Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona
 Debata: kreacjonizm vs ewolucja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Debata: kreacjonizm vs ewolucja - Kent Hovind vs Michael Shermer
https://youtu.be/IUJ0inqoolo
Debata z 2004 roku, która odbyła się na University of California.
Dr Kent Hovind kontra dr Michael Shermer czyli poglądy kreacjonistów kontra poglądy ewolucjonistów.

Zapraszam do obejrzenia, i może wypowiedzi na ten temat...
Bliżej Wam do stanowiska ewolucyjnego czy kreacjonistycznego?
M.in. spodobała mi się myśl tej treści:
Ateista nie może znaleźć Boga z tego samego powodu, z jakiego złodziej nie może znaleźć policjanta.
;-)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 13:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Z oglądania kreacjonistycznych pląsów jest tyle samo pożytku co z postawienia automatu z prezerwatywami w Watykanie, chociaż akurat Panu Kentowi bliżej do takiej małpy na wrotkach – niby sensu nie ma i głupie, ale od czasu do czasu popatrzyć i zaśmiać się pod sarmackim wąsiskiem można.

Cytuj:
Ateista nie może znaleźć Boga z tego samego powodu, z jakiego złodziej nie może znaleźć policjanta.


Jakkolwiek bym tego nie interpretował to wychodzi mi że ta "myśl" jest wyjątkowo głupkowata – może jestem po prostu za głupi. Proszę tedy o wyjaśnienie co też takiego Ci się w tym spodobało.


Pt maja 19, 2017 15:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Debata: kreacjonizm vs ewolucja - Kent Hovind vs Michael Shermer
https://youtu.be/IUJ0inqoolo
Debata z 2004 roku, która odbyła się na University of California.
Dr Kent Hovind kontra dr Michael Shermer czyli poglądy kreacjonistów kontra poglądy ewolucjonistów.

Zapraszam do obejrzenia, i może wypowiedzi na ten temat...
Bliżej Wam do stanowiska ewolucyjnego czy kreacjonistycznego?
M.in. spodobała mi się myśl tej treści:
Ateista nie może znaleźć Boga z tego samego powodu, z jakiego złodziej nie może znaleźć policjanta.
;-)


Widać że ten kreacjonista Kent Hovind jest wygadany, zna się na rzeczy w sumie ten kreacjonizm którym się zajmuje jest czymś z czego żyje, on na tym zarabia pieniądze więc by wypadało się na tym znać, też trochę dla niego pechowo że zamknęli go na 8 lat w więzieniu za niepłacenie podatków :D więc zamiast zajmować się walką z teorią ewolucji, to by bardziej się zainteresował 10 przykazaniami, a najbardziej 7 przykazaniem :mrgreen:
No i ten przeciwnik w debacie też dość słabej jakości, w końcu Michael Shermer nie był w stanie podać dobrego dowodu na potwierdzenie teorii wielkiego wybuchu, więc to trochę słabo.

No i jeśli dyskusja miała być odnośnie ewolucja kontra kreacjonizm, to jeśli z jednej strony mamy prawdziwą gwiazdę w śród kreacjonistów, to przecież dla równowagi powinien dostać godnego przeciwnika, a tutaj ten gość Michael Shermer, to jakoś nie specjalnie sobie poradził, trzeba było wybrać kogoś innego do tej debaty.
Bo nawet jak tam padło pytanie odnośnie ogniwa łączącego dinozaury i ptaki, to mamy choćby to

https://pl.wikipedia.org/wiki/Archaeopteryx

Zwierze które częściowo jest dinozaurem częściowo ptakiem, więc tutaj tego Kenta Hovinda można by przegadać, tyle że trzeba umieć :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 19, 2017 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Robek, ptaki zasadniczo dinozaurami.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt maja 19, 2017 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Iago napisał(a):
Cytuj:
Ateista nie może znaleźć Boga z tego samego powodu, z jakiego złodziej nie może znaleźć policjanta.


Jakkolwiek bym tego nie interpretował to wychodzi mi że ta "myśl" jest wyjątkowo głupkowata – może jestem po prostu za głupi. Proszę tedy o wyjaśnienie co też takiego Ci się w tym spodobało.

Chodzi o to, że ateista nie chce znaleźć Boga... [złodziej też nie chce znaleźć policjanta].
Jest dość możliwości by Boga "odkryć", ale trzeba chcieć...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 16:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Po pierwsze, nie jest tam napisane "nie chce" tylko "nie może" – czytajmy ze zrozumieniem. ;)

Po drugie, jest mowa o jakimś "powodzie", który ma być taki sam dla ateisty i złodzieja, więc chciałbym się dowiedzieć cóż to za powód.


Pt maja 19, 2017 16:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Robek napisał(a):
zamknęli go na 8 lat w więzieniu za niepłacenie podatków

Hovind nie jest mile widziany w wielu kręgach; krytykuje nie tylko ewolucję, ale i system szkolnictwa w USA.
Czy można się narazić ważnym osobom, gdy się tak żyje? Myśle,że łatwo o narażenie się... a znasz przysłowie: gdy się psa chce uderzyć, to się kij znajdzie...
Kwestie podatkowe są bardzo zawiłe, więc mogło być tak,że Hovind robił to co trzeba, ale interpretacja jego powinności mogła być taka, że... do paki go wsadzili.
Znasz sprawę pana Kluski? Fiskus go zrujnował, choć on w zasadzie nie robił nic złego... https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Kluska

Dlatego Robku, nie ma pewności, jak to było z Hovindem [tak przynajmniej to widzę].

Iago, zdanie wcześniej Hovid (sprawdź na nagraniu, ok 2 godziny) mówi o niechęci; to co zacytowałem było takim podsumowaniem pewnej wypowiedzi dłuższej. Sorry, że nie zacytowałem więcej.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 17:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Iago, zdanie wcześniej Hovid (sprawdź na nagraniu, ok 2 godziny) mówi o niechęci; to co zacytowałem było takim podsumowaniem pewnej wypowiedzi dłuższej. Sorry, że nie zacytowałem więcej.


Nvm, jak pisałem, na bzdury Hovinda nie ma sensu tracić już więcej czasu w charakterze innym jak rozrywkowy, więc i dalsza analiza logiczna jego wypocin jest nonsensem.

Żeby w ogóle było o czym i z kim dyskutować to może czytelnikBiblii dokona kaming ałtó i powie nam czy jest kreacjonistą czy też normalnym człowiekem? ;)


Pt maja 19, 2017 17:08
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
M.in. spodobała mi się myśl tej treści:
Ateista nie może znaleźć Boga z tego samego powodu, z jakiego złodziej nie może znaleźć policjanta. ;-)
Czyli najbardziej w "debacie" kreacjonizm-ewolucjonizm spodobała Ci się myśl, która nie ma żadnego związku z dyskutowanym problemem. Jakoś nie zachęciłeś tym do obejrzenia owej "debaty".


Pt maja 19, 2017 17:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
P.S. taki z Hovinda "doktór" jak ze mnie moderator na forum wiara pl...

Zarówno ichniejszą magisterkę jak i doktorat (kierunek "Christian Education" :D) se wyklepał korespondencyjnie na przaśnym Patriot Bible University, którego to "dyplomy" produkowane de facto masowo, nie są uznawane/honorowane przez stan Kolorado.


Pt maja 19, 2017 17:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Dlatego Robku, nie ma pewności, jak to było z Hovindem [tak przynajmniej to widzę].


To ten Kent Hovind był dla kogokolwiek zagrożeniem? niby w jaki sposób?
Co mógł komu zrobić, że go za to wsadzili do więzienia?
Zresztą akurat w tej debacie to tego nie widać, ale jak gdzie indziej zaczął opowiadać że szkielety neandertalczyków, to są kości zwykłych ludzi chorych na reumatyzm :D to od razu widać że te jego brednie, nie są dla nikogo żadnym zagrożeniem.

czytelnikBiblii napisał(a):
Ateista nie może znaleźć Boga z tego samego powodu, z jakiego złodziej nie może znaleźć policjanta.
;-)


Skąd taki pomysł że ateiści szukają Boga?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 19, 2017 17:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Pomyliłem się... na chrześcijańskim forum nie powinienem prezentować materiałów, które wywyższają Pismo Święte (a więc m.in. naukę, że Bóg stworzył wszystko bez użycia milionów lat ewolucji) i wiarę w Chrystusa... :-|

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 18:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Prosze się nie mazgaić i nie pisać bzdur o rzekomo biblijnej nauce jakoby „Bóg stworzył wszystko bez użycia milionów lat ewolucji”, tylko bardzo prosze odpowiedzieć na zadane pytanie – jesteś kreacjonistą czy nie?


Pt maja 19, 2017 18:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Oczywiście, że jestem kreacjonistą i nie wyobrażam sobie być kimś innym, skoro Boże Słowo jest dla mnie fundamentem wiary!
Dla Ciebie co nim jest?...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt maja 19, 2017 18:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Raczej kuriozalna (by nie powiedzieć wprost: bezmyślna), czysto literalna interpretacja Pisma Świętego jest dla Ciebie podstawą wiary, a to swoista różnica. ;)

Akurat w tej kwestii o wiele więcej sensu ma nauka KRK:

KKK 115 Według starożytnej tradycji można wyróżnić dwa rodzaje sensu Pisma świętego: dosłowny i duchowy; sens duchowy dzieli się jeszcze na sens alegoryczny, moralny i anagogiczny. Ścisła zgodność między tymi czterema rodzajami sensu zapewnia całe jego bogactwo w żywej lekturze Pisma świętego w Kościele:

Doprawdy nie trzeba być totalnym ignorantem względem wspułczesnych nauk przyrodniczych i pleść bzdury o "Młodej Ziemi" i innych głupotkach by być chrześcijaninem...


Pt maja 19, 2017 18:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL