argumentów.

====
Podaję to, bo ktoś chciał debaty wygranej przez kreacjonistę... Może nie oceni jej tak, jak ów widz, ale podaję, a potem też obejrzę...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 20, 2017 13:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Wybaczcie, że piszę raz za razem, ale pod w/w nagraniem debaty, ktoś napisał to:
=====
"Kent Hovind obecnie znajduje się w więzieniu. Postawiono mu dwa zarzuty jeden to strukturyzacja ,chodzi o wybieranie 500$ dziennie przez okres 21 dni z rzędu za co można wsadzić pół USA ( Napisał o tym forbes).
Drugi zarzut to płacenie misjonarzom do kieszeni. Kościół w stanach nie podlega opodatkowaniu , dodatkowo wszyscy pracownicy byli samozatrudnieni. Warto wspomnieć ,że żaden z pracowników Hovinda nie wniósł przeciwko niemu zeznań.
Proponuję zainteresować się tematem ponieważ Hovind został po prostu uciszony i potrzebuje Waszej pomocy w formie np. Listów elektronicznych i modlitw. Więcej info. np na stronie Kent albo na facebooku."

=====
W tej informacji nie zgadza się to, że on jest w więzieniu; z tego co wiem, to już jest na wolności. Ale chyba opis tych zarzutów jest prawdziwy... Czy musiano go tak surowo karać? - oto jest pytanie...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 20, 2017 13:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Iago, szabat trwa od zachodu słońca do zachodu słońca - tak uczy Biblia, i nie trzeba tu zegara atomowego by precyzyjnie odliczał sekundy, bo nie o sekundy, a nawet nie o minuty chodzi... ale o okres czasu oddzielony specjalnie na społeczność z Bogiem-Stwórcą!


I tu jest pies pogrzebany. Bowiem w Księdze Rodzaju Słońce jest stworzone w "dniu" ... czwartym.

czytelnikBiblii napisał(a):
Wierzę, że dni stworzenia trwały plus minus 24 godziny, bo tyle czasu trwa szabat!


No właśnie. Wierzysz. Mylisz upamiętnianie z pierwowzorem. Więc moźe to wyjaśnisz:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Szmita

Nie dzień a rok?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


So maja 20, 2017 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
bert04 napisał(a):
Bowiem w Księdze Rodzaju Słońce jest stworzone w "dniu" ... czwartym.

Tak, ale od początku Bóg ustanowił podział: dzień (światłość) i noc (ciemność) - czyli cykl dobowy, który potem "przejęło" słońce... Wszystko pasuje!
[chyba, że sobie kombinujesz tak: 3 pierwsze "dni" trwały miliardy lat, ale od 4 dnia już tylko 24 godziny bo słońce się pojawiło...
To nie tak: jednakowo - od dnia nr 1 do dnia nr 7 słowo "yom" jest z liczebnikiem, a to nie daje pola manewru: chodzi o zwykłe doby!].

bert04 napisał(a):
No właśnie. Wierzysz. Mylisz upamiętnianie z pierwowzorem. Więc moźe to wyjaśnisz:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Szmita

Nie dzień a rok?

Ale co to ma do rzeczy? Rok szabatowy to był okres 12 miesięcy o specjalnych prawach - nazywał się "szabatowy" bo chodziło o odpoczynek (szabat to odpoczynek); to nie ma nic wspólnego z rachubą czasu zwykłego szabatu... (aleś wymyślił, hehehe)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 20, 2017 14:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Nie głoszę tego, że chrześcijanie-ewolucjoniści nie wierzą, że Bóg stworzył świat (jeśli tak to wynikało z tego com pisał, to prostuję to); oni wierzą, że Bóg jest Stworzycielem, ale wg mnie mają problem taki: jak pogodzić - obecną w ST i w NT - naukę, że ŚMIERĆ zaistniała na świecie na skutek grzechu pierwszej pary ludzkiej (Adam i Ewa w Edenie), z tym, co głosi ewolucja, że śmierć istniała od samego jej zarania, a zatem ona istniała niezależnie od grzechu...

Jak to godzicie, wy, którzy wierzycie w ewolucję i jesteście chrześcijanami, pragnącymi trzymać się prawd objawionych w Biblii? (jedną z takich prawd jest właśnie to, że śmierci nie było przed grzechem ludzi w Edenie; takich prawd jest wiele, np. to, że Chrystus umarł za grzeszników, albo, że zmartwychwstał...).


Co ma jedno do drugiego?
Jaki związek ma to co się działo czy może się jeszcze dzieje w Edenie, z tym co obecnie się dzieje w świecie?
Przecież ten cały Raj nie jest częścią świata w którym teraz się znajdujemy, więc nie wiem dlaczego łączysz jedno z drugim?
To są dwa oddzielone od siebie światy.

czytelnikBiblii napisał(a):
"Ważne znaczenie tych wszystkich debat ma też fakt, że Hovind stara się tylko udowodnić, że teoria ewolucji nie może być nauką i jest brana w wielu sytuacjach jedynie na wiarę - czyli tak jak religia. Prawdopodobnie na tym gruncie upada wielu naukowców, którzy próbują mu udowodnić, że jest inaczej nie mając mocnych argumentów.
====
Podaję to, bo ktoś chciał debaty wygranej przez kreacjonistę... Może nie oceni jej tak, jak ów widz, ale podaję, a potem też obejrzę...


Ten komentarz jest na tym samym tragicznym poziomie jak i twoje wypowiedzi.
Ewolucji nie bierze się na wiare, już podawałem ten dowód na ewolucje w postaci tego latającego dinozaura :mrgreen:

czytelnikBiblii napisał(a):
Wybaczcie, że piszę raz za razem, ale pod w/w nagraniem debaty, ktoś napisał to:
=====
"Kent Hovind obecnie znajduje się w więzieniu. Postawiono mu dwa zarzuty jeden to strukturyzacja ,chodzi o wybieranie 500$ dziennie przez okres 21 dni z rzędu za co można wsadzić pół USA ( Napisał o tym forbes).
Drugi zarzut to płacenie misjonarzom do kieszeni. Kościół w stanach nie podlega opodatkowaniu , dodatkowo wszyscy pracownicy byli samozatrudnieni. Warto wspomnieć ,że żaden z pracowników Hovinda nie wniósł przeciwko niemu zeznań.
Proponuję zainteresować się tematem ponieważ Hovind został po prostu uciszony i potrzebuje Waszej pomocy w formie np. Listów elektronicznych i modlitw. Więcej info. np na stronie Kent albo na facebooku."

=====
W tej informacji nie zgadza się to, że on jest w więzieniu; z tego co wiem, to już jest na wolności. Ale chyba opis tych zarzutów jest prawdziwy... Czy musiano go tak surowo karać? - oto jest pytanie...


Mam pomagać przestępcom? :D :D :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 20, 2017 14:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Ten okres czasu - zwany szabatem - trwa od jednego do drugiego zachodu słońca. Ile mija godzin między tymi zjawiskami?
24 plus minus jakieś tam sekundy czy minuty, prawda?


Wiesz misiu malowany, ile trwa obecnie szabat w Reykjavíku na Islandii? 26 godzin i 52 minuty... Zaczął się w piątek o 10:33 PM a skończy w niedzielę o 1:25 AM.

Jeżeli za pierwszym razem nie zrozumiałeś to powtórzę: Szabat trwa różnie w zależności od pory roku i położenia geograficznego – poza tym w tradycji żydowskiej Szabat zaczyna się ok 18 minut przed zachodem słońca, a kończy gdy na niebie pojawią się trzy pierwsze gwiazdy (ok godziny po zachodzie słońca) – tedy ogólnie rzecz ujmując, szabat nie trwa 24 a ok 25 godzin...

Co do samego ignoranckiego traktowania Księgi Rodzaju jak podręcznika nauk przyrodniczych to pozwolę sobie zacytować w tym miejscu zacytować:

Ziemia na początku była bezładem i pustkowiem (chaos), następnie pod działaniem stwórczego słowa Boga uładziła się, stała się zdatna do życia, stopniowo też napełniła się wielorakimi istotami żyjącymi, roślinami i zwierzętami, pośród których na końcu stworzył Bóg człowieka na obraz Boży (Rdz 1,27). Tekst ten ma znaczenie nade wszystko religijne i teologiczne. Nie sposób szukać w nim jakichś elementów istotnych z punktu widzenia szczegółowych nauk przyrodniczych. Tak więc wielokierunkowe badania dotyczące powstania i rozwoju poszczególnych gatunków w przyrodzie nie znajdują w tym opisie ani żadnej wiążącej dyrektywy, ani też istotnego ograniczenia. Co więcej, z prawdą o stworzeniu świata widzialnego — tak jak jest ona przedstawiona w Księdze Rodzaju — nie koliduje również w zasadzie teorią ewolucji przyrody, jeśli nie wyklucza się w niej przyczynowości Bożej
źródło: Katecheza Jana Pawła z 29 stycznia 1986

Z punktu widzenia eschatologicznego to jak Bóg stworzył świat jest bez znaczenia – istotny jest jedynie fakt że to Bóg go stworzył i o tym mówi Genesis.

Doprawdy ubzdurana wiara w to, że Wszechświat powstał w 6x24 godzin kilka tys lat temu to doprawdy skrajny, wręcz kuriozalny przypadek ignorancji i nieuctwa by nie powiedzieć wprost: ciemnoty...

czytelnikBiblii napisał(a):
Tak, ale od początku Bóg ustanowił podział: dzień (światłość) i noc (ciemność) - czyli cykl dobowy, który potem "przejęło" słońce... Wszystko pasuje!


No popatrz, "wszystko pasuje" :D
"Przejęło słońce" - wcześniej "od tak" było w całym wszechświecie raz jasno, raz ciemno. Następnie Pan Bóg zgasił magiczne wszech-światełko we Wszechświecie i włączył sobie pojedyncze gwiazdki. :D

Na skali sklecania na kolanie poronionych, literalnych interpretacji PŚ prawie zaszedłeś tak daleko jak płaskoziemcy. :D


So maja 20, 2017 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Iago, dyskutować z Tobą nie mam zamiaru w atmosferze, cytuję: "misiu malowany"
Kropka. [mam pewną godność i nie będę się godził na taki ton]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 20, 2017 15:14
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Ależ pewnie – wobec braku jakichkolwiek argumentów najłatwiej jest wycofać się rakiem z bzdurnego powodu co by tylko nie musieć odpowiadać za wypisywane przez siebie bzdury. ;)

Do tego już chyba na forum przywykliśmy – kreacjonista głupawe gotowce z Internetu wklejać potrafi, ale gdy się go za języczek pociągnie to pozostaje jeno "płacz i zgrzytanie zębów". :D :D :D


So maja 20, 2017 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Iago, czy Ty w codziennym życiu też jesteś taki niegrzeczny? Też mógłbym Ci zarzucić pisanie głupot, ale szanuję Cię...
Mógłbym dalej pisać (bo mam argumenty), ale - wybacz - nie w takiej atmosferze poniżania.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 20, 2017 15:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Przestań Waść pobredzać i pisać bajki jakie to Ty argumenty masz (masz ale nie dasz :D), tylko zacznijże wreszcie normalnie dyskutować. W określeniu "miś malowany" nie ma kompletnie nic obraźliwego, no ale rozumiem, że jakąś głupotę wymyślić trzeba by tylko wycofać się rakiem z bronienia tez które są nie do obronienia. ;)


So maja 20, 2017 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Iago, jeśli "mądrości" papieża mi podajesz, jako argument bym porzucił Boże Słowo to się pomyliłeś...
Po drugie, co mnie obchodzą żydowskie zwyczaje (18 minut itp), skoro czytam: od zachodu do zachodu! (i nie potrzeba stopera, ale wystarczy zasada: od... do...); i nie mam co wymyślać ekstremalnych miejsc nocy polarnej, bo tam nie żyjemy (gdybyśmy żyli, to byśmy mogli współcześnie zegarkiem szabat odmierzać, wtedy, tam nie było Żydów czy ogólnie ludzi uznajacych szabat, to wystarczy: od... do... [a to od... do... będzie ok 24 godziny].

Proszę: hamuj się ze swą osobowością, jeśli chcesz dalej pisać ze mną, ok?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 20, 2017 15:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Gdzie czytasz "od zachodu do zachodu"? Siglum poproszę.


So maja 20, 2017 15:46
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii
Iago może pisze w sposób ostry ale mieszczący się w ogólnie przyjętych zasadach pisania.
Zarzucił ci konkretne sprawy a uciekasz od odpowiedzi. Ja będąc wierzącym i praktykującym katolikiem powiem że bzdury piszesz.
Iago zacytował ci konkretne wypowiedzi do których się nie odniosłeś.
czytelnikBiblii napisał(a):
Iago, jeśli "mądrości" papieża mi podajesz, jako argument bym porzucił Boże Słowo to się pomyliłeś...
A skąd wiesz, że nie odrzucasz Słowa Bożego odrzucając to co papież pisze?
Nie zapominaj, że to Kościół dostał klucze i dostał Biblię.
czytelnikBiblii napisał(a):
Po drugie, co mnie obchodzą żydowskie zwyczaje (18 minut itp), skoro czytam: od zachodu do zachodu! (i nie potrzeba stopera, ale wystarczy zasada: od... do...); i nie mam co wymyślać ekstremalnych miejsc nocy polarnej, bo tam nie żyjemy (gdybyśmy żyli, to byśmy mogli współcześnie zegarkiem szabat odmierzać, wtedy, tam nie było Żydów czy ogólnie ludzi uznajacych szabat, to wystarczy: od... do... [a to od... do... będzie ok 24 godziny].
Żeby prawidłowo rozumieć Biblię to musisz znać zwyczaje żydowskie. Biblia została dana Żydom i bez znajomości ich praw, kultury i obyczajów nie masz szans zrozumienia Słowa Bożego.


So maja 20, 2017 15:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Coroner, o 18 minutach nie ma w Biblii, więc nie muszę się do nich stosować!

Odnośnie czasu szabatu:
(Kpł 23:32 [BT])
Będzie to dla was uroczysty szabat. Będziecie pościli. Dziewiątego dnia miesiąca, wieczorem, to jest od wieczora do wieczora, będziecie obchodzić wasz szabat.
(Neh 13:19 [BT])
I wydałem rozkaz: Skoro przed szabatem mrok pokryje bramy Jerozolimy, wrota zostaną zamknięte. I drugi rozkaz: Nie zostaną one otwarte, aż dopiero po szabacie. Następnie niektórych z moich sług postawiłem przy bramach z dalszym rozkazem: Żaden ładunek nie przedostanie się w dzień szabatu.

Już nie będę cytował, ale gdy ukrzyżowano Jezusa, to potem się spieszono by ciała skazańców pochować, bo wieczór się zbliżał i szabat nadchodził...

Nie ma wątpliwości: szabat zaczyna się w piątek o zmroku... i kończy 24 godziny później [dla skrupulatnych: 24 godziny plus minus coś tam...]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 20, 2017 16:06
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL